Šta je novo?

Samsung Galaxy S21

Uskoro se prikljucujem i ja ovoj temi, zanima me da li uzmem 256gb verziju ili da bezim od nje? Ovo pitam zbog navodnih problema oko pregrevanja.
Ja mogu da ti prenesem samo svoje iskustvo. Imam Exy 256 od februara, i do sad nisam imao problema sa zqgrevanjem. Desava se da nekada bude nesto topliji nego sto mi se dopada pri banalnim aktivnostima ako je dugo upaljen ekran, ali nista previse upecatljivo. Ja ne koristim previse kameru za snimanje, ali kada sqm koristio nije bilo dramaticnih zagrevanja. Jednom doduse,dok sam sedeo bas na jakom suncu telefon se ozbiljno zagrejao ali je radio normalno, dok se tip iza mene zalio da mu se mob ugasio zbog pregrevanja. Ne znam koji je nj3gov mob, ali nije Ultra, video po izgledu kamera. Inace bukvalno nijedan problem, sve radi vrlo fluidno i bez cekanja sto je meni najvaznije. Imam utisak citajuci forume da se nq grejanje zale uglavnom korisnici koji koriste kameru kao da se radi o profesionalnom aparatu, a ovo je ipak telefon, bez obzira na marketing. Uostalom, ako se DSLR aparat od 4500 eura iskljuci zbog pregrevanja pri snimanju 4k 60 Hz, sta tacno ocekujemo od telefona? Marketing ipak nije definicija iskrenosti.
I jedna ograda, koristim Samsungov case sa olovkom, ne znam koliko bi bio vruc na dodir bez toga, ovako zaista nista spec.
Pozdrav
 
Na xda pisu da je posle junskom abdejta dosta toga sredjeno i da vise nema problema oko zagrevanja, za 256gb verziju.
Video ne koristim toliko, a i kad koristim ne bude duze od 5min. Mislim da sam sa s8+ imao aj da kazem dva snimka za malo vise od tri godine.
Problem je bio sto su se neki zalili da se zagreva i u ostalim situacijama, nevezano za kameru, zato sam i postavio ovo pitanje.
 
Na xda pisu da je posle junskom abdejta dosta toga sredjeno i da vise nema problema oko zagrevanja, za 256gb verziju.
Video ne koristim toliko, a i kad koristim ne bude duze od 5min. Mislim da sam sa s8+ imao aj da kazem dva snimka za malo vise od tri godine.
Problem je bio sto su se neki zalili da se zagreva i u ostalim situacijama, nevezano za kameru, zato sam i postavio ovo pitanje.
Jedino sto mogu dodatno da ti kazem je da mislim da je 128 Gb malo ako planiras da koristis telefon 2 ili vise godina... za sve ostalo, moras sam da izvagas.
 
Mhm, da je malo 128gb to stoji. Ne volim iskreno to da planiram, kako bude.
Kako god u zamenu sam dao tel. Ako bude imao neki sa mreze uzecu 128gb zbog garancije, ako ne idem na 256gb.
 
Uskoro se prikljucujem i ja ovoj temi, zanima me da li uzmem 256gb verziju ili da bezim od nje? Ovo pitam zbog navodnih problema oko pregrevanja.
Je l samo kod ultre povezano memorija i pregrevanje ili kod svih? Konkretno treba 21 plus 256gb da mi stigne
 
Moze li ovaj Xiaomi punjac da puni S21 sa 25W? Nemam pojma o standardima za punjenje... Ako moze, deluje kao vise "future proof" od Samsungovog 25W punjaca, a dolazi i sa kablom...
 
Testirao sam pregrevanje prosle nedelje u Turskoj, Efes,temperatura izmedju 45 i 50,djonovi se tope na mermeru a nigde hlada nema,celodnevni obilazak i snimanje u 4k non stop,nigde nije pisalo da je pregrejan i da je štucnuo u nilkin plastik futroli,posao odradio kao profi,tako da ne treba vise trositi reci na tu temu, iako ga je bilo mozda,ja nisam ni ranije primecivao, to je sve sredjeno updejtom.
 
