Šta je novo?

Samsung Galaxy A50

E hvala brate mnogo, obradovao si me sada. xd
 
Pozdrav ljudi, evo i mene od juce kao ponosnog vlasnika A50. I do sada me imalo na forumu ali u delu Honora 8/9/play. Za sada sve fercera, odgledao sam brdo klipova u vezi tel. Jedino mu je otisak sporiji od kineza ali....Moze li mi neko na pp poslati sliku kucnog punjaca-oznaka, da ga negde kupim posto je moj model od 6 gb i nije za EU, i dobio sam drugaciji punjac sa kablom samo 30 cm - smesno.
 
Pozdrav ljudi, evo i mene od juce kao ponosnog vlasnika A50. I do sada me imalo na forumu ali u delu Honora 8/9/play. Za sada sve fercera, odgledao sam brdo klipova u vezi tel. Jedino mu je otisak sporiji od kineza ali....Moze li mi neko na pp poslati sliku kucnog punjaca-oznaka, da ga negde kupim posto je moj model od 6 gb i nije za EU, i dobio sam drugaciji punjac sa kablom samo 30 cm - smesno.

Tu duzinu kabla smo svi dobili.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Ne znam samo da li moze bilo koji drugi zamenski kabl a da ide brzo punjenje, probacu, imam neke, ali oznake na punjacu su mi bitne da probam da uzmem original.
Ima na aliexpress kablova za 3 - 4 evra. Prošle godine sam uzeo jedan da ga koristim kao zamenski i radi odlično.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Meni sa nekim Floveme kablom kupljenim na AE i original punjačem radi brzo punjenje. Original kabl koji ide uz telefon mi stoji na punjaču u kolima.
Oko 3.5$ je koštao kabl dužine 1m. sa onim vrhom što se odvaja i spaja pomoću magneta.

SM-A505FN 4/128 tt
 
Poslednja izmena:
Koja je oznaka telefona za evropsko tržište ? Da li ovi modeli za azijsko tržište ili za Indiju ako se koristi kod nas, da li može praviti neke probleme ?
Moj brat uzeo na KP i koristio ga 10-ak dana..tel se ugasio i nece da se upali, nereaguje uopšte ?!?
Reklamirao je ovom momku i poslao ga na servis.. Ali tel star 10 dana i da zakuca tako odjednom iz čista mira..
 
Ima na aliexpress kablova za 3 - 4 evra. Prošle godine sam uzeo jedan da ga koristim kao zamenski i radi odlično.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
Na honoru nije hteo bilo koji kabal da brzo puni. Gledao sam ima punjaca za oko 2000 d ali bih da vidim neki sto ide uz tel pa sa uzmem isti.
 
Ja koristim onaj pleteni TOPK, radi brzo punjenje najnormalnije. Na S7 sam koristio Blitzwolf, takođe je najnormalnije radilo brzo punjenje.
 
Ne znam samo da li moze bilo koji drugi zamenski kabl a da ide brzo punjenje, probacu, imam neke, ali oznake na punjacu su mi bitne da probam da uzmem original.

Svaki USB C kabl može da se koristi za brzo punjenje. Pitanje je samo za koje, jer ne pune svi punjači istom brzinom . Kao i punjači na Aliju imaju jasno naznačene kablove koje prenose 3 Ampera i do (kako da ne) 60W punjenje. Kao OVAJ naprimer, do 2 metra. Ja. lično, nisam hteo da imam problema te sam se isprsio sa 7-8 evrs za 3 metra kabla kako bi mogao da držim telefon dok se puni gde hoću.
Naravno, imaš "brze" punjače od 18W za strašno sitne pare kao što je OVAJ koji sam naručio ako mi na poslu zatreba da napunim moj A70.
 
Koliko izvlacite SOT i da li moze baterija sa jacim koriscenjem da izdrzi od 8 - 21h ?

Послато са Redmi Note 6 Pro уз помоћ Тапатока
 
Ječe sam ga skinuo sa punjača ujutru u 06.00 gledao filmove non stop na internetu i uveče oko 22.00 imao je 35%. Što se baterije tiče ja sam ekstra zadovoljan imam utisak kao da nemogu da istrošim bateriju u toku dana ma šta radio.

Послато са SM-A505FN уз помоћ Тапатока
 
tek sad sam napunio tel do 100 %, i to preko huawejevog punjaca. iznenadio sam se sto ga brzo puni, i to od 20-100% za nekih malo jace od sat.
 
Vidim na nekim temama dosta pljuju po ovom exynos procesoru koji je ugrađen u A50. Ja stvarno nikakvih problema nemam što se tiče brzine i fluidnosti telefona a imam zaista svašta u njemu što se tiče aplikacija. Igrice doduše ne igram, eto možda bi mi tu trebao jači procesor ali me to stvarno ne zanima. Niti dodavanje Gcam i sličnih aplikacija, pa me zanima imate li vi nekih problema sa procesorom na ovom fonu?

SM-A505FN 4/128 tt
 
Ma kakvi problemi...
Odes medju kineze - kinezi zeznuli sistem, svi ostali su ovce sto bacaju pare na brend.
Odes medju brendirane - out of box rulz, krs kinezi moraju da otkljucavaju fonove i instaliraju gcam...

