Šta je novo?

Samsung Galaxy S20 Fan Edition

Kako bre nema :D Pogledaj bolje?!?
Nisam primetio da je prednja kamera nešto loša, naprotiv?
Za osvetljenje i vibraciju se apsolutno slažem, nažalost :D
 
Našao sam, zove se Portrait, a kada se aktivira zove se Auto rotate. Zato mi nije imalo smisla. Bukvalno već dva meseca živim u neznanju i pokišavam da pronađem to 😂
Pa zrnasta je selfi i hoće da zamuti lice, ali to je samsung. Svejedno, telefon je strava i odlična opcija za te pare. Samo što često ne osetim u džepu da me neko zove, ako je ugašen ton.
 
Našao sam, zove se Portrait, a kada se aktivira zove se Auto rotate. Zato mi nije imalo smisla. Bukvalno već dva meseca živim u neznanju i pokišavam da pronađem to 😂
Pa zrnasta je selfi i hoće da zamuti lice, ali to je samsung. Svejedno, telefon je strava i odlična opcija za te pare. Samo što često ne osetim u džepu da me neko zove, ako je ugašen ton.
kupi pametnu narukvicu ili pametni sat
telefon imam 3 meseca i meni je super
flagšip u omotu srednje klase
 
Meni su kamere odlične, nikada bolje nisam imao.
Poredio sam fotografije sa sestrinim S21 i skoro iste, sitnice u korist S21 kada se slika baš uveća.
Baterija odlična, a meni je osvetljenje takodje normalno. Ne znam u čemu je tu problem?
A što se tiče vibracija, ja sam izgleda debelokožac jer slabo na kom telefonu osetim vibracije u džepu. 😂
 
Imam 5G verziju za Švajcarsko tržište i danas je stigao A12 (One UI 4) update ~ 2,4 GB.
Prvo ću prebaciti slike i video, pa fabrički restart (zabagovalo podešavanja kamere - ništa ne mogu da menjam) pa update.
 
Imam 5G verziju za Švajcarsko tržište i danas je stigao A12 (One UI 4) update ~ 2,4 GB.
Prvo ću prebaciti slike i video, pa fabrički restart (zabagovalo podešavanja kamere - ništa ne mogu da menjam) pa update.
Udji u aplikacijama u kameru i pobriši sav keš i verovatno će kamera početi normalno da radi.
 
Uradio to, ništa.
Posle ušao preko restarta u onaj boot meni I tu uradio brisanje keša, i opet ništa.
Nisam deinstalirao app kamere, ali večeras ću sačuvati sve podatke pa na fabrička - verujem da će proraditi !
:)
Ondak, android 12, mada ne očekujem neki napredak
 
Obriši data kamere a ne keš, factory reset radiš tek kad predjes na A12 a ne pre toga.
 
Obriši data kamere a ne keš, factory reset radiš tek kad predjes na A12 a ne pre toga.
Ma probao i to, nije htelo.
Uradio FR (proradila podesavanja kamere), updateovao na 12, opet FR.
Rucno instalirao App (taman nisam trecinu instalirao jer ih nisam koristio mesecima)

Za sada - SVE super radi !
:)
 
Ima li potrebe raditi neki reset novog s20 fe 5g za indijsko trziste? Vidim da posle pocetnih podesavanja recimo samsung free (levo od home strane) daje indijske vesti.
 
Treba da registries samsung nalog na srbiju.
Takodje ugasi taj free:)

Meni jos nema a12, a piše Samsung svima sprema novogodišnji poklon... Pff Tajland :)
 
Ima li potrebe raditi neki reset novog s20 fe 5g za indijsko trziste? Vidim da posle pocetnih podesavanja recimo samsung free (levo od home strane) daje indijske vesti.
Promeni region u podešavanjima Samsung Free, stavi Srbiju i pokazivaće ti srpske vesti. Možeš i da prebaciš na Google, isto moraš da staviš region Srbija, da ti ne bi prikazivao vesti iz Indije. A možeš i da isključiš to sve skupa.
 
Cekam dvanesticu vise nego Novu Godinu, kao da ce da donese ne znam kakva recolucionarna poboljsanja 😂 Lepo je imati novi android, u mom slucaju najvise se radujem promeni dizajna.
 
Cekam dvanesticu vise nego Novu Godinu, kao da ce da donese ne znam kakva recolucionarna poboljsanja 😂 Lepo je imati novi android, u mom slucaju najvise se radujem promeni dizajna.
Šta ima toliko bitno u promeni dizajina?
Ili je to samo razlika u odnosu na A11?
 
Mala razlika u odnosu na 11. Mnogo mi se vise svidja Material You onako kako ga je Gugl zamislio, ali i OneUI je dobar.
 
Kako ste generalno zadovoljni sa S20 FE? Razmisljam se da promenim Mi 10T Pro za njega.

Kakav je vibracioni motor, da li je linearni kao na flagshipovima ili je obican?
 
Ja sam prezadovoljan, lepo radi, kamere odlične za moje potrebe, baterija takođe, da ne prizivam sad neki drain ili usporenje sa 12-com. Vibraciju ne koristim, pa nemam pojma kakva je u odnosu na neke druge telefone.
 
Vagam izmedju nekog Realme, A52s, S20 FE, mozda i OnePlus neki mada oni su uglavnom bez garancije i servisa. Dosadio Xiaomi i MiUI vremenom sve losiji. Naginjem ka Samsungu jer imam Tab S7 i A52s, oba su vrh, a S20 FE i A52s ce dobiti i Android 13. A52s bi trebalo da dobije i A14 ali svakako nema sanse da nosim isti telefon toliko dugo.

Najblizi sam S20 FE.
 
Kako ste generalno zadovoljni sa S20 FE? Razmisljam se da promenim Mi 10T Pro za njega.

