Šta je novo?

Samsung Galaxy Note 10

Izgleda OneUi 2.5 bas bas dobar sa baterijom (N10+ exy), meni inace uvek bila smece baterija na 4g a na wifi ok mogao sam jedno 6-6.5 na wifi na 4g do 4h ako sam dobacivao. Sada na wifi vec imam preko 4h a 56% [emoji2957][emoji2956]

Evo zasad na WIFI stanje i ima jos 12min sto nije uslo u stanje jer sam u 12 do 12 uzeo ga cackam. 3k rezolucija.

Takođe brze radi telefon nego pre ...mada to moze biti i do toga jer ga pre update nisam restartovao oko 900 sati.
8e0e86801bd538f0673bdf149224810f.jpg


Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja nisam primetio razliku u brzini na sd iskreno,mozda ima ali po meni se ne oseca bar na sd,wireless dex minje bingo
 
@Sava89

Pa fino, znaci lepo to sve sljaka... Ja isto imam N10+ Exy i kapiram da bi to trebalo onda da bude kako treba :) A taj Wireless Dex cu bas da probam kad nadjem vremena da se malo igram sa telefonom :) U svakom slucaju cool je sto imamo i tu opciju sada.
 
Pozz, imam Note 10 dual, nije plus, sve je ok, telefon super izgleda, ali dzaba kada video zapise ja mogu gledati na mom LG Oledu samo preko onog Smart things-a, alika nije nikakva, a snimala sam u 4k sa 30fps. Drugo bi bilo kada bih te video zapise mogla da prebacim na laptop pa preko njega na TV, ali ne mogu se video zapisi tog kalibra prebacivati na laptop, barem kod mene sa i3 procesorom. Sa ostalim markama koje imam recimo Lg v30, lako prebacim na laptop, isto u 4k video zapis, pa na Oled tv, perfekcija od slike, a ovde ja jos nisam dozivela kako to izgleda kvalitetan video zapis, jer bezicnim putem gledati video zapise, nije to, to, neko resenje, predlog, hvala
 
@sladja1963 mislim da je najbolje rešenje da kupiš jednostavan usb-c na hdmi kabel (onaj za dex što se koristi) i preko telefona direktno puštaš na televizoru.

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
 
@sladja1963 mislim da je najbolje rešenje da kupOk,iš jednostavan usb-c na hdmi kabel (onaj za dex što se koristi) i preko telefona direktno puštaš na televizoru.

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk

Ok, razmisljala sam o tome, izgleda da je to i jedini nacin, ali kako sacuvati video zapise na kompu, jer nemogu se vecito drzati na telefonu, ali hvala za savet
 
Pa sad to valjda može i preko wireless dexa, bez kabla?
 
Moze ali je slika za niansu lodija a na tv-mora da ima miracast ,ne radi sa chromecast-om. Jacmislim da samo Samsung i Lg imaju MC ,ja na philipsu nemam pa idem preko MC dongle
Sad vidim da ima Lg , probaj onda sa wireless dexom ako ti je stigao update na oneui 2,5 ako nije sacekaj update pa probaj,radi euper
@sladja1963 kako ne moze i3 da ti gura 4k?
 
Poslednja izmena:
Ok, razmisljala sam o tome, izgleda da je to i jedini nacin, ali kako sacuvati video zapise na kompu, jer nemogu se vecito drzati na telefonu, ali hvala za savet
Uplatiš onedrive, dropbox ili bilo koji drugi cloud! Ja sam već par godina na one drive premium (1Tb storage + office + skype minuti itd) [emoji56][emoji6]

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
 
Koliko se sećam još davno po nekim testovima, oko 5minuta brže napuni 45w 0-100% [emoji849]

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
Probah danas 45w punjac ,smesna razlika ako je uopste i ima
Ukupna razlika je nikakva..
Ali puni brže ako ga puniš na 10 minuta ili 20... Jer čim se baterija zagrije odmah pada punjenje na 1A.

Evo moj status, čitav dan na 4G. TopScreenshot_20200918-171003_Device care.jpgScreenshot_20200918-171027_Call Log Analytics.jpg

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Interesuje me za šta vam tačno služi dex?! Obzirom da u stanu u Nemačkoj imam neki LG 4K i da sam prodao laptop danas, ima li šanse da mi telefon bar donekle zameni isti?...mislim, probaću ja to, al voleo bi da čujem i iskustva drugih.

Jel nakačio bt miša i tastaturu, sve se normalno ponaša?

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
 
Ja ga korisim na tabletu kao zamenu za laptop kada sam u pokretu. Nakacen bluetooth mis i tastatura, VPN, RDP, sve radi kako treba.
 
Moze ali je slika za niansu lodija a na tv-mora da ima miracast ,ne radi sa chromecast-om. Jacmislim da samo Samsung i Lg imaju MC ,ja na philipsu nemam pa idem preko MC dongle
Sad vidim da ima Lg , probaj onda sa wireless dexom ako ti je stigao update na oneui 2,5 ako nije sacekaj update pa probaj,radi euper
@sladja1963 kako ne moze i3 da ti gura 4k?

