Šta je novo?

Samsung Galaxy S22

@athlon87 Ako je za keš S21U, na pretplatu ti je jasno šta možeš jedino da uzmeš.

Nije loš uređaj da se razumemo, iako sam ja razočaran, ali sam izrazito zahtevan, kao i svako od nas ovde.

Lično da sam na tvom mestu čekao bih još
 
Nisam rekao ni da ni ne, samo sam rekao i da nas ima i koji smo izgleda imali nešto više sreće od drugih prilikom podele uređaja - barem dok se ne manifestuje i kod nas neki postojeći ili novi problem.

Inače, bilo je i slučajeva da iskusim i drugu stranu medalje...
Ali generalno to je veliko kockanje, 20% da se ne dobije faličan primerak a nije jeftina igračka.
 
Slažem se, ali složićeš se i da je preorder sam po sebi veliko kockanje čak i da nije u pitanju S22 sa svim svojim (dečijim) bolestima...
 
^ naravno, zato je najbolje uzimati bili koju vrstu telefona posle par meseci od izlaska.
 
Posle nešto više od mesec dana korišćenja S22U lično sam zadovoljan, nikakvih problema za sada nisam imao, samo jedan update instaliran od 1.4GB posle njega Wipe data/factory reset, instalirao aplikacije bez korišćenja smart switch-a ili bilo kakvog sličnog software-a (ništa restore backup), koristim galaxy watch svaki dan i galaxy buds live povremeno baterija mi traje duže nego na S21U, prelaz sa S21U na S22U bolji kao što sam napisao zbog trajanja baterije - ekran za nijansu bolji - fotografije i video zapisi kvalitetniji - estetski meni je lepši S22U od od S21U(jedno vreme sam ih koristio uporedno i nekako je počelo da mi smeta rešenje za kameru na S21U) - olovka odlična(jedini pravi razlog za prelaz sa S21U na S22U), sve je za nekoliko procenata bolje od S21U da li je to bolje i da li vredi - meni lično DA, da li će to nekom drugom opravdati razliku u ceni meni nije bitno, koga interesuje kako telefon radi i da li mu vredi može samo lično da se uveri, moj primerak S22U exy radi odlično isto kao što mi je i S21U radio godinu dana bez greške, ko ne veruje može slobodno da dođe i uz čašicu rzgovora lično da se uveri, sve ovo je upakovano u dbrand grip case atomic edition i neku nasumičnu hidro gel foliju za ekran sa ali-e (neko je zamolio da pošaljem foto pre nekog vremena - izvinjavam se na kašnjenju) na fotografiji se vide čestice prašine dbrand zaštita ima mikro teksturu da ne klizi inače te čestice prašine se ne vide u svakodnevnom korišćenju i to možete da se uverite samo uživo - otvoren poziv za sve koji ne veruju...

IMG-4162.jpgIMG-4166.jpg
photo by iP11
 
Kad kažeš da je baterija bolja na S22u nego na s21u, jel misliš na S21u kada je bio nov ili sada, godinu ili više star sa 20%+ degradiranom baterijom?

P.S. Dobra maska :)
 
@DjidjiMidji dobro je da ima i objektivnih a zadovoljnih! 🍻

Futrola deluje baš dobro. Nadam se samo da nije završna obrada kao na Samsung/Apple silikonskim futrolama, jer ono je lepak za prašinu, postavu džepa, ma sve živo...

P.S. Stavi negde tačku 'leba ti, zamorno je čitati ovako. 😄😄
 
nemanja123 - baterija bolja na S22U nego na S21U bilo kada, nova mi nikada nije držala kao ova na S22U posle nešto više od mesec dana, bateriju punim na fast nikada na super fast, telefon uključim na punjač između 10%-20%.

