Šta je novo?

Samsung Galaxy Note N7000

ajd ovako ja treba da menjam SGS3 za note i gledao sam danas nisam video nikakav black clipping , sve mi deluje ok.... samo je na njemu 2.3.6 pa me zanima dal moze na 4.0.3 da se mune na njega... i po vama koja je realna doplata da znamo kako ce se dogovaramo....
 
HELP !!!

Upravo sam pokusao da ubacim softver 4.0.4, nasao link sa oficijalnim verzijama na xda i skinuo Italijansku verziju. Kada sam sve uradio preko Odina i tel se upalio trazi mi " Network Code Key" ... Pokusao sam ponovo da ga vratim na staru verziju, ali iako mi je soft 4.0.3 i dalje mi trazi taj kljuc..

Sta da radim ?

Unapred zahvalan.
 
ajd ovako ja treba da menjam SGS3 za note i gledao sam danas nisam video nikakav black clipping , sve mi deluje ok.... samo je na njemu 2.3.6 pa me zanima dal moze na 4.0.3 da se mune na njega... i po vama koja je realna doplata da znamo kako ce se dogovaramo....

otvori ovu sliku preko tog Note-a http://www.dodaj.rs/?w/zW/2uzMNrCj/untitled.jpg

ili samo otvori calculator i videces kao dugu. Mora da ti izgleda digitron skoro isto kao na s3. Mnogo je velika razlika u velicini ekrana ta dva uredjaja, zato ja nikad ne bih dao tolike pare za toliko manji ekran.

Sto se tice doplate, daj nam podatke od oba telefona. Ako su oba istih 'karakteristika' (imaju racune i validne garancije, starost tu nije mnogo bitna ukoliko je razlika do 2 meseca), max doplata 80e. I to ako se ovom sa Note bas zuri. Sa garancijom Note odlazi preko 360e (licno iskustvo), a s3 je vec bio na oglasu za 380e star mesec i nesto. You do the math. Prodaj s3 pa kupi Note, al opet se svodi na to da ces 60ak evra da budes u plusu.

Sto se tiche munjavanja ICS-a, naravno da moze ;) Sve moze. Samo, ako ubacujes stock non root, fabrikante, itd, nikako ne smes da radis wipe, format, itd

@Skip, to sa neke mreze mob? Mozda bo otkljucan pa kad si promenio software on se zakljucao opet. Nadji karticu koja radi, rutuj mob, i otkljucaj aplikacijom sa marketa.
 
aha, on ne moze da nadje garanciju za note tj u firmi mu je i tamo mora da ostane... note je u perfektnom stanju, moj galaxy s3 isto samo pozadi ima ogrebotina po plastici zato sto je sjajna... pa se vide linijice... sitne... no to moze da se kupi drugo....
zasto ne smem da radim wipe ,i format... to sam radio na S2 uvek....
 
aha, on ne moze da nadje garanciju za note tj u firmi mu je i tamo mora da ostane... note je u perfektnom stanju, moj galaxy s3 isto samo pozadi ima ogrebotina po plastici zato sto je sjajna... pa se vide linijice... sitne... no to moze da se kupi drugo....
zasto ne smem da radim wipe ,i format... to sam radio na S2 uvek....

Zato sto je samsung izbacio ics kernel koji izaziva brickovanje kad se uradi nesto od toga. To se resi nekim custom kernelom. Masa sgn je brikovano. Jos uvek pokusavaju to da srede. Isto mislim da ne sme da se kopira, tj brise neki veliki fajl sa moba..znaci, ubacis custom stock-look rom i milina.

Ako ti imas i garanciju i racun, onda trazi od tog lika da iz te firme da iskopira garanciju i racun, ako vec tvrdi da ne bi bio problem da se ostvari garancija. Za doplatu vidi koliko bi mogao da prodas s3 i koliko bi taj Note otisao (minimum 330e) pa se dogovorite. Ko jednom proba 5.3, nikad ne ide ispod, ziv sam dokaz :d

Sad mi krivo malo sto sam prodao mob, al krastavac. Izgleda ce drljavi beli da mi upadne umesto crnog, al cu da mu kupim drugi poklopac
 
Poslednja izmena:
Ostani na S3, moja preporuka... Note je malo veći i to je sve... Brick bug moras se paziti, a to je zajebancija da moras da paziš sta fleshujes, jednom ne pročitaš sve do kraja i ode pa pa... GS3 bolja kamera + dosta onih dobrih stvari direct dial itd... Ko zna kad će za note JB da dodje itd... Sto se tice tog lika ako ne nadje garanciju i racun, traži mu 150€ doplate minimum, otkud ti znas da to nije uzeto preko nečega ili tako nešto, lako je kupiti kutiju i ostale dodatke...
 
