Šta je novo?

Rainbow Six Vegas

Tacno, ali krastavac. nedostaju mi opcije za komandovanje...u ovom R6 se moze samo reci "idi tamo" i obojica saboraca se naguraju u istu tacku (doduse hvataju zaklon kako treba)...valjalo bi kad bi se to moglo razdvojiti, ti tamo, a ti tamo...
Ciscenje prostorija i spasavanje talaca je zanimljivo...malo je brza igra od GRAW-a, al samo zato sto sam tamo ogromno vreme provodio u tactical-mapi (nisam hteo da mi iko od kolega pogine) pa se prelazak od 100m do tacke B znao oduziti i do sat vremena :) ...ovde je malo dinamicnija akcija.
Pored opcija za komandovanje tu je i jedan drugačiji, opšti filing, kao i gameplay. U GRAW-u nisam znao bukvalno odakle može da mi sledi metak. Mape su bile odlične, sa mnoštvom zaklona, mogućnosti, potencijala za hit&run udare, neograničenim taktičkim pristupima sa zaobilaženjima, opkoljavanjima i slično, isprobavanje zilion varijanti...Ali ubedljivo najbolji je bio osećaj kad ne znaš odakle ti preti metak u tolikom gradu, kao i mogućnost da na licu mesta procenjuješ šta i kako dalje, pošto je to koliko toliko otvoreno prostranstvo i možeš da biraš kuda ćeš da napreduješ. Ovamo se tačno zna kuda ideš i kuda jedino ima smisla ići. I kad taman misliš da nije tako popiješ 1 odmah iza ćoška. Ove antiterorističke akcije, pored toga što su sami događaji oko nekog besmislenog povoda, užasno smaraju. Te otvori vrata, te baci flash te ovo te ono...Igra je dobra, ne kažem da je loša, ali GRAW je sjajan i dosta bolji od ovoga. Doduše, to zavisi ko šta voli. Neko voli da za redom postavi eksploziv, pa baci flash/smoke i uleti (pa onda tako 3-4 puta jer uvek neko zagine :d ), meni je draža klasična vojna operacija. krastavac, unuk dvojice pukovnika JNA, a ne policije :p
 
Poslednja izmena:
Pored opcija za komandovanje tu je i jedan drugačiji, opšti filing, kao i gameplay. U GRAW-u nisam znao bukvalno odakle može da mi sledi metak. Mape su bile odlične, sa mnoštvom zaklona, mogućnosti, potencijala za hit&run udare, neograničenim taktičkim pristupima sa zaobilaženjima, opkoljavanjima i slično, isprobavanje zilion varijanti...Ali ubedljivo najbolji je bio osećaj kad ne znaš odakle ti preti metak u tolikom gradu, kao i mogućnost da na licu mesta procenjuješ šta i kako dalje, pošto je to koliko toliko otvoreno prostranstvo i možeš da biraš kuda ćeš da napreduješ. Ovamo se tačno zna kuda ideš i kuda jedino ima smisla ići. I kad taman misliš da nije tako popiješ 1 odmah iza ćoška. Ove antiterorističke akcije, pored toga što su sami događaji oko nekog besmislenog povoda, užasno smaraju. Te otvori vrata, te baci flash te ovo te ono...Igra je dobra, ne kažem da je loša, ali GRAW je sjajan i dosta bolji od ovoga. Doduše, to zavisi ko šta voli. Neko voli da za redom postavi eksploziv, pa baci flash/smoke i uleti (pa onda tako 3-4 puta jer uvek neko zagine :d ), meni je draža klasična vojna operacija. krastavac, unuk dvojice pukovnika JNA, a ne policije :p

LoL....skroz si u pravu...
Sta dodati...ovde je sloboda kretanja dosta suzena, i umesto gradskih blokova, sve se svodi na stolove u kazinu:p ...al ne moze se izvesti flankovanje protivnika bas zbog priglupog sistema komandovanja...
Jes' kao sto sam vetj rekao, i meni je GRAW nenad****v u ovom zanru, iako sam sinak policajca :D
E da, zanimljiva stvar:
Igra mi radi sasvim korektno, al mi zvuk secka:p ...glasovi terorista i ljudi se nesto scratchuju kao na ploci :bottle:
 
