Šta je novo?

Samsung Galaxy S23

^^ Bez da se pogrešno razumemo, ali onaj koji zna da će da tera sve živo na telefonu će da uzme 12, 16 i sl gb...tj ciljano zna šta mu treba! 99+ posto korosnika ni ne zna za vm a kamoli na telefonu. Ne preterujte ljudi, većina ovde neće ni sl godinu dočekati a da ne promeni telefon kamoli 8gb usko grlo. Naravno ni u kom slučaju ne opravdavam politiku samsunga i da je note 10 npr imao 12/256gb def a 5 god noviji telefoni manje.
Onima kojima telefon sluzi za komunikaciju dovoljno je i 6GB rama. 8 adekvatno. Sve preko toga je za rad sa nekim programima koji ne koriste 90% korisnika.
 
Pa to i govorim. Prosečanom korisniku ništa ne znači ta razlika, onaj koji kupuje s23 zbog performansi itekako mu je bitna ram memorija.
Zato mi je glupo da se govori, ma šta će vam 12, dovoljno je i 8. To je isto kao da kažeš ma šta će vam s23, dovoljno je i a34
 
Ja kada sam "jurio" da kupim S23U kod domaćih operatera nigde nisam mogao da nađem verziju 12/512. Na kraju sam odustao od čekanja da se pojave "na stanju" i uzeo 8/256. Sa ovim sam prezadovoljan po pitanju brzine, fluidnosti i svakodnevnog korišćenja. Mislim da će mi količina rama biti dovoljna za 2, 3 godine koliko planiram da ga koristim. Naravno da bih voleo da sam uzeo onu jaču verziju, ako ništa drugo, barem će joj biti veća cena kada bude išao na oglas. Sve u svemu, ko nije preterano zahtevan korisnik, da mora da drži ne znam koliko aplikacija u pozadini, i 8Gb rama je više nego dovoljno.
 
Po stoti put koje zahtevne aplikacije koristite pa je nedovoljno 8. Čisto da probam i vidim kako se ponaša sa tih 8 pokrenutih istovremeno. Da vidim to pozadinsko zatvaranje aplikacija.
 
Jel vi sa tim stavovima imate neko udruženje pa idete po temama i u$eravate svaku sa telefonom skupljim od 500e, držeći predavanja ljudima šta je za njih, šta nije
Ne, naprotiv. Ovi što govore da je isto 12 ili 8 gigabajta to rade.
Ja kažem ako vam je to isto, onda vam je isto i s23 i a34.
Ja imam flagship i vrv ću ga uvek imati, tako da laješ na pogrešno drvo, nisi pratio radnju i pročitao par postova iznad na šta se to odnosilo.
A ako ćemo o user****u teme to upravo rade takvi kao ti što pročitaju samo poslednja tri posta pa misle da su shvatili o čemu se radi
 
Ne, naprotiv. Ovi što govore da je isto 12 ili 8 gigabajta to rade.
Ja kažem ako vam je to isto, onda vam je isto i s23 i a34.
Ja imam flagship i vrv ću ga uvek imati, tako da laješ na pogrešno drvo, nisi pratio radnju i pročitao par postova iznad na šta se to odnosilo.
A ako ćemo o user****u teme to upravo rade takvi kao ti što pročitaju samo poslednja tri posta pa misle da su shvatili o čemu se radi
Nema use*a u teme. Osobe kupe telefon, sto skuplji da bi bili prihvaceni u drustvu, otpakuju, instaliraju par drustvenih aplikacija, koriste tako bez pojma i znanja o ostalim funkcijama.
Vi koji ste na forumu, a i mi, se naracunamo jer imamo znanja, mi znamo razliku u visokom i niskom cen rangu.
Ja kada sam "jurio" da kupim S23U kod domaćih operatera nigde nisam mogao da nađem verziju 12/512. Na kraju sam odustao od čekanja da se pojave "na stanju" i uzeo 8/256. Sa ovim sam prezadovoljan po pitanju brzine, fluidnosti i svakodnevnog korišćenja. Mislim da će mi količina rama biti dovoljna za 2, 3 godine koliko planiram da ga koristim. Naravno da bih voleo da sam uzeo onu jaču verziju, ako ništa drugo, barem će joj biti veća cena kada bude išao na oglas. Sve u svemu, ko nije preterano zahtevan korisnik, da mora da drži ne znam koliko aplikacija u pozadini, i 8Gb rama je više nego dovoljno.
Cak i da si uzeo, osim ako bas ne koristis zahtevnije aplikacije, razliku ne bi primetio. 2-3 godine je optimalni vek koriscenja telefona. SOC, baterija, nakon toga pocinju da gube produktivnost. Podrska nadogradnji od 5 a nadalje i 7 godina je marketinski trik
 
I meni se cini tako, no bio sam svakako zadovoljan baterijom a sada deluje drugacije tj jos duze za isti period koriscenja (uglavnom na poslu)
 
Ima li neko sa s23 obicnim da mi kaze koji SOT da ocekujem sa 2 viber naloga,3 mejla,uparenim blutut satom i par sati drustvenih mreza.Je li 6h SOT-a koje ocekujem previse ili da trazim nesto drugo?U fazi sam kupovine novog telefona ali ako ne moze,da kupujem nekog glomaznog:))) kitajca...
 
Meni izgura oko 7 sati SOT-a sa slicnim koriscenjem.
 
Ima li neko sa s23 obicnim da mi kaze koji SOT da ocekujem sa 2 viber naloga,3 mejla,uparenim blutut satom i par sati drustvenih mreza.Je li 6h SOT-a koje ocekujem previse ili da trazim nesto drugo?U fazi sam kupovine novog telefona ali ako ne moze,da kupujem nekog glomaznog:))) kitajca...
Sve zavisi kako koristiš i da li si više pri Wi-Fi internetu ili na mobilnim podacima. Ja koristim par meseci, gotovo sve isto - osim što imam 1 viber nalog. Oko pola dana sam na Wi-Fi i pola na moblnim podacima. Izguram oko 5 - 5 i po sati, ali sa nekih 20+% baterije uveče, tako da mislim da 6 sati može da se izvuče. Koliko sam primetio, najviše razlike ima kada sam u području sa slabim signalom. Takođe, mobile hotspot ubija koliko troši, danas sam delio mobilni internet sa telefona na laptop na terenu i za 3 sata je izvukao skoro 40% baterije (samo AOD aktivan u tom periodu).
Sve u svemu, zavisi od upotrebe dosta, ali ja sam zadovoljan sa malim s23 po pitanju baterije.
 
To je negde i moje iskustvo sa malim S23 sa dve kartice, dva viber i vatsap naloga. Inače sam prezadovoljan telefonom, nikako ne volim veće uređaje. Osetno više baterije troši kada nema wi fi pokrivenosti, kao što je kod mene na poslu. Od sedam ujutru do pet podne sam na data i dođem kući sa nešto preko 60% baterije, tamo je wi fi i završim dan oko ponoći sa dvadesetak posto.
 
Nazad
Vrh Dno