Šta je novo?

Raiffeisen bank

Istekla mi je kartica krajem aprila i još mi nisu poslali novu iz Rajfajzen banke. Pre 2 godine su mi poslali novu 10 dana ranije. 26. aprila sam u filijali pitao za karticu - rečeno mi je ništa ne brinite doći će poštom. Zvao sam podršku niko se ne javlja. Preko mobilne aplikacije sam poslao poruku banci gde mi je odgovoreno problem je u pošti i preklopili su se praznici. Kako odgovoriti na ovolike propuste?
Kartica mi je stigla juče. Danas sam zatvorio sve račune i otvorio u drugoj banci. Raiffeisen mi je kao obeštećenje ponudio godinu dana bez održavanja računa, nisam prihvatio. Sve druge službe im korektno rade, nadležni za reizdavanje kartica se izležavaju.
 
Zanimljivo, meni još nisu stigle kartice, iračun otvoren 22. aprila, pinovi stigli 24. aprila...🤔
 
Ako su vam rokovi isporuke kartice breakover za ostanak u banci, odmah da vam kažem, preskočite Intesu 😄

Prvo što mora lično u banku. Nedavno, kartica mi je stajala 10+ dana u poslovnici, dva puta sam tamo zbog predaje pazara na automatu, pa pitam za karticu, kažu nema. Treći put dignem frku (mada mi i nije bio problem sto nema te kartice), da bi se ispostavilo da je kartica tamo već tipa 2 sedmice, i da je bila i prvi put kada sam pitao, samo što osoba zadužena za čekiranje prijema kartica u poslovnicu (kada to urade, stigne SMS i tada u sistemu stoji da je kartica spremna) nije uradila svoj posao.
 
Ja imam premium paket, nema održavanja, ima samo osiguranje od 40 dinara.
Plaćaš članstvo za Visa jednokratno, ali to svakako plaćaš u bilo kom paketu.
Dobiješ svog bankara pa onda sa njim razgovaraš o svemu što te dalje interesuje
Ovde stoji da ima mesecna naknada i za obicnu Visa Debit, i tako je bilo kada sam pitao licnog bankara. Ako nisi, proveri izvod da li ima naknada za karticu, da budemo sigurni.
1715264671914.png
 
Nemam naknadu za karticu
 
To zavisi kada ko sklapa ugovor. Jedno vreme je Gold debit kartica bila besplatna, ko je tada sklopio ugovor, besplatna mu je i dalje. Ko sada sklapa ugovor, on gleda sadašnje uslove.
 
Pa stigle Vam kartice dva dana posle praznika, katastrofa 🙂
Mislim da ne može da istekne 26. Može samo na kraju tog meseca važenja. Meni npr. piše maj i ističe 31.05.
Zvao i ja podršku u utorak,pošto je kod mene stalno bila neka zavrzlama oko adrese pa redovno proverim. Kažu da je već poslata.
Ne znam kako je po ostalim gradovima ali kod mene je pošta onako u solidnom raspadu. Nije da ne stiže, sve stiže... Ali tajming nije baš uvek kako treba 🙂
 
To zavisi kada ko sklapa ugovor. Jedno vreme je Gold debit kartica bila besplatna, ko je tada sklopio ugovor, besplatna mu je i dalje. Ko sada sklapa ugovor, on gleda sadašnje uslove.
Moze biti da je neko vreme bila promo, ali ovo su cene kartica vec 7 godina barem. Cak obicna Visa Debit nije bila opcija ranije, vec samo Gold/Premium.
Ili je samo na sajtu ovako a neko vreme ne naplacuju :D Ja sam ipak odavno gledao.
 
Pa stigle Vam kartice dva dana posle praznika, katastrofa 🙂
Mislim da ne može da istekne 26. Može samo na kraju tog meseca važenja. Meni npr. piše maj i ističe 31.05.
Zvao i ja podršku u utorak,pošto je kod mene stalno bila neka zavrzlama oko adrese pa redovno proverim. Kažu da je već poslata.
Ne znam kako je po ostalim gradovima ali kod mene je pošta onako u solidnom raspadu. Nije da ne stiže, sve stiže... Ali tajming nije baš uvek kako treba 🙂
Pre par godina ista banka mi je poslala karticu ranije. Ako banka ima profit 50 miliona evra očekujem da mogu dostaviti karticu pre isteka stare i uračunati praznike u slanje. Znači neko ima posao da gleda kad ističu kartice, pakuje pristigle nove i šalje. Ako se čeka poslednji dan, to je neprofesionalno. Moj postupak je više da se skrene pažnja na nepravilnosti.
 
Pa dobro, ti si ih kaznio zbog toga 🙂
Trebalo je da šalju kao što su i meni poslali početkom meseca. Zašto nisu ne znam.
 
Zanimljivo je kako se bankama toleriše kašnjenje u dostavljanju kartica i svega ostalog ali zakasniš li recimo jedan jedini dan da izmiriš dugovanje po kreditnoj kartici ili dozvoljenom minusu i ta ista banka te ne čeka ni sekundu nego ti rebne ludačku kamatu za svaki sekund kašnjenja...
 
Ne znam sta je ali iz drugog puta ne uspevam da promenim pin na Visa kartici. Stalno mi izbacuje neke greske. Ne verujem da sam bas takav som da radim nesto pogresno.
 
mislim da moze samo na Rajfazen bankomatu da se promeni pin.
 
Ma na njihovom i menjam, doduse na istom sam pokusao oba puta. Idem kod njih u ponedeljak svakako pa
cu videti sta zeza.
 
