Šta je novo?

Samsung Galaxy S22

To nije tačno. Ja sam preorderovao odmah kad je izašlo u Yettel-u. 10.02. u 11:02 i još nije stigao. I ima tako slatko da im otkažem iz principa.
Ocigledno da je samo onaj ko je preorderovao ulutru i to 10. februara do 11.00, dobio telefon. Valjda je sasvim normalno da se tako porucuje, ko je kasnije, bolje da nije ni porucivao. #sarcasm off
 
Ja nisam iz Yettela preorderovao telefon,nego tab s8 ultra i to onog momenta kad se pojavio.10.2. Sve odobreno...Do danšnjeg dana ne mogu da mi daju odgovor kada će isti biti isporučen
 
Odradio sam preorder za S22 Ultra u A1 13.2. Jos uvek me niko nije zvao oko potvrde, niti bilo cega drugog, a kada sam poslao mail da pitam kada ce me pozvati, i kakvi ce biti uslovi ugovora, da li treba avans, samo su mi odgovorili da ce me neko od kolega pozvati, a to je sad bilo pre jedno 20ak dana.

Takodje sam odradio i preorder u MTS-u 3.3., trazili su avans koji sam i uplatio. Juce sam ih pozvao, i receno je da trenutno vise nemaju uredjaja, i da ce sledeca isporuka biti mozda krajem sledece nedelje, a najverovatnije do kraja meseca, i cim dodje kod njih, onda ce poslati korisnicima.
 
To nije tačno. Ja sam preorderovao odmah kad je izašlo u Yettel-u. 10.02. u 11:02 i još nije stigao. I ima tako slatko da im otkažem iz principa.
Yettel ili ti Telenor je očaj, mislio sam na preorder kod Samsunga dirketno.
 
@NushJa, oni su pravi hit 😊 Imam račun u mobi banci i otišao sam da se raspitam o promeni adrese za dostavu nove mastercard kartice i dok sam čekao da ona to unese u sistem, oni me ladno pitaju da li želim da prenesem broj iz mts-a i nude mi da kupim telefon kod njih, sada imaju neki popuste (a sa popustom su skuplji od konkurencije).

Generalno i ranije je Telenor bio dosta neozbiljan kada su u pitanju tek pušteni u prodaju novi Samsung ili iPhone uređaji. Ni druga dva operatera nisu bajna, ali po meni, mts je tu najbolji.
 
U pravu si. Stvarno su očaj. Pitam ih i najkulturnije da mi daju info neki otprilike kad mogu da očekujem telefon (koju nedelju) I oni izbegnu pitanje i pokušavaju da mi prodaju Yettel optički internet 🤦
Katastrofa, pre nedelju dana su mi rekli 7-10dana, danas pitao, opet kazu 10dana.
 
Katastrofa, pre nedelju dana su mi rekli 7-10dana, danas pitao, opet kazu 10dana.
Najjači su mi iz A1.
Kažu "To znaju ovi iz online prodaje".
Kao da su dve odvojene firme, Vodovod i kanalizacija iz Teherana i Paramount pictures iz Kalifornije!
I ne mogu da dobijem info ni telefonom, ni u poslovnici, jer "to znaju samo ovi iz online prodaje" :))))
 
Najjači su mi iz A1.
Kažu "To znaju ovi iz online prodaje".
Kao da su dve odvojene firme, Vodovod i kanalizacija iz Teherana i Paramount pictures iz Kalifornije!
I ne mogu da dobijem info ni telefonom, ni u poslovnici, jer "to znaju samo ovi iz online prodaje" :))))
Ja sam dobio malopre odgovor iz A1 kada sam ih zvao. Rekli su mi da je stiglo ukupno 300 telefona, nisu precizno naveli koji model od s22, a da je naručeno 1200 komada. Nova isporuka se očekuje krajem meseca, opet ne navodeći koja količina telefona, i koji model s22. U prevodu biće do kraja aprila za sve :D
 
Poslednja izmena:
Da podelim svoje iskustvo sa preorderom.

Novi Sad, Tehnomanija u Promenadi - 24. 02. otišao da se raspitam oko preordera s22 ultra, kada su mi rekli da se isporuka očekuje od 11. 03., ali da nisu sigurni da li će u prvoj turi telefona koje dobiju pokriti sve koji su preorderovali, jer je velika potražnja. I ne plaća se depozit pri preorderu. Otišao sam sutra, 25. 02. da rezerviem telefon, odradili papirologiju, ali ovaj put - mora plaćanje, celokupnog iznosa. Ok. Dobiješ potvrdu da si preorderovao, na njoj iznos, ali ne i šta si preorderovao, ne piše ni samsung ni S ni 22 ni ultra, samo piše depozit, i iznos. Tada mi kaže da će dobiti telefone tek 15. 03., pa dok iz magacina odrade papire za radnju, proći će još par dana, tad te pozovu pa dolaziš po račun, a tek par dana posle toga i po telefon. Telefone dobijaju na svakih nedelju dana, pa tim tempom isporučuju, po redu preordera.

