Šta je novo?

Refilovanje kertridža: Iskustva korisnika

Imam canon pixma ip1900.Danas sam dopunio (prvi put) ketridz ,ali i dalje mi status black catrige-a kod "my printer status" ostaje isti ..tj da je prazan :S: kako resetovati to?

hvala na odgovoru ;)

edit:

pratio sam ove instrukcije... http://www.cartridgedepot.com.au/dl/tech/CDepot_Canon_PG-374041_CL-38505152.pdf max 10ml mastila ...itd :|

Dakle,ne možeš da resetuješ kertridže i normalno je da ti piše da je kertridž prazan i to ne pretstavlja neki problem jer i sam pokazivač nivoa mastila po pravilu ne daje pravu informaciju.Bitno je da ti kertridž-štampač dobro štampa.
Ako ti se desi a desiće ti se posle izvesnog vremena da blokira štampu drži dugme za uvlačenje papira 8-10 sec da resetuješ štampač.
 
Dakle,ne možeš da resetuješ kertridže i normalno je da ti piše da je kertridž prazan i to ne pretstavlja neki problem jer i sam pokazivač nivoa mastila po pravilu ne daje pravu informaciju.Bitno je da ti kertridž-štampač dobro štampa.
Ako ti se desi a desiće ti se posle izvesnog vremena da blokira štampu drži dugme za uvlačenje papira 8-10 sec da resetuješ štampač.

mene jos cudi sto je curila boja iz ketridza (ne iz one rupice koju napravis gore ,tu sam zalepio selotepom).

edit: koje mastilo koristite za canon stampace (ja sam kupio obicno...)?Sada vidim da ima neko posebno za canon http://www.pakom.com/KatalogProizvoda/OpisProizvoda.aspx?sifra=9000879 -.-
 
Poslednja izmena:
xphreak: Kad ti curi mastilo na glavi kertridza znaci da si sipao previse mastila i potrebno je ne da ga ostavis na maramicu da istekne visak vec da spricem izvucesh vishak mastila. Princip izvlacenja ja 1-2 ml pa onda proveris da li se i dalje pojavljuje kapljichava pojava na glavi. Kad dodjesh do toga da se na pojavljuje kapljichava pojava ti drzi cvrsto kertridz i istresi ga kao toplomer jedanput da i onda pogledaj glavu. Treba da ti se pojavi malo mastila na glavi koje ce se uvuci u glavu nazad. Tad si napunio taman koliko treba. Zatim stavi ga na sto, papir ispod i ostavi 10 tak minuta da odstoji. Ukoliko i tad ne pusti ni malo mastila spreman je da se vrati u stampac.
kod kanon patrona znaci da nisi dobro zatvorio rupu kroz koju su sipao mastilo. Najbolje resenje za zaptivanje istih je pistolj lepak koji se po sipanju prstom umochenim u sredstvo za pranje sudova lepo oblikuje i za par sekundi steze.

Takodje bitna napomena. U poslednje vreme se pojavljuju stampaci canon, lexmark, chiji kertridzi nemaju chipove na sebi al jednostavno kad ih dopunjujete vise ne zele da rade. Ne javlja se greshka do nas reciklera vec jednostavno sam stampac ima sistem da prepozna kertridz koji je izvadjen iz istog i kad se taj kertridz opet vrati stampac ga blokira sa radom i osteti ga tako da ne moze vise da se koristi. Jedna od mera predostroznosti je ta da kad Vam kertridzi dodju u poziciju za vadjenje izvlachenjem power kabla iskljuchite stampac, izvadite kertridze, napunite ih, vratite i zatim vratite power kabal i nastavite sa koriscenjem stampaca.
Po vadjenju power kabla ne vaditi kertridze 10 minuta da da bi se ostaci struje koji se nalaze u stampacu potrosili. Kod modela koji imaju baterije pozeljno izvaditi bateriju koja napaja taj chip koji vrsi regulaciju rada kertridza.
 
xphreak: Kad ti curi mastilo na glavi kertridza znaci da si sipao previse mastila i potrebno je ne da ga ostavis na maramicu da istekne visak vec da spricem izvucesh vishak mastila. Princip izvlacenja ja 1-2 ml pa onda proveris da li se i dalje pojavljuje kapljichava pojava na glavi. Kad dodjesh do toga da se na pojavljuje kapljichava pojava ti drzi cvrsto kertridz i istresi ga kao toplomer jedanput da i onda pogledaj glavu. Treba da ti se pojavi malo mastila na glavi koje ce se uvuci u glavu nazad. Tad si napunio taman koliko treba. Zatim stavi ga na sto, papir ispod i ostavi 10 tak minuta da odstoji. Ukoliko i tad ne pusti ni malo mastila spreman je da se vrati u stampac.
kod kanon patrona znaci da nisi dobro zatvorio rupu kroz koju su sipao mastilo. Najbolje resenje za zaptivanje istih je pistolj lepak koji se po sipanju prstom umochenim u sredstvo za pranje sudova lepo oblikuje i za par sekundi steze.

Takodje bitna napomena. U poslednje vreme se pojavljuju stampaci canon, lexmark, chiji kertridzi nemaju chipove na sebi al jednostavno kad ih dopunjujete vise ne zele da rade. Ne javlja se greshka do nas reciklera vec jednostavno sam stampac ima sistem da prepozna kertridz koji je izvadjen iz istog i kad se taj kertridz opet vrati stampac ga blokira sa radom i osteti ga tako da ne moze vise da se koristi. Jedna od mera predostroznosti je ta da kad Vam kertridzi dodju u poziciju za vadjenje izvlachenjem power kabla iskljuchite stampac, izvadite kertridze, napunite ih, vratite i zatim vratite power kabal i nastavite sa koriscenjem stampaca.
Po vadjenju power kabla ne vaditi kertridze 10 minuta da da bi se ostaci struje koji se nalaze u stampacu potrosili. Kod modela koji imaju baterije pozeljno izvaditi bateriju koja napaja taj chip koji vrsi regulaciju rada kertridza.

Sipao sam "samo" 10ml mastila.Ketridz ima kapacitet od 21ml.Sada sam izvadio neki deo matila (tj nekih 7ml).
 
Ovde sve lepo pise za refilovanje. Prvo, sve je tacno a drugo- ja sam taj koji je proverio.
Ako je uspelo sa mojim Pixma MP520 i sa vasim ce.
http://www.refillinstructions.com/
Cak je neko i ostavljao ovo na forumu.
Meni je bio samo problem da resetujem chip i to sam nasao i kako na ovom sajtu.
 
Ne postoje da se kupe originalna mastila. proizvodjaci cuvaju sastav kao poslovnu tajnu. imaju samo kopije, i to bolje i lose. posto sam trebao da odstampam jedno 50-100 stranica u full coloru, kupio sam prva mastila koja sam nasao i to 490 dinara sva 4 po 80 ml. i mogu da kazem da sam prezadovoljan. kvalitet je dobar,
ovako je ispalo:
http://www.benchmark.rs/forum/showpost.php?p=1753098&postcount=294

Jel mozes da kazes gde si pazario mastila?... :wave:
 
U kralja milana, preko puta skc, pa jos malo ka terazijama(50tak metara) pa prolaz u dvoristu zgrade. ne znam kako se zove radnja..
 
Ljudi,ja vise ne bih refilovao ketridze na ink-jet stampacu pa da mi poklanjaju boje!
Zasto?
Bacio sam do sada par stampaca zbog doticnih(pribliznog kvaliteta kobajagi)boja.Kupovao sam kod nas,preko, imao spoljne rezervoare na Epsonu i sve to dzaba kada posle par meseci zapece glava,ketridzi ili sta vec.
Kvalitet fotografija zaista nije diskutabilan,priblizno je to,al' prvih par meseci.Ne daj boze da vam fotografija stoji izlozena na suncu,pozelene za par dana.
Suma sumarum,nisam bogat da bih kupovao jeftino,ko je razumeo shvatice.
 
Ljudi,ja vise ne bih refilovao ketridze na ink-jet stampacu pa da mi poklanjaju boje!
Zasto?
Bacio sam do sada par stampaca zbog doticnih(pribliznog kvaliteta kobajagi)boja.Kupovao sam kod nas,preko, imao spoljne rezervoare na Epsonu i sve to dzaba kada posle par meseci zapece glava,ketridzi ili sta vec.
Kvalitet fotografija zaista nije diskutabilan,priblizno je to,al' prvih par meseci.Ne daj boze da vam fotografija stoji izlozena na suncu,pozelene za par dana.
Suma sumarum,nisam bogat da bih kupovao jeftino,ko je razumeo shvatice.

He,he.he.....
Da li si se pitao da li postoji razlika između benzina koje smo sipali iz kanti i flaša i goriva sa benzinskih pumpi.Šta misliš da li postoji razlika između profesionalnih reciklera koji se bave SAMO reciklažom ili onih koji svaštare?

I još jedno pitanje.
Za koju reciklažu se odlučuješ za onu koja košta 350 ili onu koja košta 450 dinara a ja znam da svi potrče na onu jeftiniju.Možda ste uštedeli 100 dinara ali ja neću da dozvolim da se ljudi koji se OZBILJNO bave reciklažom etiketiraju da to što rade ne valja.Sarađujem sa preko 800 firmi i oni nemaju problem koji Vi privatni korisnici imate.A zašto?Zato što ljudi štampaju, zbog čega su štampači i napravljeni a ne periodično kao privatni korisnici pa onda nastane problem pre svega zbog NE ŠTAMPANJA.
A što se tiče poklanjanja boja ja svoje boje nikad ne poklanjam jer vrede a ne 1 litar mastila za 1000 dinara pa toči.
Pozdrav,
 
Poslednja izmena:
imam mušteriju kojoj od prvog dana kada je kupio printer sam ugradio CISS i on samo dosipa boju. Radi se o printeru K5400. Posle pola godine ga je donio prvi put na servis do kada je odštampao preko 46000 listova i to kataloga. Razlog zašto je donio uredjaj na servis je to što mu neće duplex da radi kako treba već zaglavljuje papir kada okrene drugu stranu.
Kao što kaže killer chip možeš koristiti šta god hoćeš ali ajde probaj sa nekim ko to radi profesionalno i dovoljno dugo pa da vidimo onda iskustva.
 
Poslednja izmena:
Trebao bi posle svakog punjenja da odradis ciscenje kertridza preko drajvera stampaca, pretpostavljam da imas tu opciju negde (Clean the Print Cartidge) ili tako nekako.
 
Molim, nema na čemu i drugi put:wave:
 
Neko je postavio pitanje u vezi canona MP190, ali niko nije odgovorio. I ja ima isti stampac i saznao sam da je to jedan od retkih canona kojima ne moze da se resetuje ketridz.

E sad, voleo bi da mi odgovore ljudi koji se bave refilovanjem a i oni koji imaju ovaj stampac sta biva kad se ketridz isprazni pa ga ja napunim? Da li moze i dalje da se stampa i pored upozorenja koje ti salje softver (mislim iskljucivo na model MP190)? Da li ce cip na ketridzu da se blokira posle odredjenog broja odstampanih listova bez obzira sto sam napunio ketridz?

To je u stvari ono sto me najvise zabrinjava, jer sve ove stvari mogu da istrpim, i upozorenja i punjenje ketridza i pranje sundjera u ketridzu, ali ako ketridz totalno rikne, ja tesko da cu dati pare za novi,.... mislim preskupi su, brate!

Jedan lik u servisu mi je rekao da nema potrebe za resetovanjem ketridza i da kod Canona nije cip taj koji blokira stampanje vec prezasiceni sundjer. Sta kazu strucni forumasi?
 
Poslednja izmena:
Ja sam imao Pixmu 1300 koja koristi iste kertridze i zavrsila je u kanti za smece. Kertridzi se mogu dopunjavati i ne obaziri se na obavestenja. Problem je sto sam tek kasnije nasao na forumima da se kertidzi obavezno trebaju vaditi i vracati kada je stampac iskljucen iz struje. Meni se desilo na dva kertridza (oba color) da ih stampac vise ne prepoznaje i bez obzira sto mi je crni pun stampac nece stampati ni crno bele fotografije jer prijavljuje da nema kolorni kertridz. Ima i program za resetovanje kertridza a moze i kombinacijom tastera. Sto se tice pitanja na onom drugom topicu ja mislim da vecina korisnika stampa dok ne pocnu boje da brljave ili da bledi crno beli otisak. Ionako ti pokazivaci nivoa nisu pouzdani pogotovo posle refila posto je u pitanju drugo mastilo (a oni ustvari broje kapljice).
Ja sam na kraju kupio polovnu Pixmu 1000 za 500 din i dva kertridza za nju za 400 din i uspela je da proradi tako da sada imam perfektan crno beli otisak a boja jos malo brljavi (mada mislim da cu i to srediti), refil je vise nego jednostavan a i kertridzi kostaju oko 200 din. Za moje potrebe i vise nego dovoljno.

P.S.
I ja sam po forumima citao da nema problema sa tim novim Canon-ovim stampacima sto se tice refila pa sam uzeo Pixmu 1300. Stvarno sam jedno dva puta punio kertridze i nije bilo problema (u servisima) ali tek samkasnije nasao da imaju ovaj problem sa neprepoznavanjem kertridza.
 
Da, to znam da treba iskljuciti stampac iz struje kad se vade ketridzi.

