Šta je novo?

Samsung Galaxy Note N7000

Hteo bih nesto da Vas pitam..Imam trenutno Philz kernel i Ultimate rom ali hocu da vratim na stock rom..Dali ce mi ostati Philz ili moram ponovo da ga instaliram i dali mogu da skinem rom koji je za Vip i ubacim njega posto mi je tel bio sa Telenora ili ne..?

Nece ti ostati Philz ali ako se dobro sećam mozes da ga flashujesh i iz stock recovery-ja.
Mozes da skines i rom za indiju ako zelis i ako je za isti model.
 
Moj note je na 4.3 custom romovima postao spor i jos baterija ne bi izdrzala dan intenzivnog koriscenja. Zato sam presao na omni 4.4 rom i mogu ti reci samo reci hvale za njega. Lagan rom ubacis i npr apex launcher i pevaj. Ima opciju arm-a ali jos nije optimizovan. Pa dok ne bude zavrseno to koristi i dalje delvik.
 
Ljudi imam jedan poprilično čudan problem. Uradio sam factory reset telefona na kome je philz kernel. Za vreme reseta je u jednom redu teksta pisalo "Error Mounting /sdcard/.android_Secure" ali posle toga se telefon normalno uključio i sve je ok radilo.

Problem nastaje kada hoću da restartujem ili da isključim telefon: ako odem na restart ili na shutdown, pojavi se samsung logo, ekran se zacrni ali menu i back dugme nastave da svetle i ne ugase se ni u jednom trenutku. To traje 30ak sekundi, a onda se ponovo pojavi samsung logo (bez onog power on zvuka koji se inače čuje kada se telefon normalno uključuje) i taj samsung logo koji blago svetluca ostane na ekranu do daljnjeg. Ako ga onda restartujem držanjem power dugmeta ili ga isključim vađenjem baterije pa ga onda uključim sistem se podigne potpuno normalno, u roku od nekoliko sekundi...

Ima li neko ideju o čemu se ovde radi? Celo jutro pokušavam da guglam ali ne mogu da nađem ništa slično ovom slučaju, svi problemi koje sam našao odnose se na klasičan bootloop gde telefon ne može da se uključi ali to kod mene nije slučaj...
 
Poslednja izmena:
Pozdrav.
Moze li mi neko dati link za stock 4.1.2? Sve nalecem na neke mrtve hotfile linkove.
Hvala
EDIT:
Sammobile does the job.
 
Poslednja izmena:
POsto ne mogu da nadjem linkove sve na jednom mestu, ili su u komentarima oznaceni kao osteceni linkovi/fajlovi, moze li mi neko dati linkove za omnirom 4.4? sam rom sam skinuo sa omnirom oficijalne stranice, kao i gapps 4.4 ali mi treba link za cwm KK compatible koji radi ili to mogu da uradim pomocu philza ver6 advanced? pa onda da flesujem rom?
Molim pomoc jer prvi put stavljam custom rom, unapred zahvalan.
 
Ima li neko predlog gde naci bateruju za note? Trazio sam u bgelektronik i begram nema.
Ili da jednostavno narucim sa nekih od onih kineskih "ali" sajtova?
 
Načekaćeš se dok baterija stigne iz Kine. Ja sam naručivao bateriju sa uk Ebaya i stigla je za 7 dana a cena minimalno veća od kineske.
 
Načekaćeš se dok baterija stigne iz Kine. Ja sam naručivao bateriju sa uk Ebaya i stigla je za 7 dana a cena minimalno veća od kineske.

I ja sam bio narucio sa uk ebay-a i isto je stigla za oko 7 dana. Ali mislim da je kostala oko 15£ i plus 5£ shiping. Sluzila je isto kao original a bila je i iste tezine.

A pre toga sam se zeznuo i porucio iz kine za oko 10$ i ta je bila katastrofa - imala je oko 50 % kapaciteta od originalne i kad je pala na oko 50% ekran je treperio koliko je bila loša.
 
