Šta je novo?

Samsung Galaxy Note 9

Mislim da je najveći krivac dual sim, još ako ti je loš signal na obe kartice, eto odgovora zašto je tako "slaba" baterija. Promenio sam četiri dual sim telefona (S7 edge, S8, Note 8),
nikad nisam mogao da izvučem ni sličan rezultat kao što su imali ljudi sa One sim varijantama.
Otprilike imam isti SOT kao i ti, tako da to je to.
Jel su ti uključene lokacije? I ako jesu na kom modu?
Možeš da probaš da stavis drugu karticu na 3g mode, to je meni malo poboljšalo bateriju.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Ma nameštena je druga na 2g. Na ovoj 4g je u 90% slučajeva jak signal, daleko od slabog.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Onda je manje vise to to, jedino da instaliraš BBS pa da okačis I da ti ovde pogledaju gde sta vuče...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
To sto je 4g ne znaci da je signal dobar,cak naprotiv posto ti je tel automatski namesten da bira izmedju 4g ili 3g,2g konstantno se bori da uhvati 4g mrezu i trosi vise struje,probaj da prebacis na 2g na par sati da vidis sta se desava
 
Kada je gestikulacija uključena, izgleda da ne može, ili ja ne znam.

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
Meni baterija na pie osetno losija. Ima neko curenje... Morace da padne komplet instalacija od nule.
 
Posto mi nije stigao update na Pie pre neki dan, kao svima ovde, pogledam malo bolje i shvatim da je moj Note za Malezijsko trziste :
Service provider SW ver. :
Screenshot_20190122-073135_Settings.jpg

Posto mi se ne ceka na update u Maleziji, da li je neko u slicnoj situaciji i da li bih mogao da mu preko ODIN-a flashujem neku SEE verziju Pie-a, ili Nemacku verziju npr? Da li bi to za ubuduce promenilo region na SEE?
 
Kada smo kod baterije, meni je dosta bolja, iako se nikada nisam žalio na bateriju.
aeaa3b0d882a4e7c00e9a6a681c86fcd.jpg


Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
To je to, hvala Bojane. [emoji106]

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
Drugari, neki package disabler koji provereno radi na Pie?
 
Onda je manje vise to to, jedino da instaliraš BBS pa da okačis I da ti ovde pogledaju gde sta vuče...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
To sto je 4g ne znaci da je signal dobar,cak naprotiv posto ti je tel automatski namesten da bira izmedju 4g ili 3g,2g konstantno se bori da uhvati 4g mrezu i trosi vise struje,probaj da prebacis na 2g na par sati da vidis sta se desava
U svakom slučaju, signal je jak. -75dBm uglavnom na 75 nekada ode do 90, ali to baš neke retke situacije.

Sada sam došao kući sa 62 odsto baterije. Metnuo sam ove na 2g (različiti provajderi), pa ću da vidim rasplet.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
29fcff44cfca9d26426b6fd0f3ad7415.jpg
 
Poslednja izmena:
Generalno sam zadovoljan pitom. Osveženje u svakom slučaju. Jedino što mi se ne svidja su ikonice(probaću da iskopam neke normalne) i sat sa leve strane.

NOTE 9
 
Veliki plus za Biometriju. U mrklom mraku u trenutku čita, bez zaključanog ekrana. Fenomenalno. Za sada sve je odlično. I na ikonice sam se navikao.

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
@SretenBG čestitam na prinovama...očekujem poređenje kamera note9 vs pixel 3 xl vs iPhone xs uskoro kad budeš imao vremena...probaj nešto kao Đilkoš da odradiš, slike i video i uploaduj sve negde u prirodnoj veličini

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Biometrija je krš na v8, nisam probao na v9, dobro si napisao. Mi 8 momentalno otključavao u mraku, Note 9 tuga i plač. U celoj priči sa v9 je žalosno je posle koliko vremena je Note serija dobila v9. Instaliro da probam.
Dosta poboljšanja ima v9. Kamere su bolje, prednja malo bolja ali to je daleko od ovog cenovnog ranga i dalje, zadnja malo više unapređena. Zvuk kao da je odvrnut svuda, ovo je sad brutalno zaista što se tiče zvuka, mada sam sa te strane bio zadovoljan. Lepše radi v9 iako nisam vraćao još na fabriku, za vikend ako stignem ide sveža instalacija i podešavanje od nule, mada sam bio spreman da menjam telefon jer nisam bio zadovoljan (videćemo da li otvarati Mix 3 ili ne). A da, skener otiska prsta brži, za mene je bio spor i razočaranje na uređaju ove klase i cene, sada je bolje i prihvatljivo. Za bateriju je još rano. Novo kretanje po telefonu i prikaz na celom ekranu je bolje od strelica u dnu, konačno ceo ekran, treba 5 min da se navikne. Prvi put zadovoljan sa nadogradnjom na Samsung-u.
 
@SretenBG čestitam na prinovama...očekujem poređenje kamera note9 vs pixel 3 xl vs iPhone xs uskoro kad budeš imao vremena...probaj nešto kao Đilkoš da odradiš, slike i video i uploaduj sve negde u prirodnoj veličini

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Hvala, hvala. Videću nešto da smislim dok su mi sva tri na broju. ,[emoji3]

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Adaptive brightness mi radi katastrofalno na Piti, morao sam da ga isključim.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Ista situacija i kod mene, s tim da svako malo pojačavam osvetljenje.
Što se tiče baterije, posle prvog dana nije loša. Nisam uspeo primetiti neku bitniju razliku.
 
Posle prvog punjenja baterija ujutru na 98 sa uključenim BT a jutros na 93 a pri tom sam ugasio BT. Zanimljivo...

NOTE 9
 
Jel ima nekog problema sa obaveštenjima? Clean install je bio, i par puta wipe cash partition. Nekad se čuje a nekad ne

NOTE 9
 
To se meni dešavalo i na 8-ci.
Da li je neko primetio tisi zvuk na bt?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Mislio sam da sam se istripovao, ali sada kad spomenuste i meni se desilo na v8, mislio sam da je do mene da nisam čio telefon ali je sat vibrirao. Na v9 još nije.
Primetio sam da se sada AOD pali i kuc kuc po ekranu, ne mora da bude stalno upaljen, kucnite jednom na ekran kada želite da vidite AOD, a ikonice u boji obaveštenja su na AOD su zaista odlične i lepo izgledaju (jeste da ih ne gledam mnogo jer imam sat i tu gledam, AOD je uglavnom ugašen). Ako je ovo bilo na v8 ne zamerite, nisam mnogo koristio AOD, danas sam primetio.
Biometrija konačno na nešto liči posle one tuge na v8, brža i sada radi u potpunom mraku. Nije brzina kao kod Mi 8 ili nerealno brzi OP6T, ali dosta bolje nego što je bilo. Ima još unapređenja, na v8 kada sam bio u viberu i otvorim sliku i odem na neku app, zatim se vratim u viber i sada stoji slika kako sam je ostavio tipa zumirana, ranije izbaci iz zumirane slike da se vidi samo razgovor sa tom osobom.
 
Aod je super nisam koristio ranije, sada koristim tu novu opciju kada kucnes ekran da bude upaljen 30 sec i plus vidiš sve notifikacije

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Drugi dan od novog apdejta.
Baterija nije loša. Čini mi se da se sporije prazni.

Screenshot_20190124-005830_Settings.jpg
 
Glupost što nema više automatska rotacija nego moraš da stisneš ono malo g.... Naravno da ako sam okrenuo telefon u nekoj app hoću da se rotira. Pogotovo YouTube i slične.

NOTE 9
 
Nazad
Vrh Dno