Kada kazes pixma 1300 pretpostavljam da misliš na IP seriju. Nisam znao da su ketridži za njih tako jeftini, za ovog mog su 2000 dinara. Gde si ih kupio? Jesu li ti ketridži samo za IP seriju tako jeftini?

Što se tiče resetovanja ketridža, za ovaj model što ja imam (MP190) još uvek ne postoji resenje za reset kombinacijom tastera, bar ja nisam nigde našao. Takođe ni program mptool ne funkcioniše. To me zabrinjava, jer sta ako ih na kraju ipak budem morao resetovti?

U servisima uopšte nemaju te spravice za reset ketridža, a preko neta mi je ne sigurno da naručujem.

Jedina uteha mi je uveravanje mnogih da se ketriđz neće blokirati kad brojač izbroji sve kapljice, ali j bih ipak voleo da se javi neko ko ima taj štampać već neko vreme, da čujem lično iskustvo sa dotičnim modelom.
 
Zdravo dexns,

1. U pravu si za cenu kertridža koji koštaju 1950/2500 dinara u zavisnosti da li je crni ili kolorni kertridž.
2. Kertridži koji se nalaze u tvom štampaču nemaju klasičan čip pa se i ne resetuju i nema potrebe za tim.
3. Ako su kertridži ispravni tj. ako im je elektronika ispravna dovoljno je da kada te upozori da nema mastila i blokira ti štampu pritisneš dugme za stopiranje štampe (obrnuti crveni trougao u crvenom krugu) oko 8 sekundi i u tom trenutku se štampač resetuje i nastavljaš sa štampom.Može da se dogodi da ti traži da istu operaciju ponoviš i za drugi kertridž a može ti isto to tražiti da uradiš posle pitaj Boga kopija.
Ukoliko se štampač ne resetuje onda je u pitanju gore navedena elektronika na kertridžu i tu nema pomoći osim da izdvojiš ne tako malu sumu.
4. Tule je rekao da kertridži za PIXMA 1000 koštaju 200 dinara(svakako nisu original ali rade) i radi se o kertridžima BCI 24 a PIXMA 1300 koristi iste kertridže kao i ti PG40 i PG41 ili u lajt varijanti PG37 i PG38 koji što se cene tiče i nisu naročito "lajt".

Reciklažom se bavim jako dugo i ovo ti pišem iz mog iskustva jer sam i sam imao u servisu za probu MP 190 ali pošto je imao kvar na ploči uzeo sam MP210 što je manje više ista mašina.

Nadam se da sam ti bar malo pomogao a za konkretniji savet pošalji PP.

Pozdrav,
 
Poslednja izmena:
Upravo tako.
Pixma 1300 koristi PG50 i PG41. Refilovao sam dva puta kertridze i sve je bilo ok. Posle treceg puta kada sam ga odneo na punjenje u servisu su mi rekli da ne mogu da refiluju kolorni jer je zapekao, ali su mi napunili crni. Medjutim kada sam vratio kertridze u stampac on nije prepoznavao color pa je odbijao da stampa i crno belo. E sada kada sam izvadio colorni kertridz video sam da je on suv tj da ga nisu ni punili. Da li su mi oni u servisu sredili kertridz ili ja ne znam. Identicna stvar se desila i mom bratu sa Canonom koji koristi iste kertridze. E sad posto PG 41 kosta vise oko 2500 din ja na netu nadjem Pixmu 1000 polovnu za 500 dindzi sa praznim kertridzima. To je starija generacija Pixmi (tacnije prva sa tom oznakom Pixma) i koristi BCI 24 kertridze koji na sebi nemaju nikakav chip pa su zato i tako jeftini a glava im se skida jednim potezom pa se lako moze otcepiti. Sto je kvaliteta stampe tice nisam video nikakvu razliku izmedju pixme 1000 i pixme 1300. U svakom slucaju stampac me je sa novim kertridzima izasao manje od 10 evra i sada je potpuno ispravan. E sad verovatno bi mi i stari stampac radio da sam pazio kako vadim i stavljam kertridze ali verovatno ni glave na tim kertridzima nisu predvidjene da traju 10 punjenja (u teoriji predvidjene su da traju samo dok ne potrose mastilo koje je u kertridzu) dok na stampacima koji imaju posebno glavu a posebno kertridz bi trebalo da su dugotrajnije.

E sad par pitanja za killer chip-a
1.Koliko staje mastila u kertridze BCI-24 (koliko u crni a koliko u kolor) da se ne prepune.
2.Da li ima ili da li je bilo da se kupe posebno glave za ove stampace posto se jako lako montiraju.
Ja bi za ovu glavu dao 20-30 evra jer se kertridzi lako dopunjuju a i izgleda mi kvalitetnija nego na kertridzima koji imaju glavu na sebi.
3.Da li iko pravi stampace koji nemaju glavu na kertridzu a da se prodaju kod nas.
 
1.Crni prima 7-10 ml u zavisnosti od samog suđera ali pošto sam puniš sipaj oko 6 ml a kolor 3x4ml ali ti sipaj 3x3 ili 3x2ml ali opet zavisi od samog sunđera jer što ga više puta puniš on vremenom gubi kapacitet.
2.Što se tiče same glave moraćeš da je potažiš na više mesta iskreno ne znam ko je trenutno prodaje.
3.Naravno da ima .
Epson (ne preporučujem osim ako nemaš CISS ili samoresetujuće kertridže)
Canon serije PIXMA 4000
HP K5400 (odličan štampač) i nova serija HP Photosmart C6380,HP Photosmart D5460,HP Photosmart C5380 (koriste kertridže hp 364) itd.

Pozdrav,
 
Hvala na odgovorima ali ako ti ne predstavlja problem moze jos par podpitanja:

1. Jasno da jasnije ne moze biti.
2. Da li ovo znaci da su se glave nekada mogle naci relativno lako. Da li znas koliko su kostale.
3. Ma za Epsone znam odavno da su imali chip na sebi iako nisu imali imali glavu. Da li to znaci da Canoni i HP-ovi imaju kertridze bez ikakvog chipa na sebi.
 
Na žalost ovo je Srbija i ovde se ništa ne može lako naći.Cene su varirale i kretale su se do cene celog štampača ali problem je ipak bio gde ih naći.
Canonovi i HP kertridži imaju čip alii ne blokiraju štampu (nemaju na sebi killer chip-ove) pa je štampanje normalno , jedino ti na ekranu pokazuje da su kertridži prazni.
Kod Canona i HP-a možeš da staviš i CISS sisteme za kontinuirano napajanje glave mastilom i po meni tu je najbolja kombinacija HP K5400 sa CISS-om kome kertridži ne stoje na samoj glavi već su sistemom tankih creva povezani sa glavom ali je bitno to što je to fabrički urađeno i besprekorno funkcioniše (naravno uvek kod štampača bez obzira na proizvođača postoji nešto što može da te iznervira).

Pozdrav,
 
Poslednja izmena:
Ja sam punio 21 i 22 i 27 i 28 HPove, i najbolji-najlakši su za punjenje .. nekad izdrže do 5, nekad i preko 10 punjenja ....
 
Ja sam punio 21 i 22 i 27 i 28 HPove, i najbolji-najlakši su za punjenje .. nekad izdrže do 5, nekad i preko 10 punjenja ....


Istina.
A sad pazi HP 56 i 57 punjeni po 59 puta (vodim evidenciju u servisu),na kraju kolornom je crkla elektronika a i crnom je sunđer bio zasićen pa je čovek kupio nove.
Inače jedan moj kolega je punio jedan kertridž mislim da je Canon bci 21 preko 150 puta ali TO SU SVE EKSTREMI NA KOJE SE NE TREBA OSLANJATI KAO PRAVILO.
Prosek punjenja je 5-10 puta pa ako može više OK ake ne ...

Pozdrav,
 
Izgleda da onome ko češće štampa i puni, ketridži traju duže tj. mnogo više puta puta se mogu napuniti
 
Moguće ... tipa, glave napravljen da traju godinu dana, sad, neko za to vreme napuni 6 puta, a neko 36 put a....
 
Izgleda da onome ko češće štampa i puni, ketridži traju duže tj. mnogo više puta puta se mogu napuniti

Što se tiče kvaliteta štampe uvek će bolje raditi kertridž koji radi svaki dan - na kome se često radi ali što se tiče dugotrajnosti to je lutrija, pa meni je kod kuće "pregoreo" kertridž a da ga nisam ni jednom napunio ("posrećilo mi se").

Pozdrav,
 
Moj HP c4280 koristi 350 black i 351 za boju. Non-stop crkavaju po punjenju posle nekog vremena. Sada sam kupio XL pa ce valjda potrajati. Iz tih razloga, posto ovo definitivno nije isplatljivo, cu kupiti laserski neki.
 
Da stvarno........... Ovi ink jet stampači su postali štampači za jednokratnu upotrebu.
 
reciklaz atonera

:smash:Moze li mi neko reci kako da dopunim /recikliram/ kertridz za stampac hp Deskjet f 4200. broj kertridza je 300 i jedan i drugi.
 
Nazad
Vrh Dno