Šta je novo?

Samsung Galaxy Note 5

CJ-KcygVEAAnALI.jpg:large
 
Tačno ono što mi smeta na Note 4 telefonu su ubacili u Note 5 - koje su to barabe :D

Konačno kompletna alu lajsna, a ne farbana sa ivicama od aluminijuma koje potamne posle nekog vremena (Anodized Aluminum oksiduje u dodiru sa rukama posle nekog vremena pa moraš da kupiš pastu ako hočeš da ga vratiš u prethodno stanje - http://www.autosol.com/ProductDetails.asp?ProductCode=1920)...
Promenili buđavi senzor za otisak prsta sa prevlačenjem i ubacili ovaj koji su trebali i na n4 da stave, a ne namerno da ga obogalje ...
64 bita (na note 4 namerno neće da omoguće ovo kako bi što više ljudi kupilo S6 i N5) ,
1 GB RAM-a više - što posebno znači zbog poznatog Samsung softvera :)


Iskreno džaba im sve ovo, pored Exynos čipseta za koji ne postoje romovi, očajnog softvera i još gore podrške (do dana današnjeg note 4 nije dobio 5.1 android verziju) neće se oni para nagledati od ovog modela ;)
Ja čekam nexus, a ostali ajfon zbog koga su i ubrzali predstavljanje Note 5 modela ...
 
Poslednja izmena:
Napokon si progledao [emoji15]
Dosta ti je trebalo ali nikada nije kasno.. [emoji23]
Nexus do kraja.. Kada on umre kao brend onda wp i cao :)
 
Pa i note 4 je sve ono sto je trebalo da bude note 3 sto se tice izrade. Note 5 vec deluje kao nesto cime bih mogao da zamenim note 2, mada se kod mene nikad ne zna.
Vise mi deluje kao neko prelazno resenje do note 6 i 4k ekrana, zveri od cpu/gpu tako da mozda pokusam i da oborim rekord n70 koji sam koristio 5 godina :)
Nadam se samo da ledja nisu kao kod s6, to plus ona obicna alu lajsna su me odmah odbili cak i da cackam s6 duze od pola minuta.
 
Pa i note 5 je sve ono sto trebalo da bude note 4 :D
Kako i da gledamo svako do sad note je zverotinja taka da i ovaj note 5 bice zveri :)
 
Za tebe su Nexus i iPhone kao stvoreni. :)
I sam sam presao sa Samsunga na Nexus 7 + iPhone 6 i progledao. :)
 
Uobicajeno odvartno puno prostora iznad i ispod ekrana!!
Odlicna zastita tj case.
 
Kako su krenuli sa cenama Note ima da košta jedno 1300 eura.
 
Uobicajeno odvartno puno prostora iznad i ispod ekrana!!

Mogli su malo da ih stanje al' uopste ne deluje gadno a u isto vreme je i prakticno za drzanje u landscape npr. Pogledaj one sharp sa minimal bezelima, deluje sve to mocno ali sigurno nije bas prakticno + mogucnost da displej lakse prsne pri najmanjem padu. Nista ne fali htc/samsung/sony bezelima a cesto su i opravdani hardverom.

Sve govori da ce ovo biti Note sa najboljim dizajnom i izradom (sto se i vidi sa poslednjih rendera). Samo da pozadi ne bude smaracko staklo i da bude manje sapunast od S6 i bice vrh phablet. U hw ni najmanje ne treba sumnjati a sw.. zna se vec, tesko da ce ispraviti mane S6 ali svejedno, ponovo ce biti najbolji phablet.

I da, cena ce biti ludacka, mora da se naplati prelazak sa kur.ton materijala na premium ;)
 
Poslednja izmena:
Uh, prelep sa ovih rendera i ovaj case je odličan. Verovatno ću pred kraj godine da menjam telefon, e sad preći na novi N5 ili možda se vratiti Note seriji... videćemo :)
 
^^ kako da ne bude staklo kada se vec zna da je staklo ? Zakrivljeno 2.5d, kopija xiaomi mi note-a.

Po meni je ovo nista posebno.. Mnogo mi je lepsi mi note. Hardver ce biti verovatno ok ali dzabe hardver pored decijeg tw.
Mislim da ce huawei nexus biti bolja kupovina od ovog modela..( pogotovu ako bude imao s820 u sebi i custom kryo jezgra.)
 
