Šta je novo?

Samsung Galaxy S22

Hvala svima na odgovoru. Uzeću neki od preporučenih na amazonu. Greška je moja što nisam uzeo tel preko Amazona i sada bi ga lako vratio i dobio odmah pare nazad. Nego bila je razlika oko 200 € na amazonu i u ovu radnju dje nikad nisam imao problema. Ali eto namjestilo se tako. Dako ovaj Januarski update riješi stvari .
 
@Titogradjanin , obavezno reklamiraj telefon, nešto sa tvojim primerkom nije kako treba. Koristim S22 Ultra od marta prošle godine, kupio sam ga u preorderu i radi savršeno, nijedan problem nisam imao.
 
Tek na ljeto mogu da ga reklamiram.
Na kraju prodacu ga i uzeti s23 ultra ako bude bez greške, da se ne cimam oko garancije kad dođem na odmor. Najgore je što i nema neki izbor u android taboru. Htio sam pixel da uzmem ali i on ima problema. Jednostavno nema nekog izbora.
 
Pozdrav. Uzeo sam ženi prije 20ak dana s22 ultra. Ne znam kakva je situacija kod drugih ali ovaj njen ne može 4-5h sot da prebaci. Kamera baš sporo slika. Imamo klinca od 2 godine i nema šanse da jedna slika bude dobra. Sve su mutne. Ja sam prije imao iPhone 11 pro i za brže slike bio je mnogo bolji. Inače kad se slika nešto staticno slike su vrhunske.
Onda dosta često zakoči. Npr na viber ne može da se javi, instagram zakoči odjednom, zara itd. Ugl ona koristi nekoliko aplikacija kao i 98% žena. Prije kupovine nisam se baš raspitivao nego sam u tom trenutku uzeo najj iz tabora androida. Da li neko još ima ovih problema ili je moj primerak nešto falerican ?
Ne može ni moj više od 5h SOT-a. 3,5-4h je standard. Kad je ugašen AOD malo duže traje baterija, ali nisam video nikad famoznih 5+h o kojima pojedini pričaju. Mada svakako mi izgura dan bez problema i ovo mi je prvi Samsung da se ne sekiram da li će da mi se iscedi baterija u sred dana.
Za slike u zatvorenom jeste problem kad slikaš pokretne objekte, pošto je senzor veliki duže vremena prikuplja svetlo i ume da zezne sliku. Ako imaš uključenu opciju da snimi video od par sekundi pre slikanja (kao na ajfonu) onda možeš da izvučeš ok sliku koja nije mutna.
Sve aplikacije mi rade dobro, nemam problema. Imalo je skoro sa Viberom i Instagramom ali se rešilo.
Inače telefon radi 510h bez baga i restarta, obavio sam preko 100 poziva i sve savršeno radi. Kao da su ga ispeglali nekom magijom. 🤣
 
Tek na ljeto mogu da ga reklamiram.
Na kraju prodacu ga i uzeti s23 ultra ako bude bez greške, da se ne cimam oko garancije kad dođem na odmor. Najgore je što i nema neki izbor u android taboru. Htio sam pixel da uzmem ali i on ima problema. Jednostavno nema nekog izbora.
To je na kraju uvek najbolje i najjednostavnije rešenje - prodati nešto što ne radi baš kako treba, po mogućstvu prećutno i uz najvišu moguću cenu, pa neka se neko drugi posle zlopati sa njime.
 
Drugi restart za 2 dana, ne updejtujte na januarski, umesto da napreduju idu unazad...
 
@zbunjujem_masu
Hvala na odgovoru. Problem sa baterijom je taj što je žena 90% vremena kući na WiFi. Kakva li će biti da je ugl na poslu kao ja gdje sam uvijek na 4G mogu samo da zamislim.
Hvala za objašnjene i za kameru. Probacu sa opcijom kao što ima ajfon.

@Martin Mystere
Kao što sam rekao u nekom postu prije. Kad dođem na odmor nemam ja vremena da se bakcem oko prodaje. Uvijek podjem gdje sam kupio Tel i tu ga prodam. Izgubim oko 100€ ali se ne cimam, i dodam još malo i kupim drugi u istu radnju. Tako već funkcionisem godinama. I nisam taj tip čovjeka koji to radi.

Koliko vidim mnogi se zale na s22 ultra. Nije se Samsung proslavio. Nadam se da će s23 biti bolji. Ili kad bi se Huawei vratio bilo bi mnogo bolje za nas. Konkurencija je uvijek dobrodošla.
 
Sve OK - onda ga u tom slučaju ta radnja proda kao brand new uređaj i neko se drugi usreći... I na kraju dobijemo dva nezadovoljna korisnika kojima telefoni nisu radili a u stvari je jedan telefon u pitanju...

