Šta je novo?

Samsung Galaxy S21 FE

Stigao telefon, zaista je avion u odnosu na stari samsung. Znam da nije tema, ali mučim se pola dana kako se na Viberu menja format datuma i vremena, očigledno mi nije povukao iz telefona. Nervira me taj 12h format. Ako može pomoć :)
 
Settings, General Management, Date and Time
 
Kako bese da vidim da li je snap ili exy, zaboravio sam? :/
Edit: oznaka B je snap ili..?
 
Poslednja izmena:
Mozda tripujem ali kao da brze srce bateriju od zadnjeg update?

Screenshot_20230329_170231_Device care.jpg
 
Mozda tripujem ali kao da brze srce bateriju od zadnjeg update?

Pogledajte prilog 384657
Солидно ти он држи, имаш 5 сати SOT-а и 1 дан офскрина, то није лоше. И још ти је остало 18% батерије. Не знам како ти је било пре апдејта. Мислим, по већини коментара овде у теми, рекао бих да је скоро свима слично, ретки су они којима су резултати бољи.
Ја то ни не пратим, свако вече пуним телефон, имао 30% или 60%, а ово друго скоро никад није.
 
Ne pratim ni ja vec sam primetio da mi cesce javlja posle update da je na 20% baterije.
 
Јел још неко има проблем, неће да ми скенира QR код, пробао сам из Андроидове апликације (из падајућег менија), из Вајбера и из камере (укључено ми је да препознаје код). И неће ни из једне. Лепо сам очистио стакло камере и ништа, мртав коњ.
 
Neće nijedan kod ili je problem neki konkretan kod? Napisao si u jednini, pa zato pitam. Možda je kod nečitljiv. Posebno realno ako je sa nekog fiskalnog računa.
 
Јесте са фискалног рачуна, данашњи рачун, али сам пробао и неколико других рачуна и ништа. А сви су добро видљиви.
 
Probaj neki IPS kod za plaćanje. Oni su mnogo čitljiviji.

Meni se za čitanje fiskalnih računa najbolje pokazala aplikacija Moj račun, jer ona izgleda čita samo link do poreske.
Zaista je potrebno minimalno savijanje računa i neće da pročita. Čim ga dobro ispeglaš i/ili zategneš na ravnoj površini, pročita.
 
QR kod za plaćanje računa. Postoji na svakom računu za struju, telefon, infostan...
 
QR код ни неће да ми прочита, у томе је проблем. 😁
Видиш, пробао сам за струју и хоће. Не знам у чему је фора. Значи није до телефона.
 
Poslednja izmena:
Meni neće svaki drugi QR sa fiskalnih da čita. IPS QR sa računa svaki radi bez problema.
 
QR код ни неће да ми прочита, у томе је проблем. 😁
Видиш, пробао сам за струју и хоће. Не знам у чему је фора. Значи није до телефона.

Problem je do tih računa. Sam format QR koda na fiskalnim računima je loše urađen, pa još ako neki prodavci koriste loše štampače ili u rasterizaciji QR koda naprave problem. I ako prilikom uzimanja računa minimalno saviješ papir preko koda, ne ispravi ga posle niko.

Samom tim što uspešno čitaš QR kodove sa placanje računa, potbrdjuješ ono što sam prethodno napisao.
IPS QR kodovi su baš dobro kreirani, kako god da ga štampaš, skeniraju se i iz daleka i pod uglom, odlični su. I ovi na računima je trebalo da budu takvi. I mnogo manji. Kao u ostatku Evrope.
 
Poslednja izmena:
Манда, ако ово није оригинал, онда веооома личи. Ја имам оригинал и упоредио сам са сликама, гађа се до најситнијих детаља. Не знам само каква је под руком, мада по коментарима бих рекао да је доста добра.

Хвала ти за ово!
Имам црну маску, купићу овде маслинасту, да мало променим.

Edit: Ja je kupih, pa sta mi Bog da :)
 
Poslednja izmena:
Original maske u Samsungu u Galeriji su sada 990rsd. Samo ne znam sta ima od boja, ja uzeo neku belu/bez.
 
Нема маски за S21FE у Галерији, управо сам изашао. Има за А72 плава, то сам видео. И за S21.
 
Ehh izvini, ja uzeo pre neki dan.

Mada da je nisam uzeo licno u Samsungu, mislio bih da je klasicna maskica sa AliExpressa. Tako da nista ne propustas :D.
 
Šta mislite, da li je ovo stvarno original maska ?
Ja sam narucio crnu, maslinastu, plavu i svetlo zelenu. Nosim ih 7-8 meseci i sto se tiče kvaliteta, izdržljive su, lepo leže u ruci i lepe su, dok su nove. Brzo se ivice pohabaju, na crnoj se izrazito vide fleke od otisaka i ostalih gluposti. Doduse , uzeo sam ih za neke smešne novce, sa kodom koji sam imao.
 
Šta mislite, da li je ovo stvarno original maska ?
Манда, стигла ми маска управо, ово је оригинал оригинала! Одушевљен сам! Завршна обрада на узорном нивоу, поредио сам је са мојом оригиналном и идентичне су. Хвала ти још једном! 😍
 
Манда, стигла ми маска управо, ово је оригинал оригинала! Одушевљен сам! Завршна обрада на узорном нивоу, поредио сам је са мојом оригиналном и идентичне су. Хвала ти још једном! 😍
Е супер, драго ми је ! Мораћу и ја да поручим онда. 😃
 
Da li je neko imao problem sa wifi-jem na mobu?
Desava se npr po povratku u stan da mi se ne kaci automatski na wifi tj kao da je wifi na mobu iskljucen (ne vidi nijednu mrezu), a "problem" se resava tako sto iskljucim/ukljucim wifi.
Ista stvar se desava i kod mojih kad odem, tako da bih iskljucio problem sa ruterom ili nesto slicno.
Probao sam samo da restartujem mob, ali bez uspeha.
 
Nazad
Vrh Dno