Šta je novo?

Samsung Galaxy S22

Ne znam šta da kažem... Ip 13 mini mi je bolji, a52s mi je bolji.

Dobro, dve kartice i BT, tu je i cell mapper koji guta procente, hrom isto, Instagram od dosade u putu. Kako god da sagledaš, postajem sve više nezadovoljan baterijom.

Ultra kao ultra je sjajna, ali brate mili, šta je s baterijom?! Sve je, samo ne Ultra.

Prilog poslednja četiri dana.

Sve više je degradira taj famozni SOT.
 

Prilozi

  • Screenshot_20220510-233305_Device care.jpg
    Screenshot_20220510-233305_Device care.jpg
    55 KB · Pregleda: 113
  • Screenshot_20220510-233309_Device care.jpg
    Screenshot_20220510-233309_Device care.jpg
    53.4 KB · Pregleda: 78
  • Screenshot_20220510-233317_Device care.jpg
    Screenshot_20220510-233317_Device care.jpg
    52.9 KB · Pregleda: 80
  • Screenshot_20220510-233322_Device care.jpg
    Screenshot_20220510-233322_Device care.jpg
    53.3 KB · Pregleda: 171
Tvoj problem leži u Google play services, bukvalno ti srče bateriju. Probaj da obrišeš podatke za tu aplikaciju i restartuješ tel.
Možda ćeš posle opet morati da se uloguješ u play store.
 
Jel vas nervira kada slikate u 50 mpix i ukljucite detalje i kad okinete on vrti onaj krug 5 sekundi? Kako to da pegla Samsung??
 
Tvoj problem leži u Google play services, bukvalno ti srče bateriju. Probaj da obrišeš podatke za tu aplikaciju i restartuješ tel.
Možda ćeš posle opet morati da se uloguješ u play store.
Sve sam to uradio nekoliko puta i ništa, nikakve rezultate nije dalo.
 
Sacekaj nekoliko dana da se sve stabilizuje, to je "normalno" kod samsunga.
Edit: zamislite ovo da ima kod nas.
 
Idi u aplikacije, nađi Google play service. Uradi force stop i clear cash. Onda uninstall updates. Resetuj telefon.

Onda prati stanje baterije pre ažuriranja GP Service-a, a i posle.
 
Društvo, odavno sam to uradio. No, to ne rešava problem.

Evo, danas sam imao za 9 sati od 100% 57 minuta SOT.

Prilično me sve ovo nervira, jer nekako ne uživam maksimalno u uređaju, iako je stvarno dobar.

Snap mi se ne uzima, a neku realnu zamenu ne vidim.

IP 13 PM mi je super za 90% stvari, ali me posebno nervira težina samog uređaja i ne dobra funkcionalnost za korišćenje jednom rukom.
 
Zbog neke aplikacije ili načina na koji koristiš telefon, Google play services je stalno u "akciji" i dok to ne rešiš, nećeš imati bolji SoT. Lično bih uradio FR pa bih instalirao samo neophodne apk i tako koristio tel 2 dana, ako se i tada pojavi onda flešni preko Odina neki drugi firmware.
 
A jel postoji načain da se vidi koja app drži Google play services stalno aktivnim i kod mene se s vremena na vreme dešava da mi Google Play services bude na 3 ili 4 mestu po potrošnji baterije.
 
Za rutovane telefone znam a ovako ne verujem da postoji neka koja može tačno da vidi. S obzirom da je play services u pitanju ili neka sinhronizacija vrti konstantno ili je neka lokacija vezana za nalog ili nešto treće...

Play services ne sme da troši više od 2% baterije koji god da ti je na spisku, 3,5% je baš neki maksimum, ovo gore 14% je katastrofa.
 