Ostani na S3, moja preporuka... Note je malo veći i to je sve... Brick bug moras se paziti, a to je zajebancija da moras da paziš sta fleshujes, jednom ne pročitaš sve do kraja i ode pa pa... GS3 bolja kamera + dosta onih dobrih stvari direct dial itd... Ko zna kad će za note JB da dodje itd... Sto se tice tog lika ako ne nadje garanciju i racun, traži mu 150€ doplate minimum, otkud ti znas da to nije uzeto preko nečega ili tako nešto, lako je kupiti kutiju i ostale dodatke...

Jok, 300e doplate. Bez garancije na oglasima nijedan nema ispod 320e, sto znaci da za polovan s3 trazi 470 i to sa ostecenim ledjima? Sigurno. Ako on za s3 nema racun i garanciju, ne moze ni od drugog da ocekuje. Ni da menja za s2 ne moze da trazi toliku doplatu, a kamoli za Note. Pogledaj malo cene po oglasima. A to sto pricas ako ne procitas jednom do kraja i cao- to vazi za svaki telefon; ako ne citas lepo uputstva da mozes da sjebbes nesto. Ja pricam zato sam imao Note i sve to radio, dakle, ne napamet: sve sto treba da uradis je da ubacis abyss kernel i da preko njega odradis wipe/clear pa ubacis rom i kernel koji hoces, ne mozes da omanes. Uvek se nadje neko ko ima takvu izjavu kao da kupuje drogu pa kao kao ne zna sta je i plus doplata 150e. Sigurno. Ni da je nov s3 sa racunom ne moze da dobije toliko. Imaju obojica oglase pa nek vide i nek se dogovore.

I da, core.graphics je koristio note i zna covek da li mu odgovara ili ne. Ti da si koristio i jedan i drugi, znao bi koliko je velika razlika u velicini ekrana. Duppe i oko. Cini mi se i da HD2 ima siri ekran od s3, a to je ono sto je bitno, jer ti duzina ne igra toliku ulogu koliko i sirina. Zvuci poznato :d
 
Poslednja izmena:
Pa ja kazem da bi trebalo da traži otkud ja znam sta je bilo sa tim telefonom, a ja mu dajem sa garancijom i sve... Bez garancije od 24 meseca (samo to se zove garancija, a ne oni papirici od 6 meseci) nema priče... Nikad ne bi kupio telefon bez garancije, mozda je kraden? Neka, ali kad vec dajem tolike pare, želim garanciju... Ili nek nadje garanciju taj lik ili neka core vija nekog drugog za Note, svejedno žrtvovati najbolji telefon današnjice za Note koji ima plus samo ekran, (JA) MISLIM da ne vredi...

A što se tiče fleshovanja, ja ne gledam više znam sve što se tiče GS2 znači ide sve na wipe ide install i to je to, ne čitam nista... Sto se tice odina ide pda i furaj root isti istacki, nema čitanja... Eh da čitam sve stalno, pa onda još da se preznojavam kada treba novu verziju da stavim neka hvala...

Dužina je važna, doduše i širina tako da mislim da je 16:9 odnos taman :p
 
Pa ja kazem da bi trebalo da traži otkud ja znam sta je bilo sa tim telefonom, a ja mu dajem sa garancijom i sve... Bez garancije od 24 meseca (samo to se zove garancija, a ne oni papirici od 6 meseci) nema priče... Nikad ne bi kupio telefon bez garancije, mozda je kraden? Neka, ali kad vec dajem tolike pare, želim garanciju... Ili nek nadje garanciju taj lik ili neka core vija nekog drugog za Note, svejedno žrtvovati najbolji telefon današnjice za Note koji ima plus samo ekran, (JA) MISLIM da ne vredi...