Poslednja izmena:
Ja sam pre pet šest meseci kupio onu ms mobile, u početku je bila ok, ali evo već neko vreme vrlo slabo drži, a toliko se nadula, da se leđa jedva zatvaraju. Nisam pametan koju da uzmem.
 
Gde si uzeo tu ms mobile i posto je?
Mislim da imaju "org" baterije za 20e dok su te ms mobile par evra
 
Samo da pitam da li jos neko jos uvek koristi Note 1??
Moze li preporuka za softver koji se po vasem misljenju pokazao najbolje?Trenutno sam na Omni 4.4.4 Nightly ali malo malo restart,freeze..
Bio bih zahvalan na odgovoru sta staviti..
 
Samo da pitam da li jos neko jos uvek koristi Note 1??
Moze li preporuka za softver koji se po vasem misljenju pokazao najbolje?Trenutno sam na Omni 4.4.4 Nightly ali malo malo restart,freeze..
Bio bih zahvalan na odgovoru sta staviti..

Danas sam ubacio CM12 Lolipop i ima problema flash na kameri baca na shut down odma, oce Chrome da baci po neki screen tear i tako videcemo kakv je na bateriju za koj dan da istestiram malo.
 
Ljudi pomagajte :) imam note n7000 koji u levoj donjoj regiji sam tipka. kad se kucaju poruke to je u slovo R. ne tipka stalno ali dosta cesto. kada je na punjacu to se nikada ama bas nikada ne desava. Ako je negde pricano o ovome uputite me. Hvala unapred.
 
Otišao ti je touchscreen. Nema ti spasa jedino da ga menjaš.
 
jel mozes da me uputis gde bih mogao da nadjem polovan za neke pristojne pare posto je nov bas skup.
 
jel mozes da me uputis gde bih mogao da nadjem polovan za neke pristojne pare posto je nov bas skup.
Mislim da se menja touch + lcd panel zajedno. Zato je skupo. Mozda se i može zameniti samo touch samo je pitanje koji servis sa tim želi da se zeza. Touch bi trebalo biti oko 20 evra.
 
^ Ne može da se zameni samo Touch, jer je on u ekranu. Može da se proba sa zamenom stakla u nadi da će se rešiti problem.
 
ali cudno mi je da kada je na punjacu to se uopste ne desava? i ovako u koriscenju bez punjaca nije stalno to tipkanje? da li bi mozda pomogla jac baterija posto je ovde menjana i ne izgleda mi bas nesto mocno:)
 
ali cudno mi je da kada je na punjacu to se uopste ne desava? i ovako u koriscenju bez punjaca nije stalno to tipkanje? da li bi mozda pomogla jac baterija posto je ovde menjana i ne izgleda mi bas nesto mocno:)
Pa ako je slaba / stara baterija telefon bi se gasio i restartovao. Mada možeš da probaš da zameniš bateriju samo nisam siguran da će to pomoći.
 
Moze da se desi i touch da brljavi zbog baterije. Ne bi bilo lose, ako imas od koga, da pozajmis i probas.
 
probacu prvo to sa bateriom. meni malo nema logike da tac radi normalno kad je na punjacu a ovako ne valja. valjda ili radi ili ne radi. a da li moze biti neki bag u sistemu jer je instaliran android 4.1.2 i da li neko ima link za njegov fabricki sistem ili za neki provereno dobar?
 
Mislim da je taj 4.1.2 najbolji za njega. Ako hoćeš nađi neki AOSP pa probaj njega.
 
ako cujete da neko prodaje polovan tac lcd javite. unapred vam hvala a i na ovim dosadasnjim savetima.
 
Proveri kakav ti je microUSB konektor. Da li se možda zaprljao ili korodirao? Očisti ga malo četkicom. Ali bih ga pre zamenio, jer mislim da ti on pravi problem.
 
To se meni desava na jednoj s3
Mozda je bio tel ukljucen na suncu pa se ikonice preslikale lolo
Ko to moze znati
 
Nazad
Vrh Dno