Poslednja izmena:
Pored opcija za komandovanje tu je i jedan drugačiji, opšti filing, kao i gameplay. U GRAW-u nisam znao bukvalno odakle može da mi sledi metak. Mape su bile odlične, sa mnoštvom zaklona, mogućnosti, potencijala za hit&run udare, neograničenim taktičkim pristupima sa zaobilaženjima, opkoljavanjima i slično, isprobavanje zilion varijanti...Ali ubedljivo najbolji je bio osećaj kad ne znaš odakle ti preti metak u tolikom gradu, kao i mogućnost da na licu mesta procenjuješ šta i kako dalje, pošto je to koliko toliko otvoreno prostranstvo i možeš da biraš kuda ćeš da napreduješ. Ovamo se tačno zna kuda ideš i kuda jedino ima smisla ići. I kad taman misliš da nije tako popiješ 1 odmah iza ćoška. Ove antiterorističke akcije, pored toga što su sami događaji oko nekog besmislenog povoda, užasno smaraju. Te otvori vrata, te baci flash te ovo te ono...Igra je dobra, ne kažem da je loša, ali GRAW je sjajan i dosta bolji od ovoga. Doduše, to zavisi ko šta voli. Neko voli da za redom postavi eksploziv, pa baci flash/smoke i uleti (pa onda tako 3-4 puta jer uvek neko zagine :d ), meni je draža klasična vojna operacija. krastavac, unuk dvojice pukovnika JNA, a ne policije :p

I ja se slažem. GRAW je imao dosta slobode u kretanju, a vidim da je ovde urađena velika i "bogata" mapa, a sloboda kretanja je kao u FEAR-u, koji, em je tipičan FPS, em ima tehnička ograničenja. To zaista nervira. Ipak, sviđa mi se jer je normalnija pucačina, GRAW mi je prekompleksan. Imaš 300 stvari da isklikćeš i namestiš pre nego kreneš u akciju, a nema save-ova, pa kad te capne metak, sve opet ponovo. To smara, iako je sve ostalo u igri zaista dobro... Kad bi neko napravio R6 sa slobodom kretanja kao u Ghost Reconu, bilo bi do jaja :D

I da ne offtopicujem... http://www.benchmark.co.yu/forum/showthread.php?p=1019447#post1019447
 
Ubi Soft pre svega pravi u ovim vremenima veliku gresku. Moje misljenje je da su trebali ostaviti i Rainbow Six i Ghost Recon serijal u HardCore maniru, a nesto arkadnije igre tog tipa napraviti pod nekim sasvim novim nazivom, kao sto je npr. iznedrio iz Clancy serijala i Splinter Cell. Ovo sto sada rade samo svodi scenu shootera na sve manji spektar varijacija, te ce neminovno doci vreme da ce sve biti vrlo slicno, a to niko od nas gamera ne zeli. Nemam nista protiv arkada, ali zaista sam ljubitelj "ozbiljnih" shootera. RS Vegas me nije odusevio onim sto je krasilo npr Raven Shield, ali me odusevio drugim stvarima koje su podigle atmosfericnost na jedan sasvim nov nivo.

Heh, drago mi je kako nakon toliko meseci ljudi o PC verziji GRAW ustvari govore vrlo pozitivno, sto sam ja govorio kada je sama igra izasla, i pritom bio usamljen u tom misljenju, bar na ovom forumu. :)
 
Poslednja izmena:
Nisi bio usamljen. Ja sam pričao isto to, doduše sa blagim zakašnjenjem jer odbijam da dajem sud o igri dok je ne pokrenem kako treba, a.k.a. čekao sam koji mesec na apgrejd da bih je odigrao :) Naravno, uvek će biti više onih kojima igra secka na 9550 pa je sr*nje, ili kojima treba nešto lagano, gde se neće svaki čas okretati da osmotre da li se neko pojavio na krovu, izleteo iza ćoška, premeravati iza ćoška i dok se lagano kreću svaki prozor i slično. Ne mogu da zamislim bolju single ratnu igru, u smislu koncepta. Možda bih više voleo misije u prirodi u stilu prvog Ghost Recona, ali to je već druga priča.
P.S. bez Operation Flashpointa kao odgovor na ovo, molim :)
 
Poslednja izmena:
nece ti raditi graw na toj grafickoj iz potpisa...
tj radice ali bice mnoooooooooooogo muke.... jedino ako imas barem 6800gt ili tako nesto pa igraj...
 
Radiće mu bez problema GRAW na 6600gt (naravno, ne na max detalja). Ja sam obrnuo igru sa tom grafičkom na medium detalja u 1024x768 bez AA i senki.
 