Poslednja izmena:
Ja se nadam da će biti i jeftiniji prilično + da neće mnogo kamera zaostajati kod nexus modela :)
 
Gizmo tebi je bar lako, testiraces oba, pa se odlucis za bolji ;)
 
Kada budu shvatili da je softver bitan koliko i hw ako ne i bitniji dobice moje pare. Do tada..

Prosto volim kada nesto kupim da osetim da se proizvodjac trudi da mi udovolji.. Taj osecaj da dobijas updejte gde se neko trudi da ti popravi iskustvo koriscenja nekog uredjaja realno nema cenu.

Cist primer: svakih 15,20 dana ubace neku novu opciju da ti poprave user exp.

[youtube]H83fM3d1tAU[/youtube]

A ne ovako,uzeo ti 700e i sada si ti za njega m"jmun. Baci ti jedan updejt na 6m koji jos s**** par stvari i to je to.
 
Poslednja izmena:
Ma šta sređuje, dan danas kada te neko pozove ne čuju se prve 2 sekunde pa moraš da ponavljaš kao magarac halo :D
Mislim toga nema ni na telefonima od 50 € ...

Osim softvera ostalo mi deluje da će biti sređeno na Note 5 modelu - alu ram koji ne tamni i otisak prsta ...
E sad ima i jedna bitna stvar - Note 5 stiže brzo - Nexus u oktobru, a možda i kasnije :)
 
Poslednja izmena:
Za to bar skidam kapu appletu. A mislim da ce i samsung poceti da lupa glavom u zid uskoro i da se cesu gde ih ne svrbi ako nastavljaju da izbacuju poluproizvode!!
 
Gizmo tebi je bar lako, testiraces oba, pa se odlucis za bolji ;)

Što jes jes :) Malo me brine povratak na fablet dijagonalu, navikao sam na 5 inča na N5 i kako mi to čuči u džepu, za Note 3 sam morao torbicu da nosim... E sad, LG varijanta novog Nexusa 5 će biti 5.2 inča što mi je prihvatljivo, ovaj Huawei Nexus i Note 5 će biti 5.7 inča, ne znam da li bih mogao da se ponovo naviknem na tu dijagonalu, ne zbog korišćenja, već čisto zbog prenosivosti. Šta znam, imam do kraja godine da odlučim :)
 
Bice s808 verovatno.(mada ne verujem da ce imati 4gb) Plasticno smece + LG..

A huawei uvecani honor 7 ili umanjeni mate 8. Pobeda kako god okrenes
 
Poslednja izmena:
Za to bar skidam kapu appletu. A mislim da ce i samsung poceti da lupa glavom u zid uskoro i da se cesu gde ih ne svrbi ako nastavljaju da izbacuju poluproizvode!!

Na jednog tebe dolazi 10.000 ljudi sto ce kupiti, tako da od cesanja i lupanja glavom o zid nema nista ;)
 
Što jes jes :) Malo me brine povratak na fablet dijagonalu, navikao sam na 5 inča na N5 i kako mi to čuči u džepu, za Note 3 sam morao torbicu da nosim... E sad, LG varijanta novog Nexusa 5 će biti 5.2 inča što mi je prihvatljivo, ovaj Huawei Nexus i Note 5 će biti 5.7 inča, ne znam da li bih mogao da se ponovo naviknem na tu dijagonalu, ne zbog korišćenja, već čisto zbog prenosivosti. Šta znam, imam do kraja godine da odlučim :)
Ako ti je jednom bio velik i komplikovan za prenosenje, uvek ce. Ja sad posle z3c i s4 kad uzmem u ruke moram da pimpujem sa istim, note 3 povremeno uzmem od kolege u teretani, cisto da se podsetim da ne razmisljam opet u tom smeru (posto me cesto zasvrbi da menjam sonija jel, vec 7mi mesec kod mene).
 
Ovaj note 5 ima da puca guzove na svih telefoni za godinu 2016 :D
 
Izgleda da ce S Pen imati auto-eject funkciju:

galaxy-note-5-case-4.jpg
 
Ne znam da li je ovako i ranije pisalo, ali ako se izgugla Note 5 i uzmu rezultati u poslednjih sat vremena, izađe ovo gde stoji da će imati microSD slot. Ne znam koliko je relevantno.
 
Nazad
Vrh Dno