Šta je novo?

Realme GT 5G

djurkash

Slavan
Učlanjen(a)
23.09.2009
Poruke
4,917
Poena
315
Cudi me da nema teme za ovaj fon, jedan od najjeftinijih SD888 telefona sa prilično agresivnom cenom...

Specifikacija

Cena za 12/256 bi trebala biti 600 max, pominjao se i 500 EUR na promociji, ali ne videh nigde te cene...

Ima li ga ko, i kakva su iskustva?
 
Ima nekoliko oglasa na KP. 420 evra slabiji model, jači model oko 450 evra.
 
I meni je interesantan ovaj telefon, posebno onaj žuto-crni, sa 12 gb rama i 258 gb. Dvoumim se izmedju njega i Poco f3
 
Za koji dan će gsmarena review, pa ćemo znati više...A, i uzeće ga još ko valjda... Recenzije koje sam čitao uglavnom kritikuju SW i kameru, a hvale izradu, performanse i naravno brzo punjenje
 
Svidja mi se sto je ispod 160mm visine...ne svidja mi se ona crna linija iza, a ostale boje su mi bzvz.... :D
 
Bogami, lepa recenzija...
Veliki plus 65W charger in the box. Silikon i folija da kažemo standardno za Kineze, ali plus svakako. Ipak, za telefon bez IP zaštite, možda razmisliti o nekoj boljoj zaštiti (ne znam da li oni full body armor ili slično pružaju makar splash resistance). Ekran je izgleda bruka, u rangu sa flagship uređajima kao i SoC, a baterija više nego solidna. Što se mana tiče, najveća je relativno tanak kamera setup za flagship, ali za ovu kintu ne treba očekivati više, kao i izražen throttling, što gamerima može smetati, ali meni ne, inače, izražen throttling je kako kazu posledica održavanja niske temperature uredjaja, što je dodatni plus. Ono što je meni posebno bitno pošto prelazim za Note 10+ je solidan UI, ne previše natrpan, i sa podrškom za mini i multi window apps. Nemam iskustva sa Realme UI, tako da deluje ok.

Što se mene tiče, ja sam odlučio, uzimam, pa i ako mi se ne svidi, lako ćemo menjati, ali za ovu kintu, baš primamljiva ponuda...
 
Baš su danas najavili Realme GT Master Edition na kome su sarađivali sa Kodakom oko kamere.


Imaće bolju kameru, ali slabiji procesor. Tako da se broj Realme GT modela penje na 3. Običan GT, GT Neo i GT ME
 
Stigao, žuti naravno, okacicu neke utiske čim uspem da nađem malo vremena. Za sada odlična ergonomija, simplistic UI, kamera očaj, brz kao munja...
Kako kamera ocaj? Nije bas IMX682 toliko los + triple ISP u SD888... Jedino ako su optika i softver krs... Koji telefon si pre imao?
 
Kako kamera ocaj? Nije bas IMX682 toliko los + triple ISP u SD888... Jedino ako su optika i softver krs... Koji telefon si pre imao?
Note 10plus, senzor je ok, ali post-produkcija krš pretpostavljam, barem na par fotki koje sam video...Nema ni optičku stabilizaciju itd...Videćemo, nadam se da će se popraviti vremenom
 
Napisi iskustva za par dana kad se slegnu utisci... Ako igras igre, da li se puno greje, itd. 🙂
 
Po meni posle ove recenzije bencha definitivno su bolje kupovine g100 i f3
 
Iskren da budem, još nisam počeo da ga koristim, sramota da priznam da nemam vremena da prebacim i podesim sve....Zato što sve radim ručno, ne verujem automatici....
Ako ovako nastavim, eto me u iPhone taboru za koju godinu
 
Evo stizu dve edicije ovog GT telefona, jaci ce imati 50MP IMX766 uz OIS, SD870 i 4500mAh (65W punjac), zanimljiv telefon. Slabiji ce imati neki 64MP, SD778, 4300mAh...
 
Ostali proizvodjaci?Zar Realme nije OnePlus?
 
Još je rano, mala je prisutnost Realme i sličnih uredjaja, kada se dosegne kritična masa, lako će se dodati podforumi...
 
Da podelim nešto prvih utisaka...
Komplet osposobio telefon, ubacio sve podatke i naloge i imam nekih 4-5 dana korišćenja kao primarnog uređaja...

Prvo, po pitanju dimenzija i ergonomije, prijatna promena posle N10+, manji, lakši i dosta prenosiviji, posebno po pitanju držanja po džepovima, umesto nošenja torbice svaki put.

A, kada se upali, najjači utisak, meni barem, da je u pitanju nešto najbrže što sam do sada koristio, bukvalno reaguje trenutno na komande bez ikakvog kašnjenja.
Pored top HWa, ovome definitivno doprinosi lagan Android skin, koji meni lično odgovara, i pored toga što sam navikao na relativno težak Samsung UI.
Ima tu sigurno jos SW da se pegla, neki bagovi koje sam do sada uočio su prilično netipični, i verujem da ce vremenom nestati, recimo jednom se desilo da u sms aplikaciji Gboard nije hteo da se pojavi, jednostavno odbijao i pored izlaska iz aplikacije i njenog brisanja iz RAMa. Nesto kasnije, se sve normalizovalo, tako da nisam siguran u razlog, ali navodim kao primer. Dalje, recimo gogle calendar ap prilikom dodavanja događaja, kao default navodi "local account" koji je izgleda neki artefakt samog Realme UI, i svaki put moram da menjam na koji nalog se taj događaj odnosi da bih dobio korektnu sinhronizaciju na tabletu i PC. Ovo jos treba da provalim sta je u pitanju, ali meni lično smeta...
SW ima simpatične dodatke tipa secured apps (app lock) gde se dodaje nivo zaštite pristupa, kao i mogućnost skrivanja aplikacija koje su najosetljivije, kao i secured files (private safe) gde se osetljivi fajlovi dodatno sakrivaju.

Sto se baterije tiče, tokom jednog dana korišćenja, znaci 16h rada telefona, moguće je dobiti oko 5h SOTa, sa recimo 2/3 vremena na Wifi i 1/3 na 4G. Nista specijalno, ali skroz korektno imajući u vidu brzinu punjenja, koja je zaista neverovatna, nisam jos nijednom ispraznio do kraja, ali verujem da je tih 35 minuta skroz realna cifra. Takođe napominjem da ja u telefonu iz raznoraznih razloga imam 7 gmail naloga koji su non stop sinhronizovani, obe kartice se koriste, sa po dva Viber, Whatsapp, i Discord naloga, tri Twittera, jednim Telegramom, bez Face, Insta i ostalih gluposti. YT Music Vanced prilično u pozadini , ali recimo bitna stvar, igrice ne igram...

Po pitanju kamere, takođe sam nezahtevan korisnik, završava posao, daylight fotke solidne, lowlight tanke, video sasvim ok.

Eto, pitajte ako vas sta konkretno interesuje, verujem da ćemo uskoro imati jos kolega sa ovim sjajnim telefonom, preporuka s moje strane, pod uslovom da niste previše razmaženi da ne možete istrpeti neke dečije bolesti kojih će svakako biti...
 
Zna li neko možda kada će biti u ponudi u Telenoru?
 
Imas i u telekoplus, skuplje nego na KP ;)
Šala naravno, zvanično ga jos nema po prodavnicama, ima ga Telenor ili ce ga dobiti uskoro, i imaće ekskluzivu mesec dana, tako da ga ne očekuj u Gigatronu i slično uskoro...
 
Da Telenor ima exluzivu ali mi se čini više od mesec dana. Moguće da će od 01.08 da krene kod njih a i biće jaka cena.
 
Update baterije, prvi put sam ga resetovao od kupovine, i odmah poboljšanje u bateriji, verovatno ostao neki proces u pozadini. Na kraju se ugasio na 6:30 min SOTa, doduše nisam koristio muziku u pozadini juce i danas...
Punjenje skroz prazne baterije oko 42 minuta, ali se sistem dizao 2 puta za to vreme, vrv zbog potpunog pražnjenja baterije...
 

Prilozi

  • Screenshot_2021-07-27-15-26-47-14.jpg
    Screenshot_2021-07-27-15-26-47-14.jpg
    51 KB · Pregleda: 37
Kakva je podrska za njega ,mislim na verzije androida,dobija li vise od jedne ?
 
Cini mi se da su obećali 12 i 13, aki ne drži me za reč...
 
Dobro je nije 75000 u Telenoru već je 70200 🤣
 
Da li postoji neka varijanta da se prikljuci na tv preko kabla, usb c to hdmi ili mhl ili pak nesto trece?

@djurkash kako si zadovoljan posle skoro mesec dana koriscenja, koliko je okvirno sot sada, kada se malo 'smirio' sistem?
 
Za kabl ne znam, sto se tice telefona uopšteno, izuzetno zadovoljan. Ni stucnuo nije sve ovo vreme, a trenutno, uptime je preko 400h (zadnji reset bio posle nekog system update), SoT stabilno preko 5h na više od 24h korišćenja. Ali, mogućnost da se telefon napuni za 20 minuta (uvek mi telefon bude na nekih 20% prilikom stavljanja na punjač) je neverovatna prednost, i odlično je sto to postaje mainstream i u jeftinijim telefonima...
 
Nazad
Vrh Dno