Šta je novo?

Samsung Galaxy A52 (5G)

Vodi racuna oko "hemije" i brisanja istom. Mogu da nadju tragove kada stave pod mikroskop ili lupu kada vade delove pa da odbiju garanciju. Meni se to desilo sa S2.
 
Onda necu da pokusavam u tom slucaju da stavljam alkohol.

Pitao sam brata da li se dosta znojio kada mu je telefon juče bio u džepu, konobar, ceo dan u pokretu, kaže da je bila vrućina. Sledeća prilika kada je došao do punjača bila je kada je završio sa poslom, u automobilu povezao na punjač i od tada počelo sa problemom za vlažnost.

Dešavalo mu se ranije da se zaprlja port na prethodna 2 telefona pa očistim malo čačkalicom, ali ovo sada što vidim je čisto.
 
Алкохоћ ће тешко да нађу, он се и користи за чишћење електронике јер не проводи струју, а брзо испарава и истерује влагу из уских прореза где вода може да се задржи дуго и изазове корозију..
 
Da, ali nije isto koristiti isopropyl i alkohol od 70%...
 
Ма овај од 70 посто само треба пребрисати, јер оставља неке жуте флеке кад испари. А ни он не проводи струју, јер се користи дестилована вода, нема јона који би проводили струју.
 
Ja koristim alkohol od 70% poprskam ekran i naprskam na ubrus i obrisem telefon i onda suvim ubrusom obrisem i sija se ko nov a moze i tolet papirom
Nesto se mislim da im nije konetktor tip C oksidirao da im uvek prijavljuje vlagu
 
Ja koristim alkohol od 70% poprskam ekran i naprskam na ubrus i obrisem telefon i onda suvim ubrusom obrisem i sija se ko nov a moze i tolet papirom
Nesto se mislim da im nije konetktor tip C oksidirao da im uvek prijavljuje vlagu
Time skidaš oleofobni premaz. Uskoro će ekran biti sve masniji i masniji. Nov je 150 eur. Kupi normalne stvari za to, imaš u DM-u one sprejeve.
 
Ja sam probao sve i ne pomaze nista dok ne mu dune njemu da ne prijavljuje vlagu.
Bulvalno telefon nikad nije ima dodir sa vodu. Pokusavao sam fen, alkohol, brisanje kesh na usbsetings, android.. i ne pomaze nista. Uvek se javi problem kada igram npr igricu, pa mi ruka stalno na usb c port.
Razmisljam da predjem na drugi telefon samo zbog ovog problema.
 
Ili nadji neki gumeni čepić koji odgovara USB slotu i nema problema.
 
Ako imas garanciju, pravac ProMobi da ustedis zivce sebi.
 
Time skidaš oleofobni premaz. Uskoro će ekran biti sve masniji i masniji. Nov je 150 eur. Kupi normalne stvari za to, imaš u DM-u one sprejeve.
Kupicu u farbaru premaz pa premazem cetkom ima tera ko nov :D salim se
Imam zastitno staklo ako ono oksidira odlepim bacim zalepim drugo i teraj
Ja kad kupim telefon odma tog trenutka kupuje se i silikonska maska i staklo
 
Da li ima neko običan A 52 bez "S" ?
Kako ste zadovoljni sa baterijom..može li da izgura 6-7 sati SOT -a ??
 
Da li ima neko običan A 52 bez "S" ?
Kako ste zadovoljni sa baterijom..može li da izgura 6-7 sati SOT -a ??

Kada je kupljen u decembru prošle godine, mogao je lagano tu cifru, sada je to nekih 4-6 SOT-a, iskreno očekivao sam malo bolje rezultate.
 
Koji gcam i config koristite?
Trenutno imam lmc 8.4 sa config za a52s isto lmc 8.4 R9 ali nije mi to, to...
 
Na sestrinom telefonu (A52s) se pojavila fleka na kameri u donjem levom uglu. I svaka fotografija ima fleku. Moraću da ga odnesem u pro mobi jer je pod garancijom.
 

Prilozi

  • IMG-20220629-WA0012.jpg
    IMG-20220629-WA0012.jpg
    123.4 KB · Pregleda: 120
Epilog problema sa prisutnošću vlažnosti tokom povezivanja telefona na punjenje, u ponedeljak odneo uređaj u ProMobi, pita me radnica na prijemu znate li da se podaci brišu sa uređaja, kažem da bih radije da se to ne radi, pa mi ponude bekap podataka sa telefona, 4.000 dinara, i to kao prosleđuju na USB od 32GB, a ja znajući da je na uređaju prisutno više od 32GB pristanem jer me je zanimalo kako bi to oni uradili inače.

Juče mi je stigla poruka da je uređaj završen na servisu, a javljeno je posle radnog vremena, tako da kada sam otišao do njih, poljubio sam vrata, jer mi se činilo da sam negde pročitao informaciju na njihovom sajtu da sam video da rade do 20h, ali zapravo servis radi do 17h.

Danas sam preuzeo uređaj, zamenili su ceo USB modul i flet kabl, i to sve u sklopu garancije.
A što se tiče podataka, po rečima radnika u servisu, pošto je bilo oko 80GB podataka, oni su podatke sa uređaja iskorpirali i vratili nazad na uređaj, verovatno nakon reseta... Mada, tu tvrdnju možda ne bih uzimao zdravo za gotovo, pošto na izveštaju piše da je upisan novi softver, a ja koliko vidim, najnovije sistemsko ažuriranje nije bilo instalirano iako je preuzeto i provereno 29. juna i uređaj je imao postavljen engleski jezik po preuzimanju, a aplikacije su opet od 0.

