Šta je novo?

Redmi Note 10 / 10 Pro

Ni na telefonu ni na kompu mi se ne pojavljuje telefon u mojim uređajima
da li to ima veze zato što je otključan ili? pre mi se pojavljivao
 
Kakvo ti iskustvo treba? u pitanju je security patch na 1.8.2022.

dobio sam ovo djubre kao sluzbeni, ima li neko problema da , recimo, wifi brzina je 20-25% od maksimalne. na linku od 200,on doacuje d0 50-tak. Sve sam radio sto se moze raditi ali ne pomaze. To je prosto tako?
 
Kakvo ti iskustvo treba? u pitanju je security patch na 1.8.2022.

dobio sam ovo djubre kao sluzbeni, ima li neko problema da , recimo, wifi brzina je 20-25% od maksimalne. na linku od 200,on doacuje d0 50-tak. Sve sam radio sto se moze raditi ali ne pomaze. To je prosto tako?
Sigurno ste upravu . Realno gledano da li ima razlike između brzine od 200 ili 50 mb/sek ,po meni jako malo sve sem stream-a može da radi bez ikakvih poteškoća i neće da secka ako se čak sa fona gleda stream ...A ipak istini za volju to što smo mi navikli da nam sve funkcioniše u mili sekundu to Bog me teško .To je samo moje mišljenje ;) (y)
 
Ma nije samo to,mada ni ovo nije neki problem jer je sluzbeni pa se poklonu ne gleda u zube. To je brzina 5gHz, sta bi bilo na 2,4 ne smem ni da probam. Ozbiljnih problema ima Xiaomi, vidim da to ne znaju da rese,bar na ovim "uredjajima srednje klase" . Svaka cast onom ko je hrabar da plati njihov premium uredjaj a ima ovakva iskustva kao ja(nije ovo prvi Xiaomi koji koristim).
 
Ma nije samo to,mada ni ovo nije neki problem jer je sluzbeni pa se poklonu ne gleda u zube. To je brzina 5gHz, sta bi bilo na 2,4 ne smem ni da probam. Ozbiljnih problema ima Xiaomi, vidim da to ne znaju da rese,bar na ovim "uredjajima srednje klase" . Svaka cast onom ko je hrabar da plati njihov premium uredjaj a ima ovakva iskustva kao ja(nije ovo prvi Xiaomi koji koristim).
Eh kada bi ja imao poklon od firme ... ;) :D
 
Jel si probao da ugasis blutut ako ti je ukljucen? Hoce BT da obara brzinu na wifi kod Xiaomi-ja...
 
ma ne,BT nije nikad ukljucen. Nemam sta da zakacim na njega. Ja sam na iOS-u kompletno.
 
Kakvo ti iskustvo treba? u pitanju je security patch na 1.8.2022.

dobio sam ovo djubre kao sluzbeni, ima li neko problema da , recimo, wifi brzina je 20-25% od maksimalne. na linku od 200,on doacuje d0 50-tak. Sve sam radio sto se moze raditi ali ne pomaze. To je prosto tako?
Probaj restart, Novi update neki, flesuj malo budzi, overklokuj wifi modul, uključi indijski mode tamo zraci više :D
 
Iskljucene su meni 2,4 godinama. Nemaju svrhu a uredjai koji je koriste, ja ih ne koristim. Isti djavo i na Ubee i na Tehnicolor(na ovom jos gore).
 
Šta znači Security ikonica u Status bar-u?
Povremeno se pojavi, evo danas opet dok je bio n a punjaču.
Tako nevezano se samo od sebe "aktivira".

Evo slike trakice, bez objašnjenja i klik na nju ne radi.

IMG_20220828_151658.jpg
 
Ok Srki, hvala. :D
Pitam svasta ovde jer mi prvi SraoMi telefon.
I neke sitnice zesce nerviraju u odnosu na prethodna Android iskustva.
A i ostarilo se, priznajem. :)
*npr imao sam par puta situaciju da mi default browser promeni na preinstalirani Chrome a postavio sam Vivaldi za default-ni.
 
Zdravo!
Instalirao sam MGC_8.1.101_A9_GV2b_MGC.apk za Redmi Note 10 pro i veoma sam razocaran kvalitetom slika.

Xiaomi camera app pravi daleko bolje slike od Gcam.

Da li sam instalirao pogresan apk za RN10Pro ili treba dodatno da ubacim neki xml file?

Ocekivao sam mnogo vise od toliko hvaljene Gcam.
Imate i običnu app na Google play strore , Best Camera super je !
Nemojte zaboraviti telefon služi za telefoniranje a foto aparat za slikanje 😀😃😄
 
Izvini ali većina ljudi više nema foto aparat i koristi telefon za slikanje.
Ko želi da ima ne znam kakve slike kupuje foto aparat...
 
Izvini ali većina ljudi više nema foto aparat i koristi telefon za slikanje.
Ko želi da ima ne znam kakve slike kupuje foto aparat...
Ne znam koje si godište !? ( realno nije ni bitno ) . Moj prvi fon je bio 338 Ericsson pa 628 ,pa dok sam došao do T 10 koji je imao i vibraciju to je bio uspeh i max . Prevedeno šta hću reći meni je fon pre svega za poziv ,možda sms ,naravno i za brži pristup netu .... A kamere od 108 mp ,pa 4 k pa 8 k video snimanje ...To više nije to... izgubilo je smisao šta je fon ,šta je destop računar,šta je lap-top ,šta je kamera za snimanje fotografija a šta kamerica za snimanje video... Garant " grešim " ali to je moje mišljenje o kamerama i slikanjima preko fona :) ;)
 
Pa, vidi ovako. Ne znam šta ti znači izgubiti smisao. Uvek se išlo ka multifunkcionalnim uređajima.
Tebi ako telefon služi samo sa telefoniranje, još uvek ima glupih telefona, što ne koristiš taj?
Danas profesionalni fotografi koriste Pixele i iPhone, ne vidim problem u tome ako daju lep rezultat.
 
Pixele i iPhone !?! Koliko sam ja zaostao :::: :) A da ," glupih " telefona ili zaostalih nema ima možda sa jačim i boljim funkcijama ...Možda grešim !?! :)
 
Gresis i ne znas koliko gresis. Sta je nekada bio telefon i sta je danas to su dva pojma. Ali generalno telefoni itekako mogu da budu fotoaparati i da naprave odlicne fotografije, zato ima skupljih telefona i jeftinijih ali svaki danas ce u uslovima odlicnog osvetljenja da napravi fotografije sa kojima moze nesto da se uradi, razlika izmedju skupljih i jeftinijih telefona se vidi kod nocnog slikanja.

Prednost modernih telefona je ta sto bukvano imas sve u njemu, fotoaparat, racunar, konzolu, tv, mp3, pristup internetu unsvakom trenutku. Samo sada sedi i razmisli koliko bi pojedinacnih stvari moro da nosis sa sobom ovako all in one.

Na kraju treba odabrati pravi telefon jer 108 mpx kod ovog telefona je cist marketing da je veca brojka bolja ali nije tako.

I za kraj svaki telefon u pravim rukama moze da napravi odlicne fotografije pa cak i redmi note 10 pro.
 
Da, profesionalni fotografi su koristili Pixele i iPhone, sa odličnim rezultatima. Već godinama...
Zna se šta je glupi telefon, onaj koji nema Smart funkcije.
 
@Jason2004 probaj sa Leica camera apk. Razlog sa tim po pitanju gCam ili bilo koje 3rd party poput Open Camera i slično je što drajver ne dozvoljava drugim aplikacijama punu funkcionalnost kamere (nema 1080p60fps i slično). Stoga, ANXCamera je rešenje za custom rom.
 
Gresis i ne znas koliko gresis. Sta je nekada bio telefon i sta je danas to su dva pojma. Ali generalno telefoni itekako mogu da budu fotoaparati i da naprave odlicne fotografije, zato ima skupljih telefona i jeftinijih ali svaki danas ce u uslovima odlicnog osvetljenja da napravi fotografije sa kojima moze nesto da se uradi, razlika izmedju skupljih i jeftinijih telefona se vidi kod nocnog slikanja.

Prednost modernih telefona je ta sto bukvano imas sve u njemu, fotoaparat, racunar, konzolu, tv, mp3, pristup internetu unsvakom trenutku. Samo sada sedi i razmisli koliko bi pojedinacnih stvari moro da nosis sa sobom ovako all in one.

Na kraju treba odabrati pravi telefon jer 108 mpx kod ovog telefona je cist marketing da je veca brojka bolja ali nije tako.

I za kraj svaki telefon u pravim rukama moze da napravi odlicne fotografije pa cak i redmi note 10 pro.
Pa zavisi od potreba .Realno ja vidim da se ljudi takmiče za skupom tehnologijom pre svega mobilnim telefonima .
Znam da bivam pogrešno shvaćen ali smo svi izgubili osećaj šta je telefon i čemu on prevashodno služi . Nikada nisam bio protivnik inovacija ali se nameće pitanje kuda i dokle nas sve to nosi i gde je kraj... Prevedeno , koji će nam to telefon zadovoljiti sve potrebe od cene preko specifikacija koje nosi do upotrebe :) ;)
 
@Jason2004 probaj sa Leica camera apk. Razlog sa tim po pitanju gCam ili bilo koje 3rd party poput Open Camera i slično je što drajver ne dozvoljava drugim aplikacijama punu funkcionalnost kamere (nema 1080p60fps i slično). Stoga, ANXCamera je rešenje za custom rom.
Hvala na preporuci. Probacu...
 
  • Like
Reagovanja: uji
Kupio sam nov Redmi 10 Pro, 8 GB sa garancijom, Glacier Blue boja.

Kada sam otvorio paket, primetio sam da u onom sitnom prorezu, izmedju kucista i ekrana, sa prednje strane, pod jacim svetlom se vide tackice na ravnomernim udaljenostima, onako malo sjajnije. To preovladava u donjem delu telefona, uglavnom sa strana, manje gore i dole. Znaci ne govorim o ivici folije koja ide preko ekrana, nego bas o tom mestu fizickog razdvajanja displeja i kucista. Gledanje direktno spreda, sa iskljucenim displejem. Cini se kao da ima lufta i da mozda postoji kontakt spoljasnjosti sa unutrasnjosti telefona ali nisam siguran jer je sitno.
Ono sto mi je palo na pamet je da je u pitanju lepak, posto se vidi da je nesto fabricki, ravnomerna udaljenost. Sicusno je i potrebno je jako svetlo da bi se videlo, casual korisnici ne bi pridavali znacaja tome ali ja sam picajzla krastavac.
Koliko je to ocekivano za ovaj model telefona, je li 'normalno'? Trebalo bi valjda da je spojeno skroz.

Drugo pitanje. Rekoh gore da je Glacier Blue boja - je li normalno da sa ledjne strane, gore u cosku gde je kamera onako vise malo zelenkasta boja u odnosu na plavi ostatak telefona? Kao neka dizajnerska odluka, gradient prelaz? Nije u pitanju presijavanje, vec boja.
 
Nazad
Vrh Dno