Šta je novo?

Rudarenje za pocetnike

Pozdrav ljudi,imam problem
Sklopio sam rig,ploca biostar 250 btc sa 8 grafika,kupljeno dva puta 1000w modularno gigabyte,8*3070,sve spojeno i radilo nekih 5 min i pojavio se dim,odma ugasio da vidim sta i gde je kad ono iz grane s koje ide napajanje za maticnu molex sto treba,znaci ploca treba 24 pin,2*4pin i dva molexa,iz jednog napajanja ide sve osim tog da kazem donjeg molexa u koje ide iz drugog napajanja,to ide 6 pin i grana od dva molexa i za floppy i pocelo da topi blizu napajanja,sta mi je ciniti,da li je neko imao slicnih problema?
 
Ne znam sta je izazvalo problem ali mislim da ti je napajanje slabo za toliko kartica.
 
Hmm, znaci 4 x 3070 na jedno od 1000W, plus si na neko napajanje morao da okacis i cpu, plocu i ostalo.

U teoriji to mozda i moze, ja bih dodavao kartu po kartu.
Znaci karta pa je podesim tj. downclockujem i namestim da trosi duplo manje, pa tek onda dodajem sledecu kartu..

Tebi je tu u nekom piku povuklo sve odjednom verovatno i nastao karambol.
 
Pozdrav ljudi,imam problem
Sklopio sam rig,ploca biostar 250 btc sa 8 grafika,kupljeno dva puta 1000w modularno gigabyte,8*3070,sve spojeno i radilo nekih 5 min i pojavio se dim,odma ugasio da vidim sta i gde je kad ono iz grane s koje ide napajanje za maticnu molex sto treba,znaci ploca treba 24 pin,2*4pin i dva molexa,iz jednog napajanja ide sve osim tog da kazem donjeg molexa u koje ide iz drugog napajanja,to ide 6 pin i grana od dva molexa i za floppy i pocelo da topi blizu napajanja,sta mi je ciniti,da li je neko imao slicnih problema?

Nije dobro ovako povezivati. Sve sto treba ploci iskljucivo sa jednog napajanja.
Isto vazi i za grafike i extendere - npr ako je 5 kartica na drugom napajanju, i extenderi u koje su ukljucene bi trebali da budu na tom napajanju.

Koja su napajanja u pitanju? Mislim da snaga nije problem, kod mene je ukupna potrosnja iz zida za rig sa 6x MSI 3070 825W, SMpokazuje po grafici 117-125W.
 
Imam ovu plocu
samo sto je moja sa 8 ulaza za GPU
nova ploca i nova napajanja modularna
Jedno napajanje je za 4 grafike,plocu na koju sam stavio 24 pin,2x4 pin cpu i jedan molex a drugo napajanje je za ostale 4 ploce,ssd i jedan molex,riseri se napajaju sata kabelom,sa jedne grane po dva risera.
Ovako uvezano mi je spalilo skoro sve na molexu koje napaja drugo napajanje,taj molex napajam za 6 pin iz napajanja i direktno u molex(nema nista na toj grani), sad pitam druga koji ima istu plocu za 6x580 i kaze da oni nisu nista stavljali u te molexe na ploci(a u uputstvo pise da je potrebno za normalan rad grafika).
On mi kaze da spojim sve kao sto je spojeno prvo osim molexa i da ostavim drugo takodje osim molexa i kaze mi da mi je potreban neki kabel da spojim dva napajanja da kad upalim plocu se upale oba napajanja i da ce raditi normalno.
Da li neko zna vise o tom kabelu koji spaja dva napajanja?
 
Imas taj konektor na kupujem prodajem. I izbehavajte sata kablove za bilo kakva napajanja, losi su.
 
Imam ovu plocu
samo sto je moja sa 8 ulaza za GPU
nova ploca i nova napajanja modularna
Jedno napajanje je za 4 grafike,plocu na koju sam stavio 24 pin,2x4 pin cpu i jedan molex a drugo napajanje je za ostale 4 ploce,ssd i jedan molex,riseri se napajaju sata kabelom,sa jedne grane po dva risera.
Ovako uvezano mi je spalilo skoro sve na molexu koje napaja drugo napajanje,taj molex napajam za 6 pin iz napajanja i direktno u molex(nema nista na toj grani), sad pitam druga koji ima istu plocu za 6x580 i kaze da oni nisu nista stavljali u te molexe na ploci(a u uputstvo pise da je potrebno za normalan rad grafika).
On mi kaze da spojim sve kao sto je spojeno prvo osim molexa i da ostavim drugo takodje osim molexa i kaze mi da mi je potreban neki kabel da spojim dva napajanja da kad upalim plocu se upale oba napajanja i da ce raditi normalno.
Da li neko zna vise o tom kabelu koji spaja dva napajanja?

Ovo je bas lose, ta napajanja nisu za takav rig. Ne jer nisu kvalitetna, vec nemaju dovoljan broj 8-pin PCIe konektora.

Pretpostavljam da grafike imaju samo jedan PCIe 8-pin, posto si uspeo sve da povezes na ta dva napajanja?
To jos pogorsava situaciju, jer zato vuku vise iz extendera, a njih si zakacio na SATA konektore, sto nije dobro, a dva extendera sa jedne SATA grane NIKAKO!

Posto si vec dao ozbiljne pare za grafike, nabavi bar jedno napajanje vece snage sa dovoljnim brojem PCIe konektora, jer ako ti kartice imaju samo jedan
PCIe 8-pin, extender OBAVEZNO moras napajati sa 6-pin PCIe, eventualno molex, ali samo jedan po grani, SATA nikako.

A postoje kablovi adapteri sa 4+4 CPU (EPS) na 2x 6+2 PCIe, posto imas po jedan viska takav konektor na napajanju.
Par ljudi na KP pravi takve kablove, kineske zaobici u sirokom luku.
 
To ti je ovaj adapter, sve ti je ice lepo objasnio.
I da ta napajanja su jako los izbor za tvoju varijantu riga. Dosta vredi, tako da ne bi bilo lose da investiras u jedno kvalitetnije napajanje.
 
Aha,imam 3x po 2 8 pin za tri grafike i imam jedan 8 pin cist na koji sam stavio da imam 2*8pin, sata imam dve grane po 4 i svaka grana je koriscena za dva risera,
Videcu da nabavim jos jednu plocu i da napravim dva riga po 4 jer stvarno ne znam sta bi radio sa trecim napajanjem ili ovo prodavao pa uzimao novo neko drugo.
 
Trenutno sve radi sa 4 grafike i jednim napajanjem,potrosnja oko 500w,sve hladno i radi bez greske
 
nisam bas lepo razumeo, ali ti zapravo nemas problem sa konektorima koji idu u graficku, vec sa ovima koji idu u plocu? ti naravno opet imaju veze sa grafickim karticama jer ta ploca sigurni ima dodatne konektore za napajanje da bi napajala milion pcie slotova. tu gde ti se poceo topi konektor znaci da nije bio dobar kontakt i da se stvarao veliki otpor. meni se to desilo na jeenoj ploci sa extremno overklokovanim core 2 duo procesorom, jednostavno istopio sam cpu konektor. ispostavilo se da konektor nije bio dobar, imao je koroziju, koja je prouzrokovala tu glupost. proveri sve konektore da li su cisti i da li su lepo legli. mozda to napajanje koje napaja plocu da gura jednu graficku manje, jer ploca vuce 75w po pci-e slotu, na 8 grqfickih to uopste nije malo.
 
Da meni je problem taj molex drugi na ploci,prvo je topio gore kod napajanja pa onda kad sam stavio drugi kabel onda je topio blizu molexa,sad cu uzeti jos jednu plocu i sve sto treba i napraviti identican rig i to je to.
 
Aha,imam 3x po 2 8 pin za tri grafike i imam jedan 8 pin cist na koji sam stavio da imam 2*8pin, sata imam dve grane po 4 i svaka grana je koriscena za dva risera,
Videcu da nabavim jos jednu plocu i da napravim dva riga po 4 jer stvarno ne znam sta bi radio sa trecim napajanjem ili ovo prodavao pa uzimao novo neko drugo.

Rekoh ti da ovo nikako nije dobro, sata kabl je 54W a riser moze da povuce 75W. Ti si stavio dva - recept za veliki problem.
Dao si ozbiljne pare za rig, zameni ta napajanja - u odnosu na ukupnu sumu to je sica i malo cimanja.
 
Kupi lepo lc 1650 i dodaj na taj rig, a jedno to od 1000 izbaci, to ti je najjeftinija varijanta.
 
Aha,eto ne znam sta mi je ciniti onda,kako ste vi napajali risere onda?
Za sada ovaj jedan rig radi odlicno.
 
Poz
Uzeo jednu gost oc 3060 i nece nikako preko 27mhs. Instalirao 470.05 beta, kupio i dummy adapter, grafiku stavio u prvi slot pcie x16, gde je caka
Probao i preko risera, u pitanju ethermine t-rex na polbinance
 
Na kutiji pisu samo Zotac i jos neki slabiji brendovi.
Trebalo bi u Product name na stikeru na kutiji da u toj oznaci imas V1
 
mozes li da slikas nalepnicu na kartici, da se vidi cela oznaka, product number, EAN broj ili sta god pise
 
IMG_20210717_170849.jpg
Sry za sliku, jedva uradio, polomljena ruka, moz zamislite kakva je nocna mora premestiti kartice a samo jedna slusa
Nego jel LHR ovo da se ne rvem vise, ako nije zasto nece
 
Trebalo bi na kutiji od karte da imas stiker na kojem imas jos i P/N broj i pun naziv proizvoda i revizije kartice
 
Po ovome izgleda da nije LHR
Koju plocu i procesor koristis?
Za ovu kartu ti treba minimum PCIe 3.0
 
Nazad
Vrh Dno