Šta je novo?

S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat

Prilozi

  • xrEngine 2010-08-23 19-28-01-49.jpg
    xrEngine 2010-08-23 19-28-01-49.jpg
    279.8 KB · Pregleda: 636
  • xrEngine 2010-08-23 19-28-12-43.jpg
    xrEngine 2010-08-23 19-28-12-43.jpg
    267.7 KB · Pregleda: 487
  • xrEngine 2010-08-24 12-02-44-58.jpg
    xrEngine 2010-08-24 12-02-44-58.jpg
    247.2 KB · Pregleda: 445
  • xrEngine 2010-08-24 12-47-49-51.jpg
    xrEngine 2010-08-24 12-47-49-51.jpg
    229.9 KB · Pregleda: 395
  • xrEngine 2010-08-24 17-27-04-26.jpg
    xrEngine 2010-08-24 17-27-04-26.jpg
    212.7 KB · Pregleda: 333
Poslednja izmena od urednika:
Cekaj Starac, ti jos nisi presao ovaj zadnji STALKER ? :trust:

Inace koliko ima otprilike da se igra kad se rade main, a koliko kad se rade svi questovi ?
 
Uh, kakvo pitanje :)

Presao davno, i usao u igru najmanje 2000 puta radeci modifikacije.
 
Moze li neko da mi da link gde je bar donekle objasnjeno sta znace svi oni znakovi upozorenja sto iskacu sa desne strane ekrana.
 
Vidim, vidim.
Sve mi je sad vec dosta jasnije.
Jbt ovaj STALKER te baci u igru i ako nemas zivaca da provalis sta i kako jako brzo odustanes.
Ideja igre je bruka, samo ovo izvodjenje, osecaj pri pucanju, katastrofa, ne mogu nikog lepo da pogodim!

Koji je najlaksi nacin da se dodje do vece love u igri ?
 
Prodajesh sve shto pokupish usput.... :D
 

za dobar komad oruzja mora da se pomucis zbudzena ak-94 je odlicna, posto ovo nije FC ne mozes pistoljem da skidas sa 100 metara tesko je i kalasom ako nije u dobrom stanju i lepo modifikovan, lova se skuplja uz questove, oruzje prodajes, odelo takodje ima da se kupi mnogo bolja nego to sa pocetka,artefakte pronalazis i budzis se ali vodi racuna o radijaciji posto su svi radiokativni (vecina, dobro je imati onaj sto smanjuje radijaciju), sunjaj, luitaj, preturaj i plasi se pasa...sve u svemu stalker je mnogo vise rpg nego fps uz neponovljivu pricu i jezivi horor kada padne noc...:)
 
Poslednja izmena:
Meni je najbolji nabudzeni H&K G36, mada sam dosta koristio i L85A takodje nabudzeni. Postoji par "unique" komada oruzja koji su skriveni u igri i oni su bolji nego obicne puske. Mogu da ti pomognu ako nemas para za modifikacije ili nisi nabavio tools onim majstorima pa ne mogu da ti modifikuju pusku. Koliko se secam jedna od njih je Strelokov Sig SG550
 
Koji je najlaksi nacin da se dodje do vece love u igri ?

Ja sam skupljao sve artefakte iz anomalija cim sam dobio prvi valjani detektor. Prodavao sam samo one koje sam imao duplo i uvek sam imao viska kesa i pun stek artefakta. U principu mozes sve da prodajes i imaces sigurno brdo para samo sacuvaj 2 komada trebace ti za misiju put u Pripjat da das nekom liku, ne mogu da se setim tacno koji su, nadji negde. Radi sve side questove osim onih koji su protiv brace STALKERa, kao npr. onaj na pocetku kad trebas da ih izdas. (Ja sam tu namestio tog baju sto sam navodno radio za njega :p). Kasnije kad budes radio za naucnike ako sve lepo odradis dobices jos bolji detektor.
 
Ja sam skupljao sve artefakte iz anomalija cim sam dobio prvi valjani detektor. Prodavao sam samo one koje sam imao duplo i uvek sam imao viska kesa i pun stek artefakta. U principu mozes sve da prodajes i imaces sigurno brdo para samo sacuvaj 2 komada trebace ti za misiju put u Pripjat da das nekom liku, ne mogu da se setim tacno koji su, nadji negde. Radi sve side questove osim onih koji su protiv brace STALKERa, kao npr. onaj na pocetku kad trebas da ih izdas. (Ja sam tu namestio tog baju sto sam navodno radio za njega :p). Kasnije kad budes radio za naucnike ako sve lepo odradis dobices jos bolji detektor.

Cekaj koje su fore da nadjes artefakte ? Npr u onom zapaljenom selu, tj 2 kuce su tu, upadnes u neku rupu gde ima pun kkk anomalija koje te yebu sa vatrom, kisom, vodom :D
Kako da od svega toga uzmes artefakt ? :trust:
 
Fora je da uzmes detektor u ruke i udjes u anomaliju. Na pocetku ti detektor prikazuje samo artifakte (zeleni krugovi) a ti treba polako da dodjes do njega i izbegavas "vatre" i sl. Kad mu se dovoljno priblizis sam ce se pojaviti i samo ga pokupis. U ovom videu se lepo vidi ali taj detektor ces kasnije dobiti, on prikazuje i artifakrte i "vatre" pa je mnogo lakse ali princip je isti, odgledaj prvih par minuta i shvatices.

http://www.youtube.com/watch?v=MdaFtUCUwZo&feature=related
 
Jel postoji neki mod koji zapravo moze da ucini da ponasanje oruzja bude bolje ?
Da ne kopam sad celu temu.

