Šta je novo?

Samsung Galaxy S23

Sutra verovatno idem po svoj primerak S23U (preko KP). Da li ovi punjači kojih ima na KP od 45W (navodno original Samsung, Type C na Type C) pune super fast charging opcijom? Cena im je oko 2500rsd, ako neko ima da podeli iskustvo.
Koju verziju uzimas i koja cena ako nije tajna? 😁
 
Sutra verovatno idem po svoj primerak S23U (preko KP). Da li ovi punjači kojih ima na KP od 45W (navodno original Samsung, Type C na Type C) pune super fast charging opcijom? Cena im je oko 2500rsd, ako neko ima da podeli iskustvo.
Ako je 2500, sigurno nije original. Mislim da je nerealno ocekivati original 45W ispod 4000 (bar kod nas u regularnoj ponudi). Ja sam npr. platio 4800 i to je jos i dobra cena, kakvih ima.
 
33€ je EP-T4510 bez kabla na kupujem prodajem...
4563 din pa na više u radnji sa kablom!
Koliko vidim piše besplatna isporuka tako da nema dodatnih troškova za poštarinu.

 
Poslednja izmena:
To je samo kuciste bez kabla, a kabl koji se dobije uz telefon ne podrzava 2.0 punjenje. Svakako sam trebao da preciziram o kom modelu pricam, a to je EP-T4510-XBE.
 
To je samo kuciste bez kabla, a kabl koji se dobije uz telefon ne podrzava 2.0 punjenje. Svakako sam trebao da preciziram o kom modelu pricam, a to je EP-T4510-XBE.
Pa to je sve lepo napisano, 33€ bez kabla na KP, 4563 din u radnji sa sve kablom i besplatnom poštarinom.
 
Znam, to je bio već drugi pokušaj. Sad baš krećem još jednom, pa ako ne, povrat novca.
Drugaru su u Samsungu lepili 3 stakla u roku od 2 dana i sva su ili pukla ili se odlepila. Na kraju mu vratili pare i ostalo mu je to slomljeno staklo na telefonu. 😂
Za foliju je ista politika poslovanja, samo nekad treba biti malo uporan ili bezobrazan.
 
Onaj Korejanac u Samsungu se muči da polira sočiva do savršenstva, nanosi razne premaze za refleksiju, oštrinu, boje i onda dođe Srbin i zalepi staklo od 15$ preko toga.
Nula refleksije i problema. Nije ovo kinesko AliExpress staklo od 0.5$ nego ga je isti taj Korejanac razvijao.
Na kraju krajeva, stavim, ne odgovara, bacim.
Ali ako ogrebem samo staklo na kameri, mogu da ga bacim posle.
 
Hvala svima društvo na odgovorima oko punjača, a ponajviše @Stock ! Dakle, prevara. Naravno, nisam spreman da reskiram, uzeću onda neki original, preko zvanične prodaje.
@majky 1170€ za verziju 512/12GB
 
Hvala svima društvo na odgovorima oko punjača, a ponajviše @Stock ! Dakle, prevara. Naravno, nisam spreman da reskiram, uzeću onda neki original, preko zvanične prodaje.
@majky 1170€ za verziju 512/12GB
Uzeo sam pre neki dan u mts-u 6000 na 24 rate, ako imas broj kod njih mozes i ti tako uzeti.
 

Prilozi

  • 20230311_140858.jpg
    20230311_140858.jpg
    425.1 KB · Pregleda: 116
  • 20230311_140905.jpg
    20230311_140905.jpg
    454.8 KB · Pregleda: 133
Hvala svima društvo na odgovorima oko punjača, a ponajviše @Stock ! Dakle, prevara. Naravno, nisam spreman da reskiram, uzeću onda neki original, preko zvanične prodaje.
@majky 1170€ za verziju 512/12GB
Ono po čemu se, barem u mom slučaju, najviše razliku originalni punjač od 45W od onog kineskog je taj što je dosta teži, baš onako solidno teška cigla, dok je ova kopija onako odokativno 2 do 3 puta lakša u ruci, nisam ih stavljao na vagicu doduše, ali razlika je itekako osetna
 
Za one koji u MTSu kao privatna lica čekaju S23 Ultra sa 512GB, raspitivao sam se kod njih kad će ponovo imati u ponudi, a njihov odgovor je bio sledeći:
Poštovani,
Obaveštavamo Vas da model za koji ste zainteresovani nećemo više imati u ponudi.