Vicent87 maska a.k.a. futrola - prašina se vidi samo na fotografiji uživo tj. golim okom se ne vidi, nema fleka ništa, tekstura je malo čudna, nije kao šmirgla ali podseća, bočno ima glatku silikon teksturu(po 6 linija oko 0,5cm) tako da ne klizi uopšte, maska je prilično tanka tako da ne povećava telefon.
Juče sam imao inspiraciju za tekst bez tačke, pa mi se omaklo par greški u tekstu - izvinjavam se (čašicu rzgovora = čašicu razgovora 🥃).
 
s22u mi je stigao iz yetela tamo negde na samom pocetku svih isporuka, nema nikakvih problema, restarta, seckanja, baterija je bolja nego sto je bila, nikakvi prekidi razgovora i sve ostalo

prebacio sam sve aplikacije i podatke sa p30pro koristeci smartswitch (a pre toga sam prebacio isto nekom aplikacijom sve sa p20pro :d ) + nisam odradio nikakav restart posle apdejtova, shvatio sam da cu to sve uraditi nakon 5-6 meseci kada izadje jos koji veci apdejt

za prethodnu generaciju sam siguran da je bila nevidjena pljuvacina ovde jer znam da sam proveravao kakvo je stanje sa samsungom kada je bilo izvesno da je huawei ispao iz price sa google servisima, i bio sokiran koliko je pljuvanja bilo po s21u (pregrevanje, baterija bagovi)

Nisam siguran koliko ljudi ima probleme sa ovim telefonom, ili koliko ljudi primecuje neke probleme (ukljucujuci tu i mene npr) ali posle toliko godina na benchu znam da benchmark forumasi koji pisu na nekoj temi nisu ama bas nikakav uzorak, statisticki gledano :) Ja sam se vratio na temu jer mi je tab otvoren sve ovo vreme, pa kao aj da pogledam sta ima
 
Moj kolega takođe nema nikakvih problema sa S22U(uzet u A1). Jedini "problem" mu je da proda slušalice i bežični punjač koji je dobio uz preorder.
 
Da li neko zna na osnovu iskustava sa Samsung akcijama, promocijama itd, kada ce biti nekih poklona uz s22u i koji bi mogli biti?
 
Moj kolega takođe nema nikakvih problema sa S22U(uzet u A1). Jedini "problem" mu je da proda slušalice i bežični punjač koji je dobio uz preorder.
Pametnije je svakako sacekati, pa probati prodaju kad se trziste "smiri" jer ih ima i previse, pitanje je moze li se i 100 evra sada dobiti za njih. A za te pare ih je bolje i zadrzati sto se mene tice.
 
@athlon87 Ako je za keš S21U, na pretplatu ti je jasno šta možeš jedino da uzmeš.

Nije loš uređaj da se razumemo, iako sam ja razočaran, ali sam izrazito zahtevan, kao i svako od nas ovde.

Lično da sam na tvom mestu čekao bih još
Za kes planiram da uzmem, vrv cu sacekam mesec dana, vidim da cene polako idu ispod 1k eur.
S21U sa validnom garancijom a da nisu stari po godinu dana tesko naci. Tako da mi iz moje perspektive dati 200eur vise i kupiti noviji telefon, mozda se skorije i sredi situacija sa s22U
Sto se tice operatera cija garancija je najbolja, tj kod kog operatera se najlakse iskoristi garancija ako zatreba?
 