Ima u play servisu da se isključi ona provera koju radi skoro na svakih 1h. Ugasi se pa će sigurno manje trošiti, ne znam tačno putanju posto sam na Iphone trenutno. Mislim da je settings, apps…
 
Hajde još malo o poklonima za preorder 😂. Možda još neko zaostaje kao ja 😉. Dakle, nakon generičkog mejla/odgovora, neposredno posle registracije, nisu se oglašavali 11 dana, pa sam juče poslao upitni mejl, dokle je stigla moja rezervacija. Evo, prošlo je 24 h i stiže mejl od xyz u kome me mole da im dostavim IMEI, skeniran sa nekog dokumenta ili slikanog sa kutije. I poslao sam im sliku kutije iz više uglova 😄. Pa će onda opet da većaju, da li sam "zaslužio" i drugi poklon. A čekao sam ravno 70 dana od momenta preordera do trenutka isporuke.

Sad ne znam da li će se oglasiti novim mejlom ili ce jednostavno poslati to što su odlučili da pošalju. Imaju još 20ak dana fore. 😎
 
Meni i dalje nije jasno kako ce da ispostuju taj rok do 31.5, kad ni ljudima koji su se u martu registrovali (konkretno ja, 31.3.) nisu jos isporucili...
 
Sada mi se javio još jedan poznanik sa S22U. I ima nasumično reset kada razgovara.

Preteraše s lošom serijom uređaja.
 
Meni se dešava da dobijem sms o propuštenom pozivu na kartici (mts) koja je setovana na 2g, znači nema šanse da je loš signal
Takođe, pošto gasim mobilni tokom spavanja, desi mi se ujutru lada ga upalim, da se odmah restartuje i normalno proradi.
Inače, napokon sam dobio potvrdan mail o poklonu - ali tek posle poziva i razgovora sa operaterkama - na mailove nisu odgovarali
 
Neko moje iskustvo posle 2 meseca koriscenja,baterija je sasvim ok,u 6 ujutru je skinem sa punjaca,na poslu i preko dana neko standardno koriscenje i kad odem na spavanje baterija je na 20-30%.Svi bagovi koji si su se javljali uglavnom su reseni,tako da je ovo trenutno najbolji telefon na trzistu,po mom misljenju
 
Imam drugara u Samsungu, pa ajde pišite mi ko još nije dobio potvrde za isporučivanje poklona da mu prenesem da bi se ubrzalo malo.
 
Ljudi, da li neko od vas ima slican problem i kako da ga resim... Uzeo sam S22+, u Yettel mrezi sam, kod njih je ukljucena opcija VoLTE, na mom telefonu u podesavanjima takodje, ali jednostavno VoLTE opcija nije aktivna i nemam onu ikonicu za VoLTE..... Da li ima neko iskustva sa slicnim problemom?
 
Ima - pozovi ih da ti ručno aktiviraju tu opciju.

Ili još bolje, kontaktiraj ih preko twittera, završiće ti za par minuta.
 
Sto se poklona tice, rok je produzen do kraja juna. Takodje nisam dobio potvrdan mejl o regestricaiji pa sam ih zvao. Tokom razgovora mi je stigao potvrdan mejl, naravno gospodjica sa druge strane slusalice ga je pustila u toku razgovora.
 
Kada sam na mobilnim podacima, uređaj se pregreva, gori u rukama i baterija se brzo isprazni, za 5 - 6 sati. Koristim dosta aplikacija i kamere intenzivno.
Uređaj koristim bez ikakve maske i zaštite, odličan je u ruci, a ona prljavština između objektiva, što su kačili na YouTube, recezenti, je, apsolutna, laž. Nikakve prljavštine nema i ništa se ne zadržava.
 
To se dešava i meni na s21u ovih dana, jednostavno upotreba kamere u sprezi sa osvetljenjem na 100% plus mobilni podaci, recept za topljenje procenata baterije.
 
Da li je neko koristio Snapdragon verziju? Kakva su generalna iskustva u poređenju sa Exynos-om?

I da li je na S22 Snap lošija autonomija baterije u poređenju sa S21 Snapdragon-om s obzirom da ima 7.5% manji kapacitet?
 
Nazad
Vrh Dno