Možda će nekome biti od koristi ova informacija.
 
Za one koji u MTSu kao privatna lica čekaju S23 Ultra sa 512GB, raspitivao sam se kod njih kad će ponovo imati u ponudi, a njihov odgovor je bio sledeći:
Poštovani,
Obaveštavamo Vas da model za koji ste zainteresovani nećemo više imati u ponudi.


Možda će nekome biti od koristi ova informacija.
Meni su rekli da će biti za jedno mesec dana možda malo manje..ja sam poručio u preorderu tako čekam još..
 
Screenshot_20230313_223619_Device care.jpg
Evo ga Lebron James 😁
 
Pa to je sve lepo napisano, 33€ bez kabla na KP, 4563 din u radnji sa sve kablom i besplatnom poštarinom.
Ja kad sam odgovorio, bila je samo recenica sa cenom od 33e, posle si kroz edit dodao ostalo koliko mogu da primetim.
Nije u sustini ni bitno, a bitno je da se zna sta koliko kosta i gde ima da se kupi :)
 
Klinac ima magic 4 pro, i punjac 100w.Jel neki problem ili ne, da punim sa njim?
 
Pa ne moras ni da menjas realno, dokle god imas neki brendiran punjac to je sve okej. Samo da nije neki onaj kinez od 500 din koji moze da ti zapali kucu :D
 
Galaxy S23 Ultra Battery Test:

The Samsung Galaxy S23 Ultra showed excellent results in DXOMARK autonomy tests. Its battery lasted around 67 hours when used moderately, with less than 2% lost per night on average.

Eh, kad se setim kako je pre 5 godina bilo normalno 1% po satu.
 
Originalni punjac za s23 ultra vam je svuda po radnjama vise manje oko 6k,sa kablom od 5v naravno.Sam adapter koji je beskoristan ako ne uzmete i kabal jer ne moze onaj sto dolazi uz telefon da ostvari ovo 2.0 punjenje,je oko 3800
 
Boje su malo "labavije" na S23U
Ovo sam primetio i ja kada sam presao sa S22U ali mi nije jasna ta politika Samsunga, mislim da bi to trebalo da bude izbor korisnika u podesavanjima... I niko da ne prica o ovome i to mi je cudno.. 🤷‍♂️
Neko reče tamo da su mu iz Samsungove tehničke podrške sredili stvar.

Ono što meni pada na pamet je da im je možda Enhanced comfort uključen, jer on baš ispere sve boje.

Screenshot_20230314_134540_Settings.png
 
Poslednja izmena:
To je kod mene isključeno sve..
Bas se vidi razlika dosta..
 
Ajde jednom da stavimo tačku na priče oko punjača, dakle, ukoliko imate bilo koji originalni punjač, od bilo kog proizvođača, puniće vam s23u standardnom brzinom punjenja bez problema. Da li će raditi brzo ili ultra brzo punjenje zavisi od kabla i tehnologije punjača, ukoliko punjač podržava PD standard i imate original Samsung kabal, radiće, ukoliko hoćete da punite Huawei kablom ili punjačem, neće, Isto važi i za Oppo, Vivo, neki Xiaomi itd, znači svaki proizvođač ima neku svoju tehnologiju brzog tj. ultra brzog punjenja i da bi to funkcionisalo kako treba, adapter, kabal i telefon MORAJU da podržavaju isti standard. Bez obzira na to punjenje STANDARDNOM brzinom od 5V i 2A će raditi apsolutno sa svim telefonima bez obzira na brend telefona i adaptera.
Dakle, bilo koji punjač za mobilne telefone koji imate u kući, čak i oni stariji, puniće s23u bez bojazni da će se nešto pokvariti, samo što će brzina punjenja biti jako spora. Ova opcija je i najbolja što se baterije tiče, idealno za preko noći, čak i ako imate brzi punjač, isključite opciju brzog punjenja putem Bixby rutine (recimo od 23h -7h) i punite ga standarno, prijaće bateriji na duže staze.
Punjači third-party brendova, tipa Baseus, mogu imati tehnologije nekoliko standarda brzog punjenja u sebi pa će vam takav punjač raditi sa skoro svim uređajima na maks brzini punjenja bez problema.
 
Bravo. Od sad ko pita za punjac, adresa je post broj 4,019 u ovoj temi
 
Nazad
Vrh Dno