Šta je novo?

Samsung Galaxy S21

Jel brisao neko one Bixby gluposti? Sta sve sme da se izbrise da mob radi bez problema?
 
Nije mi jasno da S21 serija pravi loše video snimke 4K@60fps, pa sjećam se da su na S9+ još snimci bili fantastični, bez trzanja, takođe 4K@60
Jedina stvar koja će me izgleda na kraju odbiti od kupovine telefona.. Naravno osobe kojima je video nebitan i puste ga jednom u 5 dana, telefon je savršen, ali nama kojima je zaista video bitan, čak mi je i video p40 serije bolji
 
Ja stvarno ne znam o kakvom losem snimanju 4k60fps pricate. Snimci su bruka..
 
Pa i meni skroz nelogično da su nazadovali u tom polju, godinama su pata-pata sa iphoneom.
 
Pa i meni skroz nelogično da su nazadovali u tom polju, godinama su pata-pata sa iphoneom.
A ko je to nezadovoljan? Da moze bolje uvek moze ali ne mozes ocekivati profesionalnu kameru. Poredio sam video sa ip12 pro ,po danu mi je bolji iphone a po mraku samsung ali sve je to subjektivni. Reci da je los daleko je od istine
 
Ne znam ko i koliko prilike je imao da vidi i uporedi 4k 60fps sa s21u i na drugim uređajima najviše klase, ali vidljivo je na 100 načina.

Ovaj put su nešto žestoko omanuli.
 
Da li je neko koristio obican S21 i iphone 12? Kakav je s21 po pitanju baterije u odnosu na ip12? Ostalo sam sve mogao da isprobam, ali za bateriju treba vremena...
 
Moze li se podesiti u Samsung Messages da mi posle otkucane 3 poruke ne konveruje u MMS tj multimedijalnu poruku? Da uprostim, svaki sms ima 160 karaktera i sad kad otkucam 480 slova (3x160) automatski prebacuje u multimedijalnu poriku a ne zelim to.

U podesavanjima mi podeseno na automatski, ima UNICOD i GSM abexeda
 
Podesih i GSM abeceda, u multimetijalnim porukama sam stabvio ogranicenje, ali nista, sve isto, posle 3 otkucane poruke konvertuje u MMS.
 
Stigao update, ne vidim nikakvu razliku..
 
Ono što sam primetio je da nema kašnjenja prilikom okidanja fotografije. Posebno se primeti razlika kada se u punoj, 108mpx prave fotke. Možda je samo na telefoto kameri 3x ostao maaaali lag.

To je bio solidan problem na prethodnim verzijama.

I 4k 60fps mi deluje da je unapređen. Samo danas nisam imao potrebe i prilike da zaista proverim to.

U notifikacijskom panelu sam primetio da je dodata Bedtime mode opcija, ali bih rekao da je to zbog digital wellbeing ažuriranja.
 
U pravu si za shutter speed. Sad je bukvalno instant..
 
Evo da se i ja priključim ekipi. S21 ultra, uzet u mts-u. Posto sam presao s mate 20 pro modela prvi utisci su da je definitivno zvučnik 2 klase iznad.. Ekran takodje bolji mada je i mate imao dobar. Kamera je po meni bar za kratko vreme sto probao, bolja ali za vrlo malo. Prednja dosta bolja. Stavka gde i dalje huawei brise patos sa svima ostalima je baterija. Mislim da ce to prilicno da mi kvari uzivanje, ali mozda mu treba vremena da se slegne sve. Sto se izgleda tice,mislim da je definitivno najlepši fon trenutno.
 
Baterija je bolja na s21u. Sacekaj par dana. Isto sam presao sa m20p.. Mnogo mi nedostaje face unlock 🙂
 
I za Telenor stigao junski apdejt
 

Prilozi

  • Screenshot_20210629-130126_Software update.jpg
    Screenshot_20210629-130126_Software update.jpg
    97.1 KB · Pregleda: 16
  • Screenshot_20210629-130132_Software update.jpg
    Screenshot_20210629-130132_Software update.jpg
    86.7 KB · Pregleda: 16
Izgubila mi se VoLTE ikonica pre nekih 5-6 dana, kao i VoLTE razgovori, prvo sam pomislio da je zbog toga što sam menjao csc radi snimanja razgovora međutim danas flešujem ponovo nemački dbt bez Indonesia home csc i i dalje nemam VoLTE. Iz A1 kažu da je kod njih sve ok, ima li neko ideju šta može da bude?
 
Gde mogu da vidim koja sve futrola odgovara sa whitestone staklom?
p.s. ovo ce malo da zagusi temu.. Treba mi pomoc, hocu nesto da narucim preko, tacnije iz Uk, ako neko moze da mi pomogne nek mi pusti pm.
 
Izgubila mi se VoLTE ikonica pre nekih 5-6 dana, kao i VoLTE razgovori, prvo sam pomislio da je zbog toga što sam menjao csc radi snimanja razgovora međutim danas flešujem ponovo nemački dbt bez Indonesia home csc i i dalje nemam VoLTE. Iz A1 kažu da je kod njih sve ok, ima li neko ideju šta može da bude?
I meni se desila ista situacija pre mesec dana. Zvao sam korisnicki servis i operater je ponovo podneo zahtev za aktiviranje usluge VoLTE , iako je ona vec bila aktivirana. Posle 1 dana ponovo mi se pojavila ikonica i za sada nemam vise problema.
 
Mrežne postavke instalacijama drugih firmware-a su tako pobrljavile.

Ono što bi trebalo da uradiš, a sigurno će ti vratiti VoLTE postavke je da odradiš resetovanje na fabrička podešavanja.
 
^ Ne mogu to da uradim, imam 150gb podataka na njemu.

I meni se desila ista situacija pre mesec dana. Zvao sam korisnicki servis i operater je ponovo podneo zahtev za aktiviranje usluge VoLTE , iako je ona vec bila aktivirana. Posle 1 dana ponovo mi se pojavila ikonica i za sada nemam vise problema.
Zvao sam korisnički i resetovala mi mrežu ali ne radi i dalje, mada ne znam što bi proradilo kad to nema veze jedno s drugim.
 
Na mts-u radi volte iako sam uradio isto sto i ti ,flesovao csc zbog snimanja razgovora. Definitivno je izgleda do operatera
 
Ponudili su mi danas u Np s21u iz telenora za 770e, posto pise na kutiji da je telenor uvoznik, ali je problem sto kao decko koji im je prodao nema papir iz telenora, ne zna gde ga je ostavio i kao ne treba ti papir za garanciju, samo kutija, sto nema nikakve veze i nije tacno (moje misljenje). Zanima me da li mogu u telenor poslovnici da vide preko imei da li je njihov tel ili ne?
Cudi me da ih nema na kp toliko, posto je bila promocija, poklon ko ga uzme..
 
Garancija vazi preko imei telefona,ne treba ti nikakav papir u slucaju da moze da se popravi. Jedino ako mora ceo aparat da se menja onda ti treba vlasnik ugovora
 
Klasika onda, jedino sto mi treba ovlascenje od njega kod notara.
Nista, sacekacu da prodam moj trenutni tel, pa kad se pojavi neki ovde na forumu uzecu, ako ne onda kp.
 
Nazad
Vrh Dno