Šta je novo?

Samsung Galaxy S22

Kao sto napisa gore, imas jako los signal i aktivan VoLTE. Ako si stalno u oblasti loseg 4G signala, moja preporuka je da predjes na 3G, neces puno izgubiti u brzini interneta (ako i izgubis) a dobices na bateriji sigurno.
 

Za sad samo Europe (EUX) i Europe (EUY)
Dace Bog da je ovako mada sam izgubio nadu u moj telefon koji je po svemu sudeci falican. Sve je placebo, isto kao sto se prica svaki mesec da je smanjen shutter lag a nigde veze.
 
Nema to veze koji je security patch. Ja sam od početka na Geekbenchu imao 1100-1200 i oko 3300 rezultate. Zavisi da l' ti je neki battery saving mode uključen i kako ti je processing speed podešen.
Nista nije dirano tu. Sve je na standardno
Snapdragon ili exynos?
Exynos
Dace Bog da je ovako mada sam izgubio nadu u moj telefon koji je po svemu sudeci falican. Sve je placebo, isto kao sto se prica svaki mesec da je smanjen shutter lag a nigde veze.
Radi bolje, bolje radi kamera u nocnim uslovima sto se tice video zapisa. Fotografiju nisam ni probao..
 
Telefon star 4 meseca S22+ crne boje. Poslao sam u Begram servis preko A1 zbog pojave dve fleke ispod dugmića na ivici od aluminijuma, na tim mestima je kao izbledela farba, dobila neku ljubičastu boju. Od početka u futroli. Tražio sam zamenu uređaja. Serviser me zvao i rekao da mogu da mi promene celo kućište zajedno sa novim ekranom. Odbio sam i tražio nov uređaj. U međuvremenu sam i obavestio i Samsung podršku za reklamacije. Do daljnjeg čekam, pa ćemo videti....
 
Matori uzeo od firme s22... Baterija blago reci uzas! Vrati se sa posla sa 10ak posto, od pola 8 do pola 3 radi... 90 posto pozivi upotreba... Sta god je koristio pre toga pocev jos od s7 serije, baterije ubijale, trajale po 2-3 dana.. Ne moze da veruje da je dao tolke pare a ne moz izgura radno vreme za pricu samo... Sta bi bilo da ceprka net, tik tok, fejs i sl...
 
Matori uzeo od firme s22... Baterija blago reci uzas! Vrati se sa posla sa 10ak posto, od pola 8 do pola 3 radi... 90 posto pozivi upotreba... Sta god je koristio pre toga pocev jos od s7 serije, baterije ubijale, trajale po 2-3 dana.. Ne moze da veruje da je dao tolke pare a ne moz izgura radno vreme za pricu samo... Sta bi bilo da ceprka net, tik tok, fejs i sl...
Daj ScreenShot potrošnje (napuni do 100%, koristi tokom dana, ne dopunjuje, pa krajem dana ili kada padne procenat baterije na 10-20% uradi SS). Jedino tako može da se vidi da li je i šta problem (ako ga ima). Koliko dana ima telefon?
 
Ako je samo razgovor u pitanju (i to klasican, ne preko Vibera/Whatsapp i sl) i nista drugo, ajd da budem dosadan, slab signal + VoLTE kojima je svima upaljen po defaultu.
 
90 posto obican razgovor... Uradicu u ponedeljak ss... Telwfon ima oko 20ak dana
 
Ja sam odustao od S22 Ultra kupovine. Uzeo sam S21 FE i ostavio pare sebi u džepu. Čeka se sledeća edicija S serije.
 
Imao sam ga ranije, i isto sam to napisao u S21 temi :). Radi kao metak, i vreme je da se malo racionalno razmišlja.
 
Poz drustvo
Da li vredi menjati s21 za s22 i da li ima neke razlike?
Sa s22 imaš manje dimenzije, nešto bolje kamere i generalno lepši telefon; sa druge strane, čekaju te slabija baterija, vibracija i staklena leđa umesto plastičnih (nekom je ovo prednost, meni i ne baš).
 
This is yet another firmware downloader for Samsung devices, but it has some special features.
For one, it's cross-platform. Bifrost runs on Windows, Linux, macOS, and even Android!
Bifrost is also a graphical program, with a shared UI across all supported platforms.
 
