Šta je novo?

Samsung Galaxy S22

Hoću da kažem da je jedan deo S22 funkcionalno neispravan jer se kod pojedinaca problemi dešavaju često ili više puta u kraćem vremenskom periodu a kod pojedinaca kod kojih se to s obzirom na to da se desilo jednom ili dvaput u dužem vremenskom periodu još uvek ne mogu smatrati neispravnim ali mogu preći u tu kategoriju ukoliko ispune napred navedene uslove tj. ako se učesta sa tim dešavanjima.

Na kraju krajeva, svi imamo po neki tehnički uređaj u kući koji je nekad pokazao bubice pa ga nismo reklamirali/zvali servisera za to ali da se to ponovilo nakon par dana pa opet - e to ke već alarm koji zvoni na neispravnnost.
 
Barem se takvi uredjaji poprave ili zamene novim, sto ovde nije slucaj. Mene iritiraju 2 problema, drop poziva i Viber apk. Ajde, cenim da Viber mogu da popeglaju, ali drop ne razumem zasto radi. Sve vreme stabilan prijem, saltao sam od 2G do 4G, sa VoLTE, bez njega i opet se desi drop.
 
U Vipu S22U uz Neo 23 skuplji npr od Mate 50 Pro,mesecno oko 7500 a Mate 50 Pro mesecno oko 6800, sto je cudno. Po oglasima nov S22U novi oko 900 eura,polovni po 800 eura. A toliko primeraka ima neki od pomenutih problema. A Mate 50 Pro novi nisu ispod 1100 evra po oglasima. S22U ne vredi tih para. Bolje uzeti polovni S21U za oko 600 evra sa garancijom.
 
Predlazem da se napravi nova tema tj. da se ova podeli na dve - "S22 ispravan" i "S22 falican" s potkategorijama Snap ili Exynos posto neki i dalje ne kapiraju da su to ove godine isti procesori pa da se malo ova tema rastereti.
 
Ja cu da se oglasim jer mislim da je prikladno vreme za to. Poslednji put ovde kada sam se javio u vezi ovog problema to je pre A13 nadogradnje i tacnije u poslednjoj zakrpi mi se telefon 3x restartovao, a do pre toga nije, dok su se mnogi drugi zalili. Nakon toga usledila je nadogradnja na A13 i ujedno su se neki zalili da im idalje telefon zakucava... Ali meni od tada ni jednom, ama bas ni jednom. Vise o tome i ne razmisljam ( koje sve traume korisnici Samsugovih uredjaja nece da dozive :ROFLMAO: ), koristim ga svuda i uglavnom kada sam u tranzitu izmedju 2 grada tj tada kada menja bazne stanice, ma jok boz' sacuvaj da se on restartuje ili blokira.. Dosla Novembarska zakrpa, reko ajd sad, al' jok mori on i dalje lepo radi 🤗😁 Jedino sto je bio problem sa ovim Viberom ali to je reseno na 19.0.1.0 verzijom cini mi se, barem kod mene. Tako da za sada sam zadovoljan.. Nisam hteo nista unapred da se izlecem ali sad nakon 2 meseca od kada je na A13 smatram da mogu opet da se oglasim povodom svega tj licno iskustvo do sada.
Sve u svemu lici mi da ima isti pocetak kao S21U ali ajde da vidimo sta ce vreme da pokaze.
 
Ja cu da se oglasim jer mislim da je prikladno vreme za to. Poslednji put ovde kada sam se javio u vezi ovog problema to je pre A13 nadogradnje i tacnije u poslednjoj zakrpi mi se telefon 3x restartovao, a do pre toga nije, dok su se mnogi drugi zalili. Nakon toga usledila je nadogradnja na A13 i ujedno su se neki zalili da im idalje telefon zakucava... Ali meni od tada ni jednom, ama bas ni jednom. Vise o tome i ne razmisljam ( koje sve traume korisnici Samsugovih uredjaja nece da dozive :ROFLMAO: ), koristim ga svuda i uglavnom kada sam u tranzitu izmedju 2 grada tj tada kada menja bazne stanice, ma jok boz' sacuvaj da se on restartuje ili blokira.. Dosla Novembarska zakrpa, reko ajd sad, al' jok mori on i dalje lepo radi 🤗😁 Jedino sto je bio problem sa ovim Viberom ali to je reseno na 19.0.1.0 verzijom cini mi se, barem kod mene. Tako da za sada sam zadovoljan.. Nisam hteo nista unapred da se izlecem ali sad nakon 2 meseca od kada je na A13 smatram da mogu opet da se oglasim povodom svega tj licno iskustvo do sada.
Sve u svemu lici mi da ima isti pocetak kao S21U ali ajde da vidimo sta ce vreme da pokaze.
Takodje nemam problema sa telefonom, nisam doziveo random restartovanje, zakucavanje ili probleme sa pozivima. Jedini problem koji imam sad je sa Viberom, ali boze moj, ne moze sve :ROFLMAO:
 