Iphone ima sve bolje od bilo kog Androida (Samsung u ovom slucaju) sem ekrana (koji im Samsung pravi) i samog OS-a koji je obican garbage a na novoj 13 seriji baterija kida...
Ja koristim Android srednje klase (S20 i S21). Ultru/Pro Max nemam i nisam ih koristio jer mi cigla u dzepu ne treba te tako ostaje da ti verujem sto se S21U i 13 Pro tice ali svakako poredis modele drugacijih klasa. U i Pro Max su ista klasa.
Ponavljam, sto se mene tice, za fotografije/video bih uvek i pre kupio iPhone no bilo koji Android i to je to (i to iskljucivo 11 Pro ili XS sto se velicine tice).
Pa ne znam za tebe, ali meni je ovo prvi iphone i to XS model.. Odabrao sam ga bas zbog velicine jer za te pare svi androidi su bili glomazni.. Evo vec godinu dana mi stoji na starom iOS-u jer sa svakim upgrade-om baterija je sve gora i gora.. A dese se i bagovi.. Ne znam kako je stanje sa androidom sada ali ne bi trebalo da hvalis iOS.. Mozda u vreme Steve Jobs-a, ali tada i nije bilo previse aplikacija (Svega i svacega) pa se iOS i mogao utegnuti.. To je vreme proslo i iOS vise nikada nece biti to sto je bio.. Ostalo mu je samo ime i nista vise.. I iOS ima bagove. Uvek ce i savrseno raditi na poslednjoj generaciji i to je to.. Cak sta vise kad kupis novi iPhone iskljuci update do kraja zivota.. Bolje ce ti raditi telefon. Slike nista posebno nego na androidu istog ranga.. Jedino sto mogu sa sigurnoscu da kazem jeste da "iPhone ima ubedljivo najbolju vibraciju i video snimke". nisam fan Iphona niti Samsunga niti bilo kog branda.. Gledam da za svoje pare izvucem maksimum uz kriterijume koje zelim.. Sve ostalo me ne zanima.. Tako da DEFINITIVNO iPhone nema sve bolje od Androida.
 
Za kes planiram da uzmem, vrv cu sacekam mesec dana, vidim da cene polako idu ispod 1k eur.
S21U sa validnom garancijom a da nisu stari po godinu dana tesko naci. Tako da mi iz moje perspektive dati 200eur vise i kupiti noviji telefon, mozda se skorije i sredi situacija sa s22U
Sto se tice operatera cija garancija je najbolja, tj kod kog operatera se najlakse iskoristi garancija ako zatreba?
Kod svakog ti je ista garancija i svakako lako ostvariva.
 
@Difermo generalno Iphone je bolji telefon, ako pričaš o softerskom uništavanju tu je Samsung takođe vrhunski majstor. N10+ je odličan telefon a sa poslednjim update su ga ubili. Da ne pričam na primer idiotizam koji Samsung napravi, burazer ima S10 lite sa SD koji ima svoj radio. Najveći problem je sto radio ne radi iz razloga sto USB-C ne prenosi radio signal i sa originalnim slusalicama iz kutije ne možeš slušati radio. Da bi radio mogao koristiti treba ti 3.5 ulaz a on to nema. Znaci daje ti radio koje ne možeš koristiti sto je po meni fenomenalni debilizam.
 
Da li neko zna, hoće li ovlašćeni servis da upiše softver Evropski globalni (EUY) umesto ovog brendiranog A1(TOP) za Samsung S22+?
 
To i mene interesuje oduvek. Da li sklanjaju TOP ili MSR i upisuju čist. EUX je evropski, a u EUY je bivši SEE.

Edit: Najbolje pozoveš i pitaš Promobi.
 
Pozdrav ljudi..koristim s22U vec nekih 20ak dana i da kucnem od drvo,nemam nikakvih problema. Telefon je uzet preko A1..brz,dobar ekran,dobre kamere,olovka zba biti korisna..jedino bi mogla baterija biti malo bolja. Izgura ceo dan..al na 4-5 sati rada ekrana.(ukljucena full rezolucija ekrana i 120 hrz osvezenje jer mi nema smisla davati tolike pare i koristiti telefon kao da je srednja klasa..jedino mi je taman mod jer mi je to lepse. Inace samo sam dobio jedan update koji je izasao 01.aprila i zanima me da li neko zna sto toliko kasne kod nekih azuriranja? Inace presao sam sa huawei p40 pro i taj telefon i posle 2 godine moze da parira bez problema s22U. Ali mogu da ga preporucim svima koji prelaze sa telefona koji su 2 god stari.
 
