Šta je novo?

Resident Evil 8 Village

RE4 je tranzicija između klasičnog i modernog, nekako je RE sam za sebe, ali da se ne lažemo, odličan je ako se prihvati takakv kakav jeste. U njemu mi bilo najslađe napucavanje protivnika :)
 
Pa Code Veronica je daleko vise RE nego sto je to RE4.
Tako da ti taj argument pada u vodu.
Na osnovu cega? Tvoje procene? Mislim, da se razumemo, ja bas volim Resident Evil Code Veronica, ali to je spinoff, dok je 4 mainline title i moja ljubav prema igri to ne moze da promeni.

Bilo koji serijal koji postoji 30 godina mora da evoluira. Najnoviji 3D Sonic naslovi se ne igraju imalo slicno kao Sonic Adventure i to je dobro, ma koliko Sonic Adventure bio moj favorit, a ti novi ne po mom ukusu.
 
Ne, fuj, ne zelim kiborge u mom Rejzident Ejvilu, svi znamo da Bajohazard nema nikakve veze sa naukom, pa zaboga glavni negativac je firma za popravku kisobrana. Svi znamo da se serijal skraceno naziva RE sto su prva 2 slova reci realizam koji je glavni i vodeci dizajn pravac ovog serijala.

RE je uvek bio naucna fantastika, sad su skroz otisli u natprirodno i magiju.
To je problem, niko nije pricao da je do sad serijal bio realno vs nerealno...
 
Zastitni znak serija su svakako zombiji, jel tako.

A oni spadaju vise pod natprirodno nego SF, ako cemo bas dlaku u jajetu u senu da trazimo :D
 
Nema zombija u RE, to su zrtve t-virusa. Zato je RE SF a ne Fantasy jer nije nekromanser digao zombije iz groba nego ih je virus pretvorio u to što jesu.
 
If it walks like a Zombie, if it sounds like a Zombie, if it attacks like a Zombie...
Iiiiiit's not a Zombie :D

Pa i u seriji Walking Dead, zar i tu nisu zombiji, a nema nekromansera nigde :)
Gde pise da su zombiji oni sto ustaju iz groba, vidis nisam nikad o tome razmisljao.
 
@Dexter013

Artur Klark onomad reče da se dovoljno unapređena nauka više ne razlikuje od magije,
tako da formalno problema nema.

A ja ipak da povučem reč u vezi ove igre, - ne interesuje me samo zbog sisa
- Ima gospođa i kantu fenomenalnu !
 
If it walks like a Zombie, if it sounds like a Zombie, if it attacks like a Zombie...
Iiiiiit's not a Zombie :D

Pa i u seriji Walking Dead, zar i tu nisu zombiji, a nema nekromansera nigde :)
Gde pise da su zombiji oni sto ustaju iz groba, vidis nisam nikad o tome razmisljao.
Walking Dead je shit da izvineš, izhajpovani bezvezni američki strip i još gora serija/e. Ali da i tamo su kao "zombiji". Ipak treba praviti razliku između fantasy zombija i ovih zaraženih. Na primer u The Strain imaš kao neke vampire ali su kao zasnovani na nauci, nije ih đavo stvorio. Čim imaš neku nauku kao objašnjenje kako se nešto desilo onda je SF, e sad koliko tvrd to se da meriti :D Ali nije fantasy, u fantasy se stvari dešavaju jer su viša bića tako odlučila, tamo bogovi rukovode svetovima. Imaš i mikseve, obično kada odluče da unište neki SF univerzum pa utrpaju božanstva i neobjašnjivo u njega. Na primer baš su nešto slično uradili u RE filmovima, viša sila beše objašnjenje zašto je baš određeni klon postao to što jeste. Mada ti filmovi ionako služe da Mila ima gde da glumi glavnu ulogu, postavila mužu ultimatum i on čovek morao da štanca treš filmove da bi mu ženica bila sretna i zadovoljna.

supernatural - fantasy
science based explanation aka natural phenomena - science fiction

Naravno ovo drugo podrazumeva da se zakoni fizike univerzuma razlikuju od našeg u nekim stvarima pa su neke stvari moguće koje nisu u realnosti.

Edit: Zombiji su ukradeni iz vudu folklora mada ih ima i kod Kineza i drugih naroda. Obično su to mrtvi koje je neki vrač reanimirao da ga služe kao robovi. Kao oni što motaju kablove u Srbiji :p
 
Poslednja izmena:
Sta znam, mene je Walkind Dead serija drzala lepo par pocetnih sezona.

Hvala na detaljnom objasnjenju :)
 
 
Uf koliko meni ovo lose izgleda kad nanisani oruzjem...
Bas lose nekako portovano.
 

Lele ovi iz DF retro-a su stvarno zalosni nekad. Oh no, Escape dugme ne izlazi iz menija, kako los port, ne znam kako da izadjem iako ima nacrtano koje duge izlazi iz menija. Ne igrivo zaista. Ili ovo poredjenje 400% zoom gde se ne vidi razlika, a on nas ubedjuje da je razlika ocigledna i neprihvatljiva.

Ako ces da pravis poredjenje, napravi poredjenje, nemoj da me ubedjujes da nesto izgleda bolje ili realnije.
 
Nisam igrao RE5 (probao nekoliko puta...i baš me nije "radila" igra), RE6 (prosto mi je prošla "ispod radara") i rimejk trećeg dela (čitao i prihvatio kritike da je krš u pitanju). Takođe, pojma nemam šta je Code Veronika.

Enivej, mislim da ću sačekati neki popust pa ću uzeti ovo. Demo...pa zaslužuje prelaznu ocenu.

Inače....nikako ne kapiram toliku kritiku i pljuvačinu "četvorke". Zašto je četvorka mnogima toliko sr4nje!? Zato što nije scary kao kec, eventualno dvojka?
 
Nisam igrao RE5 (probao nekoliko puta...i baš me nije "radila" igra), RE6 (prosto mi je prošla "ispod radara") i rimejk trećeg dela (čitao i prihvatio kritike da je krš u pitanju). Takođe, pojma nemam šta je Code Veronika.

Enivej, mislim da ću sačekati neki popust pa ću uzeti ovo. Demo...pa zaslužuje prelaznu ocenu.

Inače....nikako ne kapiram toliku kritiku i pljuvačinu "četvorke". Zašto je četvorka mnogima toliko sr4nje!? Zato što nije scary kao kec, eventualno dvojka?
Zato sto je campy as fuck i jer nema tank kontrole. Mislim, i Code Veronica X je znala da bude malo campy sa super Weskerom i Ashford blizancem, ali RE4 je to doveo do 11. Na kraj krajeva, fora je sto realno igra ne pripada dotadasnjem serijalu.
 
Zato sto je campy as fuck i jer nema tank kontrole. Mislim, i Code Veronica X je znala da bude malo campy sa super Weskerom i Ashford blizancem, ali RE4 je to doveo do 11. Na kraj krajeva, fora je sto realno igra ne pripada dotadasnjem serijalu.

Šta znam....sa emotivne strane, ni jednu od RE igara nisam doživeo onako kako sam keca. No, bio sam klinac. Rimejk, odnosno HD remastered verziju sam kupio po punoj ceni čim je izašla - i nisam mogao da je igram. Rimejk dvojke je odličan, ali opet mislim da sam četvorku najviše igrao....i igrao bi je opet da nema bug. Poslednji put sam je igrao pre 2-3 godine i zakucao sam se u rudniku kada ne mogu da izbegnem pad sa litice u rudniku (prelazak na pad, igranje sa FPS-om i svi drugi pokušaji da "premostim" problem - nisu radili). Sedmica mi je ok, ali ono..."meeeh feeling". Mora da ima veze sa mojim godinama :geek:
 
pod obavezno. RE4 je def jedan od najboljih nastavaka i revolucionarna igra, mimo franšize.
 
Zavrsio, dobar je after credits, bas me zanima sta ce biti u sledecem delu :)

Od mene igra dobija 8/10

Poslednji bos mi je bas onako... moglo je to mnogo bolje.
 
Polako sa sledecim delom, prvo da se odigra DLC koji ce da izadje za RE8.
 
Koji DLC?
Tesko da ce biti ikakvog story DLC-a, kada do sada nista nisu spominjali niti je tu Season Pass.
A mislim da je i bolje ovako.

Jedino sto bi trebalo da dodaju (free) je ona multiplayer igra Re:Verse, koja bi svakako isla uz RE8 da je nisu odlozili.
 
Cool, nisam znao da su to najavili juce. Ali opet, "popular demand" 99% znaci Dimitrescu i cerke i desavanje pre RE8 (cak i decenijama pre); znaci nebitno i nevazno za Ethana i epiloge ove igre.
Sve sto je bilo bitno u vezi njih se procitalo kroz dokumente.

"Development has just started" - znak da je skroz nepotrebno i da nije ni bilo u planu, ali je popularnost Lady D presudila. :D
 
Šta znam....sa emotivne strane, ni jednu od RE igara nisam doživeo onako kako sam keca. No, bio sam klinac. Rimejk, odnosno HD remastered verziju sam kupio po punoj ceni čim je izašla - i nisam mogao da je igram. Rimejk dvojke je odličan, ali opet mislim da sam četvorku najviše igrao....i igrao bi je opet da nema bug. Poslednji put sam je igrao pre 2-3 godine i zakucao sam se u rudniku kada ne mogu da izbegnem pad sa litice u rudniku (prelazak na pad, igranje sa FPS-om i svi drugi pokušaji da "premostim" problem - nisu radili). Sedmica mi je ok, ali ono..."meeeh feeling". Mora da ima veze sa mojim godinama :geek:
Kako bre, pre par meseci sam odigrao RE4 steam verziju, uspela je fora sa promenom FPS-a.
 
Kako bre, pre par meseci sam odigrao RE4 steam verziju, uspela je fora sa promenom FPS-a.
Ne znam šta da ti kažem. Sećam se da sam na 100 mesta ostavio upit (uključujući i sam Steam) i svuda sam dobijao odgovor da je ili FPS ili kontroler (igram isključivo na tastaturi).

Probao sam oba scenarija (sreća pa imam kontroler), ali ništa nisam uradio. Strpljiv bio, vrteo sam desetak dana ovo sigurno....ali na kraju sam po#$#$#$ i obrisao.
Možda sam ja tantuz...a možda.....ali sad više nije ni bitno.
 
I onaj ko je kupio sada ima benefita.
Igra jos od demoa na velikoj vecini konfiguracija (cak i sa RTX3080) ima problem sa stutterom prilikom ubijanja protivnika. To nisu ni ispravili u full igri, a danas dva meseca kasnije jos uvek nije bilo nikakvih patcheva.

Ovaj crackovani .exe ima iskljucene DRM gluposti koje su prouzrokovale taj stutter.
Posto mi je igra jos uvek instalirana, bas sam jutros skinuo samo crack i isprobao. Sada radi kao podmazano, kao prethodne RE Engine igre.
 
Poslednja izmena:
And that, kids, is why you dont buy Denuvo games :ROFLMAO:
 
Pa da, offline share za 300-1000din je zakon. :)
 
I onaj ko je kupio sada ima benefita.
Igra jos od demoa na velikoj vecini konfiguracija (cak i sa RTX3080) ima problem sa stutterom prilikom ubijanja protivnika. To nisu ni ispravili u full igri, a danas dva meseca kasnije jos uvek nije bilo nikakvih patcheva.

Ovaj crackovani .exe ima iskljucene DRM gluposti koje su prouzrokovale taj stutter.
Posto mi je igra jos uvek instalirana, bas sam jutros skinuo samo crack i isprobao. Sada radi kao podmazano, kao prethodne RE Engine igre.
I posle brdo takvih slucaja i dalje tvrde da denuvo ne utice na performanse. Ajde da obori koji fps ali da izaziva stuttering je neprihvatljivo.
 
Nazad
Vrh Dno