Šta je novo?

Resenje za (skoro) sve ATI probleme (AGP, PCI-E & Mobility)

Prvo Uninstall preko Add/Remove programs pa onda obrisi sa Driver Sweeperom, imas da ga skines sa Guru3D, znaci stikliras Ati -Display i ides Analyse i Celan, restartujes pa onda probaj ponovo da instalirasd ispocetka, ja sam tako resio jednom problem sa mobility HD2600, koja nije htela da instalira driver.

Proradi iz prve, 'fala.
 
Pazarih 5670, i krenuse problemi.
Uzeo sam ga prvenstveno zbog HD zvuka, male potrosnje i navodne lakoce i funkcionalnosti u smislu povezivanja za HDTV-om.
Spojeno je ovako:
- DVI na HDMI - 22" LG monitor
- HDMI na HDMI - u Denon AVR, pa iz njega HDMI na HDMI u TV Samsung PS42A410
Problemi su sledeci:
- recimo da je sve upaljno (komp, AVR i TV) - slusam muziku, odlucim da ugasim TV - muzika se gasi. Device umire (precrtan zvucnik u Taskbaru, ATI HDMI output je mrtav).
- ista situacija se desava kad ugasim samo AVR, ali to je naravno - normalno.

- cudno mi je prepoznavanje i obelezavanja display-a, Windows detektuje plazmu kao br.1, a monitor kao br.2, dok u Catalyst CC je situacija obrnuta, ali su im zamenjena mesta (levo prikazuje plazmu sa brojem 2, a desno LG sa brojem 1).

- Kada su mi ugaseni i TV i AVR desava se da mi neki od prozora otvori na TV-u (extended desktop) ili da mi kursor bezi na povrsinu TV-a. Ovo ubija koliko je iritantno. Jel postoji nacin da se namesti da kada ugasim TV automatski sva desavanja prebaci na monitor?

- pustim bluray film preko TMT, ali mi AVR ne detektuje HD zvuk nego DTS.

- bilo je jos nekih sitnica, ali ne mogu da se setim.

Pomagajte ljudi.

PS: da li cu dobiti nesto ako eliminisem CCC, a ostavim samo drajvere?
 
Poslednja izmena:
Imam ja jedno pitanje. Zasto moja 5670 kartica nece da prihvati sveze komplete [ driver + catalyst ]? Nego moram da koristim neke iz decembra jer je kao GPU 5600...
Jel moze neko meni to ukratko da objasni?

Probao sam ja da istaliram i 10.4 tadashnji, ali posle svake instalacije pojavljuje mi se plavi ekran umesto win log on-a .... U chemu moze da bude problem? Ili je to tako namerno osmishljeno, a ja nisam upucen...

p.s. - Probano i na Win 7 i sada na win XP ...
 
Ubi me ova Powercolor 5770 (512MB). Izbacuje crni ekran (ponekad sivi, otvoreno plavi...) sa vertikalnim prugama. Simptomi odgovaraju opisu problematično famoznog ati2dvag.dll fajla. Ventilator počne raditi s maksimalnim brojem obrtaja i onda naravno pomaže samo HW reset. Konfiguraciju sam platio preko 1300 eura ove godine i ne koristim je skoro uopšte zbog igranja igara. Najviše koristim za posao (grafička obrada, video montaža...) što je još žalosnije. Ovaj problem me dosta ometa i stvara mi značajne vremenske gubitke i unštava živce. Po preporuci člana Doktor isključih AMD External Events Utility servis (pre 5-6 sati). Posle ovoga još nemadoh crni ekran, ali mi se i dalje slika na monitoru zatalasa s vremena na vreme. Intaliran je ATI Catalyst 10.6 (8.741) skinut sa Powercolorovog sajta, OS je Win7 Ultimate 64-bit. Pohvala za ovu temu.
 
Ne dugo opet su počeli problemi. Pošto mi je grafička u garanciji pozvao sam firmu i rekli su mi da će je zameniti.
 
...

@tetrapack Prvo da li si ocistio drivere driver cleanerom. Da mozda nemas neke nVidia drivere koje si zaboravio da uninstaliras ili su ti mozda ostali repovi od nVidia drivera koje nisi ocistio driver cleanerom :), mada da je ovo ne bi se desavalo na oba sistema odjednom :).

Pozdrav!
 
Imam problem. Trenutno imam ATI Catalyst 10.2, i cim instalriam nesto novije display driver se ne instalira. Posle zavrsene instalacije [ne prijavi nikakakv error] iskoci prozorce da ATI Display driver nemoze da se detektuje i ostanem u crappy rezoluciji [mogu da je povecam, but who cares].

Probao sam i ovaj najsveziji 10.6, ali isto se desi.

Win7, zadnji DX, Radeon 4670. Imate li preporuku sta da radim?

To lako resis, Odes u program and features, uninstaliras drivere. Express uninstall ALL
NE restartujes jos. Odes u device manager i tamo izaberes + ispred drajvera za graficku, izaberes ATI i kliknes 2x pa na uninstall i imaces opciju da stiklirash "delete drivers from disk" i to obavezno stikliraj i posle stavi koje drajvere hoces, win7 odradi SVE brisanje sa Harda. Ostaju neka podesavanja u registry koje mozes rucno da pobrises ili sa driver cleanerom.
OVO samo radi u Win7 x32 ili x68 ili Server 20008 R2
U Win XP je dovoljan express uninstall all, to obicno odradi posao.
A DX nema veze sa karticama.
 
Drugar kupio NOV racunar, Ati 5850, Intel I5 neku Corsair DDR3 memoriju i GA-P55-DS4 (intel chipset) tako neku plocu. Original Win Home premium 32, ja mu sve lepo stavio najnovije drajvere cak i Bios zadnji, sve novo novcato, udje u WOW i onda pocinje nocna mora, posle 15-30 min igranja padne mrak pa se sve zamrzne i krene ponovo posle 5-6 sec i tako random, i kada se par puta skrshi onda BSOD. Nista Overclocked !!! sve default i bilo i ostalo.

Dans sto vise para das za racunar, s`tim ti gore radi. :(
 
Drugar kupio nov racunar Intel I5, GA-P55-ds4, Corsair memoriju 2x2GB i ATI 5850 i kada udje u WOW ono posle 10-30 min obavezno padne crni ekran i wow se odmrzne posle 5-6 sec i sve ide dalje, dotle je on mrtav ili neko :) Posle 3-4 krasha BSOD....
Sve je instalirano novo, cak i BIOS na ploci, DX novi 10.7 Win7 Home premium 32 NOV original, updateovan SVE... i dzaba.
Chieftec napajanje 650W 1 god staro, covek ima jedan HDD i jedan dvd-r pisach, ne bi trebalo da to predstavlja problem :(

Probacu ovo sto sam tu video pa cu da javim sta smo uspeli kada mi donese comp.
 
Imam ja jedno pitanje. Zasto moja 5670 kartica nece da prihvati sveze komplete [ driver + catalyst ]? Nego moram da koristim neke iz decembra jer je kao GPU 5600...
Jel moze neko meni to ukratko da objasni?

Probao sam ja da istaliram i 10.4 tadashnji, ali posle svake instalacije pojavljuje mi se plavi ekran umesto win log on-a .... U chemu moze da bude problem? Ili je to tako namerno osmishljeno, a ja nisam upucen...

p.s. - Probano i na Win 7 i sada na win XP ...

Jel niko ne zna u chemu je ovde problem? Ili vam je glupo da mi objasnite jer je retardirano pitanje ... :D
 
Ljudi, imam Ati Radeon HD 2600 XT 512mb i jedan problem koji ranije nisam imao. Naime, posle ponovnog instaliranja celog OS instalirao sam prvo stare drivere, ali sam ih posle obrisao(uninstall), skinuo najnovije za ovu seriju i instalirao njih. I pre i posle toga mi prijavljuje sledece
"Hardware accelerated Direct3D 9+ is not available because the display driver does not support it. You may be able to get a newer driver from the hardware manufacturer." .
Kada hocu da uradim Direct 3D acceleration test on uradi 7 i 8, a za 9 kaze to sto sam napisao.
Pise da je DDI Version 7 ...
Znaci instalirao sam najnoviji directX, najnovije drivere(cak sam probao i sa nekim iz 2009. sa kojima mi je sve radilo, a ni sa njima nije htela).
Nesto mi je bilo cudno kada sam instalirao novi DirectX...onako krene instalacija i samo pretrci preko nje i kao Done.
Koristim Windows XP
Sta to moze biti? Sta ciniti?
Hvala
 
Pronasao sam resenje!
Primetio sam da kada god pokusam da instaliram novi DirectX 9.0c, verzija ostaje 9.0b. Googlao sam malo i pronasao software koji resava problem. Zove se DirectX Happy Uninstall. Prvo treba uci u opciju Backup/Repair i tu izabrati rollback opciju , zatim iskljuciti net(disable connection), pa nastaviti dalje. Zatim ce vam program traziti da ubacite windows XP disk i da izaberete folder i386. Nastavite dalje i on ce ukloniti tu verziju DirectX-a i vratiti je na 8.1. Medjutim, ja sam posle toga pokusao standardno da instaliram DX preko DXSetup-a, ali opet nije hteo. Onda treba uraditi sledece. Opet uci u DirectX Happy Uninstall i birati opciju Backup/Repair, a zatim opciju Install DirectX 9.0c. Opet ugasite net, ako vec nije ugasen, raspakujte DirectX 9.0c(koji ste prethodno skinuli sa neta) u neki folder(napravite novi na desktopu na primer) i onda u programu uz pomoc browse opcije udjite u taj folder i izaberite DXSetup. DirectX 9.0c ce se instalirati normalno i restartovace komp.
Posle toga je sve u redu. DDI Version: 9(or higher) :D
 
Poslednja izmena:
@tetrapack Prvo da li si ocistio drivere driver cleanerom. Da mozda nemas neke nVidia drivere koje si zaboravio da uninstaliras ili su ti mozda ostali repovi od nVidia drivera koje nisi ocistio driver cleanerom :), mada da je ovo ne bi se desavalo na oba sistema odjednom :).

Pozdrav!

Gile meni se driveri nisu prihvatili od prve instalacije... znachi nishta pre njih...
kad sam pokushao opet da instaliram neku drugu verziju ochistio sve kako valja DC-om i svim sto ide uz to... i opet se pojavljivao plavi ekran posle log on -a, posle instalacije...
Mozda ova Force3D 5670 je nesto retardirana... ;/
 
Cudan problem sam imao sa 3870. Resio da ocistim malo racunar od prasine i izvadio karticu iz slota. Posteno je izduvao (buseni prasine iz kulera leteli) i vratio u slot. Dignem racunar, pocne da ucitava Windows 7 i cap! plavi ekran. Resetuje mi se komp i udje opet normalno u windows.

Prvo sto sam uradio, dignem benchmark iz resident evil 5 i razoracam se da sam izgubio preko 50% brzine. To nije kraj. Upalim sony2 emulator, tamo katastrofa, vuce se kao da i nemam grafiku upaljenu.

Resenje prosto: Izvadio kartu opet, pronasao parce prasine u slotu, izduvao i slot ovaj put (****** nisam to odmah uradio) i vratio je nazad. Problem sredjen.
 
Poslednja izmena:
Te nove karte sto vam izbacuju GSOD i plave ekrane vracajte u radnju i trazite nove !!! Ne znam sta se zale ljudi bezveze, takvi problemi ne smeju da se desavaju i to je za reklamaciju ! Nije tu kriv Ati verovatno nego proizvodjaci sa svojim biosima itd.

Evo imao sam dve 5750 radile su ko sat, sad jedna radi klokovana poprilicno, stalno stavljani najnoviji drajveri.
 
Poslednja izmena:
...

Gile meni se driveri nisu prihvatili od prve instalacije... znachi nishta pre njih...
kad sam pokushao opet da instaliram neku drugu verziju ochistio sve kako valja DC-om i svim sto ide uz to... i opet se pojavljivao plavi ekran posle log on -a, posle instalacije...
Mozda ova Force3D 5670 je nesto retardirana... ;/

Skini ponovo drivere sa amd sajta, lepo odaberi sistem sta vec (mozda si omasio drivere itd.). Ako se opet bude isto desavalo, reklamacija.

Pozdrav!
 
kupio sam visiontek 5850 prije 15 dana i stavio drajver 10.8 mislim.IGRAM mafiu 2 i kad je neka pucnjava ili vatra fraps pokaze 5,6,7 i tako drzi jedno 3 minuta,...znaci nenormalno pada sa nekih 50 na 5.Sta moze to bit?Inace sam imao 8800gt i sto se tice stabilnosti nvidia nije imala drasticne padove.
 
kupio sam visiontek 5850 prije 15 dana i stavio drajver 10.8 mislim.IGRAM mafiu 2 i kad je neka pucnjava ili vatra fraps pokaze 5,6,7 i tako drzi jedno 3 minuta,...znaci nenormalno pada sa nekih 50 na 5.Sta moze to bit?Inace sam imao 8800gt i sto se tice stabilnosti nvidia nije imala drasticne padove.

Reinstaliraj Windows najverovatnije ce ti se resiti problem da se ne mucis....
 
kupio sam visiontek 5850 prije 15 dana i stavio drajver 10.8 mislim.IGRAM mafiu 2 i kad je neka pucnjava ili vatra fraps pokaze 5,6,7 i tako drzi jedno 3 minuta,...znaci nenormalno pada sa nekih 50 na 5.Sta moze to bit?Inace sam imao 8800gt i sto se tice stabilnosti nvidia nije imala drasticne padove.

nije do grafe ..izgasi fiziku na mafiu, e ti sad ide preko proca, a on kukavac ne moze sve postic :)
 
Pu majku mu i taj blue screen of death... :(

Nadao sam se da necu morati da je nosim nazad.
 
nije do grafe ..izgasi fiziku na mafiu, e ti sad ide preko proca, a on kukavac ne moze sve postic :)

Nije los procesor quad 8200,tako da bi trebao da radi solidno,nego je problem stabilnost da pada sa 50 frapsa na 20 i slicno i gornji slucaj.Reinstaliranje windowsa je interesantan predlog.
 
meni na q9550 @4ghz nije igrivo sa fizikom ..a kad je windows u pitanju reinstalacija je uvjek interesantan predlog :)
..a mozes probat i 10.9a
 
Mislis li na physx od nvidie? Koju graficku imas?
 
Poslednja izmena:
Lakse je reinstalirati windows, prebace se podaci na drugu particiju za cas posla recimo, nego lomiti glavu sta je problem guglati itd itd. kazem iz iskustva, imao sam probleme sa Atijem tipa plavi ekran sam od sebe pri paljenju reinstlirao drjvere, cistio drajvere itd. nista nije vredelo ,stavio svez windows problem resen, pogotovo je preporucljivo ako dugo nije nov sistem stavljan i ako je prelazeno sa nVidije na Ati pa ima problema....

A ti nemoj da palis PhysX u opcijama za MAfiju moguce je i zbog toga da se desava jer to nije opcija za Ati.
 
Poslednja izmena:
Mislis li na physx od nvidie? Koju graficku imas?

da, nvidia physx koja ti sad ide preko proca ako nisi ugasio tu opciju posle prelaska sa nvidia twimtbp :) ..a probaj i novi drajver sa profilima pa ako ne upali reinstall os ..a, kako rece bear, ako ti os nije duze vrijeme reinstaliran, vakat mu je :)

..a masina mi je u potpisu

edit: ako nisi prodao tu 8800 gt nju mozes postavit za dedicated physx kartu i onda ce ti sve leti sa sve fizikom
 
Poslednja izmena:
citao sam nesto o stavljanju dvije kartice,konkretno 8800gt,samo mi nije bas najjasnije.Osim sto mi treba ploca za novi psi express(imam u drugu creative zvucnu)kako povezati graficku sa monitorom i kakve drajvere postaviti za moje graficke?
 
ih za to treba odvojiti dosta vremena da se objasni ..pogledaj po forumima, ne znam dal na benchmarku ima thread o tome ..uglavnom trebaju ti drajveri od ati-ja i nvidia-je pa jos neki hack da bi radilo s ati-jem

http://forum.benchmark.rs/showthread.php?t=169914 thread o fizici na forumu pa vidi ima l tamo sto
 
Poslednja izmena:
Meni u podesavanjima ukljucena fizika na high, i nemam problema, a ati karta...Mozda se fizika i ne ukljucuje ako nemas nvidi-u, ili samo mali deo odradi proc...Inace bi ti bilo sporo uvek, ne samo pnekad...
 
Vrh Dno