Šta je novo?

Samsung Galaxy A55

Pa to... Ranije je bio hit da budu jarke boje, a sada dolazi moda prirodnih boja 🙂
 
Upoređujući boje na ekranu između A52 i A55 mogu reći da su boje na 52 mnogo bolje na 55 mi deluju isprane bledunjave, ista su podešavanja ekrana na oba telefona, verovatno je do kvaliteta samog panela... Malo sam razočaran ali dobro šta je tu je. Možda pomogne reset telefona. Generalni utisci su okej, jedino me ekran razočarao...
Ovo sam i ja primjetio. Boje su malo "isprane" u odnosu na A52s i A54. Ali navikne se oko, i ok je.

Nego što se ovo dešava da sigurnosnim ažuriranjem? U maju ga nije bio i sigurnosna verzija je 01.04. još uvijek. Nije se ovo dešavalo na A52s i A54.
 
Imam A52S pored A55,ne bih rekao da je prvi bolji.
 
Što se sigurnosnih ažuriranja tiče preskaču se i neće više biti svaki mesec. Procenili su da im se ne isplati da svaki mesec rade zakrpe, jer je skuplje što se ljudi tiče, već da sednu i naprave u tom jednom sve ono što bi uradili za prethodni period. Na koliki period će to raditi nisam siguran, ali ima logike. Izbaci svaka tri meseca jedan i u njemu spakuje sve od prethodna tri. Kada se ljudi zasite novim UI izgledom onda će da krenu opet ažuriranja na sitno, pa novi android i tako u krug. :D
 
Imam A52S pored A55,ne bih rekao da je prvi bolji.
Ekran na A52s je skoro neupotrebljiv dok ga koristis napolje preko dana, sem ako nisi u hlad i nije direktno izlozen na sunce, dok na A55 radi osvjetljenje na suncu kao da si u zatvorenom prostoru. Ne primjecujem neku razliku u bojama, ali sto se tice osvjetljenja na dnevnoj svjetlosti napolju, ova dva ekrana ne mogu da se porede. A meni je to mnogo vaznije.
 
Uzeh type c audio adapter JH-022 s obzirom da imam odlične žičane sluške i ne bih da ih menjam, da li je neko do sada imao iskustva sa sličnim kineskim adapterima? Da li su okej i koliko su izdržljivi ... Nadam se da će konkretno ovaj model poslužiti neko vreme jer sam hteo da kupim originalni Samsungov adapter ali nisam uspeo ga pronaći u radnji.
 
Ekran na A52s je skoro neupotrebljiv dok ga koristis napolje preko dana, sem ako nisi u hlad i nije direktno izlozen na sunce
Nije neka jačina osvjetljenja ali nisam nešto imao problema na direktnom suncu, ne kapiram...
 
Uzeh type c audio adapter JH-022 s obzirom da imam odlične žičane sluške i ne bih da ih menjam, da li je neko do sada imao iskustva sa sličnim kineskim adapterima? Da li su okej i koliko su izdržljivi ... Nadam se da će konkretno ovaj model poslužiti neko vreme jer sam hteo da kupim originalni Samsungov adapter ali nisam uspeo ga pronaći u radnji.
Ja uzeo sa Alije neki adapter i radi sa Samsungovim starim slusalicama i nekim no name i muzika i razgovor. Isti adapter i iPhone slušalice, radi samo muzika i čujem sagovornika a on mene ne. Znači lutrija.
 
Samo da vrate na stare telefone 3.5mm, jer kabl je kabl. To na usb c port me strah da koristim, jer ubaciću telefon u džep od farmerica i slučajno da čučnem, piši propalo što se konektora punjenja tiče, dok 3.5mm nemaš problem... Tako da, najbolje BT i to neke sluške od 12000 dinara, pa na gore. Sve ispod toga nema onaj zvuk kvaliteta...
 
Pre neki dan sam kupio Galaxy buds 2 pro. Odlicne sluske, lagane za nosenje. Nosim ih na poslu dok radim 8h, ni ne osetim da su tu. Baterija lagano izdrzi celu smenu. Sa ukljucenim ambijetalnim zvukom nema potrebe da ih skidam jer savrseno cujem sve okolo i bez problema razgovaram sa kolegama. Savrseno se uklopile sa a55. Ostalo mi jos da stavim MO zastitu i nema potrebe vise da ista dokupljujem.
 
Postoje i slusalice na blutut,nema kabla.
Nije to to. Postoji šum i kašnjenje, a to možeš najbolje da testiraš ako imaš pro sluške na kabl. Ja ima dva para na kabl i razlika je orgomna. Nikad BT ne bih koristio, a svakako štedi bateriju kada si na kablu.
 
Nisam znao za to. Hvala ti na savetu. Moram da testiram.
 
Sto kažete na honor 200 ili A55. Samsung ima ip i oneui a po meni honor je bolji u ostalome sto vi kažete.Kakva je kvaliteta signala na samsungu do sad sam imao a52s koji je bio sasvim ok.
 
Ako ti je bolji honor onda kupi honor, veoma prosto. Ja sam imao jedan honor i nikad vise. Promenio brdo telefona ali uvek se vracao na samsung. Niko osim iphone nema podrsku kao samsung. Na honoru, poco, xiaomi, redmi, huawei...sam uvek morao da instaliram nova launcher jer su njihovi ocajni, ikone i ostalo. Kod a55 nemam tih problema. Mogao bih da nabrajam do sutra i sve bi se na kraju svelo na to da bih ja licno uvek izabrao samsung pre ostalih.
A sto se tice signala on je odlican. Na honoru sam jedva hvatao jednu crtu dok sam u garazi, na a52 3 crte, na a54 3 crte. A sad na a55 pun signal. Baterija odlicna, jos mi se nije desilo da imam sot manji od 8h. Prosek preko 9h. A igram wild rift, diablo i genshin impact najvise.
 
