Šta je novo?

Refilovanje kertridža: Iskustva korisnika

Prvo pitanje- da ponovim: kako da resetujem chip na svom stampacu Canon Pixma MP520?
Drugo- znam da se puni spricom i iglom ali molim tacna postupak za ovaj Lexmark. Ovako izgleda, nije isti(u pitanju je 36):
181.jpg
 
Jel ima neko istustva sa Canon MP190?
 
a sa spiricom je zajebano je obicno prodjem ceo grad cim pomenes u apoteci sta ti treba samo te odj**be
Ludilo, nije ni cudo sto narkomani koriste vise puta iste igle i spriceve. A posle neke akcije protiv aidsa i sl. Nisu normalni, meni su jednom u jednoj drzavnoj apoteci trazili recept i to sam kupovao samo spric bez igle, ladno sam je pitao jel ona to ozbiljno. Mada samo sam tada imao problem i nikad vise, uvek mi daju bez reci.

Dopunio sam kertridze i u boji i crni, odlicno stampa crna, sve se sad osusilo nema curenja, ostro, stvarno ko kad je bio nov. Medjutim boja katastrofa, nekad odstampa plavo nekad zuto nekad ovako nekad onako,pa onda isprekidano, u cemu je problem?

Kad punis kertridz u boji obavezno pazi da ne pocne da curi na diznama za vreme punjenja. Drzi ga sve vreme punjenja na papirnoj maramici. Meni se jednom desilo da je pomesao boje malo (verovatno je zuta malo povukla magente na dizni) i posle toga je stampala malo prljavo zuto, jedva primetno. Tj. primecuje se samo kad stampam cistu zutu, cak i na fotografiji na kojoj ima dosta zutih detalja se nije ni primecivalo. U svakom slucaju od tada punim kao sto sam ti rekao i nemam nikakvih problema.
Ovo sam rekao posto sumnjam da je i kod tebe slican problem, mada me buni to isprekidano. Ako ima zastoja nekog najbolje da malo "produvas" spricem bez igle (naslonis ga na otvor za refil i lagano ubrizgas vazduh). Naravno obavezno pazi na curenje.
btw ja imam 840c i na njemu kad drzim pritisnuto dugme za ukljucivanje i pritisnem 4 puta dugme za izbacivanje papira ili sta vec, izbaci test stranu na kojoj tacno vidim kako radi koji kertridz. Probaj, verovatno je i kod tebe isto.
 
Jel boja uopste curi? Jel se pojavljuje na glavama, tj. jel ostavlja trag na maramici recimo? Ako da, onda proveri i prebrisi kontakte, ako ne probaj da produvas sa spricem kao sto sam vec rekao. Ako ni to ne upali probaj neke alternativne metode, sa vrucom vodom i sl. vise nemam nekih ideja.
krastavac sta da ti kazem, srecno!
 
ne curi boja na maramicu uopste, sad cu probati da produvam...
 
Produvao sam, boja curi na maramicu, ali sad opet ne stampa u boji nista...
 
Z45, u 98% slučajeva štampam samo crnim mastilom. U štampaču su orginalni kertridži. Nemam pojma u kakvom je stanju ovaj u boji, ali crni radi ko satić. Čim se isprazni, sipam mastilo i vozi. Ponekad se desi da je mastilo suviše gusto, pa ubacim malo destilovane vode.
 
Moje iskustvo

Koristim hp C4270 vec 7 meseci,to mi je prvi stampac. Upisala sam fax, pa rekoh trebace :D

Na ovom i slicnim forumima sam se informisala o dopuni kertridza,
pa kada se potrosio onaj daj_boze_da_je_bio_1_pocetni_ml :d, kupila sam boju u "jednoj" :) radnji i sama ga dopunjavam redovno.

Potrebe su mi studentske, neka skriptica i sl :) nekih 100 str mesecno, a punim pre ili posle svakog veceg stampanja, po par mililitara. Ako ubacim vise boja curi napolje.

Medjutim, juce sam isla da kupim bocicu boje i odnela kertridz (sve vreme pricam o crnom), da bi ga malo ocistili u ultrazvucnoj kadici i konstatovali su da bi trebalo da ga promenim. :mad:

Boja u njemu stoji skorena i zato je kapacitet boje koju mi "dozvoljava" da ulijem mali.

Medjutim, necu da se predam :D jer sam citala o svakakvim ispiranjima kertridza u vrucoj vodi, vadjenju sundjera i sl.
Ako moze neko, neka mi da savet u vezi toga.