Uglavnom, predlažem svakome ko ima problema sa punjenjem i da ukoliko je uređaj u garantnom roku i prikazuje s vremena na vreme grešku o vlažnosti, da sa istog bekapuje podatke i da odnese isti na servis.
 
Pa ko je lud da plaća 4000 din za bekap koji može da uradi kući besplatno, preko clouda ili wireless povezivanjem sa kompjuterom.
Naravno da je logično da se pre slanja telefona u servis uradi bekap i fabrički restart, neće niko da mu servisera prčkaju po ličnim stvarima.
 
Tvoje je razmišljanje tako, ali moj brat koji fotografije i video sadržaj deli po društvenim mrežama u visokoj rezoluciji (4k) u sklopu promocije svog posla, itekako mu znači da ima bekap bitnih stvari. Nažalost, 2 meseca skoro prošlo otkako je uređaj kupljen i desio se problem, pa je ispalo neočekivano.
Opet ponavljam, kod njega je baterija bila na 0%, pa nikako nije postojala mogućnost da se prebaci sadržaj na računar, priključim telefon na računar, napuni se do 1% i odmah se pojavi upozorenje za prisutnu vlažnost tokom punjenja, i sledi gašenje uređaja.

Od sada ciklični bekap na dalje, tipa 2 nedelje ili mesec dana.
 
Da, to zaista jeste veliki problem.
Mora stalno bekap i to je to, da se ne nervira posle.
A taj jadni bekap što oni naplaćuju 4000 din je bezobrazluk.
 
Fore i fazoni, samo da se uzmu pare, ako se pokrije servisiranje pod garancijom, daj da se na neki način uzme novac, pošto te uslovljavaju brisanjem i vraćanjem na fabrička podešavanja.
 
Instagram se stalno ruši da li se još nekom dešava ovaj problem.
 
Obrisao keš probao i reinstall aplikacije i ništa nije pomoglo, jedino restart uređaja gde je ponovo optimizovao jednu aplikaciju po svemu sudeći to je verovatno bila Instagram app. Sad radi okay.
 
Meni Instagram radi normalno, ali zato je Chrom poceo da se zamrzava, mislio sam da je do ekrana na tel ali nije. Desava mi se i na drugim tel - Redmi 9a, sluzbeni. Reseno sa brisanjem kes memorije posto ne mogu da ga denstaliram. Zasto imam dva Chroma, jedan koji je pravi i drugi sa nekom crvenom kvacicom, kao sto mi je na drugom viber nalogu za drugi br. Kad udjem u app nema memo nema kes, a ne mogu da ga obrisem ??
 
Danas poručen A52s, 8/256, videćemo kada stigne kakav je, ali kako će biti uređaj namenjen za posao, mislim da će dobro da trpi i gura sve task-ove.
 
Zamolio bih nekoga ko poseduje A52s da napise opsti utisak o telefonu. Imao sam priliku malo da se poigram "cistim" A52 i nije to tako lose.
U potrazi sam mesecima za telefonom srednje klase kako bih "zamenio" postojeci ali nikako da nadjem nesto sto mi odgovara.
A52s mi je privukao paznju zbog kako kazu dobre baterije, solidnog procesora, i dugotrajne podrske.
Ono sto me odbija, uvideo sam na A52, je malo vise okvira oko ekrana, i sama velicina telefona.
Hvala
 
Zamolio bih nekoga ko poseduje A52s da napise opsti utisak o telefonu. Imao sam priliku malo da se poigram "cistim" A52 i nije to tako lose.
U potrazi sam mesecima za telefonom srednje klase kako bih "zamenio" postojeci ali nikako da nadjem nesto sto mi odgovara.
A52s mi je privukao paznju zbog kako kazu dobre baterije, solidnog procesora, i dugotrajne podrske.
Ono sto me odbija, uvideo sam na A52, je malo vise okvira oko ekrana, i sama velicina telefona.
Hvala
I ja sam u potrazi za dobrim telefonom srednje klase, pošto mi a52s nije legao. Kamera je odlična za cenovni rang, ima ip67 što nemaju ni mnogo skuplji telefoni, a i ostale specifikacije su odlične. Ono što ne možeš naći u specifikacijama, a što meni lično nije leglo je sledeće: 1. Samsungov softver. Ma koliko pljuvali MiUI, po meni je neuporedivo bolji od ovog. 2. Baterija. O tome ima mnogo komentara, veoma brzo se prazni. 3. Brzina. Uopšte nemam utisak da telefon ima te specifikacije i osvežavanje 120Hz. Stalno imam utisak da ga nešto čekam. Uopšte, čini mi se da je više ženski telefon (ne pitaj me da definišem ovo, jednostavno takav utisak stičem). A sad, za šta zameniti? Razmišljao sam da kupim Motorolu Edge 20 pro, Realne GT2 ili da sačekam Poco F4. U svakom slučaju ne dobijam puno, a u nekim slučajevima ništa. Najverovatnije ću ga koristiti joooooš, ali da mi je legao, i nije.
 
Hvala lepo. Ne preostaje mi nista drugo osim da cekam "krsteni" model. Industrija ove godine podbacila, licni utisak.
 
Ja cekam da stigne 8GB da vidim kako radi. Imao sam A52, sporo je instalirao aplikacije, ne znam zasto. Nadam se da je S brzi i fluidniji.
 
Nazad
Vrh Dno