Šta je novo?

Rudarenje za pocetnike

Mislio da svi znate osim mene naravno,
U pitanju je ETHlargementPill program koji povecava hesh
Radi provereno na 1080 ti mada bi trebalo na svim 10xxx da radi ali neznam
Sada je situacija posle njega ovakva
43mhs 185w,PL 75%,vent 65%,temp 58C u sobi trenutno 30C
core +150mhz
mem +750 mhz

Dalje nisam istrazivao,probacu kad prodje pva paklena vrucina malo da utegnem i povecam kojo hesh
Na aurusima microni,skoro pa identicne,ne odskace ni jedna
Evo ovde malo vise infoa za one koji neznaju gde sam spadao i ja

 
Odjednom mi RTX 3070 kopa svega 52 MH/s (postavke su 55% power limit i +100 za memoriju). Do sada je s tim postavkama kopala 60.5 MH/s. Kada vratim na default postavke, kopa isto 52 MH/s, wtf ? Napomena da se memorija ne pregrijava koliko vidim, nemam ni jedan invalid share. Da nije nvidia čeprkala šta sa ovim zadnjim driverima, kakva je situacija kod vas ?

edit: obrisao iz safe mode-a drivere DDU-om, instalirao opet, ista stvar - 52.5 HS plafon.
 
Poslednja izmena:
Odjednom mi RTX 3070 kopa svega 52 MH/s (postavke su 55% power limit i +100 za memoriju). Do sada je s tim postavkama kopala 60.5 MH/s. Kada vratim na default postavke, kopa isto 52 MH/s, wtf ? Napomena da se memorija ne pregrijava koliko vidim, nemam ni jedan invalid share. Da nije nvidia čeprkala šta sa ovim zadnjim driverima, kakva je situacija kod vas ?

edit: obrisao iz safe mode-a drivere DDU-om, instalirao opet, ista stvar - 52.5 HS plafon.
Probaj sa ovim setovanjem u MSI afterburneru
Mem...1115
Core clock -306
Power limit 50%
ETH 60.700
sve ostalo na default

Temperatura samo 56 stepeni
 
To je to, žešće sam se nešto istripovao bio sa samo +100 za memoriju, a bilo 1100 :)
 
Evo ti 500, u redu je to :D
 
Opet ja
Ima neko ideju zasto nece da mi ocita trecu kartu
Sve 3 su ispravne,rade jedna sa drugom al treca nikako
Svi slotovi ispravni,pci-e x5 i jedan pci
maticna asus p6x58 -e -ws
 
Probaj sa drugim napajanjem
Nije napajanje, novo 1000w platinum super flower
U pitanju sto mora da se stave grafe kako nalaze nvidia u try vaj sly inace nema sanse da ocita trecu
130mh/s,558w,PL75,gpu +150,mema - 100,temperature 60c,u sobi 34c
Ako ima neko bolja setovana nek napise da probam
 
rekose da ce kopanje dumre u julu, evo ga jul mi samo cepamo :LOL:
 
Živ je majning, umro nije 🤣
 
Pa još nije jul. Polako :cool:
 
Zar nije odloženo do kraja avgusta? Pritom pitanje je i koliko će se manje kopati pošto je zarada već drastično pala
 
znaci sad septembar :D ok da znam :D ja se ne tripujem uopste, bice nesto drugo za kopanje. samo me smara da kopam nesto sto trosi vise i greje se vise, ovaj eth je stvarno kul.
 
Zar nije odloženo do kraja avgusta? Pritom pitanje je i koliko će se manje kopati pošto je zarada već drastično pala
Za sada sve ide po planu. Prva faza testiranja je završena. Ostale su još dve.
The next phase in the London hard fork rollout is deployment on the Goerli testnet which is scheduled for June 30. Following that, it will be launched on the Rinkeby testnet on July 7, and finally, the upgrade will be rolled out on Ethereum mainnet later in the month.
 
znaci ode eth na proof of stake za manje od mesec dana? sta cemo onda? :eek:
 
Kako se podiže temperatura, pada hashrate. Ja sam smanjio pl pa mi je I niži hashrate
 
ja mislim da je bolje da se odreknes par mhs na par meseci nego da upropastis kartice. u principu nece njima nista biti, ali zasto ih gaziti na limitu stalno?
 
Ma naravno da necu ventove na max, probao da vidim
Sad se razmisljam da ih stavim pod vodom, ionako mi custon loop bez veze sedi
 
voda je uvek dobro resenje, ako nista drugo interesantno je za build. ako vec imas vodene blokove onda nema sta da razmisljas :)
 
Nazad
Vrh Dno