Verujem da tema vec postoji, tako da mi mozete dati i link ka njoj jer zaista ih ima mnooogo, oko sat vremena trazim pravu i nisam je nasla. :trust:
 
Poslednja izmena:
da li ti uopste kertridz pusta boju na recimo maramicu i sta se desava kad ga stavis u stampac, kako stampac reaguje, ali SVE IMA SVOJ VEK u principu kertridzi se mogu refilovati sve dok im neode elektronika
 
moje licno iskustvo... dok radi radi kad stane slobodno ga baci jer tu se popravka en isplati
 
@ Milic@ Možeš da probaš da "skuvaš" kertridž tako što ćeš da ga staviš u neku manju posudu (voda bi trebalo da bude maximalno do polovine visine kertridža), uključiš ringlu i čekaš da provri voda. Posle jedno 1-2 minuta bi trebalo da počne da curi boja (ako je ima uopšte). Ostaviš nakon toga da se prosuši kertridž, napuniš ga bojom i to je to :D
Ja sam tako spasio nekoliko kertridža, ali ako ti sam štampač javlja da je kertridž neispravan, ništa ne pomaže...
Nadam se da sam bio od pomoći.
 
Poslednja izmena:
Pomoć oko Canona pls!!

Pozdrav svima.

Imam canon pixma 1700. posle refilovanja mi ne vidi color ketridž pa nemogu da štampam ni sa crnim a meni i treba samo crni. Da li mogu nešto da uradim pa da koristim samo crni. Probao sam u opcijama da ugasim color ali ne vredi. jednostavno traži da vidi oba ketridža.

10x unapred
 
Kole, ketridz se jos drzi,on stampa, ali me nervira sto prima samo par mililitara.
Takva sam pametnica da sam cak i "zaje*ala" komp, pa me ne opominje da je prazan, hehe, nego lepo stoji upitnik i na kolor i na crnom ketridzu, kao da nisu tu, a komp samo stampa. :p

Inace necu da odustajem jer sam slusala o tome da se moze puniti bezbroj puta ako se nadje pravi nacin, pa hocu maximalno da iskoristim ketridz :)

Marko, tvoj post je kopiran u word i sacuvan u komp, eto koliko mi vredi :D

Hvala vam na azurnosti i savetima! :happy:
 
Kao prvo Milic@ nijedan kertridž ne može beskonačno da se dopunjuje.
Drugo,kuvanje vode i potapanje kertridža se koristi ako se prskalice na glavi začepe i to funkcioniše samo u tom slučaju.
Tvoj problem je u zasićenju sunđera i nemogućnosti da primi maksimalnu ili primerenu količinu mastila.
Postoji mogućnost oporavka sunđera ali postoji i mogućnost da prilikom otvaranja kertridža oštetiš sam kertridž.Ako si spremna da rizikuješ ...
Pretpostavljam da koristiš kertridže sa oznakom Hp 350 i Hp 351 sa zelenim kapicama koje se lakše skidaju od plavih kapica.Dakle,polako skalpelom probaj da odvojiš ( rasečeš) mesto spajanja kapice i samog tela kertridža.Ići će sporo ali moraš da paziš da ne oštetiš bakarne kontakte na kertridžu.Nađi neki oštar predmet ali čvrst koji se ne savija ( kuh.nož , šrafciger...) pa odvoji kapicu od tela kertridža.Izvadi sunđer (obavezno stavi rukavice) i dobro ga operi sve dok iz njega ne izlazi čista voda.Ostavi ga da se dobro osuši.Ubaci u kertridž i dopuni ga.Kapicu zalepi ali tako da možeš sledeći put lakše da je skineš.
To je to,rizično je ali uspeva.U servisu sam bar 100 kertridža tako oporavio naravno uz saglasnost vlasnika kertridža .

Pozdrav,
 
@killer chip,

hvala mnogo na korisnim savetima, pokusacu to kad kupim sledeci ketridz pa vise ne budem imala sta da izgubim.

Inace znam da ne moze beskrajno da se dopunjava, naravno, ali isto tako znam da moze vise nego sto sam ja to radila ;)

Pozz
 
Imam jedno konkretno pitanje. Znam da sa ovim jeftinijim mastilima (us int i jet ink) mora da se stampa jedanput dnevno da se nebi zapusilo. Pa pitanje je da li postoji neko skuplje mastilo koje je bolje i koje se nece zapeci?
 
Stani, ja pitam da li postoji bolje mastilo za ink jet a ti meni kazes da postoji laserski stampac..
 