Telefon star 4 meseca S22+ crne boje. Poslao sam u Begram servis preko A1 zbog pojave dve fleke ispod dugmića na ivici od aluminijuma, na tim mestima je kao izbledela farba, dobila neku ljubičastu boju. Od početka u futroli. Tražio sam zamenu uređaja. Serviser me zvao i rekao da mogu da mi promene celo kućište zajedno sa novim ekranom. Odbio sam i tražio nov uređaj. U međuvremenu sam i obavestio i Samsung podršku za reklamacije. Do daljnjeg čekam, pa ćemo videti....
isto se i meni pojavilo na zelenom modelu, samo sto je neke svetle boje, kao da je otpao sloj farbe. Isto tako ima ogrebotina iako je od prvog dana u futroli sa sve staklom. Molim te izvestavaj o situaciji. Da li imas osiguranje telefona? Ja ga imam jos mesec dana. Nisam nista pokusavao oko zamene i reklamacije.
 
isto se i meni pojavilo na zelenom modelu, samo sto je neke svetle boje, kao da je otpao sloj farbe. Isto tako ima ogrebotina iako je od prvog dana u futroli sa sve staklom. Molim te izvestavaj o situaciji. Da li imas osiguranje telefona? Ja ga imam jos mesec dana. Nisam nista pokusavao oko zamene i reklamacije.
Moj je uzet preko A1 u aprilu. Star je 4 meseca, do 6 meseci imam pravo zamenu da trazim. Sramotno je za ovakav telefon da se to desava. Bolje je bilo da su ostavili sjajan aluminium, a ne farban, jos reklamiraju armor aluminium.... Servis mi je ponudio da mi zamene celo kuciste sa novim lcd ekranom. Ja nisam pristao, insistiram zamenu za nov uređaj. Prosledili su samsungu zahtev za zamenu uređaja, i ja sam kontaktirao samsung podrsku za reklamacije. Sad čekam odgovor od njih....
 
S22 Ultra. 29,08,2022 posle ažuriranja na uređaju ne radi proksimetar ,senzor blizine. Kazu u servisu problem je softverske prirode.. rešenje vraćanje unazad ili čekati dok ne izadje nova zakrpa?
Snezor se ponasa kao da ste prislonili tel. ka licu odmah nakon uspostave veze.. uzasno iritira jel morate otključavati tasterom .. nakon restarta radi par min i ponovo zakuca.. dali ima neko isto problem posle ove zakrpe od 29.8.2022?
S22 Ultra. 29,08,2022 posle ažuriranja na uređaju ne radi proksimetar ,senzor blizine. Kazu u servisu problem je softverske prirode.. rešenje vraćanje unazad ili čekati dok ne izadje nova zakrpa?
Snezor se ponasa kao da ste prislonili tel. ka licu odmah nakon uspostave veze.. uzasno iritira jel morate otključavati tasterom .. nakon restarta radi par min i ponovo zakuca.. dali ima neko isto problem posle ove zakrpe od 29.8.2022?
Problem je rešen poslednjim ažuriranjem od 9. Septembra
 
Hoće li to septembarsko ažuriranje više?

Sinoć, sedim u sobi, hladnije vreme, otvorena vrata a ja pokriven. Koristim telefon samo za viber nekih 10ak minuta i ni za šta drugo, CPU je bio na 41°C. Stvarno mislim da sam dobio faličan CPU.
 
Ja od kad sam ugasio 5G, riješio gotovo sve probleme. Nisam dobio niti jedan restart više, telefon je uglavnom hladan ko špricer, a samim tim se i baterija takođe popravila dosta.
 
Ja od kad sam ugasio 5G, riješio gotovo sve probleme. Nisam dobio niti jedan restart više, telefon je uglavnom hladan ko špricer, a samim tim se i baterija takođe popravila dosta.
Meni je 5g ugašen od prvog dana, uvek je na 4/3/2g ili sa Bixby rutinom na 2g ako sam konektovan na moje wifi mreže.
Nikad se nije restartovao, baterija je ok, sve je super osim tog usranog pregrevanja.
 
Prelazak sa s21 na s22+, da li bi bilo napretka u pogledu baterije?
 
Google Play system update:

Google-Play-system-update.jpg


Samo skinuti i instalirati ažuriranje:
 
Pozdrav ljudi :D, zanima me da li je neko imao slicnih problema kao ja sa s22 ultra. Vec dva tri puta mi se desilo da se telefon restartuje dok koristim kameru i slikam, zatim mi se desilo sad dok sam bio na odmoru da mi zabaguje galerija otvori mi samo crn ekran, vidim samo jednu fotku blurovanu i to se posle vrati u normalu ali iritira bas. Instagram reels je poceo da mi baguje u smislu da stane kao da se ucitava pa krene opet normalno(mozda je do app). Poslednja stvar koja me zanima je da li je normalno da kada slikam sa 108mp nekad se vrti onaj kruzic i treba mu po 2-3s da ti omoguci da slikas opet.... Iskreno nisam bas zadovoljan telefon od 1000e :( :D
 
Nazad
Vrh Dno