Poslednja izmena:
Evo jos malo utisaka o R6...
Stigoh do pred kraj, i akcija je postala mnooogo dobra i veoma teska...na realistic-u je mnogo za*ebano preci neke deonice...na sve strane kutije, a teroristi znaju vrlo dobro da se stekaju. Taman si siguran da je "all clear" a ono metak u vugla i jovo nanovo.
Jos jedna stvar...odavno nisam igrao FPS sa ovako dobrom in-game muzikom.Muzika prosto razbija i prati desavanja...sunjanje i raid na prostorije uz ovako napetu muziku je vrhunski dozivljaj.
Zvuk oruzja je sjajan takodje, pri reloadu i pucanju je bas kakav volim, metalan sa puno "zveckanja" ...eksplozije su isto tako dobre...
Prica je naravno plitka, ali i nije losa...ne znam zbog cega je gosn Klensi uzeo na zub Meksikance u skorasnjim naslovima, al ajde...uzivancija je u akciji, i to je to.
I dalje fali sloboda kretanja i raznovrsnost koju ima GRAW, ali i ovo je sasvim dobra igra.
 
I ja se slažem. GRAW je imao dosta slobode u kretanju, a vidim da je ovde urađena velika i "bogata" mapa, a sloboda kretanja je kao u FEAR-u, koji, em je tipičan FPS, em ima tehnička ograničenja. To zaista nervira. Ipak, sviđa mi se jer je normalnija pucačina, GRAW mi je prekompleksan. Imaš 300 stvari da isklikćeš i namestiš pre nego kreneš u akciju, a nema save-ova, pa kad te capne metak, sve opet ponovo.
Amen!
Graw em je smoran, em me je ubilo ono ZUTILO od textura! Sve je tako oker-zuto sivo! Kakav smor! i komandovanje sa njima trojicom ubija game play zzesce!
 
nije ti niko kriv sto nisi mogao da predjes prve 3 misije....
btw... graw je cist primer takticke pucacine, koja u samom nazivu ima rec tactic..
sto naravno podrazumeva da moras da komandujes nekim da bi uspeo u igri, to je srz ovog zanra igre... sta... stavis ih iza sebe i trcis i pucas.. molim te...

igraj quake, rambo-like game pa onda niko nece da te smara i da ti zesce ubija gameplay..

jednostavno, graw nije za svakog... kao sto nije ni opf ni arma...
 
Poslednja izmena:
n
igraj quake, rambo-like game pa onda niko nece da te smara i da ti zesce ubija gameplay..

jednostavno, graw nije za svakog... kao sto nije ni opf ni arma...

kako god!

Ono sto meni smeta jeste problem sa HUD-om:



Znaci ne vidim sve delove huda i zzesce me nervira ovo "E" i poruka o reloadovanju nasred ekrana!

jel neko zna kako ovo da se resi?
 
promenis u komandama da umesto "E" bude "F" , :p i tako promenis, :d

nazalost to ne moze da se iskljuci u mojoj verziji 1.0, za ostale ne znam
 
moze da se iskljuci, iz ini fajla.... bez problema, samo promenis jednu liniju... bilo je o tome na nforce forumu...

+ koja je fora da ti detalji na hud-u prekrivaju ceo ekran da ne mozes da vidis protivnika... ovo je bas dobra fora, da je dobar deo hud-a transparentan... a sta ti jos treba da se vidi... sve sto je prikazano na hud-u je dovoljno za igranje...
 
Ljudi mojne smarate sa tim Graw ili Vegas temama i koji patch sta popravlja i dali mozes ovog idio*a ovamo a onog onamo,nego vi meni lepo recite jel igra neko ovo na netu da ja lepo cujem jel ima akcije ili je takticko smaranje sa snake kamerama i sunjanjem bla bla bla kao lockdown,ili su lepo odradili normalne kul mape i da mi svi lepo mozemo da se rokamo i da meni skace pritisak :d.I nemoj da mi pricate o coop multiplayeru nego adver.Ovo se odnosi na one koji igraju na netu.,)


R6 3:Raven Shield ce uvek biti naslov koji je promenio nacin igranja i postavio standard ubisoftu.Dan danas nisu u stanju da ga prevazidju:smoke:
 
moze da se iskljuci, iz ini fajla.... bez problema, samo promenis jednu liniju... bilo je o tome na nforce forumu...