Kakav je vibracioni motor, da li je linearni kao na flagshipovima ili je obican?
Mislim da je obican, znam da sam citao od ljudi koji su imali neki flegsip da im je na FE bio slabiji. Znam da je kod ortaka na OP 8T bolji nego na FE.
Isti taj ortak je imao Mi 10T Pro (koji je prodao za 2 dana posto ga je uzeo i kupio OP) pa sam imao prilike kratko da uporedim kamere u slabijim svetlosnim uslovima. Boje na Xiaomiju su mi se cinile prirodnije nego na FE, barem dok sam gledao na ekranu telefona, nisam gledao na monitoru. To mi od svega najvise smeta na Samsungu, boje kamere su jednostavno neprirodne - plava vuce na tirkiznu, zelena je previse jarka i deluje neprirodno, zuta takodje ima neku cudnu nijansu. Cesto muku muci i sa highlights, ako hoces na brzinu nesto da slikas nebo ce "izgoreti" na nekim mestima ako nije imao dovoljno vremena da izmeri jacinu svetla. Npr. kad listam fotografije sa Nexusa 5X iste sekunde se vidi razlika i boje koje su daleko prirodnije.
Ono sto mnogo pomaze je da se slajder ekspozicije povuce u minus, fotografije onda deluju mnogo lepse, kontrasnije, nisu presvetle i nekako flat. Prednja kamera je srednje zalosna.
Ono sto je veliki plus je telephoto kamera koju sam mislio da nikad necu ukljuciti, a koju koristim bas cesto i mislim da nema sanse da vise koristim telefon bez telefoto kamere.

OneUI ima svoje mane ali se naviknes. Meni je DT2Wake/Sleep jedna od najkorisnijih stvari, zato nisam instalirao Novu koju sam koristio godinama pre toga jer onemogucuje tu opciju (tj. moze da se skarabudzi, ali nije to to). Sad dobijamo i A12, a sledece godine i 13. Ono sto je lose uradjeno je face recognition opcija - skenira lice 2 sekunde iz jednog ugla i onda po tom principu otkljucava, znaci moras tacno da ubodes ugao, ne moze iz svih da otkljuca. Zato mi je nepotrebljivo pa ni ne koristim. Svakako mi je daleko lepsi od MiUI koji ne bih koristo nikad videvsi kako radi kod drugara na Mi 11i.

Ekran je dobar, nije na nivou S21 serije ali je dobar. Ono sto je prednost Xiaomi-ja je sto mu je prednja kamera u uglu pa manje bode oci, recimo ja se i dalje nisam navikao na ovu u sredini.

Zvucnici na Mi 10T Pro su, ako me secanje dobro sluzi, glasniji ali imaju i neku distorziju kad se pojaca na max. Ovi na FE su malo tisi ali su odlicni.

Baterija mu je takodje boljka, ali moj je Exy verzija, pa zato. Mada i tu je ok, navikao sam se. Bilo bi dobro da ima brzi punjac od ovog koji ide u pakovanju ali sta da se radi.

P.S. drugi ortak je bas pre par dana uzeo A52s i mogu reci da sam sam prijatno iznenadjen telefonom. Cak i ono malo koliko sam uspeo da poredim kamere, cinile su mi se bolje na A52s.
 
Iskreno, ne opterecujem se feature-ima vise toliko, niti imam vremena da se mlatim sa telefonom koliko sam imao (i zeleo) ranije. Kamera mi sluzi da slikam za uspomenu, ionako fotke cuvam na Photosu kompresovane, pa verujem da ta kompresija koliko god da je dobra ubije tu sitnu razliku izmedju kamera.

Najradije bih uzeo iPhone 13 Pro, hardverski i po dimenzijama najbolji telefon na trzistu po meni, ali ne mogu iOS i ne daje mi se 1000+ eura na telefon.

Hocu da ima sto bolji ekran (120+ Hz i dobar prikaz), da je pouzdan, da se ne greje, da radi brzo i da baterija izdrzi od ujutru do uvece. Dopada mi se i sto je S20 FE vodootporan, ne planiram da ga potapam, ali nije lose imati zvanican sertifikat.
 
Glavna kamera je bolja na S20FE od A52s, poredio, razlika se vidi cim se udje u manje osvetljenu prostoriju. I ja sam mislio da zum kameru necu koristiti (i uvece je ne koristim) ali preko dana, stvarno moze da izvuce lepe slike !
Baterija je bolja na A52s ( iako imam 5G verziju).
Moj glas ide za S20FE SD - jaci CPU i bolja kamera. Ekran je tu negde.
 
Hocu da ima sto bolji ekran (120+ Hz i dobar prikaz), da je pouzdan, da se ne greje, da radi brzo i da baterija izdrzi od ujutru do uvece. Dopada mi se i sto je S20 FE vodootporan, ne planiram da ga potapam, ali nije lose imati zvanican sertifikat.

S20 FE (Snapdragon) za 400-450 evra nov , ima sve što tražiš (a i više) - Definitivno najbolja kupovina trenutno .
 
Za sve sto trazis najbolji ti je s20 fe snap, najvise daje za te pare. A i slozio bi se sa @zoreli_ najbolja kupovina trenutno.
U slucaju da ipak hoces da imas garanciju, ni exy nije toliko los.
 
^ exynos je totalna kršina u ovom telefonu dok je snapdragon totalno drugačija priča. Više se ne pravi exynos varijanta pa su kod naših operatera uglavnom sve snapdragon verzije i sa tim imaš garanciju 2god.
 
A52s 8/128 ili S20fe 5g? Koja je bolja kupovina trenutno? Razlika je u 50 eura kod nas u CG?
 
Nazad
Vrh Dno