Imam jedno konkretno pitanje. Znam da sa ovim jeftinijim mastilima (us int i jet ink) mora da se stampa jedanput dnevno da se nebi zapusilo. Pa pitanje je da li postoji neko skuplje mastilo koje je bolje i koje se nece zapeci?

Naravno da je kvalitet mastila jako bitan ali tehnologija ink jet štampača je takva da moraš da štampaš redovno da se dizne ne bi zapušile.
Kertridž ima između 250-1200 prskalica a svaka je 7 puta manja od vlasi kose.Zamisli da ti je u kertridžu samo voda pa bi se dizne zapušile ako ništa ne prolazi kroz njih a kamoli mastila.Začepljuju se i originali ali isto tako postoje i mastila koja se prodaju kao American ink , OCP ... a da to i nisu pa stvaraju probleme koje verovatno i ti imaš.
Međutim postoji jedan veliki problem kod Vas korisnika koji sami punite.Kada kupujete mastila jedino što Vas interesuje jeste cena i to da Vam prodavac mastila priča ono što Vi želite da čujete.Kada Vam se ponudi mastilo sa nekom jačom cenom (realnom) onda verovatno neko hoće da Vas prevari.A da li je to tako?
Inače sa dobrim mastilom ne moraš da štampaš baš svaki dan ali na 7-10 dana obavezno.

Pozdrav,
 
Poslednja izmena:
Hvala na odgovoru.
Ja jos nisam punio nego koristio originalne ketridze, i prolazilo je po mesec dana da ne stampam nista i opet radi kao sat. E sad bi hteo da punim i pitam konkretno koje mastilo je dobro. eto na primer sato kaszes na 7-10 dana, koje mastilo da kupim?
 
Mozes da probas sa InkTec bojama, malo su suplje, ali zato daju otisak koji je najpriblizniji originalnom. Koristim ih vec par meseci i za sada sam zadovoljan. Inace imam HP DJ5940 stampac.
 
Evo da se i ja pridružim temi, odavno imam HP-ov inkjet serije HP5100 i probao sam da dopunim njegove kertridže nekom bojom koja baš nije bila ni jeftina, ne sećam se firme, uglavnom rezultat je bio vrlo loš, papir je naglo povlačio tu boju i slova su bila kao razmazana, moglo je da se koristi za neke osnovne potrebe ali je ružno izgledalo, onda sam lepo kupio originalna hp-ova mastila i to je sasvim druga priča, sa heapy endom :)
 
Ne postoje da se kupe originalna mastila. proizvodjaci cuvaju sastav kao poslovnu tajnu. imaju samo kopije, i to bolje i lose. posto sam trebao da odstampam jedno 50-100 stranica u full coloru, kupio sam prva mastila koja sam nasao i to 490 dinara sva 4 po 80 ml. i mogu da kazem da sam prezadovoljan. kvalitet je dobar,
ovako je ispalo:
http://www.benchmark.rs/forum/showpost.php?p=1753098&postcount=294
 
Uf ala smarate sa mastilom. Nece mastilo uticati na rad stampaca.
Dopunjavam kertridze 10 tak godina kroy ruke su mi prosle hiljade raznoraznih mastila i kertridza.
Jedina razlika u mastilu koje kod nas moze da se nabavi je u samom otisku da li je crna crna il je nijansu bledja, da li kod stampe ostavlja kvalitetan ostar ili uradi blur efekat tj preliva, da li se odma susi il mu treba 10 sekundi da se osusi. i sl to su specifikacije. Da isprobam koliko lose mastilo deluje na glavu stampaca nije me mrzelo na hp i canonu sam stavljao neko xyzmlj univerzalno mastilo i stampao po 1000 stranica ( jos uvek mi zao papira ) po praznjenju tih kertridza posle 1000 strana i stavljanju finijeg mastila opet sam dobio potrebnu ostrinu i finocu stampe. Onda sam stavio dvojne cene ko oce loshije mastilo al za npr 400 din i ko oce bolje mastilo al za 550.
Sad samo sipavam ovo jeftinije.....
njime punim apsolutno sve od vivera do ostalih stampaca i interesantno je to da oni koji rade svaki dan guraju i glave stampaca-kertridza guraju fabrichke norme.
I ljudi su zadovoljni.
Ko od inkjet-a trazi kvalitet crnog mastila da bude kao laserska kopija nek kupi dva stampaca pa nek stampa malo tamo malo ovamo.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno