Šta je novo?

Samsung ATIV S

Pozdrav svima, je l' je pokusao neko da instalira win 10 na ativu? Videh na yt da su neki instalirali.
 
Odradio sam reset telefona i uspeo sam da apdejtujem fon.
Sada mi stoji ... Your Phone is up to date.
:)
 
Ma dok se ja naviknem..imao sam htc 8x pre godinu dana,puno je vremena proslo.
 
Da li se nesto novo dobija apdejtom 8.1.2 i kako ga je najlakse uraditi ?
 
Drugari,baterija mi je na izdisaju od jutros od 9h.
Da li je to normalno ?
 
Poslednja izmena:
Jeste, ako uzmeš u obzir da si ga koristio non-stop... :)
 
Jel postoji nacin da odradim backup poruka na wa?
imam ativ vec blizu godinu dana i baterija vise tesko da moze da izdrzi dan, jel moguce staviti neku jacu ili kako da dodjem do nove original??
inace sve preporuke, wp 8.1 odlican kao i ativ, vise mi se svidja i od lumia i od androida, jedini problem messenger aplikacija
 
U podešavanjima poruka uključi tu opciju, možeš sve uključiti i u okviru settings, back up... To sprema na one drive.
Što se tiče baterije, može i zamenska, na tvc-mall su oko 5€, ali nema u sebi nfc, tako da ti neće raditi nfc.
Mislim da ti odgovara od S3, samo što je ona 2100mAh, za ativ s je 2300mAh...
 
Ja sam menjao preksinoc moj s3 za ativ s i potpuno su iste baterije,dakle fizicki pasuju.
Mozda sam trebao da zadrzim od svog galaxija,ne znam...ceo dan sam ga zezao,to jeste,ali vidno brzinski skida procente.
 
Moj brat ima S3 NEO i baterije sigurno ne pasuju, manja je od s3, a i da pasuju opet mi nista ne znaci jer je 2100mah
 
Naravno, nego govorimo o galaxy S3, i baterija odgovara od njega... Sad, kapacitet jeste manji...
 
U zadnje vrijeme i meni net jede bateriju, odradim mu hard restar i desetak dana bude normalno pa opet pocne da je trosi kao lud a procesor se bas grije i skida bateriju. Recimo za citanje vijesti na b92 od desetak 15 minuta skine desetak procenata baterije. To i nije bas u redu...
 
Poslednja izmena:
Od jutros od 9 sati do sada sam imao 56%,a sada imam 23.Net ukljucen,i wifi i celular.Malo surfa,fb,instagram...Extra brzo trosi bateriju.
 
Meni je samo wi-fi, a opet trosi kao lud. Evo dok napisem ovo potrosi 2% baterije.. A mrzi me da svakih sedam dana radim hard restar telefona...
 
Evo i ja da se javim :) Počeo sam ovu diskusiju ali nisam ni sanjao dokle će to dogurati :) Elem uzeh pre neki dan Lumiu 640XL Dual sim i šta da kažem... Prezadovoljan sam! Posle više od godinu dana druženja sa Android platformom (na koju sam se u neku ruku već i navikao) WP me je podsetio sta je stabilan OS. Inače imao sam (imam i dalje) ASUS Zenfone 5. Stvarno ogroman broj aplikacija u odnosu na WP. Ali sve to naspram stabilnosti WP-a... Ekran fantastičan iako nije AMOLED, 720p što mislim da je i više nego dovoljno za ove veličine ekrana... Svi pričaju o nekakvim pixelima i nekim suludim rezolucijama... Ja nisam do sad sreo čoveka, osim ako nije baš mlad, a da ima tako oštar vid. Svi ti "hajpovi" vezani za rezoluciju su baš ono što sam i rekao. Marketing. Jer u ovom trenutku nije više ništa preostalo što bi učinilo sadašnje telefone boljim na neki drugi način. Nadam se da će se stvari promeniti sa nastupom WP10 za telefone ali to tek treba videti. Priča o "portovanju" aplikacija sa androida i ios-a je obećavajuća, ali čini mi se da će to ubiti autentičnost WP platforme i samog dizajna aplikacija. Po meni i onoga što sam video na androidu, WP mi se čini kao najintuitivniji po pitanju dizajna aplikacija i samog operativnog sistema. Hardverska zahtevnos aplikacija je na nivou ios-a koji i dalje sa jednim GB rama pravi čuda :) Jednostavno je tako, zato što su aplikacije za ios pisane u c++ i kompajlirau se specijalno za tu platformu. Vrlo jednostavno. WP i Android koriste JIT kompajlere (MSIL i Dalvik/ART respektivno) i zbog toga možda zahtevaju malo više memorije i brže procesore. Ali i pored toga, i WP i Android uspevaju da izadju na crtu Apple-u (ali sa kakvim hardverom?). Nisam hejter koji mrzi Android, niti sam neko ko favorizuje samo WP. Samo ističem svoje mišljenje o dizajnu, brzini i lepoti jednostavnosti koju nudi WP. Ipak je Microsoft još uvek jak igrač na polju softvera tako da ne sumnjam da će isplivati, uprkos lošoj viziji prethodnog CEO-a Ballmera...

Još jednom da kažem... Mnogo mi se svidja Android platforma i dokle je dogurala. Ali moje skromno mišljenje je da je veliki Google samo iskopirao koncept Apple-a, stavio linux kao podlogu i uzeo javu kao osnovni programski jezik. I sve je to dao besplatno jer ne sme da se naplaćuje. Pobeda se videla na samom početku. I onda su iskoristili paravan androida za plasiranje reklama (od kojih ni dan danas ne možemo da živimo!) A WP nudi nešto što ne liči na apple i potpuno je drugačije od bilo čega vidjenog. Zbog toga svaka čast Microsoftu. Prvi put da oni nisu bili ti koji su kopirali nekoga :) Nema hejta, samo moje lično mišljenje :)
 
Poslednja izmena:
Prosto ne znam o cemu se radi...
Imam par melodija u mp3 formatu,prebacim ih u phone memory u ringtones,ali nikako se ne vide kad udjem u sounds da izaberem zvonjave.
Sta mi je ciniti ?
 
Ako traju duže od 40sec, neće ih videti... Skrati ih...
 
Ako odradim hard reser na Ativ S, moze neko da mi kaze sta ce se ave dogoditi. Inace imam 8.1 update DFP
 
Obrisaće sve što imaš u telefonu i biće vraćen zadnji, postojeći software u njemu (DFP). Ako odradiš back up svega, možeš vratiti sve natrag...
 
Kolege koje imaju problema sa baterijom. Da li posle hard reseta vracate i sve programe koji su bili instalirani i pre reseta ? Da sam ja na vasem mestu, odradio bi hard reset i lagano instalirao program po program i za nekoliko dana bi isplovilo sta pravi problem.
Ja sam imao Ativ-a sa svim mogucim ukljucenim (data+wifi+gps) i normalnim koriscenjem izgura dan ipo. Ako sibam igre, spalim bateriju za par sati. Normalno koriscenje (sms, pozivi, net, malo igre, neki put viber) dan ipo uvek.
 
Koja je poslednja verzija software_a ?
Mislim na 8.1.2
Da li neko moze da psotavi screen i da li ga raditi tako sto samo skinem WI i opalim trazenje apdejta ?
 
635665279685567337.jpg
Zadnja zvanična, nisam na ovaj ubacivao gdr2...
 
Isto tako i kod mene...
Baterija je uzas,jedva izdrzi 12h.
Videcu da veceras uradim fles roma preko kompa,apdejtujem na poslednju verziju i opet cu da opalim reset,pa da vidim da li ce biti bolje...
 
Flesovao sam fon na 8.0 verziju,medjutim kad pokusam da apdejtujem telefon,izbaci da je telefon azuriran...o cemu se radi ?
 
Ne znam šta si flešovao...? Uostalom, sad imaš priliku da uradiš test izdržljivosti u odnosu na 8.1...
 
Kolege,gde se u Beogradu moze kupiti baterija za ativ s?
Ubi me u pojam baterija,izdrzi 12 sati samo,strasno.
 
Evo samo da javim da je za Ativ S moguće odraditi Update na 8.1.2 i da telefon mnogo bolje i stabilnije radi, i plus su dodate još neke nove mogućnosti.

wp_ss_20150518_0001.png
 
Nazad
Vrh Dno