Šta je novo?

Samsung Galaxy S21

Bio u pro mobi servisu da pitam u vezi problema sa signalom(s21 ultra). Kazu da verovatno mora da se menja ploča. Ali sumnjam da je to problem. Mislim da jednostavno samsung ima bas slabije antene od huawei. Jer na istom mestu sam imao 4 crte a sad jedva 2.
 

Prilozi

  • Screenshot_20210708-134346_Settings.jpg
    Screenshot_20210708-134346_Settings.jpg
    45.4 KB · Pregleda: 29
"Crtice" su nebitne. Ta jačina signala je bitna. Koliko je na huawei bila jačina signala?
 
Моје питање је било више информативно пошто сам недавно прешао на Sony xperia 5 Ii који има СД 865 где све ради као Швајцарски сат, а притом сваки пут извучем око 8 SoT и 24h између 2 пуњења што се тиче батерије.
Али сам својевремено користио 2 Самсунга (оба су била ок што се тиче брзине, али зато батерија... 🙄🙄🙄), S7 који је био код мене 2 године и S10e који је био 2-3 месеца јер сам већ у том периоду почео да га пуним 2х дневно.
Зато питам пошто су раније људи углавном саветовали да се докопају СД верзије ко је у могућности. Ово више питам због S22, o коме је тек почело да се прича.
 
Моје питање је било више информативно пошто сам недавно прешао на Sony xperia 5 Ii који има СД 865 где све ради као Швајцарски сат, а притом сваки пут извучем око 8 SoT и 24h између 2 пуњења што се тиче батерије.
Али сам својевремено користио 2 Самсунга (оба су била ок што се тиче брзине, али зато батерија... 🙄🙄🙄), S7 који је био код мене 2 године и S10e који је био 2-3 месеца јер сам већ у том периоду почео да га пуним 2х дневно.
Зато питам пошто су раније људи углавном саветовали да се докопају СД верзије ко је у могућности. Ово више питам због S22, o коме је тек почело да се прича.

Prošlogodišnji 865 (i dve generacije pre toga) i ovogodišnji 888 su dve različite priče, tako da ne moraš brinuti o bateriji, ne uzimaj prošlogodišnji Exynous, ali ovogodišnji slobodno, autonomija je jako dobra i to potvrđuje svaki test koji ćeš ikada pročitati.
 
"Crtice" su nebitne. Ta jačina signala je bitna. Koliko je na huawei bila jačina signala?
Iskreno nisam to ni pratio na huaweiu. Jer nije bilo razloga. Nikad nije u sred razgovora ispao iz 4g mreze i presaltao se u 2 g. A da pritom stojim u mestu. A samsung to radi. Pričam o centru Niša. I sam kvalitet razgovora definitivno je losiji. Da mogu odmah bi ga zamenio. Jer ekran jeste fantastican kao i zvucnici. Ali ako ono osnovno ne radi kako treba, i moram da se cimam dal cu u stanu da budem nedostupan, to mislim da za ove pare ne moze da se ignorise.
 
Ako ti nešto znači, danas sam testirao, -80db kolega na Mi10 ima, ja na Ultri -85, znači nešto lošije, ali nije razlika ne znam kakva.
Mi 8 ima nešto bolji signal, -78, dok iPhone 12 Max -82 (avg).
 
Ajd da priupitam opet, vredi li kupovati Nillkin Natural, konkretno za s21U, mada verujem da su iskustva i za druge modele ista. Kako se pokazala ko je koristio, zuti li, verujem da da, kakvog je kvaliteta, koliku zastitu daje? Do sada sam koristio Spigen pa nemam iskustva, bio bi zahvalan svima koji odgovore, hvala.
 
Ja sam je koristio na nekoliko modela telefona i ni jedna nije požutila, e sad...da li će požutiti posle 2 godine...ne znam.
 