Pozdrav za sve na temi, treba da izaberem banku na koju ću da primam platu pa sam razmišljao o raiffeisen banci pošto tu već imam otvoren račun koji sam nekada online otvorio. Pošto nemam baš vremena da prelistavam čitavu temu može li neko da podijeli iskustvo od vas, da li da to bude raiffeisen ili možda da idem na neku drugu banku?
 
Zavisi od tvojih potreba i najbolja tema za to je ovde

 
@X4K3P na iRačunu možeš da primaš platu i ostaće besplatan. Ako imaš specifične potrebe poput čekova, moraćeš da pređeš na platni račun sa osnovnim uslugama ili odabereš drugu banku.
Edit: U odnosu na odgovor u navedenoj temi, u međuvremenu se promenilo to što je ponuđen i devizni iRačun za koga mogu da se vežu kartice dinarskog iRačuna kod savetnika u filijali, a od nedavno se otvara samo popunjavanjem podataka i nije više neophodan dodatni video razgovor. No, provizija za upotrebu kartice u inostranstvu je 1℅ i to je ono na čemu banka ipak zaradi.
 
Poslednja izmena:
To mi je ok, ali mi je najveća mana što nema GooglePay, a RaiPay izgleda ne radi na HyperOS-u iz nekog razloga. Imam još uvijek i besplatan studentski račun u Unicreditu, ali tu transkacije kroz mbanking nisu besplatne kao kod Raiffeisena.
 
Jesu u OTP banci za omladinski račun, ali bolje da se piše u glavnoj temi 😃
 
To mi je ok, ali mi je najveća mana što nema GooglePay, a RaiPay izgleda ne radi na HyperOS-u iz nekog razloga. Imam još uvijek i besplatan studentski račun u Unicreditu, ali tu transkacije kroz mbanking nisu besplatne kao kod Raiffeisena.
Radi na HyperOS (meni je zaključan bootloader, ako je bitno)
 

Prilozi

  • Screenshot_2024-05-15-20-01-08-144_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2024-05-15-20-01-08-144_com.android.settings.jpg
    47.2 KB · Pregleda: 40
@X4K3P na iRačunu možeš da primaš platu i ostaće besplatan. Ako imaš specifične potrebe poput čekova, moraćeš da pređeš na platni račun sa osnovnim uslugama ili odabereš drugu banku.
Edit: U odnosu na odgovor u navedenoj temi, u međuvremenu se promenilo to što je ponuđen i devizni iRačun za koga mogu da se vežu kartice dinarskog iRačuna kod savetnika u filijali, a od nedavno se otvara samo popunjavanjem podataka i nije više neophodan dodatni video razgovor. No, provizija za upotrebu kartice u inostranstvu je 1℅ i to je ono na čemu banka ipak zaradi.
Ja pre neki dan sa VISA debit digital (ne plastikom) platio NETFLIX za jedan mesec i nisu mi skinuli taj 1%, tačno su skinuli onoliko koliko i NETFLIX kaže na sajtu a to je 9.99€!
Ali pretpostavljam da se onda tih 1% posto skida samo kada se u inostranstvu koristi i fizički provlači VISA plastika, dok za online plaćanja i u inostranstvu tih 1% ne važi. ;)
 
To mi je ok, ali mi je najveća mana što nema GooglePay, a RaiPay izgleda ne radi na HyperOS-u iz nekog razloga. Imam još uvijek i besplatan studentski račun u Unicreditu, ali tu transkacije kroz mbanking nisu besplatne kao kod Raiffeisena.
Baš ako ti je strogo neophodan GooglePay kada budeš prevazišao omladinske račune, moći ćeš da povežeš dinarsku Visa internet Poštanske štedionice (depozit 2000 dinara, 100 plastika i 150 dinara godišnje, važi 4 godine). Savet plus: otvori i kod njih studentski. Ja sam zapravo otvorio regularni (Čista desetka) pred 27. rođendan i od koristi mi je zbog Homebankinga i menjačnice. Doduše, imam deviznu Visa internet karticu (depozit je 20€), ali jeste povezana na GPay. Rak rana sa njima mi je nemogućnost promene pina na željeni. To barem Rajfajzen ima. Trenutno podržavaju samo na Master karticama i to zbog preuzete mts banke koja je i ranije na njihovim bankomatima imala tu mogućnost.
 
Imam studentski u poštanskoj, ali ništa u vezi njih mi se ne sviđa. Nije mi neophodan GooglePay. Javili su mi odmah iz Raiffeisena da je poznat taj problem sa HyperOS i da se trude da riješe što je prije moguće.

Radi na HyperOS (meni je zaključan bootloader, ako je bitno)
Meni je otključan bootloader i imam magisk, ali sam prošao tu provjeru koju aplikacija vrši na samom početku. Prolazim i google integrity i safety testove tako da ne vjerujem da je do toga.
 
Ja pre neki dan sa VISA debit digital (ne plastikom) platio NETFLIX za jedan mesec i nisu mi skinuli taj 1%, tačno su skinuli onoliko koliko i NETFLIX kaže na sajtu a to je 9.99€!
Ali pretpostavljam da se onda tih 1% posto skida samo kada se u inostranstvu koristi i fizički provlači VISA plastika, dok za online plaćanja i u inostranstvu tih 1% ne važi. ;)
Naknadno skinu tih 1%, nevezano da li si provukao fizičku ili digitalnu na terminalu u drugoj državi ili platio nešto online na stranom sajtu...
1715800556910.png
 

Prilozi

  • 0,1%.jpg
    0,1%.jpg
    83.7 KB · Pregleda: 45
Dobio sam pin kodove za Visa plastičnu, Visa digital i za Dinu jedan pin kod jel se on odnosi i na plastičnu i na digitalnu Dinu?
 
Na plastičnu, za digitalnu dinu ne ide pin jer ona ne može u mobilni novčanik.
 
Vrh Dno