Šta je novo?

Samsung Galaxy S23

^ uzeo sam od prijatelja, star nekih mesec i po sa domaćom garancijom od 2god. Cena je bas bila povoljna od 1050€.
 
Jel to onaj iz Šida? :D
Upravo zato i pitam, jer ih ima jos po slicnoj ceni, a za 950 retko naleti 8/256... I za tu razliku nema smisla puno razmlisljati...
 
@Ludak krastavac, ako si imao SD verziju, mozda. Exinos je bio toliko skrnav i ništa posebno da sam ja vratio S22U i ostao na Huawei M20Pro iz 2018. još 4 meseca, dok ga na kraju nisam zamenio za Fold4, iz čiste dosade. 🤷‍♂️
Imam sreće (i želje) pa uvjek uzmem SD.
Tako je bilo sa Note 8,Note 10 i S22.
Bukvalno je razlika u bateriji (ovako odokativno). Sve ostalo klizi, radi i šljašti.

Po meni treba napraviti još manji S23 kako bi razlika između plus i regularne verzije bila još veća.
Recimo 5.5" - 6" i 6.5"
Osnovna verzija je samo do FULLHD
Plus 2K
Ultra 4K

Osnovna 8GB rama
Plus 12 GB rama
Ultra 16Gb rama

Osnovna 2 kamere + lidar
Plus tri kamere + lidar
Ultra periskop i ostalo...
Ovako plus verzija je u sredini ni tamo ni ovamo.

Na ovaj način mogu da diferenciraju korisnike
 
Jel postoji mogućnost da tražimo slušalice mi što smo uzeli telefone preko kp? Konkretno ja sam uzeo od prodavca koji je uzeo telefon preko MTL-a, imam njegov ugovor, nema račun.
 
Jel postoji mogućnost da tražimo slušalice mi što smo uzeli telefone preko kp? Konkretno ja sam uzeo od prodavca koji je uzeo telefon preko MTL-a, imam njegov ugovor, nema račun.
Davno je prosao voz za prijavu :)
 
Mislio sam po slicnoj ceni za koju si ti nasao. +4/256gb vredi 100e doplate(jer 8/256 ume da naleti za 950)...
Do sada nisam video 12/256 da neko prodaje, znam da je bilo u yettel za biznis korisnike
 
Mislio je +4gb rama i +256gb dodatne interne za 100e više u odnosu na 950e
 
^ pogrešno sam razumeo
 
Društvo, ne mogu da podesim vpn konekciju. Na note 8 sam na primer to mogao. Tip konekcije je bio pptp, ovde to nema, ili ja ne vidim. Da li neko to probao.
 
Društvo, ne mogu da podesim vpn konekciju. Na note 8 sam na primer to mogao. Tip konekcije je bio pptp, ovde to nema, ili ja ne vidim. Da li neko to probao.
PPTP nije siguran i smatra se prevaziđenim, verovatno ga zato nema. Nemaš opciju dodavanja IKE/IPSec profila?
 
Da, u pravu si, pptp polako izbacuju. Imam neku varijantu preko forticlient vpn app, probaću tako. Hvala
 
Imam sreće (i želje) pa uvjek uzmem SD.
Tako je bilo sa Note 8,Note 10 i S22.
Bukvalno je razlika u bateriji (ovako odokativno). Sve ostalo klizi, radi i šljašti.

Po meni treba napraviti još manji S23 kako bi razlika između plus i regularne verzije bila još veća.
Recimo 5.5" - 6" i 6.5"
Osnovna verzija je samo do FULLHD
Plus 2K
Ultra 4K

Osnovna 8GB rama
Plus 12 GB rama
Ultra 16Gb rama

Osnovna 2 kamere + lidar
Plus tri kamere + lidar
Ultra periskop i ostalo...
Ovako plus verzija je u sredini ni tamo ni ovamo.

