Šta je novo?

Samsung Galaxy S22

Cela s22 serija ima problem sa random restartom?
Ja imam s22 plus, kod mene se desavalo u prva tri meseca od kupovine, (preorder, mart 22) nekoliko puta. Od tada vise ne, da ga ne ureknem :LOL:
 
Ista stvar i kod mene, 2-3 puta prije par mjeseci kad sam ga tek uzeo i do tada kao sat radi.
 
Na nekim aplikacijama bi zakovao ili bi se samo restartovao sam od sebe?
 
Koliko me sjećanje služi ta 2-3 puta je bio restart u toku pokušavanja da se ostvari poziv.
 
Ne znam sta da radim, svidja mi se mnogo ovaj telefon a ne juri mi se sa garancijama, je li nosio neko telefon u ovlasceni servis i sta su mu rekli?
 
Iz današnje rubrike "život sa S22 Ultra" izdvajam:
Drugar 2x nije mogao da me dobije. Samo mi je stigla poruka imali ste propušten poziv. Signal pun.
Pre 2 min zovem broj i telefon zabode, posle 1 min restart i sad sam uspešno pozvao broj. :D
Btw nekad kad pričam uspem da uključim zvuk. Je l ovo telefon ima redmi proxy senzor?
 
Neko da odgovori da li je pametno puniti telefon adapterom Samsung 1,55A, 7,5Watt?
Da li je snaga previse mala za S22U da ne osteti bateriju? Ako to uopste utice.
Hvala
Možeš slobodno da puniš telefon, jer što je manja struja punjenja to je bolje za bateriju.
 
OneDrive.jpg


Isključen i od tada ga ne vidim...

Ne može uninstall bez root-a :

Džaba, ne pomaže ni to...
 

Prilozi

  • SmartSelect_20221206_174022_One UI Home.jpg
    SmartSelect_20221206_174022_One UI Home.jpg
    41.4 KB · Pregleda: 15
  • Screenshot_20221206_174801_Settings.jpg
    Screenshot_20221206_174801_Settings.jpg
    57.7 KB · Pregleda: 18
Koristio sam S22 oko mesec i po dana, sin ga koristi takođe više od mesec dana. Nikakvog problema do sada nismo imali ni sa telefonom ni sa Viberom ili bilo kojim drugim aplikacijom. U pitanju je Exynos verzija.
 
Koristio sam S22 oko mesec i po dana, sin ga koristi takođe više od mesec dana. Nikakvog problema do sada nismo imali ni sa telefonom ni sa Viberom ili bilo kojim drugim aplikacijom. U pitanju je Exynos verzija.
Meni mesec dana radio super, i onda se restartovao, jednom clanu ovde nakon 5 meseci. Mislim da svaki ima problem samo je lutrija kad ces ga dobiti
 
S22U nikad ni jedan problem , osim ovoga sa Viber aplikacijom - tako da ... pričati da je cela linija S22U promašaj ne pije vodu , da meni pravi tolike brlje na koje se članovi žale - odmah bi išao na oglase bez minute čekanja ( krastavac stvarno moraš biti mazohista pa trpeti da te j...&/($..beni tel zaje....%&%$#$:::va .
.... Sačekati S23U sa nekim "slabijim" Androidom ili preći na iPhone = to bi bile moje solucije da me tako S22U $%&%$#$$ ... itd. :)
 
S22U nikad ni jedan problem , osim ovoga sa Viber aplikacijom - tako da ... pričati da je cela linija S22U promašaj ne pije vodu , da meni pravi tolike brlje na koje se članovi žale - odmah bi išao na oglase bez minute čekanja ( krastavac stvarno moraš biti mazohista pa trpeti da te j...&/($..beni tel zaje....%&%$#$:::va .
.... Sačekati S23U sa nekim "slabijim" Androidom ili preći na iPhone = to bi bile moje solucije da me tako S22U $%&%$#$$ ... itd. :)
Kako moze neko sa proda neispravan telefon, ne razumem kad neko napise isao bi na oglase... 😵‍💫
 
On je sa ovim bubicama koje se dešavaju kod pojedinaca samo faličan i problematičan, ne i neispravan...

A oni koji ga prodaju bi u tu cenu uključili i po mesec dana jutarnjih i večernjih molitvi da telefon radi kako treba plus nekoliko gratis za (psihičko) zdravlje novog korisnika...
 
Telefon, kako su ovde pojedini pisali, koji se restartuje, zakucava kod poziva i baguje je NEISPRAVAN nikako "problematičan"!

