Šta je novo?

Raiffeisen bank

@ikos Upravo! i da stvar bude još gora, kupovina deviza mora da se ugovori (najčešće sa centralom) radi slanja ino doznaki, kada preduzetnik, odn. pravno lice vrši isključivo dinarski platni promet.
 
Da li se jos nekom RaiPay update - ovao danas?
Veceras nakon placanja prijavio iz aplikacije update, odradio, trazio aktivaciju ponovo i sad je usao u loop, prijavi gresku da ne moze da kreira wallet.
 
Ja nisam mogao dvaput da platim danas nakon update-a. Jednostavno se ništa ne dešava. Bila je gužva, pa sam odmah posle neuspešnog pokušaja platio plastičnom karticom.
 
Jel probao neko podizanje novca sa bankomata sad vec preimenovane RBA banke? Radi li ok i koji je limit? Pokusah da nadjem na njihovom sajtu, ali nisam uspeo.
 
Da li se jos nekom RaiPay update - ovao danas?
Veceras nakon placanja prijavio iz aplikacije update, odradio, trazio aktivaciju ponovo i sad je usao u loop, prijavi gresku da ne moze da kreira wallet.
Clear Data i ponovno dodavanje kartice u app je odradilo posao. Ostaje jos da probam da li placanje radi.
 
Jel probao neko podizanje novca sa bankomata sad vec preimenovane RBA banke? Radi li ok i koji je limit? Pokusah da nadjem na njihovom sajtu, ali nisam uspeo.
Ја сам дизао,све било у реду,али нажалост не знам лимит тј. да ли као у Рајфајзену или се разликује.
 
Jel zna neko kada radite withdraw sa paypal-a na visa virtuon karticu u eurima bude dostupan odmah tj radi instant opcija i moze da se podigne necekajuci kada ce oni to da proknjize i jel ima provizija kao recimo kod mobi banke 1% od priliva na racun ?
 
Nema provizije banke samo 1% što ti uzima paypal,a legne u roku od 24h..mada je znalo da traje i 2-3 dana
 
Koji je kurs za kupovinu EUR? Vredi li dodavadi devizni zbog toga?
 
Najgori moguci. Ja sam uzeo Virtuon karticu koja je vezana za poseban devizni racun i ona kosta 50 din mesecno ( placa se odmah za period od dve godine) i koristim je samo za Aliexpress. Za sve ostale transakcije smatram da je kurs nepovoljan.
 
Jao i ovaj usrani Raiff vise sa njihovim pederskim skrivenim troskovima, sad sam se setio zasto sam zatvorio racun kod njih prosli put.
Osiguranje-paket 1 i naplata clanarine kartice?
Gde to u ugovoru stoji da ce biti naplaceno?
 
Stoji u ugovoru i te kako. Na primer, oni stave da je cena paketa 290 dinara, ali to je zapravo 250 za sam paket + 40 dinara za to osiguranje i tako se i naplaćuje, kao dve stavke. Isto je navedeno i na sajtu: 290 dinara je mesečna naknada za vođenje platnog računa – paket tekućeg računa zajedno s mesečnom premijom osiguranja od 40 RSD za platnu karticu Visa Debit.
 
Stoji u ugovoru i te kako. Na primer, oni stave da je cena paketa 290 dinara, ali to je zapravo 250 za sam paket + 40 dinara za to osiguranje i tako se i naplaćuje, kao dve stavke. Isto je navedeno i na sajtu: 290 dinara je mesečna naknada za vođenje platnog računa – paket tekućeg računa zajedno s mesečnom premijom osiguranja od 40 RSD za platnu karticu Visa Debit.
Imam premium paket sa besplatnim odrzavanjem, odakle te naknade?
Edit- glup sam, uzeo sam dodatnu karticu. Izvinjavam se Raiffu 🙏
 
Poslednja izmena:
@psychofedex Visa Gold debit je 350+40 za osiguranje. To piše u tarifniku.
 
Poslednja izmena:
Društvo, kakva je procedura za AdSense uplate preko RF banke? Provizije, izjave, rokovi...? Treba ovih dana prvi put to da odradim preko njih, pa da znam šta me očekuje :)
 
@outlaw ako očekuješ češće prilive, zatraži godišnju izjavu. U izjavi navedi šifru 302 - Računarske usluge kao osnov zarade i to je to. Provizija po tarifniku je 0.4%, min 300 RSD.
 
Evo da javim kako je prošlo: juče uneo podatke u AdSense, sinoć dobio mail da je uplaćeno, jutros dobio obaveštenje od banke da je pristigla uplata, preko aplikacije odradio osnov priliva kako je @uji rekao, posle 2-3h devize legle na račun :) AdSense skinuo 0,20€ za neki US Tax, RF skinula 300 RSD u € i to je to.
 
Hoce l' Raiff ikad napraviti RaiPay za WearOS/WatchOS?
 
Pored GPay-a ne vidim razlog da prave.
 
Ako su uveli apple pay uvesce i ovo. Treba vremena.
 
Moram ćaletu da napravim iracun jer mi treba za moje potrebe :D
kako ide nakon registaracije jer šalju neku virtuelu karticu jer ne izdaju više svoju i kako je aktiviram?
 
Znaci taj iRačun samo preko moba se plaća u radnji? Koristi se za iR ista app kao za fizikčki račun?
 
Ako su uveli apple pay uvesce i ovo. Treba vremena.
Apple pay su uveli zato što na iOSu nema alternative i ako hoćeš da plaćaš u prodavnicama, na terminalima, moraš da koristiš Apple Pay. 3rd party aplikacije banaka nisu podržane za NFC plaćanja.
 
DINA card fizicka kartica moze da se promeni PIN . Ranije nije moglo. I racun imam. :)
 
@mladj na bankomatu za 150 dinara, naplata kroz par dana.
 
Jel mozda neko ima info kada ce RF da pocne da izdaje Dina UnionPay kartice?
U NBS-u rekose da bi trebalo svi do kraja godine.
 
Nazad
Vrh Dno