+ koja je fora da ti detalji na hud-u prekrivaju ceo ekran da ne mozes da vidis protivnika... ovo je bas dobra fora, da je dobar deo hud-a transparentan... a sta ti jos treba da se vidi... sve sto je prikazano na hud-u je dovoljno za igranje...

Nemere!
probavao sam sve! Stavljao sam bsShowHud na "false", brisao sam neke linije iz nekog R6gui (ili tako nesto) fajla, i nece! No navikao sam se , nekako, akcija je dobra, tako da u zaru akcije ni ne primetim HUD. Samo kad "idlujem" onda vidim ... ali to je i onako ponekad. Bilo bi lepo da sve radi kako treba, ali sta je tu je!
 
Pa jel si stavio 1.03? Trebalo bi da ti to reši problem, pošto nisi jedini. Imaš thread koji je čak sticky o tome na zvaničnom forumu! P.S. Karta će biti gotova u ponedeljak :)
 
Jesam stavio sam 10.3, ali dzaba :(
 
Ipak nisam bio instalirao patch!! A bio sam ubedjen da jesam! U svakom slucaju sa 1.03 sve radi ;) Thanx!
 
Cool, ja se i čudio kako je svima pomoglo, a tebi nije :)
 
ne na neki nego da dignemo mi server i udri,ima nas dosta.. ja sam posle 17h na netu pa mi pusti PP ako hoces da probamo
 
Igra radi dobro na 8800gtx ali krafika je goli k.... sobzirom na zahtevnost bar u pocetku igre tek sam poceo da je igram, inace kada se kvalitet senki spusti na minimum daje konstantno ne manje od 60fps a kada je bas sve ukjuceno na max 1280x986 najmanje sto sam primetio bilo je nekih 30fps.
Nesvidja mi se sto tokom igre moze da se prolazi kroz pojedine objekte kao sto su skele ili neke daske naslonjene na zidu kao da ih nema to sam primetio na samom pocetku igre a i kretnja protivnika je prilicno predvidjivo zakucaju se u jedno mesto i nemrdaju lako ih je savladati sto je malo debilski za igru sa ovakvom produkcijom da ima tako los AI
 
Definitivno danas dobijam igru pa me interesuje da li ce moci da radi na 6800gt kartici ili cu morati da kupujem jos jednu??
 
Poslednja izmena:
ja sam je zavrsio sa 6800gt 430/1200 Oc
pri 1024*768 HDR on, senke iskljucene relativno ok FPS od 20-40fps
zavisi da li si na otvorenom ili u prostorijama
 
Bogami ovo extra izgleda,cak i na niskim podesenjima na kojima mogu da je igram:p .Sa 1.3 patchom naravno.Mogu samo misliti kako kod Maxe izgleda...,)
 
Zavrsio jutros :D

Odlicna igra! Samo dve zamerke imam:

1. Ne moze da se ukljuci AntiAliasing - prava steta, no to je izgleda do U3 mashine, posto ni Robo Blitz nema tu opciju
2. Glupavi sistem check pointa! Ajde sto se ne moze snimati gde 'oces, to mi nije toliki problem, ali bilo bi lepo da u LOAD meniju mozes da biras sve check pointe da od njih krenes. Ja bih sada ponovo igrao odredjene delove igre, ali imama samo poslednji check point pre unistenja rakete! Smor!
 
2. Glupavi sistem check pointa! Ajde sto se ne moze snimati gde 'oces, to mi nije toliki problem, ali bilo bi lepo da u LOAD meniju mozes da biras sve check pointe da od njih krenes. Ja bih sada ponovo igrao odredjene delove igre, ali imama samo poslednji check point pre unistenja rakete! Smor!
realno
to je i mene najvise smorilo
 
Zavrsio jutros :D

Odlicna igra! Samo dve zamerke imam:

1. Ne moze da se ukljuci AntiAliasing - prava steta, no to je izgleda do U3 mashine, posto ni Robo Blitz nema tu opciju
2. Glupavi sistem check pointa! Ajde sto se ne moze snimati gde 'oces, to mi nije toliki problem, ali bilo bi lepo da u LOAD meniju mozes da biras sve check pointe da od njih krenes. Ja bih sada ponovo igrao odredjene delove igre, ali imama samo poslednji check point pre unistenja rakete! Smor!

Upravo to. Mada, meni AA ni ne vredi na 19 x 12, pošto je AF po defaultu uključen, AA bi mi usporio, a ionako sam na 30-ak fps. Check pointi me ubijaju u pojam. Koliko je duga igra, realno?
 
Nazad
Vrh Dno