Takodje nemam problema sa telefonom, nisam doziveo random restartovanje, zakucavanje ili probleme sa pozivima. Jedini problem koji imam sad je sa Viberom, ali boze moj, ne moze sve :ROFLMAO:
Ja S22+ koristim ~ 8 meseci, u tih 8 meseci mi se 1x restartovao u toku poziva (toliko mi se restartovao i S10 prethodni puta), baterija je katastrofično trajala sa prvim verzijama softvera, sa Android verzijom 13 baterija je postala dugotrajnija, imao sam desync slike i zvuka do polovine maja, softwareski je bio problem na "TOP" ali očigledno i na drugim verzijama software-a, to je takođe rešeno i sad sam relativno zadovoljan korisnik S22 telefona. Odmah da se ogradim, ne očekujem od telefona da mi bude radna stanica ali kupujem ga prvenstveno zarad kvaliteta izrade proizvoda (staklo, corning gorilla glass, šta god lepše izgleda od plastike), mogućnosti i jednostavnosti uporebe Androida (koristio sam jedno vreme Xiaomi telefone, njihov Android mi je nekako drugačiji i nije mi se svideo za razliku od OneUI-a)

E sad, sve ovo gore navedeno je lično iskustvo i treba ga uzeti sa dozom rezerve.

Probleme sa Viberom imam generalno svuda ako čuvam / pretplaćen sam na kojekakve grupe koje objavljuju sadržaj na desetominutnom nivou. Sve normalno radi kada Viber podesiš tako da sadržaj sa istog moraš ručno da preuzmeš (da čuvaš ono što baš želiš na memoriji svog telefona).

Viber ima još jednu "malu problematiku", kada isprazniš cache same aplikacije on zapravo to ne izbaci iz "DCIM" foldera tvog Android telefona (već ga čuva u nedogled) i to ej od prve verzije te aplikacije. Sa obzirom da taj cache ne oštećuje već sačuvane datoteke moj topli savet korisnicima je da taj folder čiste sa vremena na vreme (to sam po prvi put primetio nakon 5+ godina korišćenja aplikacije i nenormalnog usporavanja iste).
 
Da li jos neko ima problem da prilikom uspostavljana veze prilikom poziva ne cujete sagovornika,niti on vas.
S22U je u pitanju exynos verzija.
 
Ubuduce kad se udje na temu obavezno kokice :D :D
Sto bi se za*ebao da sam menjao s21u za s22u..
Ne znam koji clan je napisao da je probleme imao i s21u, on jeste imao u pocetku, ali je do juna sve bilo sredjeno, posto je bio softverski problem, a ovde je proslo skoro godinu dana i nista se nije promenilo.
Ali ono uskoro izlazi s23 seriju i s22 ide u zaborav.
 
Ubuduce kad se udje na temu obavezno kokice :D :D
Sto bi se za*ebao da sam menjao s21u za s22u..
Ne znam koji clan je napisao da je probleme imao i s21u, on jeste imao u pocetku, ali je do juna sve bilo sredjeno, posto je bio softverski problem, a ovde je proslo skoro godinu dana i nista se nije promenilo.
Ali ono uskoro izlazi s23 seriju i s22 ide u zaborav.
A sta recimo ja (i jos tona ljudi) koji nisam imao nikakvih problema od marta kad sam ga kupio, do pre 2 meseca kad se samo jednom restartovao i od tad opet nista? Sam se i ja zaje*ao?
 
Dobro to je u svim temama manje ili više izraženo, da vlasnici telefona starije generacije traže razlog ili sami sebe ubeđuju da je njihov stariji telefon bolji nego noviji.

Razlozi i "opravdanja" za tako nešto su već poznati, glupo je o tome i pričati :)
 
Da li jos neko ima problem da prilikom uspostavljana veze prilikom poziva ne cujete sagovornika,niti on vas.
S22U je u pitanju exynos verzija.
.... pa eto tako @karakurto nekog da nekog ne , mislim i tako :D .... lično nisam imao taj problem mada ima ljudi kojima se povremeno desi . Gledam masu ljudi koji drže mrežu na "auto" sa 2/3/4/5G i to bi mogao biti deo problema (tel konstantno traži 5G) .... Exynos inače 10tak % ima slabiji prijem od Zmaja / pa onda bazne stanice ... itd .
 
Da li su nekome ko je uzeo telefon prilikom nacionalne promocije (ova sto je bila u oktobru)stigle slusalice mozda?

Ja S22U exy koristim nesto preko 2 meseca i za sada nemam problema tog tipa da me sagovornik ne cuje ili nesto slicno (doduse podeseno mi je 4g samo i izabran operater
 
Nov? To se i isplati.
 
Da dodam još jedan problem s22 serije. Netflix mi podržava maksimum SD video sadržaj. Jedino što pomaže je brisanje aplikacije i restartovanje uređaja ali se opet vrati SD umjesto full hd+. Lik iz samsungove podrške mi je rekao da odradim factory reset xD.
 
Da dodam još jedan problem s22 serije. Netflix mi podržava maksimum SD video sadržaj. Jedino što pomaže je brisanje aplikacije i restartovanje uređaja ali se opet vrati SD umjesto full hd+. Lik iz samsungove podrške mi je rekao da odradim factory reset xD.
Meni lepo stoji Full HD.
 
Zvao sam na kraju Samsung, oni mi potvrdili promociju,poslali novi mail i rekli da dodjem do njih direktno po sluske ako necu da cekam dostavi. Otisao i preuzeo.

Nadam se da ce ovo pomoci onima koji su cekali kao i ja:)
 
Koristim S22U model s908B već 20 dana.
Za sada nisam imao problem sa restartom telefona.
Odrađen je restore podataka i app sa Z Fold 3 i od tada samo radi... Baterija može 4.3p sata SOTA jer je punim do 85%.
 
Nazad
Vrh Dno