Kako vam se pokazala navigacija sa gmaps?
Juče sam upalio i baguje, neće da klizi strelica po mapi, vec nekako koči, sa zaostatkom pokazuje gde se nalazi vozilo naspram ulica.
Lokacija je upaljena, ne znam da li ima neko posebno podešavanje?
Na starom fonu sve radilo glatko.
 
Ako ti je bolji honor onda kupi honor, veoma prosto. Ja sam imao jedan honor i nikad vise. Promenio brdo telefona ali uvek se vracao na samsung. Niko osim iphone nema podrsku kao samsung. Na honoru, poco, xiaomi, redmi, huawei...sam uvek morao da instaliram nova launcher jer su njihovi ocajni, ikone i ostalo. Kod a55 nemam tih problema. Mogao bih da nabrajam do sutra i sve bi se na kraju svelo na to da bih ja licno uvek izabrao samsung pre ostalih.
A sto se tice signala on je odlican. Na honoru sam jedva hvatao jednu crtu dok sam u garazi, na a52 3 crte, na a54 3 crte. A sad na a55 pun signal. Baterija odlicna, jos mi se nije desilo da imam sot manji od 8h. Prosek preko 9h. A igram wild rift, diablo i genshin impact najvise.
Hvala na odgovoru najvjerojatnije cu uzeti A55 javim dojmove.
 
Pa, nije bas da je a55 bolji od h200, jedino podrska i nista vise. E sad, zavisi na sta si navikao. S'obzirom da prelazis sa a52 onda mozda bolje a55, mada nih te posavetovao da pogledaš i h200 u nekoj od radnji gde ga imaju za probu
 
Pa, nije bas da je a55 bolji od h200, jedino podrska i nista vise. E sad, zavisi na sta si navikao. S'obzirom da prelazis sa a52 onda mozda bolje a55, mada nih te posavetovao da pogledaš i h200 u nekoj od radnji gde ga imaju za probu
Podrška ti je sve. Bez podrške je samo komad plastike, ili metala, zavisno od čega je napravljen. Nisu kompanije budale što plaćaju na desetine hiljada eura mjesečno godišnje samo da bi imali podršku i svjež softver na svojim uređajima.

Znam da će me sada mnogi uzeti na zub, ali to je jednostavno tako. I Windows XP radi odlično i bez podrške, ali koliko je god dobar, nije za redovne i svakodnevne upotrebe. Isto je tako i sa svakim drugim OS-om. Ne postoji savršen univerzalan OS bez falinki i sigurnosnih propusta. Ne postoji i nikad ga neće ni biti i ako OS nema podršku, jednostavno više nije za upotrebu.
 
Ja nikad nisam ažurirao sistem od kada sam kupio A54 i nemam nameru. Sve radi savršeno, a vidim da se ljudi žale na razne stvari posle ažuriranja. To važi samo za iphone, jer njima je isti sistem za sve, dok kod androida idu na to da naprave da svako sledeće ažuriranje više crpi resurse telefona... U praksi se tako pokazalo sem na flagship telefonima.
 
Mislim da A55 svi uzimaju zbog kamere kao i A54. Obećali su ljudima 4 godine nadogradnje kao da će im nešto drastično poboljšati rad telefona, a ono samo rade šminkanje kroz izgled i neke opcije koje pola ljudi i ne koristi... Još pre 5 godina je sve stalo u industriji telefona što se mene tiče, tako da A55 ništa drastično nije doneo, sem alu okvira i za nijasnu bržeg procesora zbog koga su to morali da urade, jer mora da gura novije verzije androida.
 
Kameru nisam ni upalio. Nikad nisam kupovao telefon zbog kamere. Ako treba da slikam slikacu sa foto aparatom. Procesor je brzi i stedljiviji u odnosu na a54 koji je inace bio od pocetka prepun bagova koji su ispravljani raznim apdejtima. A55 je izasao u prodaju bez falinki, spreman za koriscenje.
 
Zna li netko je li verzija 8/256 ufs 3.1 ili 2.0
 
Slažem se da je procesor dosta štedljiviji u odnosu na A54, ali ne verujem da propust lošeg procesora možeš da ispraviš software-skim ažuriranjem. :D Da to tako može, ne bi morali da menjamo telefone.
 
Zna li netko je li verzija 8/256 ufs 3.1 ili 2.0
3.1
Slažem se da je procesor dosta štedljiviji u odnosu na A54, ali ne verujem da propust lošeg procesora možeš da ispraviš software-skim ažuriranjem. :D Da to tako može, ne bi morali da menjamo telefone.
Nisam ni napisao da je procesor los 😜 vec da je telefon bio bagovit i apdejtima su otklanjali greske. Logicno je da su greske bile softverskog tipa.
 
Moja greška onda, nisam te dobro razumeo. Da, to se otklanja na taj način, slažem se.
 
Da li je kod vas krug koji označava punjenje zelene boje, iako je 25W punjač i telefon pokazuje da je Super fast charger priključen? To mi se dešava kad punim telefon od nekih 65% pa do 100%, a trebalo bi da je krug cijan boje, a ne zelene, pa me sad ovo buni malo.

Ima li još neko ovako slično ponašanje?
 
Kod mene na A54 je zelene. Sačekaj nekoga ko ima iskustva sa A55.
 
Nazad
Vrh Dno