I tako u krug... :)

Umesto da se opustimo i uzivamo u svojim spravicama...

TuturuTu on RN7
 
Pusti priče, evo izdaje snaga naš meizu m2 note nakon 4 godine, ali zbog zamora materijala i intenzivnog korišćenja, nikad nam procesor nije bio problem...a on ima neki "krš" mtk procesor, možeš misliti kakav rejting takav procesor ima među "stručnjacima"...žena ga sad koristi za strimovanje muzike, YouTube i surf na terasi...ako padne na ulicu nije neka šteta [emoji10][emoji3]
 
Duke poceli i "Kinezi" sa onim opasnim iznutricama i prihvatljivim cenama da koriste GCam bez otkljucavanja,samo instaliras..Imas RN7..

Pazi: svi fonovi u ovoj klasi tipa RN7, A 50 i sl imaju sasvim zadovoljavajuce stop&shot kamere. Kolega ima A50 i na brzaka nisam video neke velike razlike izmedju fotki.
Na poslu ih cesto koristimo za blic kopiranje dokumenata, bukvalno izvadimo fon, ni ne gledamo, klik i vratimo u dzep - nismo imali problema sa slikama.
Za nas "matore" koji su se zasitili cackanja telefona i romova, odlicni su.
Ako hoces stvarno dobre fotografije - kupis SLR ili neki ozbiljniji dzepni automatik gde ce svaki oduvati nase telefone u fotografijama...
 
Pazi: svi fonovi u ovoj klasi tipa RN7, A 50 i sl imaju sasvim zadovoljavajuce stop&shot kamere. Kolega ima A50 i na brzaka nisam video neke velike razlike izmedju fotki.

Uf, treba videti svojim očima razliku između Gcam i Samsungovog stock softvera. Kod mene na A70 je razlika više nego očigledna.
 
Pazi: svi fonovi u ovoj klasi tipa RN7, A 50 i sl imaju sasvim zadovoljavajuce stop&shot kamere. Kolega ima A50 i na brzaka nisam video neke velike razlike izmedju fotki.
Na poslu ih cesto koristimo za blic kopiranje dokumenata, bukvalno izvadimo fon, ni ne gledamo, klik i vratimo u dzep - nismo imali problema sa slikama.
Za nas "matore" koji su se zasitili cackanja telefona i romova, odlicni su.
Ako hoces stvarno dobre fotografije - kupis SLR ili neki ozbiljniji dzepni automatik gde ce svaki oduvati nase telefone u fotografijama...

Delim tvoje misljenje u vezi kamere,uopste mi nije presudno hocu li imati kameru kao sto je u P30 pro ili P Smart,(naveo sam primer).Totalno mi je nebitna stavka,bitno mi je da ima lep dizajn,dobru bateriju,ekran,solidan SOC,pa ako uz to ima i dobru kameru-super..(kao trenutni Mi 9t)..Nego konstatovao sam kad si rekao da u temama gde su brendirani telefoni korisnici omalovazavaju kineske telefone,odnosno korisnike istih da se moraju muciti i otkljucavati pa instalirati GCam,da bi imali kao pribliznu kameru kao i oni u njihovim brendiranim..Sad ti isti Kinezi izlaze u susret svojim korisnicima pa prave telefone sa dobrim iznutricama i bez otkljucavanja se instalirava GCam..Sta ce sad da kazu korisnici brendiranih telefona,pre je bilo oko otkljucavanja a sad? :))
 
Evo ja sam presao sa Huawei Mate 10 Pro , na Galaxy a50 , reko da ga zamenim dok jos vredi posto je u garanciji...
Ujedno moja jedina veca boljka kod huawei je ona google tastatura. Naravno,drugu nisam skidao,niti sam se zamajavao,ali se na doticnu nikad nisam navikao. Pa sam zato pomalo ciljao na samsung,ujedno i zbog specifikacije i cene.

Za mene je sad ideal sto se tice velicine, 6" poput xiaomi mi 9 se,dakle sto kompaktnije,maksimalno iskorisceno, ali ipak skupo...
Razmisljao sam se o redmi note 7, galaxy a50, da kazem neki ideal mi je galaxy s10e zbog 6"(cena van pameti), i naravno xiaomi mi 9 se... Prvo i prvo , samsunge sam imao,prija mi njihov ui,odma na svakom telefonu pogasim animacije, i to je to. ipak xiaomijev softver mi ne lezi , citao o problemima sa proximity i ostalim bagovima, ips , opet ta ista tastatura google, kad videh mi 9 se,savrsena velicina,za displej kazu ipak nije kao samsungov,opet i baterija mi ne uliva poverenje, sve bi mu oprostio ,ali da dajem oko 300e za shijaomi , nema sanse. Da je 200e pa i da razmislim...

Za Galaxy e50 , od 128gb, uglavnom traze oko 240-250e,ali izlecu po 230 i odu bas brzo. Medjutim imao sam srece,na kp kako je covek objavio oglas za 235, ponudio sam mu 220e,kupljen 25.05.2019,dve godine garancije,ima vec i bamper... Pristao covek, i iskren da budem , sve se vec znalo , i ekran , i cipset , i baterija. Dizajn mi je apsolutno nebitan kad ide u bamper.