Disclaimer - ne znam kako je dole, ali ovde baš nešto nisam uveren da "radnje" koje prodaju telefone mogu da ih tako lako reklamiraju dobavljaču već ih ponovo prodaju takve kakvi su, a još manje sam uveren da bi ih prodavali po ceni za koju su ga otkupili kada je lakše (nema raznih pitanja i potpitanja) i unosnije prodavati ga kao novo...
 
Proday: prilično neistinit komentar u post-u #7408, telefon je proglašen u nekoliko kategorija kao najbolji model za prošlu godinu 2022. godinu.
Ko da Vas je neko zdravo mlogo najedio, a i vreme je neko čudno, jedino to prihvatam kao odgovore na taj post ;)
Većina vlasnika nema nikakvih problema u radu sa Samsungom S22 Ultra.
Koristim Samsung S22 Ultra od 05.04.2022. godine - radi odlično.
 
Poslednja izmena:
@Martin Mystere
Ovo je najposteniji način po meni. Vratio sam telefon gdje sam ga kupio. Ko ga kupi opet ima 6 mjeseci garancije i onda neka ga on reklamira. Ja nikog nisam zeznuo i to je to.
 
Pošteno od tebe, krajnje nepošteno od prodavca koji će gotovo sigurno da ga prodaje kao ispravnog i po punoj ceni, pošto nisam još video ni nekog od zvaničnih prodavaca da prodaje makar i box-open proizvode po nižoj ceni a kamoli nekog iz običnih radnji koji nabavku verovatno vrše na drugi način.
 
Proday: prilično neistinit komentar u post-u #7408, telefon je proglašen u nekoliko kategorija kao najbolji model za prošlu godinu 2022. godinu.
Ko da Vas je neko zdravo mlogo najedio, a i vreme je neko čudno, jedino to prihvatam kao odgovore na taj post ;)
Većina vlasnika nema nikakvih problema u radu sa Samsungom S22 Ultra.
Koristim Samsung S22 Ultra od 05.04.2022. godine - radi odlično.
Tačno mi je žao što nemam vremena da pretražujem sad forum gde je čovek objasnio kako ugrađuju problematične modeme (valjda mu je prijatelj radio na kontroli kvaliteta ili tako nešto)...ako kolega prati temu (ili neko nađe), slobodno neka ponovi.
A ovo "Većina vlasnika nema nikakvih problema u radu sa Samsungom S22 Ultra." Me uvek lepo nasmeje. Ajde da te pitam ovako, od 10 uređaja ovde 4 ih ima problem (mada je i već odnos neispravnih). Sa tom spoznajom, ti sada da kupuješ novi telefon, otišao bi i kupio taj za koji znaš da potencijalno (u vrlo velikoj verovatnoći) može da ti pravi problem...a pritom cena nije nimalo naivna? Ako opravdavaš sve to svaka čast!
Da vas podsetim sve, imao sam s22u (snap hk) i odlično je radio to kratko vreme koliko je bio kod mene ali to je skroz drugi telefon u odnosu na ove koji se prodaju kod nas i koji su proglašavani telefonima godine.
Meni je u svakom slučaju drago što su prestali sa ikakvim inovacijama (čast foldu koji sam takođe imao), i što mi sada i dve godine kasnije samsung radi odlično (bez ikad ikakvog problema) i što nemam ni najmanju potrebu da ga zamenim!
Iskreno mi je žao ljudi koji daju velike pare i onda imaju problem bilo koga tipa.
 
@Martin Mystere zato su razlike u ceni, ako ćeš u ovlastenim prodavnicama placas punu cenu i imaš pravu garanciju dve godine. A imaš i prodavnice koji imaju istu nabavku kao i sa KP pa je cena manja ali tu je garancija takva kakva jeste.
 
Slažem se, a upravo to je ujedno i razlog zbog čega nikad i apsolutno nikad ne kupujem u takvim prodavnicama, dok su pojedinci koji su pričali o raznim problemima sa svojim primerkom da bi nedugo zatim najavili da će taj i takav uređaj na oglase razlog zbog kojih izbegavam i takvu kupovinu.

Svaka čast svim onim prodavcima koji na oglasima prodaju uređaje za koje znaju da su ispravni ili su bar kod njih radili bez problema, ali dati tolike pare za mačku u džaku sa oglasa je jedina gora stvar od toga dati tolike pare za mačku u džaku u (ne)ovlašćenoj prodavnici.
 