@milos0888 neko je jos davno pisao da je problem u memoriji i da se desava najvise kod modela sa vise memorije. Ali ocigledno je da je reseno abdejtom vremenom.
@Ljuboni 256gb?
Ne kaze se za dzabe da je najbolje da se uzme tel nekoliko meseci posle izlaska, kad se sve sredi :D :D
 
256gb exy verzija, ako je izdržao ove temperature znači da se ne pregreva. Napravio sam preko 4000 fotki i 30 klipova sad na moru, ni jednom mi nije izbacio da je pregrejan. Junski update, spoljašnja temperatura nije bila ispod 32C ni u jednom momentu, čak ni noću.
 
Hahahaha nikad se ne zna 😂 Onda nema potrebe vise da se prica o pregrevanju.
Kako ti se cini zvuk na tel i kakav ti je signal?
 
Signal je odlican zvuk onako,mislim da je bio za nijansu bolji i prodorniji na s20u,ovde su slabiji dublji tonovi al da je glasan glasan je bas.
 
Ne pregreva se iako zna biti vruć nekada što je normalno, svi telefoni se ugreju, ali nije da je neprijatno. Zna to da se desi prvih dana korišćenja više nego kasnije, i meni se desilo i ovom prijatelju. Signal je dobar, telefon je dobar, opustite se ljudi, nebitno koja verzija, nema logike da jedna verzija ima problem, a druga da nema. Pregrevanje mahom dolazi iz čipseta, ne od storidža.
Inače, ako se nekome čini da je ekran topliji ovih dana, neka skine onu fabričku foliju, nije nebo i zemlja, ali oseti se razlika.
 
Imam problem. Vec par puta mi se desava da se jednostavno izgubi mobile data prenoa. Obicno nakon prelaska sa wifi jednostavno nema prenosa. Tek kad restartujem telefon pojavi se. Je li to bag ili je pitanje za servis/garanciju?
 

Prilozi

  • Screenshot_20210718-111848_One UI Home.jpg
    Screenshot_20210718-111848_One UI Home.jpg
    50.7 KB · Pregleda: 29
  • Screenshot_20210718-111827_One UI Home.jpg
    Screenshot_20210718-111827_One UI Home.jpg
    156.9 KB · Pregleda: 29
Poslednjih dana mi se dešava situacija da dok sam na wifi izađe i ikonica 4g i od tog trenutka mi ne radi internet putem 4g ukoliko isključim wifi. Jedini način da mi proradi internet preko operatera je restart telefona mada sve vremo stoji ikonica 4g, da li neko zna šta je u pitanju?

Evo mog posta od pre desetak dana gde imam sličan problem sa mobile data samo se malo drugačije manifestuje, nisam našao rešenje sem restarta telefona. Možda ima veze sa poslednjim apdejtom, nemam pojma
 
Evo mog posta od pre desetak dana gde imam sličan problem sa mobile data samo se malo drugačije manifestuje, nisam našao rešenje sem restarta telefona. Možda ima veze sa poslednjim apdejtom, nemam pojma
Ista situacija je i kod mene. Oba znaka uporedo stoje kada sam na wifi. Da li je to do apdejta ili do telefona? Da li je za zalbu u garanciji?
 
Da ne koristite neki privatni DNS?
 
Ne znam ni sta je to... Obican wifi kod kuce i na poslu... Kod kuce mts na poslu telenor home. Da je do softvera zar ne bi jos neko imao taj problem...
 
Koristim Disconnect pro for Samsung za gašenje reklama. Mada ga koristim već dve godine i nisam do skoro imao slične probleme.
 
Cuo sam da je signal dosta slabiji, zato pitam. Koliki je max audio bitrate za muziku? 320kbps ili manje?
Jel ima potrebe za adguard, nikad ga nisam koristio?
 
Potvrdjujem da je signal ~15% slabiji nego na mom prethodnom Mate 20 pro..
 
Takodje sam primetio da je signal malo slabiji u odnosu na Xiaomi Mi Note 10 lite.
 
S21 plus 256gb, sa dve godine garancije kod nas za 760e ili za 700e preko kp sa nekom od godinu dana?
Je l reklamirao neko osim zbog možda pregrevanja i lošeg signala?
 
Gde si nasao 256gb sa dve godine garancije kod nas?
Za 60e razlike bolje sa dve godine garancije, nije toliko mnogo.
 
U kragujevcu u radnji, ne daju fiskalni ali imam istoriju sa njima oko 5 godina i bar 30 telefona. Više mi znači njihov pisani račun nego fiskalni iz telenora
 
Opet malopre problem pri prelasku sa wifi na 4g. Mobile data jednostavno ne radi, pomaze samo restart
 
Nazad
Vrh Dno