Šta je novo?

Realme GT 5G

Ja presao sa Note 10plus na ovo...
Inače, ne znam koliko dugo koristiš Samsunge, i možda ne pamtis vreme kada je njihov skin bio tesko sr..., ali, sada je, uzimajući u obzir i objektivne i subjektivne faktore, ipak br.1 skin (naravno Pixeli se ne računaju). Realme UI je dosta pojednostavljen i nesto siromašniji opcijama, što meni nije mnogo smetalo, jer se mnogo vise bavim podešavanjem aplikacija, nego podešavanjem samog UI.
Kombinacija ultra brzog CPUa i jednostavnog interfejsa daje veoma brz odziv, dovoljno primetno brzi nego na N10plus,sto je meni lično i bio cilj. Inače, imam i Tab S7+ koji takođe svakodnevno koristim, i sem što sam izgubio mogućnost da odgovaram na telefonske pozive na tabletu, nista drugo mi ne fali, po pitanju kombinovanog korišćenja tableta i telefona različitih brendova vs. istog. Iako je relativno malih dimenzija, odgovaralo bi da je još manji, te je to neki smer po kome cu juriti naredni, ali za ovih 7-8 meseci korišćenja, zaista nemam nijednu iole krupniju zamerku...
Sto se Miui tiče, nisam skorije imao Xiaomije, te bolje da neko drugi prokomentarise...
 
@djurkash
Hvala na opsirnom odgovoru. 🙂 Svidja mi se to sto je jednostavan, brz i stabilan, da nije bagovit...
 
Ako koristis VPN, mozda mozes da probas da izaberes neki server u Nemackoj. Mozda ubrza stvari. Ja nisam nista pokusavao i sinoc proverio i pojavi se update. Koliko vidim, ima ovde poslednji FW ali iskreno receno, ja ne bih rizikovao :


I dalje nemam pojma za koje trziste je FW na mom telefonu. Trebalo bi da je za EU trziste ali ne znam da li je to isto sto i Global. Jedina korisna informacija je ona koju mi AIDA64 prijavljuje kao Product (RMX2202EEA) a koja moze da ima veze sa trzistem.
Ti si najverovatnije preskocio apdejte koji su bili izmedju a.13 i a.17. Ja imam GT Master, azurirao sam softver pomocu VPNa, ali sam kasnije saznao da sam preskocio azuriranja(pitao sam Realme podrsku) jer sam ja imao a.05 a preuzeo sam a.08.
Tvoj telefon je za evropsko trziste, jer u imenu modela stoji "EEA", ja mislim da je oznaka "PU" za globalno.
 
Jel ima neko originalnu masku za gt master, onu sto dolazi u kutiji, a da je nova ili kao nova? Kupio bih.
 

Javite ako vama stigne
 
Mrzelo me da čekam pa sam skinuo odavde:


U pitanju je RMX2202_12.C.05 GDPR

Yr.no weather widget nije više transparentan, Google aplikacije su zelenkaste. Ostalo izgleda OK. Konačno je uveden graf za battery usage. Camera app je nova ali nisam proverio da li su ispravili loš zvuk kod snimanja videa. Phone app i dalje ne zna da prikaže korektno kontakte.
 
Poslednja izmena:
Lepsi jeste ali ima bugova. Recimo app recommendations ne radi kako treba (rekao bih da ne radi uopste). Ostalo manje-vise radi.
 
Da li je ovaj model još uvek (pojavio se marta prošle godine) dobra kupovina ?
Da li je problem pregrevanja Snapdragon 888 osetan i kako, u kojim situacijama ? Da li se telefon uspori-blokira-ugasi tokom rada čak i ako se ne pokreće neka zahtevna aplikacija/igra ?
Da li je dobro radno okruženje (user interface) u smislu kvaliteta grafike i intuitivnosti opcija ? Ako se poredi sa radnim okruženjem Samsunga koje važi za najbolje, kakva je procena - lošiji, sličan, bolji ? Ako biram između ovog telefona i recimo Samsung A52s, i kriterijum mi je samo kvalitet radnog okruženja (user interface), šta bi bio vaš izbor ?
 
Ja sam ga uzeo letos, kad naslednika oneplus 5 i zadovoljan sam svime. Skin je cist, brz bez gluposti. Ne mogu da poredim sa samsungom, ali generalno vazi da je jedan od najboljih skinova na trzistu. Imao sam jednu situacija kad je telefon odlucio da je zagrejan, a to je letos u kolima, sa upaljenom navigaciom, hot spotom, u silikonskoj futroli na komandoj tabli u kolima. Posle nekih 2 sata je prijavio da je vruc i da ce ugasiti hot spot. U ostalim situacijama, barem meni, nema apsolutno nikakvog grejanja.
Sto se ostalih stvari tice, brzina, ekran, baterija, sve je odlicno. Kamera je verovatno prosecna za danasnje pojmove, ja nisam zahtevan po tom pitanju, pa je meni odlicna.
 
Da li neko ima bug da ne moze da pojaca dolazno zvono? U podesavanjima na max stavim al dzabe, fon fura svoju pricu kad neko zove. To mi se desava sad na Android 12 kao i pre na 11.
 
Mrzelo me da čekam pa sam skinuo odavde:


U pitanju je RMX2202_12.C.05 GDPR

Yr.no weather widget nije više transparentan, Google aplikacije su zelenkaste. Ostalo izgleda OK. Konačno je uveden graf za battery usage. Camera app je nova ali nisam proverio da li su ispravili loš zvuk kod snimanja videa. Phone app i dalje ne zna da prikaže korektno kontakte.
Mozes li da napises utiske o Realme Uiu 3.0 posle mesec dana? Da li bolje radi, da li imas vise SOT-a ili da li se greje vise?
 
Takođe interesuje me kako radi Android 12, na par mesta sam pročitao da je baterija dosta poboljšana i performanse su bolje. Jako sam blizu kupovine ovog telefona mislim da bih radije uzeo ovaj GT nego Nord 2.
 
Takođe interesuje me kako radi Android 12, na par mesta sam pročitao da je baterija dosta poboljšana i performanse su bolje. Jako sam blizu kupovine ovog telefona mislim da bih radije uzeo ovaj GT nego Nord 2.
Ako ne zivis npr. u Nemackoj, Francuskoj ili Britaniji neces dobijati redovna azuriranja nego ces morati da koristis vpn sto je stvarno bezobrazno, prodaju modele ovde a ne daju azuriranja. Evo npr djurkash ima GT i jos uvek je na julskom pecu.
 
Ako ne zivis npr. u Nemackoj, Francuskoj ili Britaniji neces dobijati redovna azuriranja nego ces morati da koristis vpn sto je stvarno bezobrazno, prodaju modele ovde a ne daju azuriranja. Evo npr djurkash ima GT i jos uvek je na julskom pecu.
Znam za to, nije problem to je posao 2 minuta konektujes se na vpn u nemackoj pocnes da skidas apdejt i nastavis normalno posle. Samo da li se u Nemackoj prodaje isti model kao kod nas?Koliko sam video postoji EEA, CN i Asia ROM. Trebalo bi da je u svim evropskim zemljama EEA tako da onda nema problema ako se azurira preko VPN?
 
Znam za to, nije problem to je posao 2 minuta konektujes se na vpn u nemackoj pocnes da skidas apdejt i nastavis normalno posle. Samo da li se u Nemackoj prodaje isti model kao kod nas?Koliko sam video postoji EEA, CN i Asia ROM. Trebalo bi da je u svim evropskim zemljama EEA tako da onda nema problema ako se azurira preko VPN?
Da, ali opet treba da daš tolike pare a da ne dobijaš ažuriranja, čak se i kod operatera prodaje. Provalio sam da kod nas nema ažuriranja za GT modele(master, gt 5g i gt neo2) nego samo za modele 7,7 pro,8, 8 pro itd...Trebalo bi da se prodaju EEA modeli i rekli su mi iz podrške da je za evropu isti softver osim Rusije koliko znam. Ako kojim slučajem vpn ne pomogne onda to znači da telefon nije za evropsko tržište. Skoro sam video jedan slučaj na xda, lik kaže živi u italiji i da ima gt master, na kutiji piše da je za eu ali nikako da dobije ažuriranje a takođe i vpn mu ne pomaže. Na kraju skonta da je fon za globalno tržište.
 
Da, ali opet treba da daš tolike pare a da ne dobijaš ažuriranja, čak se i kod operatera prodaje. Provalio sam da kod nas nema ažuriranja za GT modele(master, gt 5g i gt neo2) nego samo za modele 7,7 pro,8, 8 pro itd...Trebalo bi da se prodaju EEA modeli i rekli su mi iz podrške da je za evropu isti softver osim Rusije koliko znam. Ako kojim slučajem vpn ne pomogne onda to znači da telefon nije za evropsko tržište. Skoro sam video jedan slučaj na xda, lik kaže živi u italiji i da ima gt master, na kutiji piše da je za eu ali nikako da dobije ažuriranje a takođe i vpn mu ne pomaže. Na kraju skonta da je fon za globalno tržište.
Citao sam malo po reditu i forumima i kazu da su bas retka azuriranja za istocnu Evropu i nas region iz nekog razloga, a Francuska, Nemacka, Italija dobijaju redovno i imaju Realme Ui 3.0 odavno za GT 5G. Nije meni problem da preko VPN azuriram bitno samo da radi dobro telefon.
 
Citao sam malo po reditu i forumima i kazu da su bas retka azuriranja za istocnu Evropu i nas region iz nekog razloga, a Francuska, Nemacka, Italija dobijaju redovno i imaju Realme Ui 3.0 odavno za GT 5G. Nije meni problem da preko VPN azuriram bitno samo da radi dobro telefon.
Za slabije modele daju ali za ove jače nikako, ne znam zašto. Pogledaj slike, za GT modele nema SR,BA ili MNE, inače verzija za evropu je gdpr.
 

Prilozi

  • Screenshot_20220203-174712~2.png
    Screenshot_20220203-174712~2.png
    190 KB · Pregleda: 21
  • Screenshot_20220203-175009~2.png
    Screenshot_20220203-175009~2.png
    239.9 KB · Pregleda: 17
  • Screenshot_20220203-174940~2.png
    Screenshot_20220203-174940~2.png
    193.5 KB · Pregleda: 16
  • Screenshot_20220203-174856~2.png
    Screenshot_20220203-174856~2.png
    229.2 KB · Pregleda: 17
  • Screenshot_20220203-174734~2.png
    Screenshot_20220203-174734~2.png
    257.3 KB · Pregleda: 19
Mozes li da napises utiske o Realme Uiu 3.0 posle mesec dana? Da li bolje radi, da li imas vise SOT-a ili da li se greje vise?

Mogu,samo ne znam da li sam ja prava osoba posto koristim telefon prilicno konzervativno. SOT nisam proveravao. Sa Android 11 sam bio prilicno zadovoljan jer sam ponekada znao da izguram preko 8h. Ne deluje mi da je Andorid 12 ista gori niti ista bolji po tom pitanju. Sto se tice stabilnosti, nisam primetio neke problem osim dve stvari:
  • app recommendations u launcheru (swipe na dole na glavnom rekanu) radi jako cudno. Pre mi je pamtio najcesce koriscene aplikacije i bile su poslagane u dva reda. Sada je samo jedan red ali uredno stoji Fold. Kada izaberem Fold, nesto se kao desi a onda dobijem Expand. Kada izaberem Expand onda konacno dobijem dva reda. Kada sledeci put uradim opet swipe, ne pamti da je ostao Expand-ed. Pre je to radilo kako treba.
  • yr.no widget i dalje ne podrzava transparency. Mislim da je ovo do same aplikacije. Nistra strasno.
Pregrevanje? Nisam primetio da mi se telefon uopste greje ali moram da kazem da ne igram igre uopste. Imam samo 2048 i Flight Pilot. Nista od toga nije zahtevno. Verovatno bi bilo dobro da uradim jedan factory reset ali nikako da se nateram.
Azuriranje je kriminalno, bar u mom slucaju. Prvi update mi je stigao tek skoro. Srecom, nasao sam ovaj GDPR OTA update. Sa te strane, thumbs down. Inace, telefon je skroz korektan. Nije prevelik, brz je. Kada snimam video, zvuk je bas los, sto se ne moze reci za sam video.

 
Pozdrav. Da li neko mozda ima bug da mu zabaguje touch dole levo na ekranu?
 
Izvinjavam se sto pisem post za postom, neka moderator stavi u jedan, nemam opciju da editujem post.
Naime, imam bug da sam zauzet i samo mi stizu propusteni pozivi preko poruke dok ne restartujem fon. Da li neko jos ima ovakav bug?
 
Moze to sve da se sredi sigurno. Veca mi muka ta opcija sto ti kazes
 
Ja bih pre svega uradio backup telefona pa onda factory reset, za pocetak. Koju verziju SW-a imas?
 
OK, to je to. Izaberi Verzija po pogledaj sta pise pod build number. Pretpostavljam da je nesto tipa RMX2202_11_C.05. Takodje mozes "pozvati" iz dialer-a *#899# pa izabrati SoftwareVersion. Na samom dnu bi trebalo pise Factory Version.
 
Izvinjavam se sto pisem post za postom, neka moderator stavi u jedan, nemam opciju da editujem post.
Naime, imam bug da sam zauzet i samo mi stizu propusteni pozivi preko poruke dok ne restartujem fon. Da li neko jos ima ovakav bug?
S obzirom da je na tvom telefonu Realme UI 3.0 moguće je da je neki bag.
 
OK, to je to. Izaberi Verzija po pogledaj sta pise pod build number. Pretpostavljam da je nesto tipa RMX2202_11_C.05. Takodje mozes "pozvati" iz dialer-a *#899# pa izabrati SoftwareVersion. Na samom dnu bi trebalo pise Factory Version.
Dobro, kad nadjem sta onda dobijam time? Jel ima neka verzija da je losa ili?


Screenshot_2022-02-15-17-34-10-26_fc704e6b13c4fb26bf5e411f75da84f2.jpg
Screenshot_2022-02-15-17-35-25-07_40dbc481ca5b738a325e5182fc08a331.jpg
 
Nazad
Vrh Dno