Proday: prilično neistinit komentar u post-u #7408, telefon je proglašen u nekoliko kategorija kao najbolji model za prošlu godinu 2022. godinu.
Ko da Vas je neko zdravo mlogo najedio, a i vreme je neko čudno, jedino to prihvatam kao odgovore na taj post ;)
Većina vlasnika nema nikakvih problema u radu sa Samsungom S22 Ultra.
Koristim Samsung S22 Ultra od 05.04.2022. godine - radi odlično.
A bench ekipa je inače sinonim za objektivnost. 😁 Kao i 90% jutubera.
S22U ne može da bude vrhunski telefon. Mogu i da obrazložim vrlo lako.
Ekran - možda i najbolji. Ali 14 pro max takođe ima odličan ekran, ako ne i bolji. To što ima pilulu je stvar ukusa, ali sam prikaz i ostalo je egal.
Kvalitet izrade - 14 pro max takođe bolji, Vivo i Oppo takođe (pogotovo keramički modeli).
Performanse - 14 pro max takođe bolji. Exynos nije bio fail zato što je i SD bio. Takođe Realme je uspešno ohladio SD u GT2 Pro modelu pa je imao najbolje performanse, bolje od S22U.
Baterija - za 5000mAh slabašna. Mada na tom polju su ove godine verovatno jedino GT2 Pro i 14 Pro max briljirali. Brzo punjenje presporo za vrhunski telefon. Mada ajfon je tu kralj već deceniju. 😁
Kamere - jedina prednost jeste 10x zum kamera, ostalo zavisi od situacije. 14 pro max, Find X5 Pro, 12S Ultra. Takođe vrhunske kamere, veče i bolje ultrawide, nemaju problema sa fokusom kao 108mp na S22U.
Zvuk i vibracija - takođe slabašni u odnosu na konkurenciju. Tu kaska i za 2x jeftinijim modelima.
Telefon je kad se hardver pogleda stvarno odličan, vrhunski. Ali samo dok se ne zagrebe malo dublje. Tu se već vide mane. Opet na polju kamera vodi jer ih ima brdo i dobro su uklopljene, za svakoga ima po nešto bitno da ponudi.
Generalno ne bih se odlučio ni za 14 pro max, ni za 12S Ultra npr. Niti za neki drugi 2022. flagship jer nijedan nije bolje uklopljen po mom mišljenju. Svakom nešto fali na polju hardvera. I to je razlog zašto svi blebeću kako je S22U vrhunski uređaj.
Samsung sa S23 Ultra treba dosta toga da ispegla (što je lagana priča realno), a sad da li će to ćemo videti. Ja mislim da neće. Biće to ponovo priča u prazno.
 
Slažem se, a upravo to je ujedno i razlog zbog čega nikad i apsolutno nikad ne kupujem u takvim prodavnicama, dok su pojedinci koji su pričali o raznim problemima sa svojim primerkom da bi nedugo zatim najavili da će taj i takav uređaj na oglase razlog zbog kojih izbegavam i takvu kupovinu.

Svaka čast svim onim prodavcima koji na oglasima prodaju uređaje za koje znaju da su ispravni ili su bar kod njih radili bez problema, ali dati tolike pare za mačku u džaku sa oglasa je jedina gora stvar od toga dati tolike pare za mačku u džaku u (ne)ovlašćenoj prodavnici.
Opet to oko tih problema sto ljudi imaju nije korektno da ih prodavci prodaju kao ispravne, ali posto je ovo Srbija takve stvari su totalno normalna pojava. Zato je najbolje uzeti uređaj preko operatera ili ovlastenih prodavaca i ne boli glava. Jeste skuplji ali ako se koristi dve godine isplatljivo je.

@zbunjujem_masu to si u pravu, generalno svaki telefon nosi neku manu. Izbor je isto sto si rekao velik pa neka svako uzme šta mu više odgovara.
 
Proday: moji komentari i postovi se naravno odnose na ispravne telefone bez greški u radu, da budem iskren uopšte me ne zanima koji je % neispravnih telefona lično takve ne koristim, u tom slučaju Samsung S22 Ultra jeste dobar telefon.
Koristio sam uporedo mesec dana Samsung S21 Ultra i Samsung S22 Ultra, i odlučio sam da zadržim S22 Ultra, rade skoro isto, meni lično S22 Ultra radi bolje + 128GB + S pen.
 
Poslednja izmena:
zbunjujem_masu: svaka čast na testiranju tolikog broja modela telefona, lično sam prestao da menjam telefone na mesečnom nivou odavno.
Upravo to što svakom telefonu nešto fali, meni kod Samsunga S22 Ultra ne fali ništa.
 
