Šta je novo?

Samsung Galaxy S23

U najavi vidim lošu prodaju s23u,a 23+ će lepo da ide.
Pa iskreno ne vidim da će biti tako. S23 ultra ima svako bolji kamera setup od S23 Plus i to je u suštini Note kao što je to i S22 Ultra. Onaj kome ne smeta veličina i težina uređaja svakako će ići na Ultra model.
Ko se registrovao ranije dobija i buds2 slusalice. Sad je stigao mail.
I meni stigao isti mail. Verovatno im ostalo od preordera kada sam se registrovao za S22 Ultra ili zbog registarcije u Samsung member app, nisam se posebno registrovao za S23 Ultra.
 

Prilozi

  • Screenshot_20230201_224154_Gmail.jpg
    Screenshot_20230201_224154_Gmail.jpg
    71 KB · Pregleda: 100
Mali off sa teme, meni je žao što Samsung book uređaji nisu dostupni kod nas, rado bih kupio ovaj novi od 14 inča iako već imam 14 inči Lenovo IdeaPad 5.

 
A1 standardno kasni sa preorderom...
 
I ja odradio preorder u Gigatronu, ali nije mi stiglo mejl da stižu i slušalice, nego samo predračun za uređaj.
Jel se mogu kontaktirati za slušalice da se vidi jel stižu ili nema svrhe?
 

Biće tu strim od 19h

Samsung Galaxy S23 Ultra 512GB Green + Galaxy Watch5 Aluminium 44mm Graphite za 1500€
VG4NK_SQ1_0000000047_GREEN_SLf

 
Odgledao sam malopre prezentaciju nisam stigao danas.Po meni najdosadnija prezentacija samsunga do sada.O telefonu kao uredjaju nema se sta reci sve je na mestu iako je jako slican s22 ultru gotovo isti dizajn na kom bi ja jedino promenio kamera sistem da bude kao na s21 ultra koji je dosta lepsi.Ako im je verovati za ova unapredjenja na kameri sto su rekli da je jos poboljsan nocni mod i video nocu i ono sto me najvise zanima je ovaj super hdr video jer zna u dosta slucajeva da video na samsungu bude nekako bas taman preko dana kad sunce "siba".Videcemo kako ce se i snapdragon pokazati al u sustini jako dobar telefon i ko prelazi sa s20 serije itekako vredi,sad sa ovih ovamo novijih nije neki wow pomak al ga ima kao i svake godine na kasicicu.😀
 
Najbitnije vise nema exinus procesor,ali za obican s23 podrzava 4.0 ufs brzinu interne memorije ali to ako kupis model sa 256gb memorije...
 
^ U preorderu svakako,ko poruči S23 dobije verziju sa 4.0 ufs brzinom
 
Sta kazete, da predjem sa S21U na njega? Vredno li je? Voleo bih olovku, ali me nervira velicina...
 
Samsung claims that the Ultra model will have the following battery life.

S23 Ultra Battery Life Numbers:
Audio Playback: 99 hours (22% longer than S22 Ultra)
Video Playback: 26 hours (30% longer than S22 Ultra)

 
I dalje kršina u low light, shutter lag i viša cena čini mi se + double storage. Sve u svemu truba🤡
 
Gde? Kad? Koliko? Zasto ne odmah?

Definitivno sam zagrejan za + i dalje i to najverovatnije u ovoj zelenoj pa kud puklo da puklo 😅
Yettel ima grafitnu, osim ako to nije greška i imaju zapravo crnu kao i svi ostali.
I ja ću zeleni s23u najverovatnije mada mi izgleda sivo.. možda padne i lavanda 🤣

A te ostale boje su online ekskluziva kad se poručuje direktno od Samsunga svuda u svetu osim kod nas izgleda.
 
Ljudi, nemojte da prenagljujete sa preorderom po svaku cenu. Sadašnja cena je snižena, ali biće toga još u par navrata ove godine, jer situacija sa povećanom potražnjom (prvenstveno zbog Note dizajna) u kombinaciji sa nestašicom hardvera se desila prošle godine, ove neće.
Zakon ponude i potražnje je neprikosnoven.