Evo da se i ja javim...kao potpuno nov korisnik S21 Ultra uredjaja... Prethodno sam imao Xperiu, pa Samsung A70... i sada sam resio da predjem na "visu" klasu. Imam ga nekih nedelju dana vec. Vidim da je ovde bila opasna polemika oko zagrevanja. I mene je to zabrinulo u prvih nedelju dana koriscenja, jer ja to do sada nisam doziveo ni na jednom modelu telefona. Deluje da grejanje nece biti problem za funkcionisanje telefona, i da je to da kazemo "normalna" pojava kod ovog tipa uredjaja... naravno, videcemo... telefon je u garanciji pa nece biti problem da ga reklamiram kada mi prvi put zbog toga zastuca. Ima jedna stvar koju je posebno bitno naglasiti... Ja ne mogu da se nacudim cinjenici da jedna kompanija poput Samsunga, cak ni na svom "flagship" telefonu ne moze da uradi softver za kameru jednako dobar kao neke druge kompanije (Google, Apple...Huawei)... Ocigledno je da na svakom njihovom modelu telefona hardver (kamera) ne koristi svojih 100% mogucnosti. Toliko su nesposobni da i kod modela od 1500e treba da "skines" GCam da bi dobio bolje fotke nego na "stock" aplikaciji... Nadao sam se da ce se to bar kod ovog najskupljeg modela to ispraviti, ali ne... Jedna velika sramota za Samsung i njihove programere... pored cinjenice da se nisu udostojili da ti uz model od 1500e daju punjac koji vredi 15e... Sramno... Sto se svega ostaloga tice (signal, brzina, multitasking, baterija, ekran, dizajn) sve je apsolutno savrseno. To su moji utisci za prvih nedelju dana... videcemo kako stvari stoje kada ga malo namucim sa svojim "prohtevima" :D
 
Gcam ili stock cam app je čisto pitanje ukusa, kome se više sviđa kakav post-processing.

Po meni je stock app više nego dobra.
 
Ja sam je koristio na nekoliko modela telefona i ni jedna nije požutila, e sad...da li će požutiti posle 2 godine...ne znam.
Hvala, ma ne treba 2 god da traje, menjace se svakako, ali da bar potraje par meseci. Ove Nillkin Nature, dostupne kod nas, su naravno original ili moze da se zalomi i kopija? Do sada sam narucivao sa amazona ali da ne gubi se vree sad oko transporta.
 
Ne mogu bas 100% da tvrdim, ali nisam bas siguran da su originali, puna je Srbija kopija svega i svacega...ja bih na tvom mestu narucio sa Amazona.
 
  • Like
Reagovanja: Him
Ja jos ne videh kopiju nillkina,slobodno uzmi imas na poledjini i uvoznika i zemlju porekla
 
  • Like
Reagovanja: Him
Ajd da priupitam opet, vredi li kupovati Nillkin Natural, konkretno za s21U, mada verujem da su iskustva i za druge modele ista. Kako se pokazala ko je koristio, zuti li, verujem da da, kakvog je kvaliteta, koliku zastitu daje? Do sada sam koristio Spigen pa nemam iskustva, bio bi zahvalan svima koji odgovore, hvala.
Ja sam koristio nillkin nature na S8+ i maska požuti vremenom kao i svaka druga providna silikonska maska koja se može kupiti kod nas. Ćoškovi su malo savijeni ka unutra tako da pri mogućem padu, malo bolje štiti uglove i sam ekran.
 
  • Like
Reagovanja: Him
@Him drug je skoro za s21U na moju preporuku uzeo original samsung clear cover kod operatera za nepunih 1800 din, i po meni je super. Ona ne žuti vremenom, a ujedno ne narušava mnogo dizajn telefona i osećaj u ruci.

A te priče da ako je telefon 1200€, zaštita treba da košta 100-150€ ne podržavam jer jednostavno je previše. Ja kad vidim cenu appleovih silikonskih maski u radnjama, padne mi mrak na oči, a o leather case i da ne govorim.
Naravno da ima ljudi koji su to spremni da plate i to poštujem. Ali treba imati razumevanje i za drugu stranu.

Nažalost došlo je vreme da i za punjač moraš 20+ € da platiš, ali sve dok tržište to odobrava, tako će i biti.
 
@Him drug je skoro za s21U na moju preporuku uzeo original samsung clear cover kod operatera za nepunih 1800 din, i po meni je super. Ona ne žuti vremenom, a ujedno ne narušava mnogo dizajn telefona i osećaj u ruci.

A te priče da ako je telefon 1200€, zaštita treba da košta 100-150€ ne podržavam jer jednostavno je previše. Ja kad vidim cenu appleovih silikonskih maski u radnjama, padne mi mrak na oči, a o leather case i da ne govorim.
Naravno da ima ljudi koji su to spremni da plate i to poštujem. Ali treba imati razumevanje i za drugu stranu.

Nažalost došlo je vreme da i za punjač moraš 20+ € da platiš, ali sve dok tržište to odobrava, tako će i biti.
Prijatelji, s21u kupujem supruzi i masica, tj obavezno TPU ili silikon kako god nazivali, mora da bude providan, inace poginucu 😂 Nisam ja u pitanju. Ja koristim spigen armor godinama i malo sam zaista upucen u druge brendove. Video sam Nillkin i cuo da su dobri, nisam ni znao koliko kosta ali video sam da Nillkin Nature odgovara onom sto ja treba da ispunim. Hvala svima na odgovorima. Sto se tice novca koji date za zastitu, budimo realni, tu je najveca zastita sreca pa kako zapadne. Padne li nezgodno nece mu pomoci ni taman da je zastita cca 500€. Ima ulogu ali ne mislim i presudnu, koja god da je zastita u pitanju.
 
Ja i dalje neodlucan po pitanu kupovine S21Plus/S21Ultra...
Nakon kupovine S9+ znao sam da necu uzimati nista od S10, sve sam se nadao da ce mnogo dobar biti S11 koji ne izadje vec izbacise S20 (bolje da nisu, jel tako?), a onda sam se namečio da kupim S21(neki) i evo vec mesecim (1/2g vec) "ćamim ćekajući" da se nesto desi i da kupim jedan od ova dva veća S21 (Plus ili Ultra) i nikako ne mogu da se odlučim za taj korak.
Hoće li mi zamenjena baterija na S9+ izdrzati (pitanje je sad) ili cu ipak morati menjati telefon...
Ko što meni još davno reče Proday, ne menjaj, strpi se i cekaj... :)

Sta mislite kako ce se cene kretati u zvanicnoj domacoj prodaji?
Do kojeg iznosa ce ove godine da idu dole cene ua S21Ultra?
Sta bi sledece moglo da bude kao poklon ut S21 telefone?
Kad se obicno punjaci (zidni i autopunjaci) pojave u ponudi kao poklon uz S telefone?

A sta se prica za S22?
I definitivno N21 nece biti?
 
N serije nema ove godine. Flip i Fold izlaze. Vrlo zanimljiva oba uređaja.

Aktuelna akcija u zvaničnoj ponudi je sat Active 2 uz telefon (valjda još sutra).

Kada se već razmišljaš o kupovini, nekako deluje da je sada pravi trenutak za kupovinu, iako dva navedena modela izlaze za mesec i po dana.

Lično, uvek govorim ljudima da idu na najbolji model, jer se za uloženo zaista dobije najviše.

Mislim da niko od nas ovde ne zna koliko će cena ići dole.
 
Mozda se predje na 256gb model uz neku simbolicnu doplatu.. Doduse ovaj mi je registrovan na 3 god garancije, sto mislim da nije slucaj sa ovim 256gb modelima...
 
@Zeha
S21U neće ići ispod ovog, ili ako bude išlo to će biti maksimalno oko 125000 pred kraj godine. Čisto sumnjam za jeftinije od toga, jer pogledajmo prethodnih par godina, tako je svaki put bilo.
 
Da li zna neko, koja kurirska sluba isporucuje poklone za poslednju promociju? Dobio sam info da su poceli da salju poklon, za nas koji smo medju prvima narucili.
 
Meni je poklone od Samsunga uvek donosila osoba zaposlena kod njih (ili je agencija neka), nikada kurirska služba.
 
Meni je poklone od Samsunga uvek donosila osoba zaposlena kod njih (ili je agencija neka), nikada kurirska služba.
"Ukoliko Vam je urgentno, možete doći na adresu Žarka Vukovića Pucara 49, Banovo Brdo, svakog radnog dana od 10-17h". I ovo mi je plus dodato, pa ako ima neko iskustva neka javi...
 
Preporuka za zastitu ekrana (folija, staklo), nesto sto ce da se uklopi sa UAG Pathfinder-om. Znaci nesto provereno i kvalitetnije, narucujem iz Nemacke.
 
Ja sam narucio whitestone. A da li je kompatibilan sa kejsom nadji na netu.
 
Je l neko prešo sa 11 pro ili noviji, na s21 plus? Kakvi su utisci
 
Nazad
Vrh Dno