Šta je novo?

Samsung Galaxy S20/S20+/S20 Ultra

Stigla nadogradnja i za snap pa ako neko prati...
 

Prilozi

  • Screenshot_20210825-222001.jpg
    Screenshot_20210825-222001.jpg
    73.9 KB · Pregleda: 28
Stigao S20 sa SD.
Moze li neko da mi preporuci koja verzija Odina hoce da ga flesuje zasigurno?
 
Potrazi moj post u Note10 temi, pokusao sam da objasnim kako sam flesovao N10+ SD na U1 varijantu software-a. Verujem da iste verzije rade i za S20.
 
Hvala na savetu.
Sve je sredjeno. Evo LINKa sa drajverima, Frijom i potrebnim Odinom pa ko voli (kome treba), neka izvoli ;)
 
Poslednja izmena:
Jedna konstatacija.
Svi kukaju i zale se na kvalitet izrade S21.
Elem, S20 mu dodje zesce "plastican" u odnosu na S21. Bukvalno kao neka pijacna igracka. Posedovao sam i koristio S21 tako da znam o cemu pisem.
Uzivajte.
 
Ne znam kakav je S21, ali za S20+ si u pravu skroz. Plastikaner najobicniji.
 
S21 ima fenomenalnu mat plastiku koja ne lepi prste na sebe i ne odzvanja suplje kada je cvrknes noktom ...
 
Samo da dodam da me je senzor otiska prsta razočarao sporoćom. Na S21 je to osetno brže a na Realme 8 koji, takođe posedujem, razvaljuje u odnosu na oba Samsung, pomenuta, modela :(
 
Da li ste primetili kako senzor radi savršeno i brzinom svetlosti u npr. aplikaciji Raiffaisen banke itd.?
 
Da, primetno brze radi u aplikacijama nego kada otkljucava ekran. (RF, Binance, Nexo, Authy)
 
Meni evo vec 8 meseci bez ikakvih problema. Primetno bolje nego na S10+. Cak i dalje imam fabricku foliju preko ekrana. Sve je stvar navike i dobrog ocitavanja prilikom registracije. Naravno, nikad nece raditi brzo kao opticki, ali to je limit tehnologije koja je sa druge strane pouzdanija.
 
Ne pravi probleme svakako ali je spor to the eggs :)
 
Jedno pitanjce pa ko može neka pomogne:
- Da li ovaj moj S20 5G (Snapdragon, Single SIM) podržava eSIM ili ne?
Vadio sam SIM ali nigde u meniju nisam našao opciju dodavanja Data Plana tj. eSiMa...
 
Trebalo bi da podržava. Dodavanje eSIM se nalazi u Settings/Connections/SIM Card manager. Ovaj screenshot je sa S20 Ultra modela iz mts-a.
 

Prilozi

  • Screenshot_20210829-221626_Call settings.jpg
    Screenshot_20210829-221626_Call settings.jpg
    38.3 KB · Pregleda: 19
Jedno pitanjce pa ko može neka pomogne:
- Da li ovaj moj S20 5G (Snapdragon, Single SIM) podržava eSIM ili ne?
Vadio sam SIM ali nigde u meniju nisam našao opciju dodavanja Data Plana tj. eSiMa...
Nažalost ne...tipa 99% sam siguran. U krajnjem slučaju pogledaj na kutiji, morao bi imati dva imei broja. Zato sam i posavetovao ranije sk ili kina model ako je dual sim neophodan ;)
 
Ima li neko problema sa registracijom RCS ćaskanja u okviru Samsungove aplikacije? Meni stalno izbacuje gresku "Registracija neuspesna". MTS mreza je u pitanju.
 
Dajte mi preporuku za neko dobro, ultra tanko i fingerprint provodljivo kaljeno staklo i odakle da naručim?
Hvala unapred!
 
Deru sa cenama ali imaju odlične proizvode!
Pitanjce:
- Koliko li može da košta otključavanje bootloadra preko SamPWND sajta?
Otključao bih bootloader, instalirao TWRP i Magisk kao SU da bi mi radio Franko Kernel Manager ali kako da ga posle apdejtujem pošto će b/l biti otključan a imaće i custom TWRP???
 
To je entuzijazam...
Da bih kontrolisao fabricki kernel tj. njegove parametre (opet entuzijazam) :)
 
Drugari, od poslednjeg update-a ne moze da uhvati fokus normalno na 1x.
Svaka slika je mutna ovako, nece da izostri. Na 0.5 je sve normalno i npr kad zumiram 5x isto je dobro.
Reset sam sva podesavanja kamere i nije nista pomoglo. Kad slikam neki objekat koji je blizu onda uhvati focus, ali ovako bilo sta dalje je mutno.
Ispod je primer sta se tacno desava. Ima li neki fix sa ovo?

20210528_143229-jpg.308100
Da samo razjasnim situaciju sta i kako se desilo, ako neko bude imao slican problem..

Bio sam ubedjen da je u pitanju softverski bug i sve probao zivo, najvise sam mislio jer ortak isto ima s20 ultra i isti apsolutno problem.
Medjutim, obojica smo bajkeri i slucajno naletim na nekom moto forumu na upozorenje da se sjebe kamera na dosta modela usled vibracija jer drzimo svi telefone na kormanu...
Tek tad sam skapirao sta je u stvari, odneo sam mob u Pro Mobi i sredili su mi za dan, kazu modul kamere otisao... Sad sljaka sve kako treba.
 
I, koliko para vredi zamena modula kamere?
 
Nazad
Vrh Dno