Šta je novo?

Samsung Galaxy Note N7000

Pitaj nekog iz hox ili sgs3 teme da ti posalje novi igo 720p
 
Ja mogu veceras da ostavim dropbox link za iGo koji mi radi na Nexusu...
 
Pokušaću da ga postavim na dropbox kad dođem kući, ali probaj da nađeš iGo Primo Final 2012 Android. Pa nađi našu rezoluciju :) 1280x800
 
Данас сам се баш поиграо са кернелима и Thor 1.5 је и даље мама у комбинацији са Paranoidandroid ромом... Пробао сам чист CM9, Asylum, нови Thor 1.7, AniDroid...
 
Ciao
Ima li neko verziju iGo Primo Final 2012 Android koja radi? Probao sam 2-3 i sve doživljavaju FC. :(
Hvala.

IMam ja, ali moraces da sacekas negde 6h dok dodjem kuci s posla.

NEgo ima li neko problem s restartovanjem telefona nakon ulaska s spoljnih tropskih vrucina u klimatizovane hladne prostorije?
Juce sam nakon 50stepeni u busu uleteo u kucu na lepih 24 i fon je odma zabo i restartovao se. POsle sam pustio stability test i telfon ga je vrteo ceo dan i nije se kresirao, ne znam dal da me brine ovaj restart ili ne. Gledao sam po netu svi se bude da imaju random restarte na stock 2.36, ja ih nsiam imao sve dok nsiam poceo da menjam metereoloske zone:D
 
Poslednja izmena:
Hm ja sam na 2.3.6 i dalje (nazalost, i zato nikad vise Samsung u zivotu), i non stop imam te munje Sibir/Sahara temperature.

Nije mi restaetovao ili bilo sta drugo nijednom do sada. Mozda nije do toga...?
 
Poslednja izmena:
259853e4-f1d1-2fe5.jpg


This weekend we tweeted about Android 4.1 updates for the Galaxy S II, Galaxy S III, Galaxy Note and Galaxy Note II.
Let us explain what Samsung will do and how far they are at the moment.

Galaxy S III

The test firmwares for the Galaxy S III are passed and they are working on a public version of the first Jelly Bean updates for the Galaxy S III.
The wait is on the public version and the agreement of Google.

Galaxy S II

Samsung is still testing Android 4.1 for the Galaxy S II. The first tests are looking fine. Because the Galaxy S II is still selling very well will Samsung update the Galaxy S II to Android 4.1.
If Samsung decides in the last moment to not update the Galaxy S II, all Galaxy S II owners will get a value pack update. But till now there is no reason to not update the Galaxy S II to Android 4.1.

Galaxy Note.

For the Galaxy Note it is the same story as for the Galaxy S II.
Tests are fine but there is still no official words by Samsung.


Galaxy Note II.

The Samsung Galaxy Note II would be showed at IFA 2012. The test software is currently based on Android 4.0. Our insider isn’t sure if Samsung will introduce the Galaxy Note II with Android 4.0 or Android 4.1.
If Samsung decides to use Android 4.0 at launch, an update to the Galaxy Note will be available a couple of months after.

Galaxy S III – End Q3 begin Q4
Galaxy S II – Q4
Galaxy Note – Q4
Galaxy Note II – begin Q4
 
CM10 ce do tada biti u stabilnoj fazi.. koga se realno tice?
 
Hm ja sam na 2.3.6 i dalje (nazalost, i zato nikad vise Samsung u zivotu), i non stop imam te munje Sibir/Sahara temperature.

Nije mi restaetovao ili bilo sta drugo nijednom do sada. Mozda nije do toga...?

Ma ja moj drzim u crnoj torbici :) pa jos unutar malo deblje pyro furtole pa kad u torbicu upece sunce telefon se pregreje unutra:D

@mishans-imas pm
 
CM10 ce do tada biti u stabilnoj fazi.. koga se realno tice?

Ljudi koji se ne druze sa XDA.

Da se razumemo, meni je XDA druga kuca i razmisljam u pravcu stock << CM ali takvih nas je u opasnoj manjini...
 
Takođe... Ali u poslednje vreme nemam baš vremena da isprobavam nove romove... Drug koji je kupio Note jer je bio veliki, skup i nov i dalje fura GB i koristi 1% mogućnosti... Kad je video ICS pao je na dupe. A i ja sam se, side by side, iz prve ruke uverio koliko je neverovatan napredak sa CM9 romom :)
 
LJudi moze pomoc, zbog onih fantomskih klimatskih restarta sam uradio factory reset i problem je nestao ali sad imam sledeci (mada i nije problem): kad utaknem sluske fon mi ne mutira zvuk tako da zvuk zvona/notifikacije smsa ide na zvucnik telefona a ne kroz sluske. Ovo sam ranije resio podesavanjem profila ili tako nesto al da me ubijete ne mogu sad da se setim gde se ta opcija nalazi da se zvuk automatski mutira kad se utaknu sluske tako da sve notifikacije idu samo preko sluski:(
 
Poslednja izmena:
Stigo i meni Note :)

Brzo shta da stavljam na njega, nesmem da imam telefon duze od dva dana sa stock romom...