E sad o telefonu
+ S23 serija, kao što sam napisao pre 10 dana, napokom rešava najduži Android problem, integracija kamera u ostalim aplikacijama, prvenstveno social.

+ Prve dojave koje imam iz prve ruke kažu da je telefon hladan kao led (20min PUBG jedva da se oseti bilo kakva toplota) i da je baterija bolja, ne preterano bolja od S22U koji praktično ima istu autonomiju kao S21U.
Kad kažem ne preterano, mislim na između 15 i 20% što nikako nije malo. Još je rano, ali javljam do prekosutra detaljnije.i

  • Signal je kao što to biva na Snapdragonu savršen.
  • Standby neviđen do sada, 2% od 00-06 sa mnoštvom aplikacija i servisa.
 
Poslednja izmena:
Prvi pravi primerci kamere S23 Ultra u punoj rezoluciji

Auh, sudeći po ovome, dosta loše. Sve stare boljke kamera su tu. I u dnevnim uslovima tona šuma, niski detalji. Oversharpening kao i do sada, čim se malo zumira, slika se raspada. 200Mpix mode pri 1:1 veličini slike nije toliko loš, mada vidi se da je AI uposlen maksimalno. Telefon je verovatno dobar u mnogim kategorijama (pre svega unapređen čip), ali što se tiče kamera i dalje je to poprilično loše. Kao trenutni korisnik Galaxy Note 10 Plus modela kome je vreme za upgrade ove godine, Samsung definitivno otpada.
 
Peglaće SW koliko god mogu. Ne bi me čudilo da sledeće ažuriranje bude 2GB, gde će neki od fokusa da stave na kamere i njihova unapređenja.
 
Vagaju sa cenama, i verovatno gledaju kako da se uklope sa ostalima. Nije da ne umeju, nego verovatno malo igraju na neku kartu da navuku korisnika na neku caku,
 
Prizvao sam ih. Izbacio A1

Uz Neo 23 8300din
Total Data 10700din

Kakva razlika u ceni između Yettela i A1
 

Prilozi

  • Screenshot_20230202-082224_Kiwi Browser.jpg
    Screenshot_20230202-082224_Kiwi Browser.jpg
    68.3 KB · Pregleda: 84
Auh, sudeći po ovome, dosta loše. Sve stare boljke kamera su tu. I u dnevnim uslovima tona šuma, niski detalji. Oversharpening kao i do sada, čim se malo zumira, slika se raspada. 200Mpix mode pri 1:1 veličini slike nije toliko loš, mada vidi se da je AI uposlen maksimalno. Telefon je verovatno dobar u mnogim kategorijama (pre svega unapređen čip), ali što se tiče kamera i dalje je to poprilično loše. Kao trenutni korisnik Galaxy Note 10 Plus modela kome je vreme za upgrade ove godine, Samsung definitivno otpada.
Lebe mekani sta ti pises. Osim Sony-a kojeg kod nas zvanicno nema svi ostali ukljucujuci Iphone imaju probleme sa oversharpening, uposlen je AI do maksimuma itd.

Neki ljudi nikako da shvate da je ovo telefon a ne kamera. Nije vam dosta sto compact kamera vise ovde maltane nema sta da trazi sada biste i DSLR.

Vagam vec 3 godine kako da zamenim Note 10, Iphone me je totalno razocarao a osim Samsunga svi ostali dolaze sa kompromisima. Vivo sam cekao ali nece biti novog modela u Evropi kao sto nema ni Sony-a. Da platis flagship preko 1k eura za nesto gde nemas garanciju slozices se da je suludo.

Ja bih vrlo rado sacekao, ali sta da cekam? Ko ce to izbaciti model koji je bolji od S23 ultra, Motorola, Xiaomi? Nemojte biti smesni, da ne govorim o 5 godina podrske redovne za software...

Shvatite vec jednom da je ova industrija udarila u plafon i nema revolucije vise. Gresku su pravili oni sto su kupovali S22 jel S23 je ono sto je predhodni trebao da bude. Da ne govorim da je nama u EU veci hajp zbog SoC-a. U USA niko nije nahajpovan kao ranije a realno i ne treba da bude.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno