Šta je novo?

Resident Evil saga continues

100% ce preraditi wii port.
 
Evo da odgovorim sam sebi, nista od nekog veceg grafickog poboljsanja za RE4 na PS360. Capcom je to, zasto sam uopste sumnjao da ce da odrade to preko *****.

Kao sto se i vidi samo su portovali postojeci code, digli rezoluciju, stavili ostriji HUD i to je to. Kao i kod svih ovih HD remastera. Lepo se vidi stari dobri model Leona sa istim brojem poligona kao i ranije. Really Capcom? Zar je moguce da nemaju negde High Poly model od kojeg su izvukli model koji koriste u igri? A mogu misliti na sta ce liciti CV, pa to je bila prvobitno Dreamcast igra, FFS. Igrao sam preko emulatora na PC-u i dobro se secam na sta to lici. Veca rezolucija jednostavno nije dovoljna no Crapcom je to. I dalje nastvaljaju da muzu igru koju su vec prodali u visemilionskom tirazu na bezbroj sistema a opet ne mogu bar malo da se potrude oko tako legendarne igre.

jsv5J.jpg


Jra1H.jpg


Ulijd.jpg


plntB.jpg
 
Zavisi koja ce cena biti.
Ako stave nerealnu(sto je jako verovatno), ukrascu xbox verziju :).
 
Zavisi koja ce cena biti.
Ako stave nerealnu(sto je jako verovatno), ukrascu xbox verziju :).

Takodje, pitanje je i da li ce da odrade Move podrsku za PS3 verziju iako vec imaju Wii verziju koja ima takve kontrole kao i RE5 Gold. Ne bi me cudilo ni da to nisu u stanju da implementiraju.
 
Igracemo za dz na Xbox-u. Taj Capcom sam nekad mnogo gotivio kao izdavaca, kako su prodali prava za RE film zgadili su mi se najstrasnije, da ne pricam tek posle RE5.
Neverovatno da jedna japanska firma moze bita tako jadna. Svi se secamo sta je bio Capcom pre par godina u gaming industriji.
 
pa secas se kada je ,valjda, CEO Capcoma izjavio na TGS-u da "japan mora da pravi igre vise kao one na zapadu" ako zele da budu konkurentni :S
 
I dalje nastvaljaju da muzu igru koju su vec prodali u visemilionskom tirazu na bezbroj sistema a opet ne mogu bar malo da se potrude oko tako legendarne igre.

Slažem se u potpunosti.

Ako se ne potrude nego samo bude ovo sto se za sada priča da će biti, onda stvarno možda bolje i da ne izlazi.

Kad sam čuo vest stvarno je vrhunski zvučalo, međutim kako pristižu detalji ovo zaista sve više počinje da zvuči kao jedan od onih capcom poteza tipa dodatno naplaćivanje za sadržaj koji je već na disku, prodavanje alternativnih kostima iz više puta za po par likova a ne sve odjednom, kenjanje po sopstvenim LEGENDARNIM franšizama...
 
Slažem se u potpunosti.

Ako se ne potrude nego samo bude ovo sto se za sada priča da će biti, onda stvarno možda bolje i da ne izlazi.

Kad sam čuo vest stvarno je vrhunski zvučalo, međutim kako pristižu detalji ovo zaista sve više počinje da zvuči kao jedan od onih capcom poteza tipa dodatno naplaćivanje za sadržaj koji je već na disku, prodavanje alternativnih kostima iz više puta za po par likova a ne sve odjednom, kenjanje po sopstvenim LEGENDARNIM franšizama...

Pa sta reci kad ja imam original RE5 kad je izasao za PS3 ali iako je bukvalno ista igra ako hocu da koristim Move kontroler moram da kupim "Gold" ediciju koja je naknadno izasla. To ti se zove patch koji kosta 59.99. Zgadili su mi se. Sta tek reci za PC port RE4 koji je valjda radio jedan covek iz neke outsource kineske firme koji je portovao PS2 verziju koja je inferiorna tehnicki.
 
Poslednja izmena:
Dobro, da ne grešimo dušu, gold edition nema cenu pune igre...

Ali sve jedno, imas pravo.

Ta PC verzija četvorke kad je već spominjes je stvarno bila vise nego katastrofalna... Kad se samo setim cutscene-ova koji nisu bili real time kao na ****noj PS dvojci nego video fajlovi..
 
Poslednja izmena:
Ovo sto sam video ne zigleda nesto posebno, naravno, ali svejedno, lepo je sto izlazi cetvorka i tako :)

Uzecu je na PSN-u :)
 
^
Kako kome, deluje mi strasnije ovaj sa doticnog linka. Samo mislim da bi kamera malo smarala, menjanje iz izometrijske perspektive u tps...
 
RE4 nije trash, ovo sto si pokazao je bilo vec vidjeno u prethodnih 5 igara pre toga i nije delovalo uopste interesantno.
Pusti Hasea, on je fan manga igara. :D

RE4 je predobra igra, jedan od najboljih akcionih TPS ikad. Koliko je samo novina unela igra koje se i dan danas kopiraju. Mikami genije!
 
Poslednja izmena:
RE nikad nije ni bio pravi horor.
 
...

Kk , dovoljno xD

Pa sta ti nije jasno, da necu mozda i sesti put da se divim tumaranju po klaustrofobicnim hodnicima sa pistoljem u ruci i da nailazim na kojekakve gluposti kao sto je onaj Hook Man ili one glupe lutke i vatru iz kamina ili sta vec. Ono je za mene mozda interesantno u prvih pola sata i ne vise. Cak to vise nisu ni zombiji nego neke paranormalne pojave itd. Nije ni cudo sto je Mikami sve to batalio i krenuo ispocetka jer je sve delovalo glupo.
 
Pa sta ti nije jasno, da necu mozda i sesti put da se divim tumaranju po klaustrofobicnim hodnicima sa pistoljem u ruci i da nailazim na kojekakve gluposti kao sto je onaj Hook Man ili one glupe lutke i vatru iz kamina ili sta vec.

Ti neces, ima nas koji hocemo.
 
Da ne treba mozda da se vidim Napoleon midget-u :) ?
 
Da ne treba mozda da se vidim Napoleon midget-u :) ?

Ne treba da se divis nicemu u igrama, igre su za igranje i zabavu. RE4 je u najboljem slucaju cheesy action movie B produkcije ali to je u igrama manje bitno. Ta igra je po sadrzaju ipak postavila neke standarde. A da je Hook Man verzija bila dovoljno dobra Mikami je ne bi bacio u kantu bez obzira da li se to tebi svidjalo.
 
Zanimljiv odgovor, posebno kada se uzme u obzir da si TI poceo pricu o divljenju igrama, a sada drugima delis lekcije.
 
Zanimljiv odgovor, posebno kada se uzme u obzir da si TI poceo pricu o divljenju igrama, a sada drugima delis lekcije.

Zasto me prozivas, covece? Ajde mani me se. Nemam nameru da ulazim u prepucavanja sa tobom. Stalno bockas i podbadas i vecito neke prizemne komentrare dajes a sad ti odjednom smeta moj odgovor. Gde sam ja poceo pricu o divljenu igrama. O divljenju, a ne o nekoj igri koja mi je omiljena i favorit.
 
Zasto me prozivas, covece? Ajde mani me se. Nemam nameru da ulazim u prepucavanja sa tobom. Stalno bockas i podbadas i vecito neke prizemne komentrare dajes a sad ti odjednom smeta moj odgovor. Gde sam ja poceo pricu o divljenu igrama. O divljenju, a ne o nekoj igri koja mi je omiljena i favorit.

Odgovor je totalno u stilu tvoja prethodna 2 komentara, tako da ne vidim cemu vredjanje.
A koliko vidim rekao si :
da necu mozda i sesti put da se divim tumaranju po klaustrofobicnim hodnicima sa pistoljem u ruci

sto implicira da si se divio prvih pet puta.
 
Kakva glupost i prezentovanje moje recenice po tvom nahodjenju tj. kako tebi odgovara.

"da necu mozda da se divim" nije isto sto i reci "divio sam se tumaranju po hodnicima" Znaci kljucna rec MOZDA a sesti put je pomenuto zbog 5-6 igara na isti kalup pre toga pri cemu ih ja nisam sve ni presao tako da ne mogu da se "divim" sest puta sve i da hocu.
 
Nazad
Vrh Dno