Imam update na 2.5, namestila i povezala sa mojim LG oledom, ali slika tj video zapisi su ocajni, dakle mozda ovaj wireles dex dobru reprodukciju video zapisa daje samo na Samsung televizorima, ovo nije to, dodje mi da prodam telefon zbog neceg cemu sam se najmanje nadala, da ne mogu lepo da prebacim video zapise na externi disk kao sto to radim sa ostalim telefonima i lepo gledam i uzivam u carima HDR-a, imam ga 4 meseci ali jos nisam videla kako to izgleda, nazalost.
 
Poslednja izmena:
Notification bar - DeX ;)
 
Radi Dex na LGu, ali za full bandwith i podrsku, mora Samsumg tv 2019 i noviji...mozda bi radilo i na 2019 i 2020 LG modelima bolje, ne znam.
Sve u svemu, super stvar, koristim PC i u donjem cosku mi stoji mali ekrancic gde neko moze nesto drugo da radi u fu.llu, bez konektovanja i glupiranja sa kablovima.
Sada jos samo da prodje neko vreme i da pokupujemo novije televizore na kojima ce da radi u full res...a za sada, i ovo je super.
Magic remote radi savrseno za Dex.
1db369754c0e6d4cece7431c32948e6f.jpg
626a8eaa05a1c18f442953ff59af6099.jpg


Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Imam update na 2.5, namestila i povezala sa mojim LG oledom, ali slika tj video zapisi su ocajni, dakle mozda ovaj wireles dex dobru reprodukciju video zapisa daje samo na Samsung televizorima, ovo nije to, dodje mi da prodam telefon zbog neceg cemu sam se najmanje nadala, da ne mogu lepo da prebacim video zapise na externi disk kao sto to radim sa ostalim telefonima i lepo gledam i uzivam u carima HDR-a, imam ga 4 meseci ali jos nisam videla kako to izgleda, nazalost.
Ja imam Miracast donglu i preko nje idem slika je fenomenalna,dongla je 4k doduse jos nisam pustao 4k snimak ali probacu kad budem imao vremena pa cu javiti
 
Da, niste probali ono sto je najbitnije. Sta vredi telefon, koji pravi fenomenalne snimke u HDR-u, a da ih gledas na njemu. Uzitak je gledati ih na nekom dobrom tv-u, a ja imam Oled model iz 2019, placen 320000 u Tehnomaniji, a uzivam gledajuci snimke sa slabijim modelima telefona, normalno preko PC-a i HDMI kabla, dok snimke sa Note 10 gledam sa miracastom ili samsung dexom, koje su obicne gluposti za ovako ozbilne stvari Onaj ko nije gledao HDR snimak sa telefona u izvornom obliku, i ne razume sta ja ovde pricam, hvala
 
Ma u pravu si samo mi nije jasno kako laptop ne moze da gura 4k,imas i3 na njemu a on pusta 4k vez ikakvih problema
Sad mi pade na 0amet jos nesto ,pogledaj u setyingsu video snimanja da nisi slucajno stiklirala hevc ili hdr10 plus,to moze da pravi problem
 
Poslednja izmena:
Ui 2.5 odličan , još kad stigne Android 11 sa UI 3.0 biće top , ovo je tel na duže staze definitivno.
BTW ,videh u temi Note 20 Ultra kako baterija traje i traje i traje ... [emoji4]. Pa evo TAKO može i na N10+ da traje,traje i traje sa 11h SOT-a :
(evo ovako može svako , ali je ovo daleko od stvarnosti i realnog korišćenja)

2d5f33e1e82198b5bf312460125b5003.jpg
e885a3ba1a0a1865247893e38b88ae83.jpg
52b8628690d29212d7a1870dc1d7c307.jpg
3b2b29aa10050f245c9734bc96e86439.jpg


Sent from: House Stark of Winterfell
 
Ui 2.5 odličan , još kad stigne Android 11 sa UI 3.0 biće top , ovo je tel na duže staze definitivno.
BTW ,videh u temi Note 20 Ultra kako baterija traje i traje i traje ... [emoji4]. Pa evo TAKO može i na N10+ da traje,traje i traje sa 11h SOT-a :
(evo ovako može svako , ali je ovo daleko od stvarnosti i realnog korišćenja)

2d5f33e1e82198b5bf312460125b5003.jpg
e885a3ba1a0a1865247893e38b88ae83.jpg
52b8628690d29212d7a1870dc1d7c307.jpg
3b2b29aa10050f245c9734bc96e86439.jpg


Sent from: House Stark of Winterfell
Ma traje i traje i traje kada mu se iskljuci 90% stvari ,tu si u pravu skroz,ja sam prezadovoljan baterijom na sd-u,ispod 7h sota je samo kada strimujem muziku i kada skidam torente sto mi uopste nije jasno zasto vuce toliko
 
Stigao Ui 2.5 i na Note 10 plus iz Telenora.