A što se tiče fleshovanja, ja ne gledam više znam sve što se tiče GS2 znači ide sve na wipe ide install i to je to, ne čitam nista... Sto se tice odina ide pda i furaj root isti istacki, nema čitanja... Eh da čitam sve stalno, pa onda još da se preznojavam kada treba novu verziju da stavim neka hvala...

Dužina je važna, doduše i širina tako da mislim da je 16:9 odnos taman :p

Dobro, sad mesamo babe i zabe. AKO je kraden.. Ako ima kutiju sa full opremom onda nije kraden (ako se sve poklapa). Onda gledas kolika je cena po oglasima i odredis doplatu. A veruj mi, nece mnogo da dobije jer razlika u ceni od novog note-a sa racunom i garancijom je 20ak evra manja od s3. Ima i razlog. Note nema konkurenciju, jedini je u svojoj klasi. I treba da razumemo da je Note phablet a ne phone. S3 je telefon i to je to. Retko ko je zadovoljan velicinom ekrana bilo kog telefona nakon sto proda Note. Ja sam mislio da ce da mi bude ok da uzmem hox ili s3, al nije mi to to. To mozes samo da znas ako si neko vreme koristio jedan ovakav uredjaj. Oprastam mu i black clipping. A to za 16:9 da je taman, hm.. da si osetio 16:10 5.3'', ne bi ti bio :d

Moramo da prestanemo sa insinuacijama :D

Aj odoh. Poz
 
Pa ja kazem da bi trebalo da traži otkud ja znam sta je bilo sa tim telefonom, a ja mu dajem sa garancijom i sve... Bez garancije od 24 meseca (samo to se zove garancija, a ne oni papirici od 6 meseci) nema priče... Nikad ne bi kupio telefon bez garancije, mozda je kraden? Neka, ali kad vec dajem tolike pare, želim garanciju... Ili nek nadje garanciju taj lik ili neka core vija nekog drugog za Note, svejedno žrtvovati najbolji telefon današnjice za Note koji ima plus samo ekran, (JA) MISLIM da ne vredi...

A što se tiče fleshovanja, ja ne gledam više znam sve što se tiče G 7S2 znači ide sve na wipe ide install i to je to, ne čitam nista... Sto se tice odina ide pda i furaj root isti istacki, nema čitanja... Eh da čitam sve stalno, pa onda još da se preznojavam kada treba novu verziju da stavim neka hvala...

Dužina je važna, doduše i širina tako da mislim da je 16:9 odnos taman :p

Zivog me izogovaraste. NOTE je mazen i pazen, bukvalno kao nov. Ne brinite i pre nego sto smo se videli pozvao sam ga dan ranije i rekao za garanciju. Ipak je uzet preko drzavne agencije i sve mora da stoji u fin sluzbi. Ko se razume u finansije shvatice.

Mene vise brine ovo sto ste napisali, a takodje sam rekao vlasniku S3 da postoji problem za prelazak na ICS. Telefon nije uzet kodiran vec sim free.

Iskreno i razmisljam da li da se menjamo jer S3 je nekako mali. Navikne se covek na preglednost. Svaka pohvala za vlasnika S3 jer smo danas popili kaficu i lepo popricali.

Da li iko zna kada ce zvanicna verzija ICS da izadje za NOTE? Hvala na odgovoru.
 
Poslednja izmena:
While most Android users now expect a long wait between updates, owners of the Samsung Galaxy S III could be receiving the Android 4.1.1 update as soon as next month. This is according to sources for Sammobile who say that while no set date had been decided on for the rollout, it could be in the August/September period.

The news is allegedly good for owners of the Samsung Galaxy S II as well. The initial testing of the update has gone well and with the device still considered to be in demand (albeit at a reduced price), there is some talk of updating the model as quickly as the sequel. The source for Sammobile says that the current thinking on the part of the Korean manufacturer is to push out the update for the Samsung Galaxy S II if the one for the Samsung Galaxy S III goes smoothly.

The insider also pointed out that Samsung's main focus is on quickly rolling out the latest software builds for its high-end models. As a result, we could see the Samsung GALAXY Note receive the Jelly Bean update following the two handsets.

u prevodu, ko zna kad...
 
Krenuli su da izbacuju ICS za note (zvanicni) svaki dan ga dobije po nekoliko zemalja, ali opet proso brzi voz...
Na Samsung sam se odlucio jer su mi svi govorili nemoj druge samsung prvi updatuje telefon, zakrpe ovo ono a na kraju ispade gori od svih...
Ono sto bi dodao to je da gorila glass je cist marketing, moj note je stalno u futroli i ima 1 sitnu ogrebotinicu, takodje mom sefu s2 ispao s pola metra visine na debeo tepih i puce ekran u sitne delice, zamenili mu i sad novi ekran je sav izgreban.
Videcemo kakav ce biti note 2, kec mi je extra ako se zanemari par gore navedenih stvari, vecinu ih doduse resava comunity, da nije njega note bi po meni bio promasaj jer ga je samsung vrlo brzo zaboravio...
 
To za gorilu bih se i ja slozio. Jeste da je galaxy S u pitanju ali ja sam zaradio ogrebotinu na ekranu u prvih nedelju dana na nista bukvalno. Mazen i pazen fon i zaradim neku ultra tanku ogrebotinu a ne znam ni kako. Od tada nalepnica je obavezna! Jedini ekran koji priznajem je na iPhone sto se zastite tice. Izvinite za off ali nadovezao sam se na pricu malo.
 
Nista mi nije jasno. Note mu dodje kao siroce.

Sta ce ti zvanicni ics kad vec znas da ima problem? Lepo ubaci neki custom i miran si. Ako odlucis, javi se da ti ispisem sta da skines, i koji je postupak. A sto se tice ogovaranja, jedini sam ja bio realan i bio u pravu :D

@core: pa ti si lud sto si ga uopste i prodavao. Ne znam koji djavo si menjao za s3? Ja da tako znam da crtam kao ti, gde bi mi kraj bio :)
 
Poslednja izmena:
Custom je custom zvaničan je zvaničan :) jeste to lepo sve, ali nas Viktor je odradio brutalno temu i jedini koji odradi sve da bude cakum pakum, kao AOSP + sve ti radi... Nikad neće moći da srede da bude kao stock uvek će nešto faliti... Kvalitet slika stock kamere i AOSP je nekih 30% a da ne pricam da 1080p baš i nesto nije dobar i nema stereo zvuk na AOSP-u... Ja sam uvek za stock sa temom i to je to :)
 
Custom je custom zvaničan je zvaničan :) jeste to lepo sve, ali nas Viktor je odradio brutalno temu i jedini koji odradi sve da bude cakum pakum, kao AOSP + sve ti radi... Nikad neće moći da srede da bude kao stock uvek će nešto faliti... Kvalitet slika stock kamere i AOSP je nekih 30% a da ne pricam da 1080p baš i nesto nije dobar i nema stereo zvuk na AOSP-u... Ja sam uvek za stock sa temom i to je to :)

Custom rom stock look. Koristio Fusion, bio zadovoljan. AOSP mi ukine dosta bitnih stvari na sgN, zato sam se vratio na stock.
 
Krenuli su da izbacuju ICS za note (zvanicni) svaki dan ga dobije po nekoliko zemalja, ali opet proso brzi voz...
Na Samsung sam se odlucio jer su mi svi govorili nemoj druge samsung prvi updatuje telefon, zakrpe ovo ono a na kraju ispade gori od svih...
Ono sto bi dodao to je da gorila glass je cist marketing, moj note je stalno u futroli i ima 1 sitnu ogrebotinicu, takodje mom sefu s2 ispao s pola metra visine na debeo tepih i puce ekran u sitne delice, zamenili mu i sad novi ekran je sav izgreban.
Videcemo kakav ce biti note 2, kec mi je extra ako se zanemari par gore navedenih stvari, vecinu ih doduse resava comunity, da nije njega note bi po meni bio promasaj jer ga je samsung vrlo brzo zaboravio...

Koliko vidim, pocetkom jula je pusten ICS u Francuskoj i izazvao je gomilu bricked uredjaja.
Kasnjenje apdejta je verovatno kako bi se prodao SGS3 u velikom broju, a ne verujem ni da ce da bude pre prikazivanja Note 2 - kako bi i njega prodali. Ko zna, mozda stvarno imaju neki problem, pa i zato odlazu; dok najava za JB je bas bas na dugom stapu...
 