Dajte savete koji ICS ROM i koji Kernel da stavim na sta da obratim paznju, shta da neradim ( jesu sredili onaj brick bug ? )
 
Mene zanima isto što i pabla.
Nemam ovaj uređaj. Drugaru sam stavio German stock ics pa sam tek onda pročitao za onaj brick problem. Telefon mu je sad brži, ranije na gb je dosta trokirao, ali kaže da mu ne baterija sad dosta lošija!? Šta da mu stavim od kuvanih a da je max stabilno, baterija ok i da ima sve opcije sa stilusom?
I koja je procedura sad da izbegnem onaj brick problem, da idem prvo na gb preko odina pa tek onda na novi rom?
Hvala.
 
sve stylus opcije (pod ovim mislim na screenshot na dug pritisak olovke itd) se mogu iskoristiti iskljucivo uz samsungov fw. postoje kuvani romovi bazirani na samsungovom fw. ono sto je bitno je da ovakvi romovi mogu da dodju uz kernel koji moze da izazove brick bug. nisam siguran da li postoje kerneli za ove romove koji su bezbedni od brick buga. cm9 romovi su prilicno bezbedni i cm9 kerneli ne mogu (prilicno sam siguran u ovo, 99%) da izazovu brick bug. cm9 romovi nemaju full podrsku za spen (pod ovim opet mislim na screenshot na dug pritisak olovke itd) ali postoje aplikacije moje mogu da se koriste za pisanje, odnosno spen radi na tim romovima. ja licno nisam probao mnogo romova ali trenutno koristim paranoid 0.4 u kombinaciji sa thor 0.15 kernelom. i ova kombinacija radi prilicno korektno - sto brzina sto trajanje baterije. najbolje da odete na xda i pogledate par tema i komentare korisnika.
 
Ne izaziva se the brick bug nego je to greska u software-u, znaci, FW ima bug da izazove brick-ovanje.

Elem, uzmi fusion rom, ja sam koristio V2.1 i bio sam zadovoljan, i NARAVNO da ima bezbednih kernela za TW romove, kolko oces. Najbolje da se vratis na rootable GB rom, rootujes, ubacis abyss kernel, wipe/format sta sve ima, flashnes rom koji si skinuo i to je to. Nista lakse. Uradio to 10ak puta i nikakav problem.
 
Odavno ne koristim TW romove zato sam i rekao da nisam siguran za kernele za njih.
 
Poslednja izmena:
Popstyle, 1.5$, must have zaista.
 
Da bacim i ja par reci posle 4 dana koriscenja obog phableta:
- izuzetno sam zadovoljan trajanjem baterije uzevsi u obzir velicinu ekrana i DC procesor. Sa osvetljenjem na auto u zatvorenom prostoru izgurao sam oko 5 sati screen on vremena.

6df50098-4d18-b794.jpg
6df50098-4d3b-a62d.jpg
6df50098-4d53-a4f1.jpg


- rezolucija ekrana ubija koliko je dobra na ovako "maloj dijagonali" od 5.3". Pre sam imao SGT 10.1 koji ima isto 1280x800 rezoluciju na 10.1 incha a na Note-u se mozes poseci koliko su slike i slova ostra. Za vikend sam cackao Galaxy Ace od drugara ( 3.5" i 480x320 ) i posle Nota svaki telefon mi izgleda sicusno ali i sami pixeli na drugarovom SGA su mi izgledali ogromno a do pre tri meseca kad sam i ja imao isti telefon i bio mi je super.

Sad malo negativnih strana:
- plastika na ledjima mi deluje jeftino i krhko, kad vadim bateriju bojim se da mi se plastika neraspadne u rukama koliko je tanka.
- BLACK CLIPPING: veoma je izrazen i strasno me nervira posto koristim telefon i za gledanje serija. Na ZTE Skate-u crne scene u serijama mi deluju ko da gledam HD video ( bez ijedne kockice ) a na Note-u najgori cam rip. A ZTE nov kosta 120 evra...
Tuga kako samsung na svom top modelu u svoje vreme dozvolio ovako nesto...
 
Da, to sa bojama i clippingom je bas sramota. Bar znas da svaki Note to ima, licno sam bar na 10 proverio i svi su isti. Ko kaze da nema samo se zavarava ili laze. Mada ima gde je manje, a gde vise izrazen. Ostaje da se saceka JB, mozda tu odluce da srede nesto- samo gamu da smanje i bilo bi ok. Drzim vam palceve, ja sam batalio Note. Sad jurim nesto ispod 150e, samo da je android i da ima >3.7'' i cao.
 
Molim za malu pomoc:instalirao sam iGO Primo 9.6.7 Android 2012 i prebacio onaj folder sa mapama i ostalim stvarima na sd karticu i kada pokrenem navigaciju pise mi ovako;Missing or incomplete folder:/data/data/com.navngo.igo.javaclient/license. Mislio sam ako je imao neko slucajno slicnih problema da mi pomogne...HVALA UNAPRED
 
Nazad
Vrh Dno