Ti koji su ovde pisali stotine poruka žalbi i kukali su lagali ili na forumu ili kupca telefona - treće ne postoji ;)

Zašto na KP nema stotine S22 ultra telefona koji se prodaju kao neispravni za 400-500€ je najbolje pitanje :D
 
Znači, pošto imamo ovde dosta ljudi kojima se telefon jednom eventualno dvaput restartovao ili zakucao kod poziva, sve te telefone ćemo svrstati u kategoriju "neispravni"?

OK, fine with me... Neka bude i tako kako kažeš...
 
Odakle to sad "jednom eventualno dvaput" ? :D

Dovoljno je da se prelista tema i vidi se ko je i šta MESECIMA pisao...
Tu ne mislim na ovih par epl svedoka i ćomi fanova!

Ovo je telefon od 1000+ € i ne sme da zakucava "više puta dnevno", "da me sagovornik ne čuje" "ugasio se prilikom poziva" "samo se restartovao" i da ne može normalno da se koristi...

Takav telefon ne sme da ide na oglase "kao nov", "mint stanje" i ostale gluposti...
 
^ ako tel ima validnu garanciju od 24 meseca , nikakav problem za prodati - svako će ga kupiti (bez garancije jako teško ili po značajno umanjenoj ceni.)
Ko stvarno ima tolike probleme sa telefonom = pravac Pro Mobi , popravak ili traženje drugog uređaja.


Edit: upravo mi stigle sluške sa promocije 😊16703520674048380556933414458619.jpg
 
Odakle to sad "jednom eventualno dvaput" ? :D

Dovoljno je da se prelista tema i vidi se ko je i šta MESECIMA pisao...
Tu ne mislim na ovih par epl svedoka i ćomi fanova!

Ovo je telefon od 1000+ € i ne sme da zakucava "više puta dnevno", "da me sagovornik ne čuje" "ugasio se prilikom poziva" "samo se restartovao" i da ne može normalno da se koristi...

Takav telefon ne sme da ide na oglase "kao nov", "mint stanje" i ostale gluposti...
Ja sam mislio na one sa baš, baš sporadičnim problemima, ne na ovih par članova koji imaju po nekoliko problema na dnevnoj bazi.

A za to da takvi telefoni ne bi smeli da se nađu na oglasima se apsolutno slažem ali nažalost takvi će prvi da završe na mobilnom svetu, KP ili nekom sličnom mestu.
 
@zoreli_ ljudi su sa ovog foruma nosili u promobi i sve sto su dobili bilo je fleš softera i kroz par update će biti rešeno. Od Samsunga niko nije rekao da je telefon neispravan, ako oni ne smatraju ovo neispravnim sto bi i korisnici smatrali? I da stvarno određena serija proizvodnje ima falniku ne smeju to da priznaju da se opet ne bi desila Note 7 serija.
 
Nekom se gasi vise, nekom manje, svejedno ima tak problem restarta koji niko ne zna sta izaziva i to nisu "novi" telefoni nego "neispravni"
 
On je sa ovim bubicama koje se dešavaju kod pojedinaca samo faličan i problematičan, ne i neispravan...

A oni koji ga prodaju bi u tu cenu uključili i po mesec dana jutarnjih i večernjih molitvi da telefon radi kako treba plus nekoliko gratis za (psihičko) zdravlje novog korisnika...
Znaci ako telefon ne radi kako treba to se sada smatra falicnim primerkom?
Sta je neispravno po tebi?
Kada fali displej na telefonu?
Telefon, kako su ovde pojedini pisali, koji se restartuje, zakucava kod poziva i baguje je NEISPRAVAN nikako "problematičan"!

Ti koji su ovde pisali stotine poruka žalbi i kukali su lagali ili na forumu ili kupca telefona - treće ne postoji ;)

Zašto na KP nema stotine S22 ultra telefona koji se prodaju kao neispravni za 400-500€ je najbolje pitanje :D
Ne pise se samo ovde. Svi forumi, youtube, nema izvora na kome nema prituzbi vlasnika.
Jednostavno realnost.
 
... ma da evo i svaki dan zvone zvona Notr Dam crkve i protesti "žutih prsluka" u Parizu u znak podrške vlasnicima S22U kojima se dva puta restartovao , jer Samsung to ne smatra neispravnim uređajem . Zar stvarno neko misli da je trećina od prodatih oko 20 miliona primeraka S22U "neispravna" , to bi bio skandal svetskih razmera .

 
Poslednja izmena:
^ to sto favorizuješ svoj primerak ne znaci da drugima radi kako treba. Samo pročitaj na ovom forumu koliko ljudi ima problem.
 
Kolega ima s22u bar pola godine, uvek sve drzi ukljuceno plus dual sim ..cesto sam ga pitao jer ima nekih problema, bez da objasnjavam zasto pitam, i nikad nista .. e do poslednjeg update-a, gde nista nije dodatno cackao a poceo je da bude cesto nedostupan .. savetovao sam ga da ugasi volte i bilo je malo bolje, a kaze da je ukljucio samo 3G na obe kartice i sad je situacija kao i pre ... ja sa s22+ poodavno nisam imao zakucavanje ili probleme, redje sam nedostupan bez razloga, ali tu i tamo i dalje jesam, tako da problemi nisu reseni.
 
Kod komšija na forumu od preko 30 učesnika u temi svega jedan ima problem sa random restartom prilikom poziva. Tako da....nisam pametan šta je činiti
 
Znaci ako telefon ne radi kako treba to se sada smatra falicnim primerkom?
Sta je neispravno po tebi?
Kada fali displej na telefonu?

Kada je reč o tehničkim uređajima razlikuju se pojmovi tehničke neispravnosti i funkcionalne neispravnosti.

Tehnička neispravnost je u odnosu na funkcionalnu specifična kod nekih uređaja može dovesti do potencijalno opasnih situacija po bezbednost korisnika ili nastanka velike materijalne ili druge štete ili ukoliko uređaju nedostaje određeni deo/element bitan za njegov ispravan rad (polomljen, pokvaren, ukraden, omađijan...).

Funkcionalna neispravnost uređaja se sa druge strane ogleda u tome da uređaj ne može delimično ili u potpunosti da vrši funkciju za koju je namenjen, kontinuirano u dužem vremenskom periodu ili povremeno ali u češćim intervalima.

Drugim rečima, ukoliko telefon "zabode" jednom u par nedelja ili se restartuje dvaput od trenutka nabavke on jeste u određenom smislu problematičan (faličan) ali se kao takav ne smatra kao neispravan, telefon koji se restartuje/zabada više puta dnevno ili čak na svaki drugi - treći dan jeste neispravan i to funkcionalno jer onemogućava pravilno vršenje funkcije navedenog uređaja, dok ukoliko mu nedostaje displej on je tehnički neispravan (isto kao kada recimo ne može da se puni zbog oštećenja porta etc.)...

Nego, kad smo već kod ispravnosti šta ti uradi sa telefonom koji si posedovao?
 
Kada je reč o tehničkim uređajima razlikuju se pojmovi tehničke neispravnosti i funkcionalne neispravnosti.

Tehnička neispravnost je u odnosu na funkcionalnu specifična kod nekih uređaja može dovesti do potencijalno opasnih situacija po bezbednost korisnika ili nastanka velike materijalne ili druge štete ili ukoliko uređaju nedostaje određeni deo/element bitan za njegov ispravan rad (polomljen, pokvaren, ukraden, omađijan...).

Funkcionalna neispravnost uređaja se sa druge strane ogleda u tome da uređaj ne može delimično ili u potpunosti da vrši funkciju za koju je namenjen, kontinuirano u dužem vremenskom periodu ili povremeno ali u češćim intervalima.

Drugim rečima, ukoliko telefon "zabode" jednom u par nedelja ili se restartuje dvaput od trenutka nabavke on jeste u određenom smislu problematičan (faličan) ali se kao takav ne smatra kao neispravan, telefon koji se restartuje/zabada više puta dnevno ili čak na svaki drugi - treći dan jeste neispravan i to funkcionalno jer onemogućava pravilno vršenje funkcije navedenog uređaja, dok ukoliko mu nedostaje displej on je tehnički neispravan (isto kao kada recimo ne može da se puni zbog oštećenja porta etc.)...

Nego, kad smo već kod ispravnosti šta ti uradi sa telefonom koji si posedovao?
Mislim da razumem.
Samsung S7 je bio tehnicki neispravan, secamo se, eksplozija baterija u njemu.
S22 serija je funkcionalno neispravna zbog restarta i ostalih problema.
To si zeleo da kazes?

Verovatno ce me banovati zbog ovoga.
Napisacu ipak.
Reddit, XDA, Telegram, Samsung Comuniti, 4pda, Youtube,... Prepuni vlasnika koji se žale na bezbroj problema.
Znam jer sam trazio resenje za probleme.
Ima i snimaka naravno.
 
Nazad
Vrh Dno