Послато са SM-N975F уз помоћ Тапатока
 
Ma u pravu si samo mi nije jasno kako laptop ne moze da gura 4k,imas i3 na njemu a on pusta 4k vez ikakvih problema
Sad mi pade na 0amet jos nesto ,pogledaj u setyingsu video snimanja da nisi slucajno stiklirala hevc ili hdr10 plus,to moze da pravi problem

Ma znam to, evo nosila telefon u Tehnomaniji, probavali video zapis na par jacih laptopova i nisu uspeli da ih puste. Posle sam iskljucila opciju HDR 10+, i opet nisu uspeli da puste video zapis????? A ovaj miracast dungla 4k nema nigde da se nadje, samo 1080p
 
Ugasi HEVC.
Ako ga imaš upaljenog onda na računaru instaliraj Gom Player, on će lijepo da skalira 4k rezoluciju za tvoj laptop koji je možda HD ready ili FULLHD...

Napisao sam na temi za N20U, dobio isti probao i koristio par dana i ostajem na N10.
Ovako zaokružen telefon Samsung odavno nije imao (od Note 5).


Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Ugasi HEVC.
Ako ga imaš upaljenog onda na računaru instaliraj Gom Player, on će lijepo da skalira 4k rezoluciju za tvoj laptop koji je možda HD ready ili FULLHD...

Napisao sam na temi za N20U, dobio isti probao i koristio par dana i ostajem na N10.
Ovako zaokružen telefon Samsung odavno nije imao (od Note 5).


Sent from my SM-N9700 using Tapatalk

Jedva pronasla razlog, kabal USB / USB c nije bio dobar iako sam ga kupila u prodavnici Samsung u Madjarskoj 10e, jer probavala sa njime i po prodavnicama pa nije htelo i kod njih i eto, jedan se prodavac dosetio da probamo njihovim kablom i uspelo, hvala svima na pomoci
 
Da, niste probali ono sto je najbitnije. Sta vredi telefon, koji pravi fenomenalne snimke u HDR-u, a da ih gledas na njemu. Uzitak je gledati ih na nekom dobrom tv-u, a ja imam Oled model iz 2019, placen 320000 u Tehnomaniji, a uzivam gledajuci snimke sa slabijim modelima telefona, normalno preko PC-a i HDMI kabla, dok snimke sa Note 10 gledam sa miracastom ili samsung dexom, koje su obicne gluposti za ovako ozbilne stvari Onaj ko nije gledao HDR snimak sa telefona u izvornom obliku, i ne razume sta ja ovde pricam, hvala

Ovo ja koristim da se povezem sa mojim LG C8 OLED-om: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.al.dlnaserver&hl=en

Buklvano i telefon i TV budu na istoj mrezi i gledas sve sto ti je na disku od telefona bez problema, takodje cesto skidam i 4K HDR torrent-e direkt na telefon i onda preko iste fore gledam na TV-u.

U principu ideja je da se telefon ponasa samo kao "network disk share" a sve ostalo prepustis TV-u i njegovom nativnom player-u koji pusta barem na LG-u skoro sve formate bez problema.
 
Poslednja izmena:
Ovo ja koristim da se povezem sa mojim LG C8 OLED-om: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.al.dlnaserver&hl=en

Buklvano i telefon i TV budu na istoj mrezi i gledas sve sto ti je na disku od telefona bez problema, takodje cesto skidam i 4K HDR torrent-e direkt na telefon i onda preko iste fore gledam na TV-u.

U principu ideja je da se telefon ponasa samo kao "network disk share" a sve ostalo prepustis TV-u i njegovom nativnom player-u koji pusta barem na LG-u skoro sve formate bez problema.

Dobar je ovaj DLNA, jedina za sada stvar najpribliznija zicanoj vezi, ali je ok, hvala IGY
 
Pratim temu poodavno, iako sam tek pre par dana uzeo n10+, i cini mi se da nije pominjano u skorije vreme... Postoji li no root gcam za exy koji radi?
 
Jedva pronasla razlog, kabal USB / USB c nije bio dobar iako sam ga kupila u prodavnici Samsung u Madjarskoj 10e, jer probavala sa njime i po prodavnicama pa nije htelo i kod njih i eto, jedan se prodavac dosetio da probamo njihovim kablom i uspelo, hvala svima na pomoci
Čekaj, oćeš da kažeš da si stream puštala preko usb dok je fajl direktno na telefonu?

Zašto zaboga ne iskopiraš i probaš. Ako je kopiranje sporo, onda znaš je li do kabla, a kada iskopira (napokon) onda možeš i da vidiš kako snima..

Prije si pričala da je slika loša, ako je do kabla slika ne može biti loša, već ili je ima ili ne...

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno