Šta je novo?

Samsung ATIV S

Radio sam sa PfD, jedino sto mora da se pomocu registar editor-a nesto promeni u tekstu, i posle toga se najnormalnije dobijaju update-i. Onda se uradi Hard Reset, i sve iz Registra se vrati na normalu...
 
Kako si to uspio da uradis? Daj nam neko uputstvo!
 
Prvo mora da se flesuje ova verzija ROM-a I8750XXCMJ1, zatim se instaliraju svi Update-i. Na kompjuteru se instalira SDK 8.1 (sa neta se skinu dva fajla CustomWPSystem_0500.xap i CustomPFD_0003.xap). CustomPFD_0003.xap se prebaci na memorijsku karticu u folder Documents. Kada se instaliraju svi Update-i PfD se instalira na memorijsku karticu, a onda se pomocu SDK 8.1 instalira CustomWPSystem_0500.xap na memoriju telefona (pomocu tog programa se instalira CustomPFD_0003.xap), sad moze da se pristupi editovanju registra. Ide se u HKLM\SYSTEM\Platform\DeviceTargetingInfo, i ovo se odradi 1) "PhoneManufacturer"="HIGHSCREEN" 2) "PhoneManufacturerModelName"="WinWin" 3) "PhoneMobileOperatorName"="000-88"
Kada se to sve promeni normalno se ode u Azuriranje telefona i odrade ostali Update-i, nakon toga odradi se Hard reset, i sve funkcionise savrseno.

Update: Ko ne zna kako se koristi SDK 8.1, malo objasnjenje. Nakon instalacije SDK 8.1 na kompjuteru, klikne se na Windows Phone Developer Registration 8.1 i pomocu njega se registruje telefon, zatim se klikne na Windows Phone Application Deployment 8.1 i pomocu njega se instalira CustomWPSystem_0500.xap
Update 2: Objasnjenje kako se koristi program za instaliranje Custom app sa telefona, znaci kad se udje u program CustomWPSystem app, klikne se na crvenu liniju "SD Card permissions", klikne se na SD karticu i zatim OK, potom se klikne na "Select the XAP", i odabere se CustomPFD_0003.xap sa SD kartice i zatim se klikne na "Apply XAP", i time je instaliran Registar editor.

Nadam se da ne krsim neko pravilo kacenjem linka odakle se mogu preuzeti svi potrebni fajlovi... https://yadi.sk/d/w5kuzua27vGty/Apps and Tools
i firmware... https://yadi.sk/d/w5kuzua27vGty/Firmware/GDR3
 
Poslednja izmena:
Svaka cast! Moze li samo jos jedna pomoc oko ovog editovanja registra, jel to radis u PfD i moze li neki screenshoot gdje upisujes ovo WinWin itd! Hvala jos jednom i svak cast!
 
Ne mogu sada da napravim screenshoot, iz razloga sto sam uradio Hard reset, i vise nemam instaliran program za editovanje, ali vrlo je jednostavno nadje se npr. PhoneManufacturer, klikne se na to , i pojavi se linija gde se ukuca HIGHSCREEN i ide se na save, on ce mozda ispisati da nije snimljeno ali ne obracajte paznju na to, nego kad se sve odradi samo kliknite na start dugme i nastavite dalje sa procedurom.
 
zna li neko kakvo je stanje sa win 10 hoce biti u skorije vreme za ativ s preview verzija :D
 
Imas vec sa Insajderom win10! Ali jos uvjek nije upotrebljiv.
 
Preko preview aplikacije mi svedno ne izbacuje nikakav update. A 8.1 mi radi odlicno tako da cekam stabilniju 10-ku.
edit: Ovo mi je prvi WP a bacio sam oko I na 640 lumiu :D posto nisam video da Samsung hoce da izbacuje neki nov WP model.
 
Poslednja izmena:
da li ativ s ima 4G mrezu, tj dal mi znaci nesto ako odem do mts-a i uzmem 4G sim?
 
Ne podržava 4G, ali ne znači ti, jer Ativ S podržava H+, tako da nisi na gubitku... To je odličan telefon!
 
Poslednja izmena:
Lumia camera ne radi na Ativ S-u... Ni na english, ni na srpskom...
 
Jesi je ubacio preko fidlera? Sjecam se da ni meni nije radila, a radile su neke app, nokia refokus, mikro...
 
Sad sam vidio da moze da se instalira i ovako, ali ne radi ni kod mene, odmah me izbaci!
 
Upravo tako, ne znam koji moj su je pustili ... Ako ne radi...
 
Mozda nebi bilo lose prebaciti Samsung Ativ S u windows phone temu!
 
Ja sam na wp centralu procitao da Samsung radi na tome da izbaci novi firmver da bi mogli dobit wp10. Sad da li je to tacno ili nije vidjecemo. U svakom slucaju mozes probati preko insajdera sa tim sto moras izmjeniti registar. Ja sam sad na Wp10 ltelefon super radi. Problem je sto kamera nema autofokus, kao ni podrsku za mmacro podesavanja.

Sent from mTalk
 
ma ne zurim toliko.. ne znam ni kako se menjaju registri, nisam radio nikada to.. znaci ima nade i za nas sa samsungom :D
 
Vrh Dno