@Difermo generalno Iphone je bolji telefon, ako pričaš o softerskom uništavanju tu je Samsung takođe vrhunski majstor. N10+ je odličan telefon a sa poslednjim update su ga ubili. Da ne pričam na primer idiotizam koji Samsung napravi, burazer ima S10 lite sa SD koji ima svoj radio. Najveći problem je sto radio ne radi iz razloga sto USB-C ne prenosi radio signal i sa originalnim slusalicama iz kutije ne možeš slušati radio. Da bi radio mogao koristiti treba ti 3.5 ulaz a on to nema. Znaci daje ti radio koje ne možeš koristiti sto je po meni fenomenalni debilizam.
Ne znam kakav je samsung po tome pitanju, ali iphone nije savrsen... treba biti oprezan sa updateom i pogledati iskustva drugih korisnika online.. pa tek odraditi update..
 
^ ja do sada nikad nisam imao nekih problema posle update, imao sam 7+, 8+, X i sada 13pm. Uvek sam redovno radio ažuriranje. Dok kod Samsunga treba obratiti pažnju na to sto si rekao.
 
Da se razumemo obe kompanije usporavaju uređaje kroz update i to je već odavno jasno. Imao više iP i Samsunga poslednjih 15god.
 
^ ja to nisam negirao, nego kaže pazite na update kod Iphone. Imao sam bukvalno sve Samsung telefone od S2 i često posle update sam imao neki problem dok kod navedenih Iphone ni jedan. Meni 13pm nije stucnuo 3 meseca a Samsung je poznat da ubija koliko update izbaci i da posle određenog update telefon radi mnogo gore. Pokazatelj je sama S22 serija a da ne pričam za S21U koji je za 12 meseci imao 15 update dok nije postao telefon kakav je trebao biti od prvog dana.
 
Koristim takođe Samsung telefone od S2 modela, nikada nisam imao problem do sada ni sa jednim uređajem, ubijao sam ih sa raznim firmware-ima(stari dobri sammobile, pre njega se ni ne sećam odakle sam skidao firmware) dok se nisam smirio kod S10, sada redovno OTA firmware i opet nikakvih problema, S22U mi radi odlično, napisao sam već, ko ne veruje neka se javi i uveri se.
Drugi telefon mi je iP6+ na njemu poslednji iOS 12.5.5(zvanično poslednji), radi kako radi - odličan za pozive, sms i hotspot, bukvalno samo za to ga koristim(za nešto bolje i nije).
Definitivno je kod nas kome zapadne kakav uređaj - nekom tic nekom tac - nekom cipi nekom ripi... kome zapadne feleričan uređaj - momentalno zamena nebitno koji je proizvođač i model.
Globalno je zbog nenormalne potražnje novih elektronskih uređaja kvalitet opao, kompanije su svesne toga(zameniće loše uređaje) al je to uračunato u cenu koju svi plaćamo...
 
Koristim takođe Samsung telefone od S2 modela, nikada nisam imao problem do sada ni sa jednim uređajem, ubijao sam ih sa raznim firmware-ima(stari dobri sammobile, pre njega se ni ne sećam odakle sam skidao firmware) dok se nisam smirio kod S10, sada redovno OTA firmware i opet nikakvih problema, S22U mi radi odlično, napisao sam već, ko ne veruje neka se javi i uveri se.
Drugi telefon mi je iP6+ na njemu poslednji iOS 12.5.5(zvanično poslednji), radi kako radi - odličan za pozive, sms i hotspot, bukvalno samo za to ga koristim(za nešto bolje i nije).
Definitivno je kod nas kome zapadne kakav uređaj - nekom tic nekom tac - nekom cipi nekom ripi... kome zapadne feleričan uređaj - momentalno zamena nebitno koji je proizvođač i model.
Globalno je zbog nenormalne potražnje novih elektronskih uređaja kvalitet opao, kompanije su svesne toga(zameniće loše uređaje) al je to uračunato u cenu koju svi plaćamo...
Da li si dobio neko azuriranje u maju za s22U i koliko sati upaljenog ekrana ti izdrzi baterija?
 
Nazad
Vrh Dno