Koliko vidim, pocetkom jula je pusten ICS u Francuskoj i izazvao je gomilu bricked uredjaja.
Kasnjenje apdejta je verovatno kako bi se prodao SGS3 u velikom broju, a ne verujem ni da ce da bude pre prikazivanja Note 2 - kako bi i njega prodali. Ko zna, mozda stvarno imaju neki problem, pa i zato odlazu; dok najava za JB je bas bas na dugom stapu...

NE znam ja sam odustao od stock icsa a o JB da ne pricamo, ics ce kao sto si rekao da bude posle note2, a onda ce odjednom da nas obaveste da JB ne mzoe na note vec kupite note2 ;)
 
Sta ce ti zvanicni ics kad vec znas da ima problem? Lepo ubaci neki custom i miran si. Ako odlucis, javi se da ti ispisem sta da skines, i koji je postupak. A sto se tice ogovaranja, jedini sam ja bio realan i bio u pravu :D

@core: pa ti si lud sto si ga uopste i prodavao. Ne znam koji djavo si menjao za s3? Ja da tako znam da crtam kao ti, gde bi mi kraj bio :)

Zanimljivo da moj Note nema problema sa crnim ekranom. Sve testove sam mu uradio i cist je kao suza. Doduse kada su moji u firmi uzimali uhvatio sam kolegu iz IT i isprobavao telefon po telefon dok nisam pronasao najbolji.:) Inace, da obavestim da sam uspeo da nabavim bateriju futrolu koja izgleda fenomenalno. Nije jeftina ali ima dodatnih 3500 mAh i bukvalno zaboravite kada ste ga kacili na punjac.
 
Kolega ima jedan veoma zanimljiv problem na note-u. Spoji telefon usb-om na komp, dok je screen on ... i usb je spojen, tj komp regularno vidi uredjaj. Kada screen ode off, usb ne sljaka vise, tj komp ne vidi note vise. Opet se upali screen i opet se upali usb :)

Jel postoji resenje da se ne gasi usb zajedno sa ekranom ? Sorry ako je ovo n00b pitanje, ali ubih se trazeci tu opciju ...
 
Zanimljivo da moj Note nema problema sa crnim ekranom. Sve testove sam mu uradio i cist je kao suza. Doduse kada su moji u firmi uzimali uhvatio sam kolegu iz IT i isprobavao telefon po telefon dok nisam pronasao najbolji.:) Inace, da obavestim da sam uspeo da nabavim bateriju futrolu koja izgleda fenomenalno. Nije jeftina ali ima dodatnih 3500 mAh i bukvalno zaboravite kada ste ga kacili na punjac.

O kojoj se bateriji radi?
 
@djape08
Fotografije tvog note-a sa nekim od screan testa (npr. onaj shto je predlozhio @shatroghistro u uslovima koji su na nekoliko stran pre opisani) bi dodatno potkrepile tvoje tvrdnje. Tako bi oni shto imaju problem bili sigurni da mogu da reklamiraju greshku na svom.
Do tada kao shto reche @PoisonWolf(xda) "Anyone who says that they have no banding does not know what banding is. This is a fact."

P.S.
Bilo bi lepo da svi koji misle da nemaju pomenutih problema urade test okache fotke i pomognu nama koji ga ochigledno imamo da reklamiramo svoje uredjaje i dobijemo primerak kao shto je vash. Hvala.
 
Poslednja izmena:
Kolega ima jedan veoma zanimljiv problem na note-u. Spoji telefon usb-om na komp, dok je screen on ... i usb je spojen, tj komp regularno vidi uredjaj. Kada screen ode off, usb ne sljaka vise, tj komp ne vidi note vise. Opet se upali screen i opet se upali usb :)

Jel postoji resenje da se ne gasi usb zajedno sa ekranom ? Sorry ako je ovo n00b pitanje, ali ubih se trazeci tu opciju ...

Anyone?
 
Koju navigaciju koristite...Instalirao sam iGO my way 480x800 ali je bas mala...Neka preporuka?!Hvala
 
Nazad
Vrh Dno