Šta je novo?

Samsung Galaxy S23

Bata ima u oci telefoto kameru 😂 a i bolji pogled 🤣

Neverovatno kolko se lako prodaje ova s23u, prodao sam od drugara 12/256 za nepuni dan, uvece stavio oglas ujutro prodat...

60e u minusu za 8meseca :D
Sve se prodaje brzo kad imas dobru cenu. Ja ih pratim. Kad vidim da s23U oglase na 950e, mislim se sta im je u glavi…
 
Da li neko zna postoji li gcam za s23u koji radi kako treba prelazak sa jedne kamere na drugu bez prevelike pauze kao sada? Koji god da sam probao, uvek ti prelazi traju po sec ili dve.
 
^Instaliraj Ccamloader, i on će ti predložiti nekoliko verzija za tvoj telefon.

 
Nesto me uhvatilo da menjam 14 pro za 23 ultra. Jel neko primetio neki problem sa 8gb rama? Lagan sam korisnik, kontam da mi 12 ne treba nizasta. Jel on ne dolazi sa folijom fabrickom?
 
Da li neko zna postoji li gcam za s23u koji radi kako treba prelazak sa jedne kamere na drugu bez prevelike pauze kao sada? Koji god da sam probao, uvek ti prelazi traju po sec ili dve.
no, mora tako, ne može kao na stock-u nativno da menja sočiva, gcam mora svako posebno da pokrene.
možda će se nekad Samsung smilovati i otključati hardver, ali s obzirom da je sad gore stanje nego pre par godina, kontam da uskoro ni gcam nećemo moći da instaliramo.
 
Nesto me uhvatilo da menjam 14 pro za 23 ultra. Jel neko primetio neki problem sa 8gb rama? Lagan sam korisnik, kontam da mi 12 ne treba nizasta. Jel on ne dolazi sa folijom fabrickom?
Ma radi posao i 8gb veruj mi, a siguran sam da ćeš pre menjati telefon nego će ti ram postati usko grlo ;)
Samsung od 21 serije ne lepi foliju na ekran.
 
Nesto me uhvatilo da menjam 14 pro za 23 ultra. Jel neko primetio neki problem sa 8gb rama? Lagan sam korisnik, kontam da mi 12 ne treba nizasta. Jel on ne dolazi sa folijom fabrickom?
Ja imam 8gb i leti kao Mig
 
Poredjenje 8cm i 12cm nije isto. Razlika je 4 koje god mere da je u pitanju osim u mm... e tu se ne razlikuje. Secate se doba kada ste imali 8gb rama na kompu i sada sa 12 ili 16 do 128 itd. Nije isto. Osetiti neko zagusenje pa mozda i nece jer je ram menadzemnt perfektan ali opet idite na 12gb rama jer je to ipak vise
 
Ram je jako subjektivna stvar i zavisi kako ko koristi telefon.

Ako palis 10+ aplikacija zahtevnih itekako ces videti razliku, ako si prosecan korisnik sa par aplikacija u pozadini neces videti razliku. Ti treba da se prepoznas koliko si zahtevan korisnik i naspram toga da uzmes telefon. Cinjenica je da 12gb drzi vise aplikacija otvorenih u memoroji, te samim tim ako ih imas brdo dobijas iluziju da radi brze u stvari samo ne ucitava iz daljih memorija nego iz rama.
 
Koja je prednost to što ram drži 12 aplikacija u isto vreme a ne 4 aplikacije?
Neće možda da stignu obaveštenja za aplikacije koje su izbačene iz ram memorije?
To što će u mili sekundi brže aplikaciju da otvori ako stoji u ram memoriji,i što će mi uštekati bateriju zbog toga 2%,ne znači mi život
 
Koja je prednost to što ram drži 12 aplikacija u isto vreme a ne 4 aplikacije?
Neće možda da stignu obaveštenja za aplikacije koje su izbačene iz ram memorije?
To što će u mili sekundi brže aplikaciju da otvori ako stoji u ram memoriji,i što će mi uštekati bateriju zbog toga 2%,ne znači mi život
Sve to stoji da je patkometrija, ali su nas bukvalno terali da kupimo skuplji model prošle godine, jer jednostavno sramota je da telefon od 1k-1.5k evra ima manje ram memorije od nekih kineza još se zove ultra. Što je najgore njih smešno košta u proizvodnji, ali na višemilonskih primeraka uštede malo na tome, pa folija na ekranu , pa ne ide punjač i bude na kraju lepa ušteda. Da nije Huawei onako eliminisan pre par godina ne bi se ni oni sada tako ponašali. Bukvalno nemaš alternativa u Android top segmentu, pa im se može, a Pixel tek sa sledećim modelom će možda da uhvati ozbiljnije korak.
 
Ram je jako subjektivna stvar i zavisi kako ko koristi telefon.

Ako palis 10+ aplikacija zahtevnih itekako ces videti razliku, ako si prosecan korisnik sa par aplikacija u pozadini neces videti razliku. Ti treba da se prepoznas koliko si zahtevan korisnik i naspram toga da uzmes telefon. Cinjenica je da 12gb drzi vise aplikacija otvorenih u memoroji, te samim tim ako ih imas brdo dobijas iluziju da radi brze u stvari samo ne ucitava iz daljih memorija nego iz rama.
Problem je taj sto sa 8gb rama radi odlicno, sve dok posle par godina nepocnu da te teraju da apdejtujes aplikacije koje su zahtevnije i ne krene da te gusi. Trudim se da sto kasnije apdejtujem aplikaciju zbog toga. To sw na flegsipovima ne odrazava toliko koliko se to vidi kod nisko budzetnih telefona.
 
Problem je taj sto sa 8gb rama radi odlicno, sve dok posle par godina nepocnu da te teraju da apdejtujes aplikacije koje su zahtevnije i ne krene da te gusi.
Pa ako Android bude trazio za koju godinu vise rama da bi radio, 8gb mozda ni ne bude dovoljno za gladak rad tako da dzaba ove silne godine podrzanog apdejta uredjaja ako (mozda) nece raditi kako treba...
 
Koja je prednost to što ram drži 12 aplikacija u isto vreme a ne 4 aplikacije?
Neće možda da stignu obaveštenja za aplikacije koje su izbačene iz ram memorije?
To što će u mili sekundi brže aplikaciju da otvori ako stoji u ram memoriji,i što će mi uštekati bateriju zbog toga 2%,ne znači mi život

Daleko je od milisekunde kada ti se refresuje aplikacija, pokrene ponovo i izgubi ono sto si radio.

Ali opet kazem ovo je za zahtevnije korisnike koji drze po 10 i vise zahtevnih aplikacija, prosecan korisnik nece osetiti razliku.
 
Da li je to ponovo vracena opcija na one ui 6.0 da se telefon sam optimizuje preko noci ili posle nekog vremena kao na prvim verzijama one ui?
 

Prilozi

  • Screenshot_20240212_122337_Device care.jpg
    Screenshot_20240212_122337_Device care.jpg
    44 KB · Pregleda: 48
Savet neki oko baterije jer od skoro koristim s23 i nekako mi brljavo deluje.
Jutros u 5 skinut sa punjača na 85% a sada u 14i10 65%. Evo sličica SOTa i potrošača. Normalno ili ne?
P.S. Sve vreme fercera VoLTE i 4G+ i signal mi je generalno loš.
Screenshot_20240212_140539_Device care.pngScreenshot_20240212_140558_Device care.png
 
Poslednja izmena:
@Dreamcast probaj battery guru ili gsam battery monitor, ja licno koristim battery guru, ima detaljan pirkaz svega, ocitava SoT svake sekunde, prikazuje koliko koja applikacija vuce bateriju i vreme rada app. Tako da fabricki meni za bateriju i ne gledam.
 
Dai je ram memorija bitna samo za držanje više aplikacija u pozadini, pitanje sad?
 
Nazad
Vrh Dno