Na ovaj način mogu da diferenciraju korisnike
Ne treba mnogo mozgati samo treba uraditi ono sto radi Apple. Nikada ne bih uzeo ultru da imam sve u manjem telefonu kao sto je Iphone pro. Po meni idealna velicina
 
Razlika izmedju malog s22 i s23 je nebo i zemlja.
Izvini po cemu?
Ja imam s23, drugarica s22, sd verzija. Ja koristim 5g stalno, ona je cesce na wifi, pa nam je sot sličan. Ne mogu da se setim ni jedne očigledne razlike....
 
Čudno da vam je SoT sličan ako si ti na 5G, a ona na Wi-Fi.
 
Vidljivost na ekranu odlicna!
20230423_122644.jpg
 
^ prihvatam "glavni" oko S22U, za S23U nikad nisam napisao ni jedan post da je telefon loš. Dugo sam bio samsungu dok nisu počeli da izbacuju poluproizvode, sa S23U su rešili generalno sve probleme od S22U plus dodali još 50% brzi procesor i barem 50% bolju autonomiju.
 
Izvini po cemu?
Ja imam s23, drugarica s22, sd verzija. Ja koristim 5g stalno, ona je cesce na wifi, pa nam je sot sličan. Ne mogu da se setim ni jedne očigledne razlike....
Vec sam odgovorio, ogromna je razlika u potrosnji baterije izmedju 4g i wifi, da ne pricamo izmedju 5g i wifi. Na s22 sam uradio kompletan debloat nepotrebnog softvera preko adb-a i mali je pomak bio, na 4g preko dana 3-4h sot-a, na s23 6-7h sot-a, dosta se manje greje, kod mene je bila exynos verzija kod s22.
 
Ko hoce da cestita, nek cestita 🫠

edit- nije tako strasno kao sto izgleda, whitestone dome je odradio posao, jedino ovaj cosak gore levo..
Bas sam se skoro hvalio kako mi nikad nije ispao telefon i eto.
Nesto se motam oko kola, seo na suvozacevo, telefon na desnoj nozi. Kako krecem da izlazim iz auta, tako rukom hvatam telefon i umesto da uhvatim, samo ga cusnem onako sa noge i na asfalt. krastavac.

Da si kupio clear ili led cover nista mu nebi bilo.Meni moj kolko puta ispao u masci i na plocice,sacuvala ga nema tacku.😅
 
Ja im poslao jos dva maila za slusalice, registrovao se jos 14.02. iskulirali me kao Cedevitu, u ponedeljak cu se obratiti Efektivi zbog Samsungove obmane.
Ujedno stigla i potvrda da je odobrena registracija za slusalice.
 

Prilozi

  • Screenshot_20230424_140324_Gmail.jpg
    Screenshot_20230424_140324_Gmail.jpg
    83.8 KB · Pregleda: 89
^ Malo pre je ubacio,pa ćemo videti ovih dana. Izgleda da su se zainatili da isprave sve nedostatke,pa su pored camera asistant aplikacije,ubacili i ovu
 
^ upravo je instalirao, što kažeš probaću u toku dana par slika pa da vidim jel ima razlike u slikama.
 
Ja sam sad probao 3,4 slike sa magic funkcijom i ne vidim nikakvu razliku :D
 
Sada je probao. Nisam imao do sada susret sa tom aplikacijom. Aplikacija naknadno obrađuje fotografiju,nije integrisana kroz kameru,kao camera asistant. Ono što sam na brzinu probao,da neku sliku dodatno odradim,fino deluje
 
Posle 48h koriščenja, utisak mi je ozbiljan napredak u odnosu na s21+ koji sam koristio. Od ekrana gde su gestovi prijatniji na zakrivljenom ekranu nego na ravnom. Preko kamera, brzine otvaranja web stranica instalacija aplikacija baterije u standby i na 4g, a i s pen dobro dođe... Sve u svemu pozitivni su utisci
 

Prilozi

  • IMG_20230423_171748.jpg
    IMG_20230423_171748.jpg
    397.8 KB · Pregleda: 78
Nazad
Vrh Dno