Kupio telefon , doneo kuci , inace jos uvek otplacujem Galaxy A8 , kako je izasao ja sam ga kupio na rate, tada za 48 000. Savetujem svakog iole pri zdravoj pameti , nikako ne kupujte preko operatera. Preplatis telefon uglavnom duplo , plus te obavezu , plus 3g usluga,plus pdv... Ma idi... Dranje svaki mesec :( Kod Galaxy a8, sve je bilo ok , ali kamera dno dna.

Prvo poredjenje, a50 protiv mate 10 pro , ekran vidno bolji , kako detalji u klipovima,tako i citanje teksta,slike,boje, nisam neko ko stavlja basic, niti boje do kraja, vec grunem neku sredinu, cisto eto malo,nikako onaj cinema mod sa jakom saturacijom... Baterija odlicna rame uz rame, mate 10 pro,ponekad je umeo iz mirovanja da mi stucne,uspori, da kazem da za sad ovaj radi izuzetno glatko , mislim da su verovatno egal u performansama, muzika se fino cuje, i na kraju , dolazim do kamere, nisam iskreno ocekivao Bog zna sta , reko samo da je bolje nego na starom A8 i ima da pevam. Medjutim , prijatno sam iznenadjen. Fine fotke, dobri selfiji , zaista za ove pare, super. Jos jedna mana mate 10 pro,umeo je sam da gruva brightness ekrana, ja uvek drzim fiksne vrednosti, ali on sam pri izlasku i ulasku aplikacija to uradi. Kad se restartuje,on sam pali auto brightness, zaista iritantno za tako premijum uredjaj. Ovde zaista nema takvih bagova, , samsungova platforma bas deluje sazrelo, bez decijih bolesti.

I jedina po meni mana ovog telefona, ili je meni i malo palac trenutno sa ispucalom kozom pa se muci telefon, probao sam i 3 puta da pravim otisak palca, i dalje ume ono, bas kad mi treba u voznji telefon il negde u zurbi , da zabaguje. E sad ajd, prvi modeli te nize klase sa otiskom ispod ekrana , s'obzirom koliko nudi, moze mu se progledati kroz prste...

Eto kome odgovara samsung,i zeli da kupi i zna sta je kupio, nema greske. Zao mi je sto a40 nema ovakve specifikacije, ja licno volim te nove, male uredjaje sa 6" ekranima,ali na zalost sto manji telefon to slabija specifikacija.
 
Poslednja izmena:
Evo ja sam presao sa Huawei Mate 10 Pro , na Galaxy a50 , reko da ga zamenim dok jos vredi posto je u garanciji...


Koliko sam ja razumeo pobegao si sa a8 na a50 uglavnom zbog kamere i tvoja je procena da ovaj telefon nešto bolji sa kamerom. A ja jedini problem na a50 upravo imam sa kamerom. Potpuno sam razočaran kamerom i to mu smatram za jedinu ozbiljnu manu. Kamera je jedva prosečna. Naročito ova selfi kamera - ubedljivo najgora sa kojom sam se sreo do sada.

Mislim da nije toliko problem u samim senzorima: koliko u softveru. Samsung je namerno osakatio mogućnosti kamere da ne bi ugrozio prodaju preskupih modela. I sa senzorima srednje klase može se napraviti bolje ako je softver dovoljno dobar. Makar da su napravili ozbiljan pro mod.

Slažem se za operatere, deru nam kožu sa leđa, ali ja trenutno nemam drugu opciju i prinuđen sam na dužničko ropstvo.


Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Што се камере тиче, ја сам пре пар недеља прешао на А50 са Галакси С5 и камера је видно, из авиона видно боља. Разлика се највише примети у условима слабе осветљености. Јесте разлика од 4 године (ваљда), али ја купујем телефон да га користим док год је употребљив и задовољан сам са оба последња, а телефон користим за посао и забаву (једино ме мобилне игре не интересују). Није ми проблем да заменим све шта ми не одговара на телефону, па користим, на пример, Nova launcher, SwiftKey тастатуру, брдо непотребних ствари искључим, свуда користим тамне боје итд.

UI ми је исти без обзира на телефон који користим, па можда нисам баш меродаван за суд о телефону "из кутије": https://photos.app.goo.gl/Gfib89rzfJWyeoADA
 
Meni otisak jedino oće neka da zabaguje kad je skroz isključen ekran pa ga otključavam preko otiska ali kad upalim ekran i stavim otisak nemam problema ako me razumeš šta kažem

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Što se tiče kamere sam zadovoljan pre ovoga sam koristio p10 lite. Ali najzadovoljniji sam sa baterijom.

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Probajte da uključite touch sensitivity u opcijama, to poboljšava odziv ekrana kada je na njemu neka folija, ali pomaže i za bolji odziv fp...

U delu biometric preferences stavite na off screen transition effects...

Meni je na a70 ovo baš poboljšalo fp...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno