Šta je novo?

Redmi Note 10 / 10 Pro

Meni na 13.0.8 katastrofa baterija. Uradio factory, isto. Nista specijalno instalirano, mozda 10-15 dodatnih app.
Od 14h do sad (23h), sat vremena SOT, baterija na 80%.
 
Neko da mi kaže kako mogu da proverim koliko je razgovora fon imao ukupno !?
 
Šta će ti to? Nije to pokazatelj koliko je drndan telefon ako si na to mislio.
 
Lol.
Ko nema u vugla nadje na gugla. Prevedi brale / gugl prevodilac, nemoj da ti crtamo ovde. :)
 
И мене би занимало да могу да проверим колико је укупно трајао разговор на телефону. Колико сам причао за 3,5 године на Mi A2. Чисто онако, да знам.
Раније је то био репер колко је неки телефон коришћен, као километража на колима.
 
И мене би занимало да могу да проверим колико је укупно трајао разговор на телефону. Колико сам причао за 3,5 године на Mi A2. Чисто онако, да знам.
Раније је то био репер колко је неки телефон коришћен, као километража на колима.
Pa ja zato i pitam...
 
Da li neko zna kako da popravim floating notifications, ukljucena je opcija za sve aplikacije, ali ni za jednu ne iskace notifikacija?
 
Da li neko zna kako da popravim floating notifications, ukljucena je opcija za sve aplikacije, ali ni za jednu ne iskace notifikacija?
Vidiš da ovde niko više i ne piše ko još koristi Note 10 pro nema čim je izašao 11 ,12 ljudi prelaze na novo ,ma da je moje skromno mišljenje da je to bacanje kinte !
 
Ne pisu ljudi, a telefoncic je odlican. Problemcica i stinih bagova ima, ali cena oprasta sve. Svakim update-om je bivao sve brzi i brzi. Vise ga necu ni dizati na sledecu verziji jer ce ga u jedom momentu unakaziti zbog naslednika.
 
Ne pisu ljudi, a telefoncic je odlican. Problemcica i stinih bagova ima, ali cena oprasta sve. Svakim update-om je bivao sve brzi i brzi. Vise ga necu ni dizati na sledecu verziji jer ce ga u jedom momentu unakaziti zbog naslednika.
Meni do sada za ovih mesec dana korišćenja nije bilo bagova jedino me je nerviralo pre nego li da dođe ona 13 tica verzija operativnog da li zbog nje ili podešavanja one skraćenice tipa vraćanja na predhodnu stranu ,spuštanja aplikacije meni je bilo da spuštanje aplikacije ili (ona kocka) je bila prva sa leve strane e to sam nekim čudom ispravio i sada se ne sećam kako ...
A što se tiče njegove cene ja i sada ne znam, koja je njegova cena jer su meni uzeli preko paketa
 
Ima upgrade na Android 12 ako sam dobro shvatio?
 
Vec jedno par meseci. Pisao sam i na drugim forumima ali niko ne zna kako da se to popravi. Svi samo kazu ukljuci ih, a vec su ukljucene ali ne rade.
Jedino deinstaliraš aplikaciju za koju želiš notifikaciju pa opet instaliraš jedino mi to pada na pamet a i najlakša je opcija
 
Kako na MIUI 13 podesiti da se iz Lock Screen-a ne može isključiti/uključiti internet? (Wifi ili Data)

Ovo je čist sigurnosni propust. Neko ukrade telefon i pogasi internet pa i GPS... možeš da se slikaš sa lociranjem ili daljinskim brisanjem podataka na uređaju.

Meni dozvoljava čak da editujem dropdown meni što je veliki propust.
 
@zamzung

Idi na setting - notifications and control centar - items shown on the Lock screen after swiping down. Tu isključi opciju Control center.

Kod mene je MIUI 12.5 ali bi postupak trebao da bude isti ili sličan.

Edit: nisam siguran ali misllm da bi morao da koristiš novi control center da bi ta opcija radila. Barem tako piše.
 

Prilozi

  • Screenshot_2022-07-02-18-48-13-260_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2022-07-02-18-48-13-260_com.android.settings.jpg
    37.8 KB · Pregleda: 9
Poslednja izmena:
@zamzung

Idi na setting - notifications and control centar - items shown on the Lock screen after swiping down. Tu isključi opciju Control center.

Kod mene je MIUI 12.5 ali bi postupak trebao da bude isti ili sličan.

Edit: nisam siguran ali misllm da bi morao da koristiš novi control center da bi ta opcija radila. Barem tako piše.
Da li je bolja verzija MIUI 12.5 ili 13 -tica !?
 
@srki018
Izvini druže, zaboravio sam da napomenem da koristim Poco X3 NFC telefon. Prinuđen sam da koristim 12.5 iz prostog razloga zato što još nisu izbacili MIUI 13 verziju za naš telefon 😁
 
@zamzung

Idi na setting - notifications and control centar - items shown on the Lock screen after swiping down. Tu isključi opciju Control center.

Kod mene je MIUI 12.5 ali bi postupak trebao da bude isti ili sličan.

Edit: nisam siguran ali misllm da bi morao da koristiš novi control center da bi ta opcija radila. Barem tako piše.
Tacno kako si napisao.
Za staru verziju Control Centra treba isključiti ovo što se zove "Notification Shade", a nisam znao šta tačno radi i čemu služi.

Što noviji Android, ja nekako sve gluplji.
 
Kako podesiti neki drugi antivirus skener za fabričku Security app?
Default je Avast.
Kad već ne mogu da je prosto trajno uklonim.
 
To mi i jeste cilj. Ali ne mogu da rešim.

Samo ne bih da se igram ROM-ovima, da rootujem...


IMG_20220704_132315.jpg
 
@zamzung Security apk sam obrisao preko recovery-a na MIUI 12.5.4, ali na MIUI 11 mi je ušao u bootloop. Kanim se da instaliram MIUI 12 kineski stable rom na 6A pa da probam sa njim hoće li se ponoviti isto ili ne. Moja pretpostavka je da 12.5 ne ulazi u bootloop, jer pojedini delovi podešavanja su AOSP zbog prebačaja na Google Dialer ili čega već.
 
MIUI 13.0.2 Stable Global
je kod mene poslednji regularni update.
*Redmi Note 10 5G
 
Po Vama koji već koristite Redmi Note Pro ,šta je bolje uzeti od telefona !?
Napominjem da je barem meni značajna dijagonala aparata ,ne mora kamera nešto da je profi jel se ne bavim fotografijom te ono i što uslikam neće niko sem mene ni gledati 😄
Jedino što volim još kod novih aparata a da su u nekoj srednjoj klasi ( za manju kintu ) da nije spor zato ja nema igrica na fonu i gledam da mi ukupna memorija ne pređe 30 % iskorišćenosti
Ako neko ima kakav predlog ...
 
Miui 13

Kako da se ekran ne zaključa instant, čim se ugasi?
Npr podesio sam da se ekran gasi na 30 sekundi ali se ugasi ranije i zaključa.
Smara to.

p.s. Ko god daje dizajnirao ovaj Miui želim mu sreću u paklu.
 
Nazad
Vrh Dno