Pozdrav. Uzeo sam ženi prije 20ak dana s22 ultra. Ne znam kakva je situacija kod drugih ali ovaj njen ne može 4-5h sot da prebaci. Kamera baš sporo slika. Imamo klinca od 2 godine i nema šanse da jedna slika bude dobra. Sve su mutne. Ja sam prije imao iPhone 11 pro i za brže slike bio je mnogo bolji. Inače kad se slika nešto staticno slike su vrhunske.
Onda dosta često zakoči. Npr na viber ne može da se javi, instagram zakoči odjednom, zara itd. Ugl ona koristi nekoliko aplikacija kao i 98% žena. Prije kupovine nisam se baš raspitivao nego sam u tom trenutku uzeo najj iz tabora androida. Da li neko još ima ovih problema ili je moj primerak nešto falerican ?

Generalno Samsung ima problem sa slilanjem u pokretu,ima neki sater lag.Baterija ako je exynos i dosta na 4g to je to do 5h sot-a.
 
Drugar ih često menja pa završe kod mene neko vreme pa uspem da istestiram i uporedim. I ja sam batalio česte promene telefona, smorilo me više. Sad koji god da kupiš nov preko 400e na KP biće odličan.
 
zbunjujem_masu: svaka čast na testiranju tolikog broja modela telefona, lično sam prestao da menjam telefone na mesečnom nivou odavno.
Upravo to što svakom telefonu nešto fali, meni kod Samsunga S22 Ultra ne fali ništa.
Što se mene tiče samo malo bolja da je baterija kada telefon koristi mrežu, na WiFi-ju mi je odlična baterija (7-8h SoT).
 
Generalno Samsung ima problem sa slilanjem u pokretu,ima neki sater lag.Baterija ako je exynos i dosta na 4g to je to do 5h sot-a.
Ženi je na WiFi baterija 4-5h sot i to je problem. Kakva bi tek bila na 4g mogu da zamislim. Ja trenutno koristim njen 2 god stari Huawei p30 pro, i 80% vremena sam na 4g i na kraju dana imam min 4h sot otprilike. A Tel je star preko 2 god.
 
Ženi je na WiFi baterija 4-5h sot i to je problem. Kakva bi tek bila na 4g mogu da zamislim. Ja trenutno koristim njen 2 god stari Huawei p30 pro, i 80% vremena sam na 4g i na kraju dana imam min 4h sot otprilike. A Tel je star preko 2 god.

E to onda jeste problem ja imam dva nota,jedan je snap drugi exynos.Evo exynos posle 2 godine ako sam samo na wi fi i prebaci 6h sota snap verzija oko 8h "bije" samo na wi fi.Mozda ima neki pozadisnki proces ukljucen pa joj tako jede bateriju.Meni je svakako iskljucen always on jer kostistim maske na preklop pa mi nema neke svrhe...
 
Meni dodje da joj odradim hard Reset telefona pa da vidim oce li biti bolje. I njoj je always on upaljen kao i meni.
 
Darko_Note9 da Vas podsetim na Obavezna pravila:

4. Trudite se da pišete u skladu sa gramatičkim i pravopisnim pravilima svog jezika. Izbegavanje interpunkcije ili pisanje dvanaest tačkica na kraju rečenice nije pitanje vašeg stila pisanja, nego pismenosti. Uostalom, ne komunicirate sami sa sobom, nego sa drugim članovima foruma te se pretpostavlja da želite da ostali posetioci razumeju šta pišete. Razdvajanje sadržaja po paragrafima je obavezno.

Zlatna pravila foruma
 
Da ga onomad nisam restartovao zbog play system update-a, prebacio bih 800 sati bez problema bez restarta 🙃Screenshot_20230122_014248_Settings.png
 
Evo upravo sam instalirao 1 januar 2023 update. On nije bio instaliran Ipak. Sad ću vidjeti situaciju.
Problem je što je ta radnja u CG a ja sam u inostranstvu. Tek na ljeto idem dolje. A problem je što to nijedna radnja nasa neće prihvatiti jer ta "kočenja" nisu svaki čas. Ako bude s23 ultra bez greške prodacu ovaj i dodacu para i taj uzeti onda.
Nego me je interesovalo samo da li i drugi imaju te probleme kao ja

Edit
Možete li da mi preporucite neki punjač koji će brzo da puni Tel. Jer sada mu treba 2h Sig da se napuni
Nemoj uzimati Samsung punjač od 45W, već uzmi njihov od 25W, jer punjač od 25W u odnosu na ovaj od 45W:
  • puni samo 5-10 minuta duže
  • košta 3 puta manje
  • mnogo je manji (i kao takav zgodniji i za nošenje i korišćenje)
 
Poslednja izmena:
Zaboravih samo da dodam da punjač od 25W dolazi bez kabla, ali to ništa ne menja u gore navedenim stavkama.
 
Nazad
Vrh Dno