Šta je novo?

Revolut beta

Nisam te baš najbolje razumeo.
Ja imam Revolut karticu koju sam otvorio u EU. Doneo sam je u Srbiju i sa njom plaćam najnormalnije na svim POS terminalima po Revolut srednjem kursu, koji je bolje od kursa BPŠ.
Ono što ne razumem, jeste što si rekao da u Revolut-u otvorim sebi RSD račun.. Koliko znam i Revolut i Wise ne podržavaju RSD kao valutu, što je i logično, jer Revolut i Wise ne posluju na našim prostorima. U aplikaciji postoji samo konverter, koji je informativnog karaktera gde možeš imati uvid po kojem kursu Revolut obračunava RSD. Ali isplata u dinarima njje moguća ni na Revolut ni na Wise, naprosto ne postoji RSD partija u aplikaciji.

Što se tiče BPŠ, Srbija nije u SEPA, (kao i neke banke čije države jesu članice EU i koriste Euro kao valutu , ali ta banka kao banka nije članica SEPA, pa ako šalješ evre, iz jedne takve banke, na račun druge banke koja jeste članica SEPA, plaćaš proviziju) .
Srbija em njje članica EU, još manje pripada EEA zoni, tako da ne mogu da razumem tvoj savet da otvorim dinarsku partiju u Revolut (što znam da njje moguće), plus da pošaljem dinare sa Revolut na račun BPŠ. Instant plaćanje mi je nebitno, mogu sačekati i par dana, ali mislim da sve to o čemu govoriš je moguće samo u državama koje su članice EU i čije banke jesu/pripadaju EEA zoni /SEPA.

Kao što sam rekao, slao sam 50evra (testa radi), sa Wise kartice na deviznu partiju Račun Plus mts banke (koja sada pripada BPŠ banci) i tu je Wise uzeo neku malu proviziju, a BPŠ me odrala 50%.
Sa Revolut nisam probao (i neću), jer će se desiti isti scenario, tako da, takođe, ne mogu da razumem kako tebi uspeva da prebacuješ evre/dinare sa Revolut kartice na debitnu karticu banke u Srbiji???
Revolut vec par godina podrzava RSD partiju. Opcija transfer ima tri taba, Friends, Accounts i Cards, pod cards dodas karticu i na nju direkt saljes, instant je i pare legnu u roku od 2min. RSD partija ti omogicava da drzis dinare koje si konvertovao iz eura ili neke druge ako euro nije podrazumevana u drzsvi u kojoj si prijavljen/otvorio revolut racin. Nije moguce slat na rsd partiju al jeste moguce drzat dinare i slat dinare na racun ili karticu
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-09-05-10-01-28-273_com.revolut.revolut~2.jpg
    Screenshot_2023-09-05-10-01-28-273_com.revolut.revolut~2.jpg
    30.7 KB · Pregleda: 25
Nemam ja to o čemu govoriš.
Koristim Android Revolut aplikaciju.
Verovatno ideš na Card Recipient, Ali ja to nisam nikada pokušavao, jer sam se opekao sa Wise kada sam slao.
Revolut vec par godina podrzava RSD partiju. Opcija transfer ima tri taba, Friends, Accounts i Cards, pod cards dodas karticu i na nju direkt saljes, instant je i pare legnu u roku od 2min. RSD partija ti omogicava da drzis dinare koje si konvertovao iz eura ili neke druge ako euro nije podrazumevana u drzsvi u kojoj si prijavljen/otvorio revolut racin. Nije moguce slat na rsd partiju al jeste moguce drzat dinare i slat dinare na racun ili karticu
Screenshot_2023-09-05-11-09-43-612_com.revolut.revolut.jpg
Da, izgleda da možeš prodati Euro i dobiti RSD. Ja to nisam nikada radio, jer sam do skoro bio u EU.
I sad, ove konvertovane dinare pošaljem sebi na debitnu karticu u Srbiji, bez provizije?
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-09-05-11-03-36-422-edit_com.revolut.revolut.jpg
    Screenshot_2023-09-05-11-03-36-422-edit_com.revolut.revolut.jpg
    36.5 KB · Pregleda: 17
  • Screenshot_2023-09-05-11-03-47-852-edit_com.revolut.revolut.jpg
    Screenshot_2023-09-05-11-03-47-852-edit_com.revolut.revolut.jpg
    61.1 KB · Pregleda: 21
Poslednja izmena:
Nemam ja to o čemu govoriš.
Koristim Android Revolut aplikaciju.
Verovatno ideš na Card Recipient, Ali ja to nisam nikada pokušavao, jer sam se opekao sa Wise kada sam slao.

Pogledajte prilog 403560
Da, izgleda da možeš prodati Euro i dobiti RSD. Ja to nisam nikada radio, jer sam do skoro bio u EU.
I sad, ove konvertovane dinare pošaljem sebi na debitnu karticu u Srbiji, bez provizije?
Na prvok slici klikni na search bar i trebalo bi da vidis te opcije Friends, Accounts i Cards. Card recipient to ta opcija za dodavanje kartice.

Ne, ako imas pare na RSD racunu tj ako imas dovoljno placanje karticom ti skida sa tog racuna a slanje na karticu ti ide malo drugacije, skidati sa glavnog racuna, radi konverziji po svom kursu + provizija. Provizija je bila 2% sad je koliko vidim 2.3%. Nije mala. Raspitaj se koliko banke uzimaju za swift slanje, npr moj kolega koji se nedsvno vratio iz EU slao je sebi pare u RF banku i sve ga je ispalo 21€, kad kazem nedsvno misli prije nelih god. dana. Ja kad sam slao pare na racun u Rep. Srpsku troskovi su me kostali 35€, a slao sam malo vecu sumu. Tako da za velike sume revolut je poskup.
 
Na prvok slici klikni na search bar i trebalo bi da vidis te opcije Friends, Accounts i Cards. Card recipient to ta opcija za dodavanje kartice.

Ne, ako imas pare na RSD racunu tj ako imas dovoljno placanje karticom ti skida sa tog racuna a slanje na karticu ti ide malo drugacije, skidati sa glavnog racuna, radi konverziji po svom kursu + provizija. Provizija je bila 2% sad je koliko vidim 2.3%. Nije mala. Raspitaj se koliko banke uzimaju za swift slanje, npr moj kolega koji se nedsvno vratio iz EU slao je sebi pare u RF banku i sve ga je ispalo 21€, kad kazem nedsvno misli prije nelih god. dana. Ja kad sam slao pare na racun u Rep. Srpsku troskovi su me kostali 35€, a slao sam malo vecu sumu. Tako da za velike sume revolut je poskup.
Screenshot_2023-09-05-12-04-46-322-edit_com.revolut.revolut.jpg

U pravu si, ko bi tražio pod Search takvu opciju.
Što je najgore, ja sam već bio uvezao karticu, kao što se vidi na SS koji sam okačio, ali je to kartica banke u EU, nije u Srbiji. I kada prebacujem evre sa te kartice iz EU, na Revolut, (uvek biram opciju da prebaci iz GPay, jer su mi sve kartice uvezene u GPay) ), transfer se ostvari iste sekunde, sa 0% provizije.

Taj isti proces sam probao sa karticom iz Srbije, (BPŠ) i nije prolazilo ni u jednom formatu. Postoji opcija da skeniraš karticu i tada Revolut prijavi da ta banka nije podržana. Probao sam da ukucam i onaj prefix za IBAN banke u Srbiji, isto mi nije prošlo.. tako da sam odustao.

Ako sam te dobro razumeo, u Revolut aplikaciji prodam Euro za RAD.
Zatim, te konvertovane dinare prebacim na debitnunkarticu koju imam u Srbiji, bez provizije, ili sa tom provizijom od 2.3%?

U tom slučaju mi se više isplati otići na OTP ili Halk bankomat i sa Revolut karticom podići evre (beše da je mesečno moguće podići 230€ na Standard kartici), bez provizije.
 
Poslednja izmena:
Može sa srpske kartice da se uplati na revolut, al je provizija malo više od 2% + provizija koja uzima banke na transakcije u inostranstvu...a za plaćanje u Srbiji, sto kaze čovek, možeš da u aplikaciji kupiš dinare i onda plaćaš karticom i skida ti dinare, mada i ako nemaš dinare to u suštini odradi automatski, tako da isti đavo...koja je provizija za skidanje para sa bankomata preko 230Eur?
 
Pogledajte prilog 403572

U pravu si, ko bi tražio pod Search takvu opciju.
Što je najgore, ja sam već bio uvezao karticu, kao što se vidi na SS koji sam okačio, ali je to kartica banke u EU, nije u Srbiji. I kada prebacujem evre sa te kartice iz EU, na Revolut, (uvek biram opciju da prebaci iz GPay, jer su mi sve kartice uvezene u GPay) ), transfer se ostvari iste sekunde, sa 0% provizije.

Taj isti proces sam probao sa karticom iz Srbije, (BPŠ) i nije prolazilo ni u jednom formatu. Postoji opcija da skeniraš karticu i tada Revolut prijavi da ta banka nije podržana. Probao sam da ukucam i onaj prefix za IBAN banke u Srbiji, isto mi nije prošlo.. tako da sam odustao.

Ako sam te dobro razumeo, u Revolut aplikaciji prodam Euro za RAD.
Zatim, te konvertovane dinare prebacim na debitnunkarticu koju imam u Srbiji, bez provizije, ili sa tom provizijom od 2.3%?

U tom slučaju mi se više isplati otići na OTP ili Halk bankomat i sa Revolut karticom podići evre (beše da je mesečno moguće podići 230€ na Standard kartici), bez provizije.
Ta kartica tu sto si uslikao je da se na nju moze slati, kad odea ba add money tu si dodao da sa nje povlacis na revolut. 0% je jer je banka u EU za van EU ima provizije. Ja koristim OTP banku i radi mi i dodavanje para u revolut i slanje sa revoluta na karticu. Sa provizijom od 2.3%. E sad, ja kad dizem vece sume preko revoluta ja koristim i Curve, kao sto si rekao neki limit za podizanje je oko 200€, onda fino dodas revolut karticu u curve i onda i tu imas limit oko 200€. Kada podignes preko curva onda ti u revolutu pise kao da si nesto platio a ne podigao na atm-u. Ako jos uvijek ima adresu u eu otvori i curve i sacekaj da ti posalju karticu pa mozes i ovako.
 
Ja sam uspeo da zaobidjem proviziju prilikom slanja sa srpske kartice, tako sto sam otvorio Aircash i uzeo njihovu prepaid karticu koja ima u HR da se uzme za 4 eur...uplatim na Aircash srpskom karticom u EUR ( tu provizija zavisi od provizije srpske banke) i onda sa Aircash-a prebacim na Revolut i tu je transfer bez provizije...nisam siguran koji je najefikasniji nacin da se uplate pare sa revoluta na srpski racun...jel podrzavaju bankomati u Srbiji dizanje sa Curve?
 
@xybo
Ja ne mogu da dodam srpsku banku, tu kad ideš na Add a card recipient. Pokušavao sam to pre par meseci, nije prolazilo ni skeniranje BPŠ Račun Plus debitne kartice, a probao sam i ručno dodavanje IBAN prefixa za BPŠ i uvek je Revolut prijavljivao da banka koju želim dodati nije podržana.

Inače sam slao novac sa mog Erste računa banke u HR, na Aircach račun (takođe u HR), uvek je naplaćena provizija.
 
To je naplaćena provizija banke, ako imas devizni račun u erste u eur i šalje na aircash, onda nema provizije
 
Baš tako. Imam, naravno, devizni račun u Erste (HR) banci i sa tog, deviznog, (Euro) računa u Hrvatskoj, sam slao na tuđi Aircach devizni (Euro) račun, takođe u Hrvatskoj i uvek je banka naplatila proviziju. Dakle, obe banke u EU, ali kao što sam već pisao na prethodnim stranama, dovoljno je da jedna od te dve banke nisu u SEPA, bez obzira što je država članica EU, provizija će biti naplaćena.

Meni je bitno da mogu podići dinare sa OTP ili Halk bankomata, bez provizije i to je to.
 
Poslednja izmena:
Ja pričam o erste banci u Srbiji, to je skroz drugo...kad uplaćujes na aircash račun, karticom srpske erste banke koja je povezana na devizni račun, nema provizije
 
I gde je tu logika?
Šta, Erste u Srbiji je članica SEPA?
A Erste u Hrvatskoj nije?
 
Ne znam koja je tu logika, nije ni bitno...ovo se odnosi samo na uplatu na aircash erste karticom vezanom za devizni račun, to se vodi kao plaćanje ka inostranstvu i tu nema provizije...to ne vazi za sve srpske banke i kartice, al ovde jeste
 
Ne znam koja je tu logika, nije ni bitno...ovo se odnosi samo na uplatu na aircash erste karticom vezanom za devizni račun, to se vodi kao plaćanje ka inostranstvu i tu nema provizije...to ne vazi za sve srpske banke i kartice, al ovde jeste
Cek, nema provizije kada bacis pare na tu neku aircash karticu i onda sa nje na revolut?! Jesi li probao direkt sa karticom erste na revolut(jesi vjerovatno cim ovo koristis) i kolila je provizija ako se sjecas?
Ja sam uspeo da zaobidjem proviziju prilikom slanja sa srpske kartice, tako sto sam otvorio Aircash i uzeo njihovu prepaid karticu koja ima u HR da se uzme za 4 eur...uplatim na Aircash srpskom karticom u EUR ( tu provizija zavisi od provizije srpske banke) i onda sa Aircash-a prebacim na Revolut i tu je transfer bez provizije...nisam siguran koji je najefikasniji nacin da se uplate pare sa revoluta na srpski racun...jel podrzavaju bankomati u Srbiji dizanje sa Curve?
Da da, curve radi bez problema, ja imam revolut karticu tu dodstu i jos jednu i poljske banke. Al isto moras paziti na limit radi provizije kao i kod revoluta
 
Da, nema provizije, tako stalno prebacujem, jer se ta aircash kartica vodi kao kartica SEPA i onda revolut ne naplaćuje proviziju kad uplaćujes takvom karticom...sa erste kartice kad se uplaćuje na revolut, provizija revoluta je 2.1%, erste ne naplaćuje proviziju...jel dostavlja možda Curve karticu u Srbiji, aircash kartica ima da se kupi na kiosku i pumpi u hrvatskoj, meni je poznanik koji živi tamo kupio i samo poslao sliku da mogu da je vezem za aircash nalog
 
Da, nema provizije, tako stalno prebacujem, jer se ta aircash kartica vodi kao kartica SEPA i onda revolut ne naplaćuje proviziju kad uplaćujes takvom karticom...sa erste kartice kad se uplaćuje na revolut, provizija revoluta je 2.1%, erste ne naplaćuje proviziju...jel dostavlja možda Curve karticu u Srbiji, aircash kartica ima da se kupi na kiosku i pumpi u hrvatskoj, meni je poznanik koji živi tamo kupio i samo poslao sliku da mogu da je vezem za aircash nalog
Odlicno, hvala na savjetu. OTP isto ne uzima proviziju kad dizem na revolut al revolut uzima.
 
I gde je tu logika?
Šta, Erste u Srbiji je članica SEPA?
A Erste u Hrvatskoj nije?
Kartična plaćanja nemaju nikakve veze sa SEPA transferima. Plaćaš karticom online aicash-u i na taj način se novac transferuje na aircash.
 
Otvorio sam Curve sa Eu pasošem i dodao srpske kartice...ako imam erste deviznu karticu, koja nema proviziju na online plaćanje i nju dodam na Curve i stavim Eur valutu, da li cu imati neku proviziju kad plaćam preko curve...i ako dodam srpski karticu koja je u dinarima i kad plaćam Curvom, da li je to isto ko svako online placanje, plaćam samo proviziju banke?
 
Ne koristim, ali viđao sam neke primere iz Hrvatske dok su imali kune i vrlo je diskutabilno s jedne strane što, zavisi kako će Erste obrađivati te transakcije, tj. da li će „videti" direktno Curve kao inostranog trgovca ili svako prodajno mesto ponaosob (domaće ili inostrano), gde je Curve samo posrednik koji praktično nadgleda verodostojnost transakcija na osnovu kojih ostvaruješ cashback.
 
Otvorio sam Curve sa Eu pasošem i dodao srpske kartice...ako imam erste deviznu karticu, koja nema proviziju na online plaćanje i nju dodam na Curve i stavim Eur valutu, da li cu imati neku proviziju kad plaćam preko curve...i ako dodam srpski karticu koja je u dinarima i kad plaćam Curvom, da li je to isto ko svako online placanje, plaćam samo proviziju banke?
Cek cek, prvo nisam znao da se mogu dodati srpske kartice;) doduse nisam ni probao posto sam mislio po difoltu da nece moci. Ako se dodas karticu na curve onda bi trebao izbjegnuti proviziju banke, to i jeste poenta. Ovo bi trebao probati neko ko ima RF karticu pa da javi.
 
Izgleda da Curve naplaćuje proviziju od 2.9% kad se koristi kartica van UK ili EU, tako da se ne isplati raditi ista sa srpskim karticama...dobra stvar je sto Curve kartica može da se doda u Apple / Google pay i sa njim svaka srpska kartica, bilo koje banke, al ne isplati se zbog tih 2.9%
 
Izgleda da Curve naplaćuje proviziju od 2.9% kad se koristi kartica van UK ili EU, tako da se ne isplati raditi ista sa srpskim karticama...dobra stvar je sto Curve kartica može da se doda u Apple / Google pay i sa njim svaka srpska kartica, bilo koje banke, al ne isplati se zbog tih 2.9%
Upravo, sad sam dodao karticu i podigao pare na revolut i naplatili mi 2.9% proviziju.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Kartična plaćanja nemaju nikakve veze sa SEPA transferima. Plaćaš karticom online aicash-u i na taj način se novac transferuje na
OK, stavimo na stranu SEPA.
Zbog čega, kada se šalje sa srpske Erste banke na Aircach u Hrvatsku, nema provizije, a kada sam slao sa hrvatske Erste na isti taj Aircash u Hrvatskoj, ima provizije?
 
Sa srpske erste banke na Aircash se uplaćuje karticom. Te to nije nikakav bankarski transver nego kartična transakcija. Ti si verovatno uplaćivao bankarskim transferom (preko Georgea), a ne karticom te ti je zbog toga obračunata provizija.
 
Da, iz George aplikacije na Aircash aplikaciju drugog korisnika.
Sad, ne razumem šta je ''kartica'' koju pominješ..? Pa George je softwerska kartica, tj. aplikacija. Zar bi trebalo imati razlike da li si novac poslao iz virtuelne kartice, ili sa plastificirane, ako je to ta 'kartica' o kojoj govoriš..?
 
Platnom karticom (Visa, Mastercard) platiš Aircashu. Kao online kad kupuješ negde. Tako nema provizije. E sad ako uplaćuješ na tuđi Aircash to ne bi moglo te onda moraš bankarskim transferom.
 
Platnom karticom (Visa, Mastercard) platiš Aircashu. Kao online kad kupuješ negde. Tako nema provizije.

George u Hrvatskoj je VISA.
Taj Aircash šta je, ne znam, jer nije moj.

E sad ako uplaćuješ na tuđi Aircash to ne bi moglo te onda moraš bankarskim transferom.
O tome govorim sve vreme. Zbog toga ne razumem kako Erste iz Srbije ide bez provizije na Aircash, a iz Hrvatske (moj slučaj), ima provizija.
 
George u Hrvatskoj je VISA.
Taj Aircash šta je, ne znam, jer nije moj.


O tome govorim sve vreme. Zbog toga ne razumem kako Erste iz Srbije ide bez provizije na Aircash, a iz Hrvatske (moj slučaj), ima provizija.
Pa ide ako uplaćuješ na svoj Aircash platnom karticom. Ali ne ako uplacijes nekome drugom
 
Pa ide ako uplaćuješ na svoj Aircash platnom karticom. Ali ne ako uplacijes nekome drugom
Valjda i mi nekad upadnemo na listu od neke fintek kompanije
George u Hrvatskoj je VISA.
Taj Aircash šta je, ne znam, jer nije moj.


O tome govorim sve vreme. Zbog toga ne razumem kako Erste iz Srbije ide bez provizije na Aircash, a iz Hrvatske (moj slučaj), ima provizija.
Moze li se otvoriti aircash nalog bez eu pasosa, sa bosanskim npr? Idem sl vikend u Zagreb pa da kupim ako moze
 
Probaj pa ćeš videti, znam da sa srpskim dokumentima može.
 
Nazad
Vrh Dno