Šta je novo?

Samsung Galaxy S21

Ima previse suma,sto kazes bas je muljavo. Nista ne pomaze. Upoznat je Samsung koliko vidim na forumima,trebalo bi uskoro da izbace jos jedan apdejt
 
Može li primjer...kod mene izgleda isto kao i prije...čini mi se!
 
Poslednja izmena:
Evo primera.
 

Prilozi

  • 20210329_230947.jpg
    20210329_230947.jpg
    319.2 KB · Pregleda: 115
Mozda je problem u pregrevanju memorije kod modela sa 256gb. Prilikom upisa 4K videa, memorija se zagreva zbog upisa velike kolicine podataka i mozda nisu isti moduli korisceni za 128 i 256GB modele. Na laptopu mi se SSD znao zagrejati do 75C pri kopiranju velikih fajlova.
 
Ja sam prešao sa 12PM na Note 20 ultra SD(što je slično) i nisam se pokajao. Ali zadovljstvo će ti zavisiti od mnogo faktora, tako da dobro razmisli. 🙂
Kako si zadovoljan kamerom na notu sad posle nekog vremena...isključivo me slike interesuju u poređenju sa ip?

Jutros me pita drugarica šta pametno da kupi malih dimenzija i sa dobrom kamerom, jedino što mi palo na pamet onaj s21 HK model na kp
 
@Proday 12PM pravi bolje portrete i generalno kad fotkaš ljude u nekim izazovnijim uslovima (npr. poredio sam svoje slike Nota i 12ke fotkane u liftu u ogladelu i bolji je Ip) Sa druge strane Note je bolji za pejzaže, zum i generalno su detaljnije fotografije. U svakom slučaju, ja bih išao na S21 HK 😁
 
@Proday 12PM pravi bolje portrete i generalno kad fotkaš ljude u nekim izazovnijim uslovima (npr. poredio sam svoje slike Nota i 12ke fotkane u liftu u ogladelu i bolji je Ip) Sa druge strane Note je bolji za pejzaže, zum i generalno su detaljnije fotografije. U svakom slučaju, ja bih išao na S21 HK 😁
Portret bolji jer ga radi zasebnom kamerom, a Samsung je do skoro kropovao, ali valjda je ovaj update rešio to da može i drugim kamerama osim main, da se slika portret
 
^ Resio je. Ovo vec izgleda mnogo izbiljnije i bolje.

Ovo je primer sa 3x zoom
 

Prilozi

  • 20210331_110138.jpg
    20210331_110138.jpg
    125.4 KB · Pregleda: 106
Mozda je problem u pregrevanju memorije kod modela sa 256gb. Prilikom upisa 4K videa, memorija se zagreva zbog upisa velike kolicine podataka i mozda nisu isti moduli korisceni za 128 i 256GB modele. Na laptopu mi se SSD znao zagrejati do 75C pri kopiranju velikih fajlova.
I ja sam to mislio ali se grije i kad ne snimaš, dovoljno je pokrenuti aplikaciju kamere i ništa ne raditi...nakon 10tak minuta temp. se digne na 40°C. Zanimljivo je da je vruć samo gornji dio telefona, znači da se grije neka komponenta što je smještena kod same kamere jer je i sam display u predjelu selfie kamere i back panel oko kamere najtopliji...donja polovina telefona se skoro nikako ne zagrije.
 
Evo sad kad imam i 12 pm i s21 ultra u ruci, prvi utisci su da sem zuma, 12 pm pravi bolje fotke, o videu i da ne govorim. Nije mi jasno da je 4k video ovoliko mutan, ili ja radim nesto pogresno. Mozda je ovaj poslednji update popravio nesto mada…
 
Evo jednog testa nakon Aprilskog apdejta. Zoom jos bolji

Normal,3x zoom,10x zoom,30x zoom,100x zoom
 

Prilozi

  • 20210331_164914.jpg
    20210331_164914.jpg
    318.4 KB · Pregleda: 89
  • 20210331_164917.jpg
    20210331_164917.jpg
    470.3 KB · Pregleda: 63
  • 20210331_164929.jpg
    20210331_164929.jpg
    405.5 KB · Pregleda: 60
  • 20210331_164948.jpg
    20210331_164948.jpg
    215.3 KB · Pregleda: 64
  • 20210331_165013.jpg
    20210331_165013.jpg
    100.4 KB · Pregleda: 87
Jel mozes da potvrdis sto se videa tice da li ima nekih razlika?
 