Kakav je ovaj mod ? Jel previse izmeni igru ?
http://www.moddb.com/mods/call-of-pripyat-reloaded

Pa oruzje je ok... u 90% igara je preterana preciznost... Ja sam SoC i CS igrao sa single fire (poluautomatskom) paljbom... preciznije i trosi manje municije.

http://www.youtube.com/watch?v=Wk5_tykQbfA
zanimljiv mod... mada malo previse bljesti... kao da mu fali originalna "turobnost i cemer" zone.

Treba probati... sa smanjenim osvetljenjem ili kontrastom na ekranu

http://www.youtube.com/watch?v=UqYuPe3vsaA&feature=related
 
Poslednja izmena:
Jel postoji neki mod koji zapravo moze da ucini da ponasanje oruzja bude bolje ?
Da ne kopam sad celu temu.

Kakav je ovaj mod ? Jel previse izmeni igru ?
http://www.moddb.com/mods/call-of-pripyat-reloaded
Kako ti je Golub rekao, oružje sasvim OK.To pre svega misli na oružje koje je reparirano i nadograđeno.Da bi to uradio potrebno je pre svega imati love.Psaras ti je objasnio kako doći do nje.Da bi ti mehaničari mogli budžiti oružje, prvo treba da im doneseš odgovarajući alat.Na svakoj mapi imaš po tri seta alata.Kako igra odmiče sve ćeš više nailaziti na kvalitetnije oružje ali i na opasnije protivnke.Ako hoćeš neki bolji komad oružja što pre, onda se na brodu "Skadovsk" obrati Nimleu (Brzi), tipu koji može da ti za "pristojnu" cenu nabavi unikatne primerke oružja koja su sa ponečim dograđena.Moraš imati dosta para i strpljenja jer on ti ne daje odmah oružje.Prvo mu naručiš šta želiš i daš avans i onda čekaš da je on nabavi.Kad roba stigne, dobićeš preko PDA obaveštenje.Poneseš ostatak love i preuzmeš.
Naj više ćeš zaraditi na artefaktima aali nemoj da mislliša oko si "obrstio" neku anomaliju da je to sad goto.Posle svake "Emisije Zone" prošetaj do anomalija, možda se još koji stvorio tu.Naj češće bude nešto ako neki drugi stalker nije pre tebe stigao da je pročešlja.
Ovaj mod Reloaded nisam probao ali koliko vidim iz opisa on igru i priču ne dira već samo grafiku.
Pretpostavljam da će ga Starac zaobići u širokom luku, mada u ovom drugom videu ne izgleda loše.
 
Prvi put cujem za Reloaded mod. To sto se vidi na videu je jako lose odradjeno.
 
Hvala na informacijama, nisam znao da posle svake "emisije" se pojave novi artefakti.
Pa vidim da je i kalas malo bolji kako sam ga nadogradio.
Jedino sto ne uspevam da nadjem je neki bolji Armor, ovo sto imam je tuga.
 
Hvala na informacijama, nisam znao da posle svake "emisije" se pojave novi artefakti.
Pa vidim da je i kalas malo bolji kako sam ga nadogradio.
Jedino sto ne uspevam da nadjem je neki bolji Armor, ovo sto imam je tuga.
Skupllaj pare i ne rasipaj se na budženje svega si svačega.To odelo što imaš čuvaj i povremeno repariraj.Ako skupiš love, Nimble može da ti nabavi finih "kostima".Može da ti nabavi i najači armor (exoskeleton) ali će te to koštati 50-60 kila rubalja.Problem je što u njemu ne možeš da trčiš ali kad imaš njega i nemoraš puno da bežiš:d.Ja ipak više preferiram Seva odelce.
 
...pa kad bi na pocetku imao vrhunsko oruzje i odlican oklop - igra bi izgubila 50% gameplay-a.
Ti skupljas i otimas vrednosti i novac - uglavnom da bi placao dorade, popravke i kupovao...

E sad... tako razvucen gameplay ima male mane: u pocetku je oruzje malo smesno neefikasno, a pri kraju preterano ubojito... ali to je cena vrhunskog gameplay-a.

...i meni je smetalo u prvom kontaktu sa Stalkerom... karikirana neefikasnost oruzja.

Ne znam psa koji bi frontalno "popio" tri hica i iz pistolja 9mm i nastavio da te progoni...:d
 
Inace ovaj prvi STALKER sa Complete modom izgleda fenomenalno, pogotovo me odusevila atmosfera noci, vrhunski osecaj!
 
ja sam namjeravao da isprobam da igram stalker:clear sky,ni jedan nisam do sad igrao,ocu li propustit sta ako ne predjem prvo prvi deo?
 
S obzirom da i mene zanima Stalker kao početnika u toj vrsti igara da li bi trebao od početka tj od Černobilja da krenem ili mogu odmah da predjem da pikam Pripjat?
 
Poslednja izmena:
S obzirom da i mene zanima Stalker kao početnika u toj vrsti igara da li bi trebao od početka tj od Černobilja da krenem ili mogu odmah da predjem da pikam Pripjat?
Naravno da mozes... ali ipak probaj SoC (complete mod)... ne verujem da ce ti biti dosadno... a i puno ces se bolje snaci u nastavcima.
Onda sam odluci oces li na ClearSky (complete mod) ili pravo na CoP...
 
Naravno da mozes... ali ipak probaj SoC (complete mod)... ne verujem da ce ti biti dosadno... a i puno ces se bolje snaci u nastavcima.
Onda sam odluci oces li na ClearSky (complete mod) ili pravo na CoP...

Hvala na savetu poslusacu prvo SoC ....
 
Nazad
Vrh Dno