Šta je novo?

Redmi Note 10 / 10 Pro

Jedno pitanje ovdje u temi, mada možda ima veze i sa samim Miui...
Problem je automatski prelazak sa wi-fi na mobilne podatke. Naime kad je oboje upaljeno i koristim wi-fi, posle toga kad želim da koristim mobilne podatke, moram prvo da preskeniram ponovo mobilnu mrežu, ponovo da se registrujem na istu i tek onda imam net. U suprotnom, ma koliko palio i gasio mobilne podatke ništa se ne dešava. Vjerovatno je neki bag, ali da vidim ima li još neko slična iskustva ili eventualno rješenje.
 
@RojoBlanco90
Koji telefon? Imam Note 10 5G i nemam takvih problema. Ako nisi, pokreni azuriranje sistema.
 
Note 10 Pro za naše tržište, uzet kod operatera. Odrađena sva ažuriranja. Sve radi odlično, samo mi to nije jasno. Npr. obrnuto, sa mobilnih podataka na wi-fi apsolutno normalno prebaci.
 
Probaj sa brisanjem parametara provajdera: ukloni karticu, obrisi parametre, ubaci karticu i zaprimi nova podesavanja.
Ne znam za tvoj problem, javice se neko ko ima taj model a u medjuvremenu mozes nazvati i provajdera na call centar i pitati za moguce resenje problema.
 
Izvini ali većina ljudi više nema foto aparat i koristi telefon za slikanje.
Ko želi da ima ne znam kakve slike kupuje foto aparat...
Ne većina već velika, velika većina.
Kao što si i rekao, uvek se i išlo ka multifunkcijama. Kamere su na telefonima u dnevnim uslovima sjajne.
Ista banalnost kao kad bi neko sa sobom nosio digitron.
 
Ima li iko odgovore na ova 2 pitanja sto sam postavio par postova iznad, tj. na predhodnoj strani? Moram znati je li to normalno ili da vracam telefon.
 
Ja sam definitivno prelomio i rešio da uzmem Note 10 PRO jer je ubedljivo najbolji u ovoj klasi, šije i mnoge ovogodišnje modele. Doduše, koji god da sam uzeo bio bi upgrade u odnosu na trenutni telefon Huawei p smart 2019. Gledao sam recenzije i recenzije i nijedan me za taj novac nije oduševio koliko Note 10 PRO.
 
Dobar je Note 10 Pro. Ja sam ga gotivio, ali zbog kamere sam prešao na Samsung. Još ako ga nađeš za dobru cenu... Nema bolje za taj cenovni rang. Eventualno X3 Pro ali su različiti dovoljno da može čovek da odluči.
 
Slažem se za RN Note 10 Pro i X3 Pro.
Bukvalno kad bi mi se telefon (Mi Max 3, u januaru puni 3 godine) pokvario ne znam koji bih uzeo od ova dva... Mada verovatno 10 Pro jer mu je bolja kamera.
Mada, moram da priznam da nikad nisam imao Samsung Android.
 
U ponedeljak treba da odem da kupim sebi i supruzi. E sad, jedna stvar me kopka a to su "legendarne" reklame. Mislim da je to čist bezobrazluk od strane Xiaomi kompanije i ako su ljudi "progutali" android sistem prepun reklama, pitam se šta je sledeće i dokle će taj bezobrazluk ići. Plašim se da mi te reklame ne presednu i ne budem prinuđen da na kraju vratim telefon iako sam čuo da se reklame mogu isključiti u velikoj meri.
 
U ponedeljak treba da odem da kupim sebi i supruzi. E sad, jedna stvar me kopka a to su "legendarne" reklame. Mislim da je to čist bezobrazluk od strane Xiaomi kompanije i ako su ljudi "progutali" android sistem prepun reklama, pitam se šta je sledeće i dokle će taj bezobrazluk ići. Plašim se da mi te reklame ne presednu i ne budem prinuđen da na kraju vratim telefon iako sam čuo da se reklame mogu isključiti u velikoj meri.
Апсолутно све рекламе могу да се искључе,тако да то не треба да буде проблем приликом одлучивања о куповини.
 
Апсолутно све рекламе могу да се искључе,тако да то не треба да буде проблем приликом одлучивања о куповини.
Ja sam iskljucio,ali su se opet pocele pojavljivati.
 
Апсолутно све рекламе могу да се искључе,тако да то не треба да буде проблем приликом одлучивања о куповини.
Е, баш ти хвала. Онда више немам никакву сумњу да сам одабрао прави телефон за себе и супругу. Жив био 🍻
 
Промени "private dns" подешавања и нећеш их виђати.Ово је решење за све андроид телефоне.
Ja sam to bio iskljucio,ali se posle update MIUI-a izgleda samo aktiviralo na opciji "auto" tako da sam sad iskljucio pa cu videti da li ce se pojavljivati.
Hvala u svakom slucaju.
 
Nisam video ni jednu reklamu na svom uredjaju od strane Šaomija a nisam primenjivao ikakva napredna podešavanja.
 
Kakve su to reklame na Xiaomi teelefonima? Planirao sam suprugu da obradujem sa jednim Redmi Note 10 pro al me sad te reklame zabrinuse mozel neko da mi objasni o cemu se radi? Znam za reklame u aplikacijama to na sve marke telefona ima pogotovu na youtub su dosadne bas bas.
 
Meni skoro uvek posle opcije "povecanje brzine" iskoci reklama, i opcija "Duboko ciscenje" i tada ume cesto da se pojavi.
 
@NorthGate šta je i gde opcija "povećanje brzine" koju biraš?

Kad sam prvi put uključio telefon, redom sam "odbijao" (Disagree) sve MI servise - od kreiranja Cloud naloga na njihovom serverima (šta će mi kad koristim Googlove) pa do učešća u nekim Ad kampanjam, Security app i skeniranje sam ugasio koliko je to moguće ...nemam reklame.
Ta Security app je živa glupost - non stop prazni keš i tako ubija Androidu optimizaciju za brz start često korišćenih applikacija, pronalazi duplikat slike (ovo može biti od koristi ali isto radi Google Photos app), i skenira mi telefon u potrazi za lošim aplikacijama onom štetočinom od Avast skenera. Play store ima svoj skener koji radi hteo ja ili ne i on je savim dovoljan. Ako mi treba dodatni, sam ću instalirati nešto sa Play stora.

Toliko.
 
@NorthGate šta je i gde opcija "povećanje brzine" koju biraš?

Kad sam prvi put uključio telefon, redom sam "odbijao" (Disagree) sve MI servise - od kreiranja Cloud naloga na njihovom serverima (šta će mi kad koristim Googlove) pa do učešća u nekim Ad kampanjam, Security app i skeniranje sam ugasio koliko je to moguće ...nemam reklame.
Ta Security app je živa glupost - non stop prazni keš i tako ubija Androidu optimizaciju za brz start često korišćenih applikacija, pronalazi duplikat slike (ovo može biti od koristi ali isto radi Google Photos app), i skenira mi telefon u potrazi za lošim aplikacijama onom štetočinom od Avast skenera. Play store ima svoj skener koji radi hteo ja ili ne i on je savim dovoljan. Ako mi treba dodatni, sam ću instalirati nešto sa Play stora.

Toliko.
Ova opcija...
 

Prilozi

  • signal-2022-10-03-114834_002.jpeg
    signal-2022-10-03-114834_002.jpeg
    93.5 KB · Pregleda: 43
Ja nemam tu app/mogućnost kao ikonicu, ali imam opciju unutar te "Bezbednost" app (na eng. Security).
Security -> Settings -> Boost speed
I tu nastupa najgore od svega što doživljavam sa MIUI sistemom - iza naziva i silnih opcija ne stoje ikakvi opisi šta to radi ili čemu služi.

Untar Boost speed stoje 2 opcije:
  1. "Lock In"? (lista sa izborom instaliranih aplikacija) i
  2. podešavanje Vremenskog perioda na koliko da čisti keš memoriju.
Iz ranijeg iskustva sa MIUI mogu samo da nagađam da je to mogućnost brzog starta aplikacije?
Nešto kao unutar Camera app podešavanja.

Zašto čoveku daješ opciju ako ne kažeš čemu služi i šta radi?
Pa da naravno - marketing tim je rekao: nešto svetlucavo, neka se vrti neka animacija i udari na kraju "100% improved" kako bi se stvorio trenutak zadovoljstva... Kao u kockarnici :rolleyes:
 
Ja sam poručio danas u Tehnomaniji Redmi Note 10 PRO za sebe i suprugu. Vreme će pokazati jesmo li napravili pravi izbor mada nismo zahtevni korisnici tako da za HBO Max, Netflix, YouTube, internet surf... Bolji nam telefon ne treba. Uz fenomenalno 120 Hz osvežavanje ekrana, uživaćemo sigurno. Verujem da ću se brzo privići i na toliko kritikovani MIUI. Al' šta ćeš kad savršenstvo ne postoji.
 
Evo,ponovo i to dva puta za redom... Bas ubijaju sa reklamama
 

Prilozi

  • signal-2022-10-04-000719_002.jpeg
    signal-2022-10-04-000719_002.jpeg
    78 KB · Pregleda: 33
  • signal-2022-10-04-000719_003.jpeg
    signal-2022-10-04-000719_003.jpeg
    83.6 KB · Pregleda: 32
Za svaku sistemsku aplikaciju koja prikazuje reklame trebaju da se pojedinačno isključe, uglavnom je to opcija recommendations ili receive recommendations, i još treba isključiti opciju personalised ad recommendations (passwords & security -> privacy -> ad sevices) a pre svega disejblovati msa servis u authorization & revocation. MSA je skraćeno od MIUI system ads i to je servis zadužen za prikazivanje reklama. Pišem nazive iz glave pa postoji mogućnost da u podešavanjima nisu ovakvi nazivi, čisto da imate ideju kako se rešavaju reklame.
 
Evo,ponovo i to dva puta za redom... Bas ubijaju sa reklamama
Уђи у "private dns" ,укуцај у претрази опција ако не можеш да пронађеш,иди на последњу опцију "private dns provider hostname" и ту укуцај "dns.adguard.com" и сачувај.После овога нема ни системских реклама нити оних по сајтовима.
 
kakva je situacija sa novim androidom, vredi li instalirati
 
Ljudi, imam jedan problem sa brisanjem kontakata. Kad god pokušam da obrišem neki kontakt, izbacuje mi "Greška pri čuvanju kontakata" Šta to zaboga znači?
Jedino što sam uradio je da sam prebacio kontakte iz starog telefona na karticu i onda tu istu karticu ubacio u telefon. Ovo mi se u životu nije desilo da imam toliko duplih kontakata i da mi za svaki izbacuje grešku kada pokušam da obrišem!!!
 
Telefon vec duzs vreme sam gasi automatsko osvetljenje, i svako malo sam ulazi u notifikacioni panel. Jel se i vama desava?
 
Nazad
Vrh Dno