Šta je novo?

Samsung Galaxy S22

Od maltene isti bice samo izgled, a ispod haube bice unapredjenja(nadam se).
Prelazak sa s21 na s22 i nije bas nesto, vec na dve serije razlike sto da ne. Sad da li vredi je vec diskutabilno, ja obozavam tehniku, tako da se ja ne racunam.
Ako hoces pogledaj pixel 7 pro, meni omiljen model od androida, ali ga nema nigde i nazalost nema garanciju (meni bitno).

Valjda ti iskustvo od zadnjih 4 godine govori da se nece nista drasticno promeniti,smem sebi dati za pravo da nece vise 10-15% biti bolji uredjaj ako se moze izraziti u procentima.Mobilna industrija generalno dosla do velike stagnacije nista se ne menja par godina unazad realni da budemo.Ako mislis da ti prelazak sa s21U na s23U vredan te doplate za koju mozes da kupis S22U i da ti ostane s21U onda krastavac.😅
 
Samsung-repair-program.png


 
U temi za S23U su postovane sve procurele specifikacije za S23U i ostale S23 modele. Ostaje da se vidi kakav je novi čip i ta 200 Mpx kamera, ali generalno sve ostalo je isto kao na S22U, a dizjan je koliko vidim identičan, stoga realno nema razloga da se menja.
 
Taj novi cip moze tek malo bolji i brzi biti za mene kao prosjecnog korisnika, kao i kamera mislim da ces velika razlika biti.
Gledam ovaj s22u, drug ima i da je lijep uredjaj, jest. Zum je fora, displej top ali kad on ne moze 6h SOT da izvuce, to mi je veliki minus.
Isto citam na reditu kao decembarski apdejt je malo popravio situaciju, rece covjek i postavi skrin sa 4:30h SOT-a i 20% baterije. A ja preko praznika sada zakucavao 13 PM sa preko 9h SOT-a mjesovite upotrebe mreze.

Ne znam kako bih se navikao sada na to da promijenim.
 
I ti si na osnovu tog komentara na reditu zaključio da "ne može 6h sot da sastavi" :)

Može i sastavlja kod mnogih sa sve olovčicom i AOD, sve zavisi od načina upotrebe...
 
Poslednja izmena:
Ih šta sve možeš da nađeš i vidiš za taj tvoj telefon pa ne znači da je pravilo ili istina ;)
 
Ti sad ides iz krajnosti u krajnost.

Samo kazem da ne znam kako bih se navikao da sa 9+h idem na 6h. Poznato je samsung i njegova baterija, imao sam s21u gdje je bio jedan od boljih ako ne i najbolji exy procesor.
 
Je l' koristio neko GCam za Exynos i koju ste verziju instalirali?
 
Imaš na XDA, radi par nekih verzija a najviše koriste

Imaš i neke profile gotove da bi to radilo, mada realno cimanje jer te gcam budževine nikad neće raditi potpuno ok.
 
Valjda ti iskustvo od zadnjih 4 godine govori da se nece nista drasticno promeniti,smem sebi dati za pravo da nece vise 10-15% biti bolji uredjaj ako se moze izraziti u procentima.Mobilna industrija generalno dosla do velike stagnacije nista se ne menja par godina unazad realni da budemo.Ako mislis da ti prelazak sa s21U na s23U vredan te doplate za koju mozes da kupis S22U i da ti ostane s21U onda krastavac.😅
Slazem se. 15% je puna kapa. Gde vredan. Ko sad kupuje tel je druga stvar, ali ovo menjanje je samo ko voli generalno tehniku, sa druge strane se ne isplati.
 
Good Guardians dobio azuriranje i pojedine aplikacije unutar njega isto... Opis podrska za One UI 5.1...
Sto znaci da S23 stiza za njime sto je i logicna a mi sa S22 modelima vrv kasnije dobijamo tj tamo april-maj
 
Nikako da nas Yetije obraduju sa najnovijom zakrpom, mada, danke Bože, nije bilo problema od poslednjeg... Bar kod mene
 
Slazem se. 15% je puna kapa. Gde vredan. Ko sad kupuje tel je druga stvar, ali ovo menjanje je samo ko voli generalno tehniku, sa druge strane se ne isplati.
15% ako si preterano optimističan.

Neka oni poprave ove propuste koje imaju, a koji se ne bi smeli dešavati kod 3 puta jeftinijih telefona i neka gledaju da sustignu konkurenciju na poljima na kojima manjkaju.
- Eto, preterah i ja sa optimizmom :D
 
Savršeno - svaki dan, u svakom pogledu, sve više Samsung napreduje! Sa moje strane neočekivano
 
Tacno tako ni primerak iz a1 nije dobio update i dalje.Za s22u govorim.I dalje je decembarski security.
 
Skoro nigde u Evropi januarski još nije izašao:

Januar.png


Ovo Europe su EUX i EUY
MTS koristi EUY što je dobro...
 
Pozdrav. Uzeo sam ženi prije 20ak dana s22 ultra. Ne znam kakva je situacija kod drugih ali ovaj njen ne može 4-5h sot da prebaci. Kamera baš sporo slika. Imamo klinca od 2 godine i nema šanse da jedna slika bude dobra. Sve su mutne. Ja sam prije imao iPhone 11 pro i za brže slike bio je mnogo bolji. Inače kad se slika nešto staticno slike su vrhunske.
Onda dosta često zakoči. Npr na viber ne može da se javi, instagram zakoči odjednom, zara itd. Ugl ona koristi nekoliko aplikacija kao i 98% žena. Prije kupovine nisam se baš raspitivao nego sam u tom trenutku uzeo najj iz tabora androida. Da li neko još ima ovih problema ili je moj primerak nešto falerican ?
 
Poslednja izmena:
@Titogradjanin

Gde si uzeo telefon, u regularnoj radnji ili preko oglasa?
Moguće da si umesto original S22U uzeo ženi neki kineski klon/repliku/kopiju.
 
U startu je bilo dosta takvih sada kažu da se sa updateovima stanje popravilo iako se mestimično opet javi neki od tih problema.

Ako nakon kupovine nisi kojim slučajem odradio update prvo to obavezno uradi.
 
U jednoj radnji sam uzeo gdje imam i 2 god garancije i tu kupujem telefone evo zadnjih 15 god skoro. Nije kopija sigurno. Inače svaki je update odrađen
 
Evo upravo sam instalirao 1 januar 2023 update. On nije bio instaliran Ipak. Sad ću vidjeti situaciju.
Problem je što je ta radnja u CG a ja sam u inostranstvu. Tek na ljeto idem dolje. A problem je što to nijedna radnja nasa neće prihvatiti jer ta "kočenja" nisu svaki čas. Ako bude s23 ultra bez greške prodacu ovaj i dodacu para i taj uzeti onda.
Nego me je interesovalo samo da li i drugi imaju te probleme kao ja

Edit
Možete li da mi preporucite neki punjač koji će brzo da puni Tel. Jer sada mu treba 2h Sig da se napuni
 
Poslednja izmena:
Evo upravo sam instalirao 1 januar 2023 update. On nije bio instaliran Ipak. Sad ću vidjeti situaciju.
Problem je što je ta radnja u CG a ja sam u inostranstvu. Tek na ljeto idem dolje. A problem je što to nijedna radnja nasa neće prihvatiti jer ta "kočenja" nisu svaki čas. Ako bude s23 ultra bez greške prodacu ovaj i dodacu para i taj uzeti onda.
Nego me je interesovalo samo da li i drugi imaju te probleme kao ja

Edit
Možete li da mi preporucite neki punjač koji će brzo da puni Tel. Jer sada mu treba 2h Sig da se napuni
Imaju i drugi probleme svakakvih vrsta, telefon je fuš od samog starta. Nadam se da će 23u konačno da ispravi sve nedostatke.
 
Nazad
Vrh Dno