To razumijem, ako je 10 minuta upaljen blic da će se zagrijati.
 
Sad ću ja baš probati da snimam 10 minuta 4K30(?) na N20U pa ću javiti temperaturu. Koju app za merenje da instaliram i da li je ok da uključim i stavim na sto samo?
 
Battery monitor aplikacija. Samo je pokreni i vidi da li stoji u notifikacijama,tj da li meri temperaturu. Pokreni 4k snimanje,stavi ga na sto,i nakon 10-15 min vidi temperature
 
Evo, početna temperatura baterija 30, cpu 40°C, nakon 10 minuta snimanja u 4K, baterija 34, cpu 54°C. U ruci je između mlakog i toplog, daleko od toga da je vruć.
 
Poslednja izmena:
A zasto svi snimate 4k30fps kad moze i 60? Nije mi jasno..
 
^ Ovako je identicno kod mene bilo. Nakon 16 min baterija je otisla na 39 stepeni
 
Očigledno 128GB model nema tih problema...kod mene je na 256GB modelu nakon 10min bez snimanja na 40°C. Iako posle ovog zadnjeg update je situacija malo bolja.
 
Da li registrovanjem na Samsung members automatski pored poklon smart watch-a se dobija i treca godina garancije ili je to odvojena akcija?
Sorry ako je glupo pitanje ali prvi samsung posle sto godina pa da pitam iskusnije :)
 
Imam ozbiljan problem sa baterijom s21 ultra modelom 4h screen on time znaci strasno ... nisam izeo tel 2 sata potrosio 7 posto ... a uzeo ga zbog dobre baterije i greje se ko ringla na obicnim stvarima surf insta itd... jer ima neko slicnih problema i kako se resavaju ili da ga reklamiram
 
Došlo vreme da za 1.5k eura trebaš da budeš srećan ako sve radi kako treba.
 
Imam ozbiljan problem sa baterijom s21 ultra modelom 4h screen on time znaci strasno ... nisam izeo tel 2 sata potrosio 7 posto ... a uzeo ga zbog dobre baterije i greje se ko ringla na obicnim stvarima surf insta itd... jer ima neko slicnih problema i kako se resavaju ili da ga reklamiram
Možda je zbog ovog zadnjeg update-a?! Kod mene se što se tiče baterije nije ništa promijenilo. Od sinoć, za 6h standby je potrošio 2%, trenutno je na 44% posle 20h korištenja i 5:20h SoT. Što se tiče grijanja, dešava se samo kod korištenja kamere ali u manjoj mjeri nego prije update-a. Jedino da probaš wipe chace...ako si uopće radio update!
 
Meni nije najjasnije zasto za snjimanje ne koristite GoPro? Jel imate neki odredjeni razlog za to, ili....? Samsung nikada nije bio brend koji na tom polju brilijira, niti ce... kontam da ako imate 1k za tel imate i za GoPro. Siliti telefon na nesto sto mu nije namena ( samsung to nije zamislio tako ) je bezsmisleno. Apsolutno se slazem sa Vama da za te pare on mora da isporuci to, ali evo to vec pricamo 3 godine i ne isporucuje... Ako bas treba telefon za snjimanje Apple tu nema premca i mirna glava, u suprotnom GoPro. Ne pricam ovo da bi se sad nesto zavadili, nego vidim koliko se mucite s tim i objasnjavate, a ja bi ga 10x prodao do sad i uzeo nesto drugo...
 
Nazad
Vrh Dno