Šta je novo?

Samsung Galaxy S21

Evo nakon par dana da dam neke svoje prve utiske vezane za s21u 256gb. Telefon je veliki i glomazan, pa je korišćenje jednom rukom prilično teško, a nemam male ruke :)
Kamere su brutalne i baš se primećuje razlika u odnosu na p30pro, video je svetlosnu godinu ispred, mada i dalje lošiji od jabuke. Ekran fenomenalan i svetao na suncu, primetno jači nego p30pro, režim od 120hz mi nije ništa wow, sve ide glatko ali ništa toliko brže nego na Huaweiu. Ono što je primetno lošije je signal i baterija, signal na p30pro je uvek za 2 crte bolji! Nije se desilo da budem nedostupan na s21u ali mislim da baterija mnogo trpi, za sada ne mogu da sastavim 4h sot-a na 12h korišćenja, pretpostavljam da će biti bolje kad sve legne lepo, pošto sam prebacio 150gb podataka i aplikacija sa starog telefona.
Što se pregrevanja tiče, na ovih današnjih 30C primetno je topliji od p30pro u istim uslovima, što se kamere tiče, neće da se ugasi koliko god dugo da snima, zagreje se donekle i ne raste više temperatura.
Sve u svemu, mislim da je najkompletniji telefon do danas.
 
Junski apdejt kasni (verovatno su nešto zeznuli), prvo izbacili E8 pa F2 i sad F6 a kod mene je još uvek majski E1 . Nešto čudno se dešava kod Samsunga .
 
Pita me drugar šta da radi, da li da čeka Note ili da uzima Ultru 256 za 850-900e.
Koliko znam, Fold izlazi u avgustu, a od Note-a ništa?
Mislim, glupo je zaista da Samsung ne izbaci Note, ali sve najave za sada govore da će biti tako.
Jesam li ja nešto loše shvatio ili...?
 
Nema Note ove godine. I iz Android sveta najbolja solucija jeste S21U.
 
Pita me drugar šta da radi, da li da čeka Note ili da uzima Ultru 256 za 850-900e.
Koliko znam, Fold izlazi u avgustu, a od Note-a ništa?
Mislim, glupo je zaista da Samsung ne izbaci Note, ali sve najave za sada govore da će biti tako.
Jesam li ja nešto loše shvatio ili...?
Nema nota. Ako hoće nek kupi N20 Ultra 5g 256 snapdragon, neće pogrešiti...u suprotnom 21 ultra
 
Najavili su Android 12 za septembar...
 
Junski apdejt kasni (verovatno su nešto zeznuli), prvo izbacili E8 pa F2 i sad F6 a kod mene je još uvek majski E1 . Nešto čudno se dešava kod Samsunga .
Jel postoji mogućnost da se ubaci neki junski update preko Odina a da se zadrži home csc i da se tako ne obrišu svi podaci?
 
Nema nota. Ako hoće nek kupi N20 Ultra 5g 256 snapdragon, neće pogrešiti...u suprotnom 21 ultra
Hvala proday, sarulja91...
Imam S21U već dugo, i sjajan je telefon, ali tuga što nema Note-a, nekako je, koliko god sada da su blizu, to jedan poseban telefon.
I dalje se nadam da ga neće potpuno ubiti, iako svi izvori to nažalost potvrđuju...
 
Neće ga bas ubiti, nego će Foldu dodati olovku i...eto novog, većeg i možda lakseg za koriscenje Note-a...
 
Jel postoji mogućnost da se ubaci neki junski update preko Odina a da se zadrži home csc i da se tako ne obrišu svi podaci?
Može , ubaciš DBT (Germany) samo u četvrtoj stavki izabereš Home CSC i preflešuješ (posle obavezno uradi wipe cache) ... i to je to .
 
Može , ubaciš DBT (Germany) samo u četvrtoj stavki izabereš Home CSC i preflešuješ (posle obavezno uradi wipe cache) ... i to je to .
Da ali cu opet izgubiti snimanje razgovora ako flešujem home csc od ovog dbt firmware-a?
 
Vrlo verovatno, prebacuješ ga na nemački region time
 
Ja na mom telefonu(Note 10) nisam menjao region. Vrati početni(fabricki) region i radiće snimanje razgovora.
 
Završio sam sve, flešovao nemački dbt sa sopstvenim home csc a onda samo Indonesia xid home csc I sad imam junski update sa snimanjem razgovora :)
 
Ne radi snimanje sagovornika na nasem regionu koliko znam,ja sam sinoc promenio home csc,stavio indonesiu i sad radi,na nasem nece
 
Vip prvi izbacio junsko ažuriranje 🤯😅 Je l skinuo neko, ima li promena?
 
Kod mene ga jos nema 🤷‍♂️
 
U kameri bi najviše trebalo da se primeti, a I zagrevanje. Mada ovih dana je sve vrelo.
 
Meni se nije ni grejao tako da tu ne vidim razlike a kameru nisam testirao
 
Apropo zagrevanja.. Od kada je stigao majski imam sam povremeno zagrevanje pri najobičnijem korišćenju uređaja (dopisivsnje, pretrazivanje sadržaja kroz hrom). Kada sam koristio kameru za fotografissnje znao da je postane prilično vruć, a posebno ako se uređuje sama fotografija ili ne daj Bože video. Nijednom nisam merio temperaturu, samo sam osećao toplotu. Na aprilskom toga nije bilo.

MSR firmware je u pitanju.
 
Da, primetio sam, da kazem malo lakse nego pre. Zanimalo me je da li je neko na forumu uzeo, ali ocigledno da nije.
Samo da se setim ko mi je prosli put od starijih clanova narucio, pa da opet uzmem, posto nikad nisam narucivao nesto preko.
Kako ste zadovoljni ultrom?
 
Ne topi se u rukama na ovim temperaturama kao što sam mislio da će biti, ali se zato baterija topi, jedva sastavlja pola dana uz 5h sot-a.
To i signal su mi najveća razočaranja na telefonu, izgleda da me Huawei baš razmazio. Sve ostalo mi je vrh na ultri.
 
Nazad
Vrh Dno