Šta je novo?

Rudarenje za pocetnike

Hvala drugari, molim Vas jos za preporuku nekog hard walleta. Da nije preskup jbm li ga do 300-500e... Nisam u toku nikako ako npr 150 zavrsava posao ok, ali ne bi stedeo na sigurnosti, na funkionalnosti npr. da :)
 

Imas ovo na KP za 60e
 
#PROPO 🤕🤣

Nez ni sam, uzeto u nekom prebijanju, jos 5 stize a plan je uposliti 25 pa preci posle n.godine na S19 par komada...

Provalio sam setup, ustvari je vrlooo jednostavno. Ali naravno doneo u stan i jbt kao usisvac siba ne smem zbog klinaca ostaviti celu noc 🤕🤔

Testiracu jedan po jedan pa od nedelje da upogonim sve...

Imas ovo na KP za 60e
Hvala punooo!! Znaci ovo je ok cenovni rang, lupam 50-100e za dobre?? Deluje mi dobar, uzecu ga...
 
Nadam se da ne planiraš svih 25 komada da staviš na isto mesto?! o_O :ROFLMAO:
 
zapravo je isplativije raditi sa karticama, ali ako si ih dobio za dz, onda vozi misko to ce biti ludilo. treba ti sekundarna lokacija definitivno za te zveri. graficke mozes da podesis da se ne cuju, daju malo manji prinos, ali zato mozes gajbi da ih drzis.
 
nije to stvarno gubitak, kad btc ode na milion nece se primetiti nikakav gubitak. ali ono bolje da ubaci te zive pare u btc, nego da gubi na struji. sa druge strane ako ih nije platio neka gubi na struji, sta ima veze, sve moze, samo gomilaj btc 🤣
 
pa zar nije bolje da ih proda i ulozi lovu u BTC ?
 
A ako je struja dzaba kako onda izadje? 😇 Gubitak ili kako??
 
ako struja dzaba onda zatvor kad te neko prijavi :LOL:
 
Džaba struja i kradena struja su dve različite stvari, wink wink 😇
 
Tako je, imam varijantu da stavim na lokaciju gde je mini hidro el. Jer drugareva rodbina ima jednu... Ako stignem za ovaj ili sl.vikend povezujem pa nosim... Inace jedan je S9J, nesto jaci model...

Ne pada mi na pamet da kradem struju jer ovo trosi tipa 8kw na sat pa dobio bi 100godina robije za 2 meseca rudarenja 🤔🤕🤣🤣🤣
 
Ima li nekih naznaka da će skakati reward, trenutno jedva da je isplativo rudariti?
 
Druže, eth na ovom diff-u bi trebalo da padne na 500 dolara da bi kopanje bilo jedva isplativo :) Ćuti i uživaj dok traje.
 
Meni nije jasno po kojoj racunici je "jedva" isplativo.
Ja sa 100MH/s na svaka 4h dobijem 2500 satosija (ranije je bilo 3500 i vise, ali ok, pao je reward).

Sto znaci da dnevno imam 15000 satosija, ili mesecno 450000, a to je oko 150e a troskovi struje 15e.
 
Dobro, nisam bukvalno mislio, dobar sam i ja 50 EUR mjesečno kad se oduzme struja, nego kako ETH konstantno pada ima se osjećaj kao da se tapka u mjestu :)
 
Zato što su ljudi ovih par meseci uzeli kao default a ne kao ekonomsku anomaliju gde se jedan rig od 3000 evra sam isplati za 6, 7 meseci (i razmišljanje o stanovima, Maldivima, penziji...) , tako da čim zarada padne 15%, odmah katastrofa, dubioza, propast...
Izgleda da dugo vremena nije bilo kopanja ispod cene potrošene struje, grafičkih rx580 8 GB za 120 evra i slično, ali samo polako :)
 
Cim neko uzme da koristi mining profit calculator taj se zajebo odma
 
Nije to samo sad, i pre su ljudi tako mislili... Ja sam počeo kopanje u septembru 2017 i do decembra sam već imao 3000+ usd... Oh kako je bolelo u Januaru 🤣🤣🤣
 
Krajem 2018. ETH bio ispod 100$, tad je bol bio najgori :ROFLMAO:
 
Ne možeš da povećaš iz majnera, moraš direktno iz Windowsa.

Što se tiče veličine pagefile-a, saberi sve grafičke karte i dodaj 4GB.
 
Poz
Sta je u pitanju
1080 ti aurus extreme 38mhs max,
t-rex-binance
 
Uvek kada rešite neki problem, napišite kako ste ga rešili, da bi možda na taj način pomogli nekom ko ima slični/isti problem.
 
Mislio da svi znate osim mene naravno,
U pitanju je ETHlargementPill program koji povecava hesh
Radi provereno na 1080 ti mada bi trebalo na svim 10xxx da radi ali neznam
Sada je situacija posle njega ovakva
43mhs 185w,PL 75%,vent 65%,temp 58C u sobi trenutno 30C
core +150mhz
mem +750 mhz

Dalje nisam istrazivao,probacu kad prodje pva paklena vrucina malo da utegnem i povecam kojo hesh
Na aurusima microni,skoro pa identicne,ne odskace ni jedna
 
Nazad
Vrh Dno