Zvao sam juče kol centar Tehnomanije, nisu mogli da mi daju bilo kakvu informaciju u vezi konkretno moje porudžbine, ajd ok, i da su od Samsunga dobili informaciju koju standardno već znate: velika je potražnja, trudiće se da podele sve do kraja aprila, ko ne dobije u roku od 30 dana od porudžbine telefon dobija i bežični punjač, bla bla... Za punjač se posebno napominje prilikom registrovanja i za slušalice, i o tome dostavlja dokaz - potvrda kada si preorderovao, i potvrda kada si primio telefon (što ti valjda daju u radnji).

Da napravim malu digresiju, kada se registruješ za slušalice na Samsung members aplikaciji, telefon mora biti podešen na srpski, verujem da većina tako i stavlja u startu, ja ne, uvek je na engleskom, tako da obratite na to pažnju, piše negde sitnim slovima, ne sećam se više gde sam našao uslove promocije...

Ne cupkam u mestu kad će stići telefon, i nije mi hitno, nek dođe i krajem aprila, ali mogli su da stave neko obaveštenje makar na sajt.
 
@VladimirNSad , ne mora telefon da bude podešen na srpski jezik. Sadržaj Samsung members aplikacije je svakako na srpskom. Kada mi je stigao telefon izvršio sam registraciju bez problema i stigla mi je potvrda da je registracija uspešno izvršena i da očekujem Galaxy Buds pro slušalice, a telefon je setovan na engleski. Nikada nijedan telefon mi nije bio setovan na srpski, a i ranije sam radio registracije preko Samsung members aplikacije i sve je prošlo ok, poklon stgao, a telefon setovan pri registraciji na engleski.
 
@VladimirNSad , ne mora telefon da bude podešen na srpski jezik. Sadržaj Samsung members aplikacije je svakako na srpskom. Kada mi je stigao telefon izvršio sam registraciju bez problema i stigla mi je potvrda da je registracija uspešno izvršena i da očekujem Galaxy Buds pro slušalice, a telefon je setovan na engleski. Nikada nijedan telefon mi nije bio setovan na srpski, a i ranije sam radio registracije preko Samsung members aplikacije i sve je prošlo ok, poklon stgao, a telefon setovan pri registraciji na engleski.
Super ako je tako, hvala za info. Potražio sam ipak gde sam to pročitao, i da proverim da ne širim neistine, evo ga u prilogu.
 

Prilozi

  • IMG_20220317_141843.jpg
    IMG_20220317_141843.jpg
    121.4 KB · Pregleda: 71
Dogovoreno 😀
Danas sam dobio informaciju od svog Yettel biznis menadžera da je isporuka počela, ali da su stigle manje količine od rezervisanih, i da očekuju novu isporuku u toku sledeće nedelje... Rezervisano/poručeno 17.02.
 
Rezervisao danas u poslovnici mts. ( Ne daje se avans ako si stari korisnik) i kaze vrv polovinom aprila tako da se nadam da ce vas ispostovati ranije jer je bezveze.
 
Nikad, ali nikad u životu ne bih dao ni dinar za telefon koji treba da čekam mesec i ko zna koliko dana da mi isporuče i još da mi traže avans unapred, ma dajte ljudi trgnite se malo, treba da vas mole da ostavite novac kod njih a ne da vi molite njih za vaš novac.
 
Svi popularni telefoni se čekaju u celom svetu, takva je trenutno situacija, nema šanse da ljudi toga nisu bili svesni.
 
Nikad, ali nikad u životu ne bih dao ni dinar za telefon koji treba da čekam mesec i ko zna koliko dana da mi isporuče i još da mi traže avans unapred, ma dajte ljudi trgnite se malo, treba da vas mole da ostavite novac kod njih a ne da vi molite njih za vaš novac.
Avans se trazi vecinom da se obeshrabre ova braca sto igraju rulet. (Rezervisu na 5 mesta pa koji prvi da) 🤣
 
Ja recimo avans/učešće dajem tek po preuzimanju telefona a ostatak novca podeljeno na 24 rate tako da to nije toliki problem, kao kada bih trebao a dam avans dosta ranije i onda budem u neizvesnosti kada će isporučiti (što nikad ne bih pristao). Čak i ovakav avans me nervira...
 
Apelujem na modove i admine da otvore jednu sobu sa kmechanje i kukanje ovih vusiz sa preorderom.
Svet se raspada suncelivamjebemdavamjebem, a vi kmechite ko babetine i zenetine najgore.
Odvratno!
 
Ima li, konačno, domaćih utisaka o radu S22 (ko ga je kupio i dobio)???
 
Ima li, konačno, domaćih utisaka o radu S22 (ko ga je kupio i dobio)???
Ima. Baterija mi je prvog dana bilo vrlo slična razrađenom S9, i to mi je bilo prvo razočarenje. Ipak, u narednim danima je krenulo na bolje, verovatno zbog toga što se završe sva podešavanja i čačkanja tako da mislim da će biti OK i neće morati da se puni u toku dana.
U odnosu na S9 sam izgubio dobar FP reader i merač pulsa, sve ostalo je bolje.
 
^ Samsung je oduvek imao problema sa autonomijom osim snap verzija koje su bolje od exy. Jedini koji bih poredio sa Iphone je S10 lite, taj telefon ima perfektnu autonomiju. Dva dana sa 8-10h sot.
 
Nazad
Vrh Dno